Editörler : crops35
15 Kasım 2014 19:09

Yardım

Yardımcı Hizmetli kadrosuna 3 ay evvel atandım. Tekirdağdayım. Burada zorunlu olarak kaç yıl çalışmam gerekiyor? İstanbula geri dönmek istiyorum. Süreyi tamamlayınca dönüş için ne yapmam gerekiyor? Ve dönüş işlemi zor mudur? Teşekkürler...

nazanöncel
Şube Müdürü
25 Kasım 2014 14:26

meb de tayinde bulunduğun yerde il dışı 5 yıl , il içinde 3 yıl çalışmış olmak şartı var. Süreniz dolunca mayıs hazıranda tercih yaparsınız .

mayıs haziranda yıl şartı tutmazsa bir sonraki yıla kalır..

hsncyr
Aday Memur
17 Aralık 2014 16:31

ben ankara meb de memurum.sağlık özürü ile ilgili bir soru sormak istiyorm kendime muhatap bulamadım,,, bende iktiyozis denilen cilt kuruluğu hastalığı var...her traş olduğumda(makineyle veya jiletle) suratım allah bullah oluyo kıpkırmızı yara oluyor ve birdahaki tras olana kadar bu kızarıklık gitmiyor devamlı krem sürüp yumuşatmaya çalışıyorum bu seferde paraıl parıl oluyor dakika başı herkesin suratına ne oldu sorusuna maruz kalıyorum... acaba hastalığıma dair rapor alsam traş olmama gibi bir olanak sağlarlarmı sizce ???

ahmetdemir83
Kapalı
17 Aralık 2014 16:53

Hsncyr bu şekilde bir sebeple size özür tayini yaptırmazlar sağlık raporu alsanız bile vereceklerini düşünmüyorlar ilçede iseniz ancak il merkezine gelirsiniz bu olabilir çünkü; hastalığınız kendinizi geçindiremeyecek ve yardım alacak seviyede iseniz olur yoksa yapmazlar

Sayın Decoo 3 yıl il içi il dışı 5 yıldır hizmet süreniz bu süre içerisinde anne ve babanıza bakacak kimse yoksa veya hastalığı vs varsa kronik bu şekilde özür tayini ya da sizin bir teşhisi konmuş ve raporunuzda .... ilinde tedavi edilecek yer bulunmamaktadır ve sağlık özründen tayini uygundur ibaresi yer alan bir rapor ile veya evlenirseniz istanbula gidebilirsiniz...

hsncyr
Aday Memur
18 Aralık 2014 09:39

sayın deco.. ben sağlık özründen tayinden bahsetmiyorum yanlış anlattın sanırım..bulunduğum yerde sağlık problemimi raporla sunsam traş olmama gibi bi imkan sunarlar mı ?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi