Editörler : "eskiyara"Pangaea

ademogretmen
Genel Müdür
18 Kasım 2014 23:11

ola ki bunlarla baş edemediler, dershaneleri kapamalarının bir sebebi de bahsettiğim sülüklerdir.

ademogretmen
Genel Müdür
19 Kasım 2014 00:13

Bir bakıma, MEB okullarında görev yapan arkadaşlardan (kursları eleştirenlere değil sözüm) dershanelerin varlığını savunan varsa eğer gerçekten düştüğü duruma ağlamalıdır.

Bu demek olur ki, ben öğretemedim, sen öğret.

Ben son sınıfları rapor aldırıp sana gönderdim

Ek dersimin parasını da alayım

Ama ey dershaneci

Sen benim parasını da aldığım saatte

devleti de çocuklar okulda diye kandırdığım o saatte (koftiden yoklamalar)

swen onlara ders anlat demektir.

imamlara merkezi sistem çıkmıştı, iptal olundu

bari bu kafadan olanalara da bir merkezi sistem açılsın

onlar otursun

merkez efendi anlatsın.

memuradem, 9 yıl önce

benim kızgınlığım hiçbirşeyi beğenmeyen sadece eleştiren ama üzerine düşen vazifeyi de yapmayan devletin verdiği vazifeyi kendi ve zümresinin emelleri için istismar eden tiplere arkadaşlar.tam bir rezalet de ne demek.kusura bakmayın ama devlet görevlisi kendi devletinin yaptığı bir işi böyle alalade bir şekilde kamuoyu ile devleti küçültücü tarzda paylaşamaz.elbette yanlışlar eksikler olur ama tam bir rezalet demek iyi niyet dairesinden çıkıp sui niyetle meseleye yaklaşmak demektir ki bunu söyleyenlerin kahir ekseriyeti yapılan işi hem sabote eden sonra da bunun şekasını yapanlardır.kan emicilere inat kendini kamufle etmeye çalışanlara inat sağ gösterip sol vuranlara inat herifi na şeriflerin şerefsizliğine inat hep beraber bu işin başarısı için mücadele etmeliyiz.beğenmeyenler, böyle mi olur diyenler, olmaz diyenler, dersaneler daha güzeldi diyenler, bi zahmet üzerlerine düşen vatan görevini yapsınlar.bütün karanlığı aydınlatmanız beklenmiyor ki sizden sadece bir mum yakın arkadaşlar ağlamadan sızlanmadan... yoksa gölge etmeyin başka ihsan istemez.

Oguzçag
Yasaklı
19 Kasım 2014 05:11

Okullarda açılan kursların, dershanelerin kazandırdığı eğitimi verebileceklerine pek inanmıyorum ama açılan bu kurslar bir nebze de olsa, fayda sağlayacaktır. O çocuklar, okuldaki kursa gitmeyip mahallede avarelik etselerdi, daha mı iyi olacaktı?

Daha düne kadar; Fen Lisesi ve Kolej öğrencileri bile dershanelere ihtiyaç duyuyordu.. Hala da duyuyorlar.. Sınavlara odaklı eğitimi tercih ediyorlar.. Şimdi de bunlar; Ankara ve İstanbul gibi yerlerde, "Dershane deneyimi olan ÖZEL HOCALAR"ı tercih ediyorlar.

MEB' in istatistiklerine göre; Fen Lisesini kazanan İlköğretim öğrencilerinin % 77' si kolejlerde yetişmiş olan öğrencilerdir.. Kalan % 23 ise, MEB'in ilköğretim okullarındandır.

Maddi durumu iyi olanlar kolejleri tercih ediyorlar.. Kolej sayısı da, yıldan yıla artıyor. Bence artmalıdır da!. Bu yolla, okullaşma konusunda devletin yükü ve giderleri azalmış olacaktır.

Oguzçag
Yasaklı
19 Kasım 2014 05:45

Ankara ve İstanbul' daki ünlü kolejlerin ANAOKULLARI kısmında verilen derslere bakalım:

1. Güzel Türkçe, Okuma-Yazma, Dilbilgisi,

2. İngilizce,

3. Matematik,

4. Fen Bilgisi,

5. Hayat ve Yurttaşlık Bilgisi,

6. Jimnastik, Spor,

7. Bale, Tiyatro, Oyun,

8. Resim,

9. Müzik..

öğreti-yorum
Kapalı
21 Kasım 2014 09:58

Birileri eğitime popülist yaklaşmadığı,öğrencileri ileriye dönük siyasal taban olarak görmediği zaman eğitim öğretimin sorunları belki biraz düzelebilir.Herkes sorunları ve çözümleri az çok bildiği halde neden uygulanmadığını hiç düşündünüz mü?Demek ki amaç sorunları çözmek değil.

alaattin(bjk)
Genel Müdür
26 Kasım 2014 11:55

Boşu boşuna millet birbirini yiyor.Bu dershane kapanmasının nedeni madem çok çok sevgili öğrencilerimiz içindi 13 yıldır bunlar buradaydı en ufak sesleri neden çıkmadı ?Ne olduysa "Ne dedilerde yapmadık" diyenler şimdi amerikan menşeylilerin para kaynaklarını kesmek için eğitime dalmadılar mı? Yalan diyen kusura bakmasın ya saftır yada salak.Yaptıkları işleri sürekli bir sonraki bakan yalanladı yaptığı uygulamalar ile.Kendi bakanları bile birbirine girdi.H Çelik - N . Çubukçu örneği .Saf değisin öğretmen çamiasi diğer şıktansın aynı zamanda .....Neyse siz gönüllü yapın aldığınız paraların yarısınıda somaliye yollayın.İyi öğretmenliğinizi perçinlersiniz.

happykits
Genel Müdür
02 Aralık 2014 23:24

Disiplin. Hedef. Ahlak. bunlarsız herşey görüntüde kalır.

Oguzçag
Yasaklı
03 Aralık 2014 08:35

Eğitim gürültünün bittiği yerde başlar.. Huşu içinde ders dinleyen öğrenciler olmadıkça, eğitim-öğretim işi yayan ve yavan kalır. Hababam sınıfı benzeri ortamlarda ders olmaz!.. Disiplin şarttır.. Son 10 yıl içinde eğitim-öğretim işi çok yara aldı.. Kaliteli eğitim kenara atılmaya çalışıldı. Öğretmenler mağdur edilerek, çaresiz bırakıldı. Yaz-boz tahtasına dönen müfredatlarla öğretmen ve öğrencilerin düzeni sarsıldı.. Artık dershaneler de yok!.. Dershaneler bu durumu telafi edebiliyordu. Onun da ruhuna fatiha okundu.. Bilgili ve bilinçli öğrenci yetişmesi zor.. Önümüzdeki yıllarda, üniversiteler yarım yamalak bilgiye sahip öğrencilerle dolacaktır.

Dua Saati
Kapalı
03 Aralık 2014 18:22

Dersanler gereksizdi, dersanler ne kadar yapılandırmacı eğitim yapıyor, yaz-çiz devri bitti artık kaç dersanede laborataur var , devir araştırma inceleme üretme devri, üstelik siz zannediyor musunuz herkes dersaneye gidebiliyor, psikomotor- davranışarı gelişmiyor çocukların dersanelerde....

Oguzçag, 9 yıl önce

Eğitim gürültünün bittiği yerde başlar.. Huşu içinde ders dinleyen öğrenciler olmadıkça, eğitim-öğretim işi yayan ve yavan kalır. Hababam sınıfı benzeri ortamlarda ders olmaz!.. Disiplin şarttır.. Son 10 yıl içinde eğitim-öğretim işi çok yara aldı.. Kaliteli eğitim kenara atılmaya çalışıldı. Öğretmenler mağdur edilerek, çaresiz bırakıldı. Yaz-boz tahtasına dönen müfredatlarla öğretmen ve öğrencilerin düzeni sarsıldı.. Artık dershaneler de yok!.. Dershaneler bu durumu telafi edebiliyordu. Onun da ruhuna fatiha okundu.. Bilgili ve bilinçli öğrenci yetişmesi zor.. Önümüzdeki yıllarda, üniversiteler yarım yamalak bilgiye sahip öğrencilerle dolacaktır.

aydınkentli-92
Genel Müdür
03 Aralık 2014 20:37

Hani dersanelere gerek olmayacak bir sistem getirecektik. dersaneleri de bu yüzden kapattık. ne oldu şimdi kendi elimizle kurs (dersane) açıyoruz. Fesübhanallah.

aydınkentli-92
Genel Müdür
03 Aralık 2014 20:40

haklısın hocam. ancak devlet sınavlarda psikomotor beceri ölçmüyor. verilen sürede şu soruları çöz bakayım diyor. çözersen iyisin çözemezsen yandın.

Dua Saati, 9 yıl önce

Dersanler gereksizdi, dersanler ne kadar yapılandırmacı eğitim yapıyor, yaz-çiz devri bitti artık kaç dersanede laborataur var , devir araştırma inceleme üretme devri, üstelik siz zannediyor musunuz herkes dersaneye gidebiliyor, psikomotor- davranışarı gelişmiyor çocukların dersanelerde....

hasanpoy2007
Aday Memur
03 Aralık 2014 21:04

Oulda kurslar kötü değil fakat eğitim seviyeyesi çok düşük.

samimi_23
Genel Müdür
04 Aralık 2014 00:06

kurslardaki sikinti öğretmenlere para mara verilmesi değil...tek sikinti millet bu meslekten bikti artik. bazi öğrencileri o kurslarda görmek istemiyor. 10.yilindan sonrasini çalişan öğretmenler yorgun. okuldaki dersler yeter diyorlar. hafta sonu için en az 40 tl. saat ücreti verilirse geliriz diyorlar. 18 tl. olsa ne olacak.sanki dolup taşacak mi? hayir. arkadaşlar hafta sonu 6 saat derse girecek öğretmen bulamiyoruz. ailevi nedenler de var. ancak tek sikinti öğretmenlik mesleğinin bittiğidir.

mathizmir
Genel Müdür
02 Ocak 2015 20:03

arkadaslar ben de bu kurslara basladim fakat gerekce gostererek dilekce verdim kursu birakmak icin bazi nedenlerden dolayi. ilce meb basta mazeret geA§erli gormedi kabul etmedi. ogretmen yok falan diye. ben de tekrar dilekce verdim. sizce zorla bu goreve devam ettirmeye calismsya haklari var mi? gerekcem de yogun is yuku.. yuksek lisans vs idi

öğreti-yorum
Kapalı
02 Ocak 2015 21:27

Zorla hiç bir şey yaptıramazlar sn hocam.Onlar senin yerine adam bulmaya uğraşmamak için ayak sürüyorlar.Sen ver dilekçeni.Şu tarihten itibaren devam etmeyeceğim diye.Baksınlar başlarının çaresine.

mathizmir, 9 yıl önce
arkadaslar ben de bu kurslara basladim fakat gerekce gostererek dilekce verdim kursu birakmak icin bazi nedenlerden dolayi. ilce meb basta mazeret geA§erli gormedi kabul etmedi. ogretmen yok falan diye. ben de tekrar dilekce verdim. sizce zorla bu goreve devam ettirmeye calismsya haklari var mi? gerekcem de yogun is yuku.. yuksek lisans vs idi

nedemek-şakir
Kapalı
02 Ocak 2015 23:55

Bir kere en büyük problem temelden iyi öğrenci gelmemesi.4 yillik sinif ogretmeniyim elim kolum bagli okuma yazma bilmeyen,ailenin dogurup sokaga attigi veletlere bakicilik yapiyorum.Disiplin yonetmeligi diye birsey yok ki arkadasim sinifta birakamiyorsun,okuldan atamiyorsun hicbir yaptirim gormeden liseye gidiyor.Liseye gelince de zaten is isten gecmis oluyor.Sonuc calismayi bilmeyen serseriligi meslek edinmis bir sigir.Sonra da sirf vakit gecsin diye kurslara gelipbu seferde okumak isteyene engel oluyor.Kisaca bu kurs falan hikaye tamamiyla sov beyler birsey beklemeyin.Uc kurusa sazanlamasina atlayan aclari hic demiyorum zaten.Valla isini bilen bir an once ogretmenlige alternatifler dusunsun derim.Sahsen 5-6 daha yaparsam yaparim sonrasi baska bir kurum tavsiye ederim.

afutku
Şef
03 Ocak 2015 16:23

ıkıncı donem ın cın top oynar kursalarda o kadar

Toplam 77 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi