Editörler : crops35
21 Kasım 2014 12:51

Tpao mülakatları hakkında bilgisi olan?

arkadaşlar bilgi işlem destek elemanı nihai listesi açıklandı ne zman sözlüye çağırırlar? sözlü sınavı nasıl oluyor neler soruyorlar? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinrim.

aldanma06
Aday Memur
27 Kasım 2014 11:43

bilgisayar teknolojisi ve proğramlama bölümünü çağırmazlar senin nasıl çağırdılar iptal ederler

yabanci1
Kapalı
27 Kasım 2014 11:54

ben tpao nun işkur başvuramadım.3249 BÖLÜMÜM.Sizin nedir acaba ?

daha sonra inceledim ki tpao nun istediği bölümden türkiyede kpssye giren kişi sayısı çok az yanlış hatırlamıyorsam 9 du galiba .

bölüm nedir ?

mervecek
Kapalı
27 Kasım 2014 12:07

bende 3249 ama nedense başvuramadım .Merak ediyorum kaç kişi girdi mülakata

huseyintonyali
Kapalı
27 Kasım 2014 12:11

Tpao ismi verilen kuruluşa, benim arkadaşlarım işkur üzerinden baş bile vuramadılar. taban puanı 60 ile tutup, toplam mezunu çok az olan bir bilgisayar bölümü harici kimse katılamadı işkur üzerinden...

fr33b7y
Aday Memur
27 Kasım 2014 17:36

2008 yılı sonuna kadar ÖSYS'de bütün bilgisayar önlisans bölümleri Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama iken ve bu kadar çok fazla mezun vermiş bölümü görmezden gelip Bilgisayar Teknolojisi bölümünden talep topluyorlar. Çok ilginç...

caneraydogan06
Aday Memur
27 Kasım 2014 17:40

benim bölümüm bilgisayar teknolojisi kardeş

aldanma06, 9 yıl önce

bilgisayar teknolojisi ve proğramlama bölümünü çağırmazlar senin nasıl çağırdılar iptal ederler

yabanci1
Kapalı
27 Kasım 2014 17:42

girdinmi mülakata ne sordular ? Kaç kişi mülakata çağırdılar ?

caneraydogan06, 9 yıl önce

benim bölümüm bilgisayar teknolojisi kardeş

caneraydogan06
Aday Memur
27 Kasım 2014 17:46

yok daha başlamadı çok yavaş ilerliyor sözlü yapılacak tarih açılanacak daha ohoo.6 kişi çağırcaklar 2 kişi alcaklar ankarada ,facede mülakata çağırılanlardan bi kişiyi buldum oda yanlış bölümden başvurduğu için başvurusu iptal edilmiş şuan 5 kişi gelcek mülakata.

yabanci1
Kapalı
27 Kasım 2014 17:51

benim anlamadığım bu senin bölümün 3249 dan farkı ne onu gerçekten merak ediyorum .Bende başvuracaktım olmadı .Mezun sayısı az sanırım kpssye giren ?

caneraydogan06, 9 yıl önce

yok daha başlamadı çok yavaş ilerliyor sözlü yapılacak tarih açılanacak daha ohoo.6 kişi çağırcaklar 2 kişi alcaklar ankarada ,facede mülakata çağırılanlardan bi kişiyi buldum oda yanlış bölümden başvurduğu için başvurusu iptal edilmiş şuan 5 kişi gelcek mülakata.

caneraydogan06
Aday Memur
27 Kasım 2014 17:59

kardeş benim okuduğum bölümün sizin bölümlerden hiçbir farkı yok neden böyle bişey yapıyor anlamış değilim tpao türkiye genelinde aldığı bütün bilgisayarcıları hep aynı bölümden istiyor. ben tpaonun istediği bölümlerde branşta 2.yim bütün bilgisayarcılarda 45 yim puanım 90,03

yabanci1, 9 yıl önce

benim anlamadığım bu senin bölümün 3249 dan farkı ne onu gerçekten merak ediyorum .Bende başvuracaktım olmadı .Mezun sayısı az sanırım kpssye giren ?

fr33b7y
Aday Memur
27 Kasım 2014 18:05

Caner Merhaba

Hangi yılda hangi okuldan mezun oldun paylaşırmısın merak ettim de. birde braşında 2. yim demişsin senin branşından toplamda kaç mezun var biliyor musun?

caneraydogan06
Aday Memur
27 Kasım 2014 20:06

mustafa kemal üniversitesi bilgisayar teknolojisi okulum ve bölümüm bu

2012 yılında mezun oldum

ne kadar mezun var bilmiyorum ama fazla olduğunu sanmıyorum

fr33b7y, 9 yıl önce

Caner Merhaba

Hangi yılda hangi okuldan mezun oldun paylaşırmısın merak ettim de. birde braşında 2. yim demişsin senin branşından toplamda kaç mezun var biliyor musun?

Fatih Gulmez
Aday Memur
28 Kasım 2014 14:47

Belki oraya alınmak istenen adam bellidir oradan mezun olmuştur. Bir rakip böylelikle elenmiş oldu. Benim aklıma başka birşey gelmiyor.

fr33b7y
Aday Memur
28 Kasım 2014 15:17

Bilgisayar Teknolojisi Bölümü ilk kez 2009 yılında ÖSYS klavuzunda gözüken bir bölüm, daha önceleri mezun olunabilecek tek bölüm Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümü idi, Bilgisayarla ilgili bütün KPSS tercihlerinde 3249 ve 3248 ve diğer bilgisayar bölümleri bir arada gözüküyordu. TPAO ise açtığı ilanda 3249ı dışladı ve bilgisayarla ilgili 3248 den talep topladı sonuç 2010 yılına kadar bütün bilgisayar önlisans mezunlarının tercihleri reddedilmiştir oldu. Aslında Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunu bütün teknikerlerde sadece yazılım değil Teknolojisi kısmını ilgilendiren donanım sistem dersleri de mevcut fakat TPAO diplomada yazan "Bilgisayar Teknolojisi" kısmını görmüyor "ve Programlama" kısmına takılıyor.

İşin ilginç yanıda Bilgi İşlem Elemanı namı diğer Sistem Destekçisi Bilgi Sistemleri pozisyonu için Ankara, Batman ve Kırklareli'nde eş zamanlı talep toplayan TPAO, Ne tesadüftürki sadece KIRKLARELİ ilinde istenilen okul diplomalarında diğer illerdekinden farklı olarak, 3248 Kodlu Bilgisayar Teknolojisinin yanına Elektrik-Elektronik önlisans mezuniyetini de Bilgi İşlem için kafi görüyor. ve sonuç ne Nihai listede nede bütün başvuranlarda(150 kişi kadar) Bilgi Teknolojisi mezunu çıkmayınca(Hepsi 3249 Mezunu) Sadece Elektrik-Elektronik mezunu bir avuç insan TPAO'ya gönderiliyor.

Burda Elektronikçileri küçümsemiyorum mutlaka bilgi işlem alanında kendini sonradan geliştirmiş insanlar çıkacaktır fakat Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünü kabul etmeyip Elektrik-Elektronik mezunlarını kabul ederse, kimse bana TPAO dürüst bir kurumdur şöyledir böyledir demesin.

Sonuç: Eğer dayın var ise su ürünleri önlisans mezunu olsan bile dayın var ise Bilgi İşlem Personeli için yeterli görülürsün, yoksa 3248 olsan, yabancı dilin olsa ve Sistem ve Network konusunda iş tecrüben olsa bile hikaye...

Fatih Gulmez, 9 yıl önce

Belki oraya alınmak istenen adam bellidir oradan mezun olmuştur. Bir rakip böylelikle elenmiş oldu. Benim aklıma başka birşey gelmiyor.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi