Editörler : Pangaea

24 Ekim 2014 17:35

iletişim mezunları bilgisayar işletmeni kadrosu yardım

Çok değerli iletişim mezunu kardeşlerim. Şimdi bu Bilgisayar İşletmenliği için MEB onaylı bilgisayar sertifikası isteniyor ya hani, biz iletişimciler olarak Bilgisayar Kullanımı dersi aldığımızdan MEB onaylı sertifika şartından muaf olduğumuzu duymuştum. Ne kadarı doğru bunun? Bilgisi olan varsa bizimle paylaşırsa çok memnun olurum.

saygiliercan
Kapalı
24 Ekim 2014 17:39

Ayrıca tercih listesinde bilgisayar sertifikası sahibi olma şartı aranan diğer kadrolara ( 4001 gibi) sadece traskript ibraz ederek başvurma şansımız nedir ? Bu soruya da bi el atarsanız çok memnun olurum.

Geci
Genel Müdür
24 Ekim 2014 18:06

O benim de aklıma takıldı, özel bir kursa kaydoldum. Eylül sonu gibi sınav yapılacaktı. MEB sınavı erteledi erteledi. Sonra BYEGM'nin uzman yardımcılık sınavının hemen ertesi güne erteledi diye sınava giremedim.

Kursla konuştum Kasım'daki sınava girersin, işin tebliği ve 15 günlük başlama sürenle sertifikan da yetişir dediler.

Buna güveniyorum artık.

mkdpsb
Memur
24 Ekim 2014 18:31

Biz iletişimciler bilgisayar kullanımı dersi aldık demişsin ama ben böyle bir ders ne aldım ne de gördüm bizim okulda. Seçmeli olarak var mıydı emin değilim ama olsa kesin alırdım, en azından kek ders diye :D Ank.ü ilef mezunuyum bu arada.

Bilgisayar işletmenliği sertifikasını ise yıllaar önce lisem bittikten sonra almıştım. İnşallah o sertifikanın bir işe yaradığı günleri görürüz.

umudunukaybetme34
Aday Memur
24 Ekim 2014 19:38

Sydv lere başvuracak arkadaşlar için.orada transkript muhabbetini kabul ediyorlar

P3UZMANOLMAZ
Daire Başkanı
24 Ekim 2014 19:38

Bende Ankara İlef mezunuyum hazırlıkta bilgisayara giriş dersi aldık, hazırlık okumayanlar ya da dersten kalanlar birinci sınıfta tekrar aldılar bu dersi zorunluydu sen nasıl almadın anlamadım (2007 girişliyim ben). Hatta bize sertifika bile verdiler ( word excell poverpoint internet vs) başarı ile geçmiştir diye.

Arkadaşın sorusuna gelirsek merkezi atamada 6225 kodu ile istenen bu sertifikaya eğer üniversitede bilgisayar dersi aldıysan gerek yok.

Link: http://www.memurlar.net/haber/289501/

mkdpsb, 9 yıl önce

Biz iletişimciler bilgisayar kullanımı dersi aldık demişsin ama ben böyle bir ders ne aldım ne de gördüm bizim okulda. Seçmeli olarak var mıydı emin değilim ama olsa kesin alırdım, en azından kek ders diye :D Ank.ü ilef mezunuyum bu arada.

Bilgisayar işletmenliği sertifikasını ise yıllaar önce lisem bittikten sonra almıştım. İnşallah o sertifikanın bir işe yaradığı günleri görürüz.

mkdpsb
Memur
24 Ekim 2014 22:50

Ben 2006 girişliyim. Transcripte de baktım ve dediğim gibi ben öyle bir ders almadım. Benim dönemden de kimse almadı ama az önce 2005te hazırlıktan giren başka bir arkadaşla konuştum. O da hitçi. Aynen senin dediğin gibi hazırlıkta almışlar, 1. sınıfa geçince de öğr. işlerine sormuşlar biz alacakmıyız bu dersi diye yok demişler hazırlıkta alanlar almayacak. Garip olanda orası zaten zira ben almadım benimle girişli olanlarda almadı. Demek ki 2006 da bu dersi es geçmişler, başka bir açıklama aklıma gelmiyor. Neyse yahu zaten bende sertifika var. :D

P3UZMANOLMAZ, 9 yıl önce

Bende Ankara İlef mezunuyum hazırlıkta bilgisayara giriş dersi aldık, hazırlık okumayanlar ya da dersten kalanlar birinci sınıfta tekrar aldılar bu dersi zorunluydu sen nasıl almadın anlamadım (2007 girişliyim ben). Hatta bize sertifika bile verdiler ( word excell poverpoint internet vs) başarı ile geçmiştir diye.

Arkadaşın sorusuna gelirsek merkezi atamada 6225 kodu ile istenen bu sertifikaya eğer üniversitede bilgisayar dersi aldıysan gerek yok.

saygiliercan
Kapalı
25 Ekim 2014 01:38

bende bir bilgisayar kursuyla konuştum Kasım2ın son günü sınav varmış. Tercih tarihi sınav tarihinden önce olduğu için kesinlikle alacağın sertifika kabul edilmez dedi. Sen iyi araştır da sonra hayallerin yıkılmasın hocam.

Geci, 9 yıl önce

O benim de aklıma takıldı, özel bir kursa kaydoldum. Eylül sonu gibi sınav yapılacaktı. MEB sınavı erteledi erteledi. Sonra BYEGM'nin uzman yardımcılık sınavının hemen ertesi güne erteledi diye sınava giremedim.

Kursla konuştum Kasım'daki sınava girersin, işin tebliği ve 15 günlük başlama sürenle sertifikan da yetişir dediler.

Buna güveniyorum artık.

saygiliercan
Kapalı
25 Ekim 2014 01:39

Bu güzel bir haber. Umarım dediğin gibidir de bir sürpriz çıkmaz karşımıza.

umudunukaybetme34, 9 yıl önce

Sydv lere başvuracak arkadaşlar için.orada transkript muhabbetini kabul ediyorlar

saygiliercan
Kapalı
25 Ekim 2014 01:41

Erciyes iletişim mezunuyum biz 1. sınıfın her iki dönemi de aldık hatta ikinci sınıfta da vardı. 3. sınıfın her iki döneminde de seçmeli olarak almıştım. Umarım işe yarar.

mkdpsb, 9 yıl önce

saygiliercan
Kapalı
25 Ekim 2014 01:46

Link oldukça açıklayıcı olmuş teşekkürler hocam.

P3UZMANOLMAZ, 9 yıl önce

Geci
Genel Müdür
25 Ekim 2014 12:05

Kursa başlama tarihini taaa Ağustos olarak gösterirsem belki kurum tamam der :D

şaka bi tarafa kurumdan kuruma da değişen bi şey zaten bu, kimisi aldığın tek dönemlik "bilgi işlem" dersini bile kabul ederken kimisi direkt sertifika istiyormuş.

En olmadı, daha önce Mersin Üniversitesinde okumuştum. Orada 4 dönem Bilgisayar ve Enformasyon Teknikleri 1-2-3-4 diye dersler almışım. İçerik de Word, Excel falandı zaten. Bunu gösteririm artık.

saygiliercan, 9 yıl önce

bende bir bilgisayar kursuyla konuştum Kasım2ın son günü sınav varmış. Tercih tarihi sınav tarihinden önce olduğu için kesinlikle alacağın sertifika kabul edilmez dedi. Sen iyi araştır da sonra hayallerin yıkılmasın hocam.

erkanakak
Aday Memur
26 Ekim 2014 19:37

Bilgisayar ve iletişim agları dersi almısız biz. Sayılır mı acep?

yisiktan
Aday Memur
07 Kasım 2014 10:25

Ben de İletişim mezunuyum ve Bilgisayar işletmeniyim transkript yeterli oldu. Temel Bilgi Teknoloj.

hypnotica
Aday Memur
07 Kasım 2014 12:59

Boş yere kursa 350 lira para verdim.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi