Editörler : swat3410E.Kayı Han

vay marsu
Kapalı
27 Kasım 2014 12:29

A°yi hos da 30 cok mu bA¼yA¼k geliyor millete anlamiyorum ki 24 de okul bitse 2 yA¼ksek yapsa bir de uzatmis olsa 27 ve bence kisinin en verimli dAnemidir.cevikte 36 imis sinir gAkten inmedi ya o da ilgili kanunla yasalastirilmis degistirilmesi de olusumu kadar dogaldir.ne adamlar var 30 unda 27 sinde zimba gibiler spor desen tam zihni olarak bir cok A¼ni mezununu solda sif ir birakir. illa da bi eleme yAntemi olacaksa bunu sinav ile yapmalilar gerek yazili gerek spor. ama basvuru haklari ellerinden alA±nmamalidir. Bu dAnemde A¼ni mezunu olupta sene uzatmamis olan az insan var e onlari aldilar diyelim Bu 26 dan baslayan kesim ne olacak

sg0001
Şef
27 Kasım 2014 12:51

30 çok diyenlere bakmayın herkes kendi kafasına göre yaş belirliyor,şimdi yaş kaç olucak 24 . 30 çok diyenler sizlere ne fayda sağladı soruyorum

vay marsu, 9 yıl önce
A°yi hos da 30 cok mu bA¼yA¼k geliyor millete anlamiyorum ki 24 de okul bitse 2 yA¼ksek yapsa bir de uzatmis olsa 27 ve bence kisinin en verimli dAnemidir.cevikte 36 imis sinir gAkten inmedi ya o da ilgili kanunla yasalastirilmis degistirilmesi de olusumu kadar dogaldir.ne adamlar var 30 unda 27 sinde zimba gibiler spor desen tam zihni olarak bir cok A¼ni mezununu solda sif ir birakir. illa da bi eleme yAntemi olacaksa bunu sinav ile yapmalilar gerek yazili gerek spor. ama basvuru haklari ellerinden alA±nmamalidir. Bu dAnemde A¼ni mezunu olupta sene uzatmamis olan az insan var e onlari aldilar diyelim Bu 26 dan baslayan kesim ne olacak

kadirky
Aday Memur
27 Kasım 2014 13:02

30 yasini gecmis adam caresizlikten baska alternatifi olmadigi icin polis olmak ister madem polislik hayali vardi da o yasa kadar nerdeydi birakin bu isleri allah askina he bazilarini tenzih ederim ama istisnalar kaideyi bozmaz.Devlette bunun farkina vardi ve polisligi gercekten isteyen erken yasta mecburiyetten caresizlikten degil onceligi olanlari tercih ediyor kisisel dusunmeyelim toplum olarak bakalim olaylara.

sg0001
Şef
27 Kasım 2014 13:14

şurda tartıştığınız konuya bakın ,bugüne kadar neden polisliği düşünmedinizde şimdi düşündünüz diyorsunuz buna ne cevap verilir ben olsam böyle saçma soruya cevap vermem .kişilerin planları vardır tercihleri vardır .bugün memur olmak isterim yarın polis anlaşıldımı.bunları sorgulamak zaten saçmalıktır.başka alternatif olmadığı için seçiyorsunuz demişsin bu durumun sana zararı varmı ? alternatifleri senmi oluşturuyorsun biraz mantık biraz.subay alımında yaş tartışması yaşanıyormu .öğretmen alımında yaşanıyormu yaşanmıyor.neden pomem alımında yaş tartışması yaşanıyor yada senin gibi düşünenler ne gibi fayda sağlıyor?

kadirky, 9 yıl önce

30 yasini gecmis adam caresizlikten baska alternatifi olmadigi icin polis olmak ister madem polislik hayali vardi da o yasa kadar nerdeydi birakin bu isleri allah askina he bazilarini tenzih ederim ama istisnalar kaideyi bozmaz.Devlette bunun farkina vardi ve polisligi gercekten isteyen erken yasta mecburiyetten caresizlikten degil onceligi olanlari tercih ediyor kisisel dusunmeyelim toplum olarak bakalim olaylara.

kadirky
Aday Memur
27 Kasım 2014 14:50

Biyerde haklisin insanlarin planlari degisebilir bugun x olmak ister yarin y ama ben sunu demek istiyorum bu isi gercekten isteyen olsun sonradan plani yada tercihi degisen degil ya bide polisligi deniyeyim diyen degil cunku emniyete artik boyle insanlara ihtiyac var isini hakkiyla yapan sadece ona odaklanan buzamana kadar herseyi denedim en son polislik oldu napalim diyen zihniyet degil.

sg0001
Şef
27 Kasım 2014 15:26

Tercihim değişiyorsa bunun sorgulamasını yapmak sizemi kaldı,hayat şartları değişiyor, bu zamana kadar herşeyi denedim son çare polislik olsun bu nasıl bir tanımlama anlamıyorum.insanlar 35 yaşında memur oluyorsa 40 yaşında öğretmen oluyorsa onlara soruyorlarmı sen herşeyi denedin son çare öğretmenlik oldu yapamazsın mı diyorlar.biraz mantık lütfen insanların isteklerine tercihlerine biraz saygı gösterin.sorgulamayın ,sorgulama hakkını nerden buluyorsunuz .30 yaşında gelmiş bir insana sen polis olamazsın sen subay olamazsın vs vs deme hakkını nerden buluyorsunuz.

kadirky, 9 yıl önce

Biyerde haklisin insanlarin planlari degisebilir bugun x olmak ister yarin y ama ben sunu demek istiyorum bu isi gercekten isteyen olsun sonradan plani yada tercihi degisen degil ya bide polisligi deniyeyim diyen degil cunku emniyete artik boyle insanlara ihtiyac var isini hakkiyla yapan sadece ona odaklanan buzamana kadar herseyi denedim en son polislik oldu napalim diyen zihniyet degil.

kadirky
Aday Memur
27 Kasım 2014 15:30

ozaman 70 yasindaki ninelerde basvursun karismayalim sorgulamayalim

vay marsu
Kapalı
27 Kasım 2014 17:30

hangi adam 4 yilligi pomem icin okur var mi bi Arnegi 500 tane Aiogretmen arkadasim var P3 leri de 75 ve A¼zeri neden 3 senedir evdeler. cA¼nkA¼ spor zor geliyor onlara memurluk ya da kendi atamalarini bekliyorlar. polisligi cani gAnA¼lden isteyen adam kolej dA¼sA¼nA¼r pmyp dA¼sA¼nA¼r son sansi dir pomem. nine falan dalga gecme kpss si olan f iziki ve sAzlA¼ yeterliligi olan basvuru yapsin kendi kurum ici sinav yapacaksa yine yapsinlar adamlar sinavi yapamadim der yoluna bakar adalet bAyle olmali

sg0001
Şef
27 Kasım 2014 18:58

yorumsuz, anlamak istemiyorsunuz

kadirky, 9 yıl önce

ozaman 70 yasindaki ninelerde basvursun karismayalim sorgulamayalim

plsryhn1990
Kapalı
27 Kasım 2014 20:00

Tabiki var ben :) universiteyi pomem icin okudum..:))) okulum biteli yaklasik dort ay oldu ;)))

vay marsu, 9 yıl önce
hangi adam 4 yilligi pomem icin okur var mi bi Arnegi 500 tane Aiogretmen arkadasim var P3 leri de 75 ve A¼zeri neden 3 senedir evdeler. cA¼nkA¼ spor zor geliyor onlara memurluk ya da kendi atamalarini bekliyorlar. polisligi cani gAnA¼lden isteyen adam kolej dA¼sA¼nA¼r pmyp dA¼sA¼nA¼r son sansi dir pomem. nine falan dalga gecme kpss si olan f iziki ve sAzlA¼ yeterliligi olan basvuru yapsin kendi kurum ici sinav yapacaksa yine yapsinlar adamlar sinavi yapamadim der yoluna bakar adalet bAyle olmali

vay marsu
Kapalı
27 Kasım 2014 22:51

hic olmaz demedim polis meslegini cok isteyen bir insan Ancelikle p.kolejlerini dener bilir olmadi pmyo dener son asama ya kalmaz mi pomem. Arnegin pmyo dan haberdar olmayan birisi icin meslegi cok istiyor denebilir mi iste bu sebepten diyorum ki yas bahane edilmemeli 30 unda olan her adam da polis olmak istemiyor ya da f iziki zihni olarak kendini uygun bulmuyor. A¼ni bitirip te Aylesine girenlerdense 30 unda olup gercekten yeterli ve istekli olanlar meslekte olursa fayda ne dA¼zeyde olur siz dA¼sA¼nA¼n

sg0001
Şef
27 Kasım 2014 23:05

pomem de yaş tartışması yapılması zaten saçmalık veya hangi formda kişilere meslek seçiminde son çare burayı düşündünüz tanımlaması yapılıyor .sanane benim hangi mesleği ne zaman seçiceğimden

swimfan15
Kapalı
29 Kasım 2014 18:01

+1

sg0001, 9 yıl önce

pomem de yaş tartışması yapılması zaten saçmalık veya hangi formda kişilere meslek seçiminde son çare burayı düşündünüz tanımlaması yapılıyor .sanane benim hangi mesleği ne zaman seçiceğimden

ne olur gitme
Şube Müdürü
29 Kasım 2014 23:16

70 yaşındaki adam başvursun demişler ;

70 yaşında adam yolda zor yürüyor neden saçmalıyorsun konuyu saptırıyorsun ? 35 yaşinda adam ingiltere premier liginde futbol oynuyor , bazı 25 yaşında adamlar koşamıyor bile . . . özetle 20-40 yaş aralığı bir mesleğe başlamak için normal. konuyu 70 yaşa getirerek saptırmayın

vay marsu
Kapalı
30 Kasım 2014 00:34

ortaya laf atiyorlar ah aliyorlar sonra kayboluyorlar biz de biliyoruz neneler dedeler girecek halleri yok sanki 30 yas i serbest yapsalar her 30 basvuracak diye saniyorlar korkuyorlar galiba

polis10pomem
Memur
30 Kasım 2014 00:49

Saçmalayip durmayin polisin emeklilik yasi 55...35 yasinda polis okuluna gitsen 36da baslasan 20 yil dolmadan emekli mi olacagibi dusunuosunuz bu adamin...baska mesleklerde yipranma payi yok emeklilik yasi 65.oyuzden yas tartismasi var.kusura bakmayin ama baska is arayin kendinize...dinamiklere ihtiyac var size deil.35inde futbol oynayani ornek veriosunuz filan yas buyuk ama akil yasta degil bariz belli

vay marsu
Kapalı
30 Kasım 2014 01:45

Bilmem farkinda misin da kendi icinde celisiyorsun akil yasta degil basta ise birak milletin emekliligi senden mi sorulacak onlara da farkli bi uygulama olur 25 inde gAbekli dayisi olaylardan da 35 inde dinamik olmasini yeglerim Sayet mesele emeklilik yasi toplu para ise dert degil illallah toplu para istemeyip de emekli olmayi isteyecek cok da adam bulunur

duman_matraxcı
Aday Memur
20 Aralık 2014 01:56

yapılacak tek sey vekiileere ulaşmak ve mağduriyeti anlatmak o tasarıyı değiştirmeye tek yetkili vekiller

İÇİŞLERİ KOMİSYONU

İçişleri Komisyonu Başkanı

Mehmet Ersoy 05336432707

İçişleri Komisyonu Başkanvekili

Hüseyin Bürge 05522146589

Adalet Komisyonu Üyesi
İçişleri Komisyonu Katip Üyesi

Gülay Samancı 05065353119

İçişleri Komisyonu Üyesi

Ali Küçükaydın 05325151588

İçişleri Komisyonu Üyesi

Fatma Salman Kotan 05333992434

İçişleri Komisyonu Üyesi

Mehmet Daniş 05057771700

Anayasa Komisyonu Başkanvekili
İçişleri Komisyonu Üyesi

İdris Şahin 05322417380

İçişleri Komisyonu Üyesi
Milli Savunma Komisyonu Üyesi

Cuma İçten 05059342121

İçişleri Komisyonu Üyesi

Sermin Balık 05324149770

Anayasa Komisyonu Üyesi
İçişleri Komisyonu Üyesi

Adem Yeşildal 05335455717

İçişleri Komisyonu Üyesi

Muzaffer Aslan 05337154613

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi
Çevre Komisyonu Üyesi
İçişleri Komisyonu Üyesi

İlyas Şeker 05322719991

İçişleri Komisyonu Üyesi
Milli Savunma Komisyonu Katip Üyesi

Mustafa Akış 05325485691

İçişleri Komisyonu Üyesi

Ahmet Tevfik Uzun 05337415840

İçişleri Komisyonu Üyesi

Ali Turan 05332768202

İçişleri Komisyonu Üyesi
Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi

Mehmet Altay 05322025195

Buraq-87
Memur
20 Aralık 2014 02:02

arkadaşımız güzel bir mektup yazmış , kendi duygu ve düşüncelerini yansıtmış ; kızmamak lazım. başkaları ile fikirleriniz uyuşmuyor diye onlara kızmak çok bencilce , saygı duymak lazım. ki evet bana da ters geldi. 35-40 yaşında polislik nedir , arkadaş yaşı çok abartılı yazmış. bana göre yaş sınırının böyle kalması lazımdı ki bu gayet ideal bir aralıktı diye düşünüyorum.

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi