Editörler : crops35
28 Ekim 2014 10:19

Tercihlerde Dikkat etmek lazım....

arkadaşlar kılavuzdada yazıyor bu atamadan sonra en az 4 yıl eski görev yerine dönemiyosun..il dışı tayin için en az 5 yıl beklemen gerekiyor..tercih yaparken uzun vadeli düşünün ve çalışmak istediğiniz il veya ilçeyi seçin..

28 Ekim 2014 10:21

ben mesela müthiş kararsızım tamamen huzurum kaçtı..aynı yerimde kalmak il merkezine gitmek ve ankara üçgeni arasında gidip gelmekten..çocuklar ankara istiyor ana baba burda kal diyor bende il merkezi istiyorum ..ayıkla princin taşını of offff

gitane01
Memur
28 Ekim 2014 10:44

MEB GYS Sınavında başarılı olanlara resmen ceza vermiş....

Bu kadaar sınava girip bu kadar başarılı olan var ve bu kadaar okul/kurumun boş normu varken sadece il-ilçe de açıklanan 3-5 tane dar kadro. Bir de üstüne kadro derecesi sıkıntısı. Ha bir de kazananların yarısı da engellidir. Sanki ilk defa atanacağız muamelesi görmüşüz.

Bu MEB neyin kafasını yaşıyor anlayamadım.

cem yıldırım, 9 yıl önce

ben mesela müthiş kararsızım tamamen huzurum kaçtı..aynı yerimde kalmak il merkezine gitmek ve ankara üçgeni arasında gidip gelmekten..çocuklar ankara istiyor ana baba burda kal diyor bende il merkezi istiyorum ..ayıkla princin taşını of offff

astalevista
Memur
28 Ekim 2014 10:57

Soruşturmaya bağlı olarak 4 yıl eski görev yerine tercih yapamayacaktır diyor

kılavuzda

astalevista
Memur
28 Ekim 2014 11:01

Bence sadece il ve ilçe olarak kısaca verdiler tercih yaparken il vede ilçe girişi yapıldığında boş bulunan okul vede kurumlar görünecektir.

İl vede ilçe mem'lerle işiniz yok bakanlık tercihlerde puan üstünlüğüne göre nokta atışı yapacak kararnameler bakanlıkdan direk gelecek.

gitane01, 9 yıl önce

MEB GYS Sınavında başarılı olanlara resmen ceza vermiş....

Bu kadaar sınava girip bu kadar başarılı olan var ve bu kadaar okul/kurumun boş normu varken sadece il-ilçe de açıklanan 3-5 tane dar kadro. Bir de üstüne kadro derecesi sıkıntısı. Ha bir de kazananların yarısı da engellidir. Sanki ilk defa atanacağız muamelesi görmüşüz.

Bu MEB neyin kafasını yaşıyor anlayamadım.

gitane01
Memur
28 Ekim 2014 11:11

Umut dolu yazmışsın ama. Hiç sanmıyorum. Görüp göreceğimiz bunlar gibi. İnşallah dediğin gibi olur ama buna dair bir işaret yok maalesef.

astalevista, 9 yıl önce

Bence sadece il ve ilçe olarak kısaca verdiler tercih yaparken il vede ilçe girişi yapıldığında boş bulunan okul vede kurumlar görünecektir.

İl vede ilçe mem'lerle işiniz yok bakanlık tercihlerde puan üstünlüğüne göre nokta atışı yapacak kararnameler bakanlıkdan direk gelecek.

astalevista
Memur
28 Ekim 2014 11:22

Atama kılavuzunda yazıyor açıklamalarda kararnameler vs dikkatli okuyun.

gitane01, 9 yıl önce

Umut dolu yazmışsın ama. Hiç sanmıyorum. Görüp göreceğimiz bunlar gibi. İnşallah dediğin gibi olur ama buna dair bir işaret yok maalesef.

28 Ekim 2014 12:27

Gümüşhaneye tercih verecek biri var mı acaba ?

Dogunun Limanları
Aday Memur
28 Ekim 2014 12:46

ilk görev yerim...ilk göz ağrım:) Gümüşhane...ben İstanbul ve Antalya

28 Ekim 2014 16:17

cem karDESİM baban burdakal diyorsa bence ankaranın gecim zorlugundan bahsediyordur bugün ankarda elle tutulur bir evde oturtumdersn 800 den asagı ev bulamassın ankaranın hiç bir yerine yürüyrek gitme sansın yok eger sadece memur maasıyla geciniyorsan bence ankarayı düsünme bende 25 sene önce ankarada yasadım babam ögretmendi yasam bu kadar pahalı degilidi tam bir memur kentiydi fakat 2sene önce ankaraya gittim 5sene oturdugum mahalleyi aksama kadar aradım zor buldum onun icin bence babanı dinle bence

cem yıldırım, 9 yıl önce

28 Ekim 2014 16:19

arkadaslar gümüshaneyi kimse istemesin adioskekili isteyecek

hubeybbinadiyy
Aday Memur
28 Ekim 2014 18:11

arkadaşım atama klavuzunu belki 2 ile 3 defa okudum senin telafuz ettiğin belagatlar kararnamede belirtmiyor yada bir idrak edemedik sen gördüğün de bizim görmediğimiz yeri yazda bizde okuyalım..

astalevista, 9 yıl önce

Atama kılavuzunda yazıyor açıklamalarda kararnameler vs dikkatli okuyun.

astalevista
Memur
28 Ekim 2014 18:21

Arkadasim kilavuzun 5.sayfasi Bakanlik tarafindan yapilacak islemler bolumunun satirlarini oku.

astalevista
Memur
28 Ekim 2014 18:27

25 tercih yapilacak diyor basvuru islemleri belirttigi yerde 25 tercihi il vede ilce olarak yapmayacagiz heral il bazinda kisa olarak gecmisler listede tercih yaparken il veya ilce merkezleri bos kadro olan okullar liste halinde cikacak.vede il ve ilce memlere is kalmayacak kararnameler ilgili birim ve valiliklere elektronik ortamda yani mail olarak gonderilecek.

hubeybbinadiyy
Aday Memur
28 Ekim 2014 18:35

inşallah telafuz ettiğin gibi ama şunu beliteyim ki 25 tercih hakkında bakanlık diğer illeri kaile alarak tercih hakkı veriyor yoksa zaten sadece il bazından olsaydı sadece istanbul gibi yerler doldurabilirdi ama imşallah senin dediğin gibi olur çünkü klavuzu okuduğumda ümitlerim yıkılmıştı. vesselam

astalevista, 9 yıl önce

25 tercih yapilacak diyor basvuru islemleri belirttigi yerde 25 tercihi il vede ilce olarak yapmayacagiz heral il bazinda kisa olarak gecmisler listede tercih yaparken il veya ilce merkezleri bos kadro olan okullar liste halinde cikacak.vede il ve ilce memlere is kalmayacak kararnameler ilgili birim ve valiliklere elektronik ortamda yani mail olarak gonderilecek.

astalevista
Memur
28 Ekim 2014 18:54

Arkadasim ayri olarak belirtmisler tercihler arasinda olurya yerlesememe durumunda 26.tercih olarak merkez teskilat veya tasra teskilati istem disinda yerlesmek istiyorum diye.herkez 25 tercih yapmak zorunda degil ben istemedigim halde okul bos kontenjan aciklanmayacak ise mecburmuyum bi mantikli dusun 25 il veya ilce tercihi yapacak.?

astalevista
Memur
28 Ekim 2014 19:05

Kilavuzun 6.sayfasina atama islemleri yazan bolume bakin bakanlik tarafindan ayriyetten valilikler vede ilgili birimler haric eski vede yeni gorev yerlerine elektronik ortamda bildirilecektir diyor

bycinn
Aday Memur
30 Ekim 2014 08:17

arkadaşlar bu derece işi kaldırılır die düşünüyorum çünkü 2010 sınavın da öyle olmuş

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi