Editörler : crops35
21 Ekim 2014 18:09

hem okulumu okuyup hem memur olacağım diyenler içeri!!!!

bakın sevgili gençler forumda gözlemlediğim kadarıyla aynı konudan 5 6 tane açılmış hepsinin ortak fikri şu puanım .... hem okuyup hem memur olablirmiyim? hangi kurum okuluma müsade eder?hatta biri infaz koruma olup okulumu okuyabilirmiyim diye bile sormuş............

bakın arkadaslar bu yazıyı yazmam daki amaç sizleri egale edip yön degiştirmeniz değil ALLAH C.C herkese bi nasip vermiştir ve herkes nasibini yer...ancak üniversitenizi okuyupta aynı anda memurluk yapmanız çok zor bişey bakın burda part time işten bahsetmiyoruz devlet memurlugundan bahsediyoruz ilk 1 sene aday memurluk sürecinde olacaksınız bu süreçte çalıştıgınız kurum sen gel güzel kardeşim okulunu oku al sana da maaşın demiyor sizi en alt devre olarak gördüklerinden tüm iş size kalıyor..aday oldugunuzdan ses bile çıkaramıyorsunuz...adam infaz koruma olsam katip olsam demiş infaz koruma dediğin vardiyalı çalışan adam dır....zabıt katibi deseniz sürekli dosya aç dosya düzenle liseden arkadasım çok isteyerek zabıt katibi oldu hatta eniştesi savcının özel kaleminde çalışıyordu birazda o sebeb oldu burak bende katiplik sınavına gireceğim kardeş dedim adam geldiğime geleceğime pişman oldum diyor sürekli mesai ye bırakıyorlar her gün dava dosyası hazırlamaktan bıktım diyor....yani demem o ki memurlugu özel sektörden rahat oooh kebab sanmayın bilhakis özel sektörden daha büyük bi sorumluluk isteyen bir iş...

BEST FOR KPSS
Kapalı
21 Ekim 2014 18:31

yok mu hem memur hrm okul okutacak iAY? ?

zayrex
Aday Memur
21 Ekim 2014 19:31

Ben bu yıl 90.4 puan aldım sıralamam 1800lerde. Trabzonda Zihin engelliler öğretmenliği okuyorum. Bu yıl tercih yapacağım. sizin eksiğiniz insanların üniversite okurken çektikleri zorlukları bilmemeniz. Çoğu üniversite öğrencisi için bu memurluk okumak için tek şansı mesela benim için de öyle. Siz sadece kendi atanmanızı düşünerek yazıyorsunuz burdan. İster üniversite öğrencisi olsun iste sade lise öğrencisi adam o puanı aldıysa o memurluk onun en doğal hakkı.

anladığım kadarıyla sen atanamamışsın henüz inşallah atanırsın. sadece söylemek istediğim şey şu memur olmadan, memurluğu şahsen yapmadan memurluğun bu kadar zor olduğu kanısına nasıl vardın? Hangi memura sorarsan sor özel sektörde mi çalışmak istersin devlet dairesinde mi diye hepsi devlet dairesi diyecektir. Bu kadar zor olsa devlette çalışmak niye oraya girsin bu kadar insan.?

m.polat64
Şef
21 Ekim 2014 19:47

haklısın kardeşim ama adamın demek istediği şu. şimdi ilk sene zaten aday memursun her türlü işi yaptırırlar adama gık diyemezsin ayrıca 2. öğretim okuyorsan belki okuma şansın var 1. öğretim olupta okuma durumun yok devamsızlıktan kesin kalırsın. okulu bitirsen bile yıllar sürer tabi çalışacağın kurumdaki amirinde önemli yanlız hiç sanmıyorum hadi git dersinden geri kalma yok yazılma diyeceklerini.

zayrex, 10 yıl önce

Ben bu yıl 90.4 puan aldım sıralamam 1800lerde. Trabzonda Zihin engelliler öğretmenliği okuyorum. Bu yıl tercih yapacağım. sizin eksiğiniz insanların üniversite okurken çektikleri zorlukları bilmemeniz. Çoğu üniversite öğrencisi için bu memurluk okumak için tek şansı mesela benim için de öyle. Siz sadece kendi atanmanızı düşünerek yazıyorsunuz burdan. İster üniversite öğrencisi olsun iste sade lise öğrencisi adam o puanı aldıysa o memurluk onun en doğal hakkı.

anladığım kadarıyla sen atanamamışsın henüz inşallah atanırsın. sadece söylemek istediğim şey şu memur olmadan, memurluğu şahsen yapmadan memurluğun bu kadar zor olduğu kanısına nasıl vardın? Hangi memura sorarsan sor özel sektörde mi çalışmak istersin devlet dairesinde mi diye hepsi devlet dairesi diyecektir. Bu kadar zor olsa devlette çalışmak niye oraya girsin bu kadar insan.?

playmaker52
Memur
21 Ekim 2014 19:47

zayrex hocam bu tarz konulara aldırış etmeyin. Ben 2010 kpss ye girmiştim o sınav sonunda yine itiraz başlıkları,şu kadrolar şöyle kötü böyle kaka ,düz liseliler ölsün vs başlıkları açılmıştı. Bunlara alışmak lazım artık.

kayseri204
Genel Müdür
21 Ekim 2014 19:55

İnsanlar bencil,adam ister okur ister memur olur bu bizi ilgilendirmez.

Sen sadece burdaki 20 kişinin kafasını karıştırmış olacaksın.Diger insanlar yine tercih edecek.

Senin ne kadar memurluk hakkınsa herkesinde hakkı var.

Milletin aklını karıştırmazsan sevinirim ..

beowulf_57
Aday Memur
21 Ekim 2014 20:01

Hadi be okurken zorlukmuş eskiden kps mi vardı millet nasıl üniversiteyi okuyordu geçin o Ayakları dua edin sistem çarpık birinizin bile girmemesi lazım bı sınava utanın be adam tıp okuyo sınava giriyo hukuk fakültesi okuyo sınava giriyo ne güzel memleket ya siz yatın kalkın dua edin ösym ye ikidebir burda başlık açıp durmayın

zayrex
Aday Memur
21 Ekim 2014 20:04

memur olduktan sonra 1 yıl okulun uzasın kimseye sıkıntı olmaz ki o. benim 1 değil 2 yılımı uzatmaya razıyım mesela. ve daha bugün hocalarımla konuştum, ben birinci öğretimim hocam atanma ihtimalim var 2. öğretimlerle derse girsem olur mu dedim hiçbiri sıkıntı çıkarmadı yani. bilip bilmeden konuşmamak lazım ben o arkadaşa ondan kızdım kardeşim.

m.polat64, 10 yıl önce

haklısın kardeşim ama adamın demek istediği şu. şimdi ilk sene zaten aday memursun her türlü işi yaptırırlar adama gık diyemezsin ayrıca 2. öğretim okuyorsan belki okuma şansın var 1. öğretim olupta okuma durumun yok devamsızlıktan kesin kalırsın. okulu bitirsen bile yıllar sürer tabi çalışacağın kurumdaki amirinde önemli yanlız hiç sanmıyorum hadi git dersinden geri kalma yok yazılma diyeceklerini.

zayrex
Aday Memur
21 Ekim 2014 20:09

sen üniversite okudun mu? üniversitede hiç parasız kaldın mı? arkadaşların cafeye giderken cebinde sadece yemek yiyeceğin kadar para olduğu için yurda gidip sessiiz sessiz oturdun mu? cebinde paran olmadığı için kyk yurtlarının yemekhane sırasında 45 dakika yemek bekledin mi? eğer bunları yaşamadıysan git burdan daha da bişey yazma. ordan boş boş konuşması kolay. bu anlattıklarımı yaşayan o kadar çok insan var ki.

beowulf_57, 10 yıl önce
Hadi be okurken zorlukmuş eskiden kps mi vardı millet nasıl üniversiteyi okuyordu geçin o Ayakları dua edin sistem çarpık birinizin bile girmemesi lazım bı sınava utanın be adam tıp okuyo sınava giriyo hukuk fakültesi okuyo sınava giriyo ne güzel memleket ya siz yatın kalkın dua edin ösym ye ikidebir burda başlık açıp durmayın

nezix
Şef
21 Ekim 2014 20:33

beyime bak hele sen hiç üniversite okudun muymuş seni anan baban kızlarla cart la curtla orda burda cafede takıl diye gönderiyor degilmi lafa bak cafe de takılamıyormus...peki sen hiç yaz sıcağında güneşin altında 40 tonluk kamyona domates yükledinmi bu zorlugu gördünmü akşama kadar ananı ağlattıtan sonra adamın söver gibi 100 lira vermesini gördünmü burdan laf yapıyorsun cebi parasız kalmışta utanmışta yok bi tek üniversite okuyanlar parasız yardıma muhtac biz keyfimizden bu sınava girdik öylesine aptalızya 40 lira hava olsun diye verdik ösym ye bu devlete yazıklar olsun ki önüne gelene burs verdiğiçin sizin gibilere degil burs okula almıyacaksın okula

zayrex, 10 yıl önce

sen üniversite okudun mu? üniversitede hiç parasız kaldın mı? arkadaşların cafeye giderken cebinde sadece yemek yiyeceğin kadar para olduğu için yurda gidip sessiiz sessiz oturdun mu? cebinde paran olmadığı için kyk yurtlarının yemekhane sırasında 45 dakika yemek bekledin mi? eğer bunları yaşamadıysan git burdan daha da bişey yazma. ordan boş boş konuşması kolay. bu anlattıklarımı yaşayan o kadar çok insan var ki.

playmaker52
Memur
21 Ekim 2014 20:35

Beowulf senin gibi seviyesiz yorum atan insanlar memur olacağına burda üniversite okuyan her açıdan senden daha seviyeli ve kaliteli bu insanlar memur olsun vatana millete daha hayırlı olur.

10UR74
Aday Memur
21 Ekim 2014 20:37

way arkadas bi tanede işe yarar yorum atın be

beowulf_57
Aday Memur
21 Ekim 2014 20:40

Ayyy seviyeli Arkadaşlarım niye ortaöğretim Sınavına giriyorsunuz gidin lisansa girin ora yüksek seviyelerin yeri canım benim bide şu var memur oldunuz orda kalıyomusunuz yok üniversite bitince başka yere senin 4-5 kurum değiştiren binlerce üniversiteli biliyorum ben o Kadroları da ziyan ediyorlar bana burda ahkam kesmeyin siz donla geziyorum ben kpsye giriyordum haddini aşma sakın

playmaker52
Memur
21 Ekim 2014 20:48

Doğrudur inanıyorum girmişsinizdir.Yukardaki zayrex nickli arkadaşın ilk ve son girişi yüksek ihtimalle.Size önümüzdeki yıllar içinde açılan kpss sınavları için başarılar diliyorum.

22 Ekim 2014 01:17

Lise kpss sınavını kaldıralım adı üni terk kpss sınavı olsun :D madem böyle yok şöyle para kazanıyorum da falan filan herkes parayı zor kazanıyor özelde kolay para yok ayrıca başlığı sonuna kadar destekliyorum bir arkadaşımız demiş ki eskiden kpss mi vardı aynen öyle 80li 90lı yıllarda üni okumak daha zordu o zaman okuyanlar nasıl okudu hepsi memur mu oldu bu konuda samimi bulmuyorum sizi

beowulf_57
Aday Memur
22 Ekim 2014 10:57

Sistem. Bozuk kardeş yoksa bu sınava girmemeleri lazım

kral843
Aday Memur
22 Ekim 2014 12:52

bakın sevgili gençler forumda gözlemlediğim kadarıyla aynı konudan 5 6 tane açılmış hepsinin ortak fikri şu puanım .... hem okuyup hem memur olablirmiyim? hangi kurum okuluma müsade eder?hatta biri infaz koruma olup okulumu okuyabilirmiyim diye bile sormuş............

bakın arkadaslar bu yazıyı yazmam daki amaç sizleri egale edip yön degiştirmeniz değil ALLAH C.C herkese bi nasip vermiştir ve herkes nasibini yer...ancak üniversitenizi okuyupta aynı anda memurluk yapmanız çok zor bişey bakın burda part time işten bahsetmiyoruz devlet memurlugundan bahsediyoruz ilk 1 sene aday memurluk sürecinde olacaksınız bu süreçte çalıştıgınız kurum sen gel güzel kardeşim okulunu oku al sana da maaşın demiyor sizi en alt devre olarak gördüklerinden tüm iş size kalıyor..aday oldugunuzdan ses bile çıkaramıyorsunuz...adam infaz koruma olsam katip olsam demiş infaz koruma dediğin vardiyalı çalışan adam dır....zabıt katibi deseniz sürekli dosya aç dosya düzenle liseden arkadasım çok isteyerek zabıt katibi oldu hatta eniştesi savcının özel kaleminde çalışıyordu birazda o sebeb oldu burak bende katiplik sınavına gireceğim kardeş dedim adam geldiğime geleceğime pişman oldum diyor sürekli mesai ye bırakıyorlar her gün dava dosyası hazırlamaktan bıktım diyor....yani demem o ki memurlugu özel sektörden rahat oooh kebab sanmayın bilhakis özel sektörden daha büyük bi sorumluluk isteyen bir iş...

malesef ARKADAŞ haklı. ancak biraz da sanş işi bu. düzgün insanlarla karşılaşırsanız ve hayatı çabuk öğrenirseniz hem okumak hem çalışmak bir nebze kolaylaşır. lise mezunusunuz diye( 4 yıllık üni okusanız bile) sizi ezmeye kalkanlar kesin olur. düşünün daha aday memura demirbaş kaydı görevi veren kanıbozuklar gördüm. yahu adam buraya gündüz gelemeyecek(okulundan ötürü) zaten sen bu adama gündüz işleyen bir görev verme. düşün sen okuldasın ama gündüz envantere giren ya da çıkan şeyi sana tutturacaklar. acemi adam işi mi demirbaş kaydı. mimarlık ya da mühendislik okusanız bile elin kütüphane bölümü mezunu ya da işletme, kamu yönetimi mezunu sizi ezmeye kalkar. gücününze gidebilir.

BEST FOR KPSS
Kapalı
22 Ekim 2014 13:21

Bende 86, 36puan aldim 9vin siralama..nolcam ben :)
22 Ekim 2014 14:22

hukukta devam zorunluluğu yok açıköğretim gibi :)

m.polat64, 10 yıl önce

22 Ekim 2014 14:35

Bu arkadaşlar şöyle düşünüyor;sınavlara izin verirler,okula izin verirler v.s ama gerçekten böyle bir şey yok.Araştırsınlar gerçekleri görsünler.Hele heleki ikm,katiplik, v.s gibi görevlerde.

kral843, 9 yıl önce

malesef ARKADAŞ haklı. ancak biraz da sanş işi bu. düzgün insanlarla karşılaşırsanız ve hayatı çabuk öğrenirseniz hem okumak hem çalışmak bir nebze kolaylaşır. lise mezunusunuz diye( 4 yıllık üni okusanız bile) sizi ezmeye kalkanlar kesin olur. düşünün daha aday memura demirbaş kaydı görevi veren kanıbozuklar gördüm. yahu adam buraya gündüz gelemeyecek(okulundan ötürü) zaten sen bu adama gündüz işleyen bir görev verme. düşün sen okuldasın ama gündüz envantere giren ya da çıkan şeyi sana tutturacaklar. acemi adam işi mi demirbaş kaydı. mimarlık ya da mühendislik okusanız bile elin kütüphane bölümü mezunu ya da işletme, kamu yönetimi mezunu sizi ezmeye kalkar. gücününze gidebilir.

22 Ekim 2014 14:46

ulen şimdi sıkıntılara girerseniz işimiz var ben 21 yaşındayım nasıl okunuyo iyi biliyom...böyle ahkam keserseniz yok hakkımızı yiyonuz yatıyonuz derseniz cevabını çok iyi alırsınız... bu herkese açık bi sınav ben lisans a gircem her sınava gircem bu benim hakkım...ben hayrına mı öğrenyom uykusuz kalıp çalışıyom bu bilgileri mezara mıgötürcem sanki....daha iyi bir hayat standardıyla yaşamak için çabalaıyo herkes...Allah kimsenin emeğini zayi etmesin... milletin kalbini kırmayın başarısını da takdir edin bi kerede.... çünkü bu 6-7 yaşından bu yana oluşan bi gelişim... yüksek alanlar 1 sene çalışmayla havadan memur olmuyo uzun zamanın emeğinin yansıması bunlar... ne kadar sene yatıp da son 2 sene çalışıp emeğimi hakkımı yedin demeyin ortada torpil yok kul hakkı yok.... puan var sıralama var ...

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi