Editörler : supporters.

Yasaklı
27 Kasım 2014 11:35

Kpss puanı almak pek işe yaramıyor. Eğer ingilizce yds sınavından en az 70 puanınız yoksa.

Genelde A kadro ilanlarda başvuracağımız tüm şartlar tutuyor ama ingilizceden en C seviyesi almış olmak maddesini görene kadar. Bu yüzden çoğu ilana başvuramıyoruz. Puan almış olmanın bir rahatlığını,artısını göremiyoruz bu sebeple.. maalesef.

thekozan01
Aday Memur
27 Kasım 2014 11:44

hadı yw butun hayalerım suya dustu guy ıcın hazırlancaktım

Hin Avibi
Yasaklı
27 Kasım 2014 11:55

thekozan01, guy için ingilizce gerekmiyor biliyorum. zaten guy olan binlerce insan var nadide olan kurumların mühendis alımları için demiştim. seni diğer başlıklarda yapmak isteyip yapamadığın esprili yorumlarınla başbaşa bırakıyorum.

davidginola
Aday Memur
27 Kasım 2014 13:18

Vergi müfettişliği, gelir uzman yrd , il ve merkez göç uzman yrd, gümrük teftiş , kamu gözetimi muh standartları uzmanlığı, aile politika uzman ve denetçiliği.... Bu sene KPSS den sonra açılan ve yds c istemeyen kurumlar, gerçekten hiç bi yere başvuramıosun!!!!

davidginola
Aday Memur
27 Kasım 2014 13:19

Mali hizmetler uzman yardımcılığı

mr.officerr
Aday Memur
27 Kasım 2014 18:29

Aynen. B seviyesi puan var elimizde oyle duruyo kimsenn sordugu yok şimdilik. hayrlisi bakalm :)

davidginola, 9 yıl önce
Vergi müfettişliği, gelir uzman yrd , il ve merkez göç uzman yrd, gümrük teftiş , kamu gözetimi muh standartları uzmanlığı, aile politika uzman ve denetçiliği.... Bu sene KPSS den sonra açılan ve yds c istemeyen kurumlar, gerçekten hiç bi yere başvuramıosun!!!!

effectzone
Şef
27 Kasım 2014 21:38

Ben bir yerden KPSS 2014 atamaları için ilkbaharda alınacak YDS puanının geçerli olduğunu, sonbaharda alınacak YDS'nin ise KPSS 2015 atamalarda geçerli olduğunu okuyup sınava girmemiştim. Öncelikle bu durum doğru mu, çünkü 2014/2 atamalarında bu konuda bir bilgi ya da uyarı göremedim. Aksine de o sınav ilkbahar dönemi gibi çelişkili seçeneklerle dolu bir sınav değilmiş, dolayısıyla daha yüksek puanlar almış girenler. Rahat 70'i geçerdim diye tahmin ediyordum. Şimdi elimdeki D grubu puan birşeye yaramıyor gibi.

effectzone
Şef
27 Kasım 2014 21:51

Şimdi YDS 2014 İlkbahar kılavuzuna baktım ve şu aşagıdaki maddeye rastladım.

"KPSS?den sonra elde edilecek Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları, yabancı dil ağırlığı içeren bir sonraki KPSS puanlarının hesabında dikkate alınır."

Şunu merak ediyorum, kişiler YDS şartlı tercih yaparken 2014 KPSS sınav sonrası aldığı puanı kullanabiliyor mu? 2014 puanı hesaplanmaz KPSS sonrası olan YDS sonbahar sonucuyla birlikte ama örneğin sonbaharda C grubuna yükselmiş puanını bunu KPSS atamalarında atama şartını sağlamak için kullanabiliyor mu? Anladığım kadarıyla kullanabiliyor gibi. KPSS atamalarında sınav sonrası aldığı 70 ile C grubu şartını sağlar ama puanı KPSS sınavından önceki aldığı 60'lı puanı ile hesaplanır. Yanılmıyorum değil mi?

effectzone, 9 yıl önce

Ben bir yerden KPSS 2014 atamaları için ilkbaharda alınacak YDS puanının geçerli olduğunu, sonbaharda alınacak YDS'nin ise KPSS 2015 atamalarda geçerli olduğunu okuyup sınava girmemiştim. Öncelikle bu durum doğru mu, çünkü 2014/2 atamalarında bu konuda bir bilgi ya da uyarı göremedim. Aksine de o sınav ilkbahar dönemi gibi çelişkili seçeneklerle dolu bir sınav değilmiş, dolayısıyla daha yüksek puanlar almış girenler. Rahat 70'i geçerdim diye tahmin ediyordum. Şimdi elimdeki D grubu puan birşeye yaramıyor gibi.

Srht89
Kapalı
29 Kasım 2014 02:14

Yds ye harcadigim zamani iktisat vs harcasaydim atanmistim simdiye dil bilmenin bi faydasi yok bu ulkede muhendis degilsen. Sen calis kardes c de alirsin b de alirsin sinav teknigi onemli bunu gordun bunu isaretle mantigi toefl vs gibi asil dil bilgini olcen bi sinav degil zaten

sdfyrn
Aday Memur
03 Aralık 2014 05:48

aynen katılıyorum srht89'a. ben 70 garantisi veren bi uzaktan eğitim sitesi buldum oldu bitti çok da memnunum. ilgilenen olursa detaylı bilgi veririm şu an vaktim yok çıkmam lazım arkadaşlar herkese kolaylıklar diliyorum

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi