Editörler : crops35
27 Ekim 2014 17:15

3500 Adli ve idari yargı hakimliği kadrosu açılırsa kurum avukatlığı düşünen kalır mı??

arkadaşlar, 3500 adli ve idari yargı hakimliği kadrosu açılırsa kurum avukatlığı düşünen kalır mı??

mawereak
Aday Memur
27 Ekim 2014 19:21

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum..

lawyer0035
Aday Memur
28 Ekim 2014 09:12

100 kusur kez okunmuş 1 cevap dersek herkes merak ediyo,ancak cevap yok :) teşekkür ederim sizze

28 Ekim 2014 09:48

kalır hocam, hakim savcılığın da olumsuz tarafları var, herkesin ideali değil, ayriyeten gelecek yıl (ağırlıklı olarak avukatlardan) istinaf mahkemelerinden dolayı 5000 alım yapılacağı öngörülüyor ama bu rakam serbest avukatlığı düşünmeyen sayısından çok daha az, kaldı ki kazanamayanların önemli bir kısmı da kurum avukatlığına yönelecektir, yani ben bırakın kalmayı artacağını düşünüyorum

roseli
Memur
28 Ekim 2014 20:28

Benim puanım düşük ama şahsen ben açıktan alımları denicem bu yıl olmazsa seneye hakimlik deneyeceğim. Yani önceliğim kurum avukatlığı. Hakimlik yazılısı geçersemde mülakat aşamasına kadar yine kurum mülakatlarını deneyeceğim. Eğer kazanırsamda inşallah kurum av. Olup sözlü mülakata gitmem bile. Yani ilk tercihim her zaman kurum avukatlığı olur benim :))

cericeri
Aday Memur
02 Kasım 2014 18:28

Ben de kpss p3 ten 93.5 almış biri olarak hakim Savcılık hiç düşünmedim. Bence dezavantajları kurum avukatlığına göre daha fazla. Her şeyi de maaş olarak düşünmemek gerek kanımca..

avukat-09
Genel Müdür
03 Kasım 2014 17:36

bu kadar alım olursa ben atamaları etkileceğini düşünüyorum. bu ay yapılacak atama ve haziran atamasına pek katkısı olmaz çünkü herkes hakimlik de istese kpss ye girdi ve tercih yapacak ( bu noktada ideali kurum avukatlığı olan pek çok kişinin de hakkı yenecek bana göre.

ama neticede yüklü bir alım var ve aralık sınavının (baharda da mezunlar için adli yargı sınavı olacağına dair söylentiler var) mülakatları haziran temmuz gibi açıklanır, ve 2015 kasım alımına etkisi büyük olur diye düşünüyorum ben. (olumlu anlamda)

angeliki
Aday Memur
07 Nisan 2015 14:10

önceliğim kurum avukatlığı

12 Nisan 2015 14:32

kamu avuktalığı maaş dışında kesinlikle her yönüyle hakimlikten daha avantajlı (çalışılan kurumun da etkisi var tabi). aslında maaş da vekalet ücretini dahil edince 1000 tl civarı bir fark var. bu konuda maaşa takviye olması bakımından ek gelir getirici faaliyette bulunan var mıdır?

karpuzekirdegi
Kapalı
13 Nisan 2015 16:08

Bende kurum avukatlığına yeni atandım. Sanırım bilirkişilik yapmamıza mani bir durum yok. Bi alanda yüksek lisans yaptıktan sonra olabilir sanki.

ağır_ceza, 9 yıl önce

kamu avuktalığı maaş dışında kesinlikle her yönüyle hakimlikten daha avantajlı (çalışılan kurumun da etkisi var tabi). aslında maaş da vekalet ücretini dahil edince 1000 tl civarı bir fark var. bu konuda maaşa takviye olması bakımından ek gelir getirici faaliyette bulunan var mıdır?

aqua blue
Memur
13 Nisan 2015 16:35

tabi ki düşünür. herkesin hayalleri var..

trust.111
Kapalı
28 Mayıs 2015 15:50

çok güzel bir beyan olmuş.. "herkesin hayalleri var"..

aqua blue, 9 yıl önce

tabi ki düşünür. herkesin hayalleri var..

mehmet aras
Aday Memur
28 Mayıs 2015 16:37

hayallerimiz var da... Allahım sen bize yardım et.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi