Editörler : crops35
10 Kasım 2014 11:08

Matematikçi, matematik mühendisliği diploması alırsa

Matematik mezunu bir memur matematik ünvanında çalışırken , matematik mühendisliği diploması alırsa mühendis özel hizmet tazminatından yararlanır mı?

Scooby doo
Genel Müdür
20 Kasım 2014 09:11

bu durumda arkadaşı veya kendisi olup tazminattan yararlanan veya yararlanamayan var mı?

Scooby doo
Genel Müdür
20 Kasım 2014 09:14

örneğin:

lisans bilgisayar bilimleri mezunu programcı ünvanında çalışıyorken bilgisayar mühendisliği diploması alması yada kimya ünvanındakinin kimya mühendisliği diploması alması gibi durumunda olan var mı varsa tazminatlardan yararlanıyor mu?

tubac87
Aday Memur
20 Kasım 2014 15:53

Ben de İstatistik mezunu bir Programcıyım. İstatistik mezunu olmamdan kaynaklanan Özel Hizmet Tazminatımı (%122) alamıyorum. Sebebi de kurumum YÖK'e görüş sordu : İstatistik bölümü, "Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama" bölümünün ilgili üst öğrenimi olmadığına dair bir görüş geldi YÖK'ten. Kurumum da bu görüşe dayalı olarak Özel Hizmet Tazminatımı %93'ten ödüyor.

Scooby doo
Genel Müdür
21 Kasım 2014 14:10

Bilgisayar teknolojisi ve programlama bölümüyle niye kıyaslamış onu anlamadım.Ama 122 öht nin kabul edilmemesinin asıl sebebi istatistikçinin kpss de programcı kadrosuna başvuramıyor olmasıdır.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi