Editörler : E.Kayı Han
21 Ekim 2014 10:46

k.k.öğretmeni eş durumu tayini hakkında yardım

bulunduğum ilde k.k öğretmeniyim.eylülde atandım.eşim farklı bir ilde k.k. öğretmeni.eş durumu tayinini en erken ne zaman ve nasıl isteyebiliriz.bilgisi olan veya aynı durumda olan arkadaşların bilgilendirmesini rica ediyorum..saygılarla..

hsalihcelik
Aday Memur
30 Ekim 2014 17:49

Sayın hocam konumlarımız aynı. Bende son alımlarda Tekirdağa atandım. Eşim ist de. Dilekçeyi (Tekirdağ Süleymanpaşa) İlçe müftülüğüne verdim, kaymakamlıktan geri döndü. İst müftülüğünü aradım, o da diyaneti arattı. Diyanette eş tayini olur ama dilekçeyi yarıyıl tatilinde vereceksin dedi. Ama halen dilekçeyi görev yaptığımız yere mi, yoksa atanmak istediğimiz İle mi vereceğiz bunu öğrenemedim. Her hâlükarda 3-4 ay evden uzak kalacağız gibi görünüyor. Farklı bir bilginiz olursa görüşelim inşallah.

mustafasamed
Aday Memur
30 Ekim 2014 20:40

sayın hocam ben izmirdeyim ama gidip geliyorum.allah size sabır versin.ben diyanette atama 2 yi aradım.yarıyıla bir hafta kala manisa müftülüğüne dilekçe ver ,manisa müftülüğü yer ayarladıktan sonra biz sadece onay veririz. dediler..i,sterseniz sizde arayın.özel yazacaktım fakat emailniz olmadığı için yazamadım..saygılarla

hsalihcelik
Aday Memur
30 Ekim 2014 21:34

[email protected].. Bu adrese gönderebilirsin

ilhyt16
Memur
01 Kasım 2014 20:32

Bir kkö ,eş durumundan tayin isterken ,eş hangi ildeyse yani atanmak istediğiniz ilin müftülüğüne dilekçe,evlilik cüzdanı fotokopisi eşlerin nüfus cüzdanı fotokopisi,eş memursa kurumdan alınacak belge eğer eş sgklı ise sgkdan en az 3 yıl kesintisiz çalıştığını gösteren tescil kaydı belgesiyle başvuruyorsunuz.atanmak istediğiniz il müftülüğü boş yer var diyorsa ankara son olarak onaylıyor.önemli olan istediğiniz yerin müftülüğü boş yer göstersin,istediğiniz yer büyükşehirse bile ilçe müftülüklerine değil il müftülüğüne başvuruyorsunuz bunu da belirtmek istedi,ve tayinle ara tatilde yada yaz tatillerinde olur.

hsalihcelik
Aday Memur
03 Kasım 2014 12:45

Sayın İlhyt16 Yarıyol tatilinde atanacağımız söylendi bizlerede. Yarıyıl tatilinde atanacak olsak dahi şimdiden dilekçe verebilir miyiz.

ilhyt16
Memur
11 Kasım 2014 18:20

eş durumu tayini mazeret tayinine girdiği için herzaman tayin dilekçesi verebilirsiniz ama tayin ara tatilde yada yaz tatilinde yapılır,zaten mazeret tayinleri dışındaki normal tayinlerin zamanı ağustos ayıdır.müftülüklerdeki memurlar bile tam bilmiyor biçok şeyi.siz atama ve yer değiştirme yönetmeliğini okuyun ve ankara atama dairesini arayın çünki ben öyle yaptım.

hsalihcelik, 9 yıl önce

Sayın İlhyt16 Yarıyol tatilinde atanacağımız söylendi bizlerede. Yarıyıl tatilinde atanacak olsak dahi şimdiden dilekçe verebilir miyiz.

mustafasamed
Aday Memur
14 Kasım 2014 16:54

Diyanet işleri Başkanlığı da "MADDE 20" aşağıdaki şekilde değiştirmesi bekleniyor... "Aile Birliğ

hsalihcelik
Aday Memur
08 Aralık 2014 10:41

Hocam selamun Aleykum. Sizin atamanız gerçekleşti mi yoksa yarıyıl tatilini mi bekliyosunuz?

ilhyt16, 9 yıl önce

eş durumu tayini mazeret tayinine girdiği için herzaman tayin dilekçesi verebilirsiniz ama tayin ara tatilde yada yaz tatilinde yapılır,zaten mazeret tayinleri dışındaki normal tayinlerin zamanı ağustos ayıdır.müftülüklerdeki memurlar bile tam bilmiyor biçok şeyi.siz atama ve yer değiştirme yönetmeliğini okuyun ve ankara atama dairesini arayın çünki ben öyle yaptım.

g.tapik
Aday Memur
12 Aralık 2014 17:42

denilen yönetmelik ne zaman değişir

g.tapik
Aday Memur
12 Aralık 2014 17:44

3yıl kesintisiz belgesini es ücretsiz izinde ise nasıl alabiliriz sayin editör bilgilendirirmisiniz

hsalihcelik
Aday Memur
30 Aralık 2014 13:08

Arkadaşlar Diyanet eş durumu tayinini Yarıyıl tatilinde mi yoksa gelmeden mi yapıyor. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi