Editörler : Pangaea
04 Aralık 2014 17:04

Arkadaşlar yardım

Sıralamamızı öğrenirken hangi Kodları işaretliyoruz? öncede bu soruyu sormuştum fakat net bir cevap olmadı... 8307 Beden eğitimi öğretmenliği.

7102 Beden eğitimi ve spor öğretmenliği

8123 Beden eğitimi ve spor yüksekokulu

7101 Antrenörlük Eğitimi

7103 Rekreasyon

7104 Spor Yöneticiliği

9172 Rekreasyon Yönetimi

9176 Spor Yönetimi

8256 Spor Bilimleri ve teknolojisi

Yalınayak hocam daha önce bir kaç bölüm var Demişti bizimle ilgili olan...

Birde Ocak Ayında hak edilecek yeni formasyonlular bizim sıralamaya dahil olacak mı?Teşekkür ediyorum .Müjdeli haberler duymak dileğiyle ,hepimiz için Hayırlısı olsun.

hkn8080
Aday Memur
04 Aralık 2014 17:26

7101 8123 bir de beden eğitimi öğretmenliği üç bölüm toplanıyor yazmamışsınız kodunu

mgscorpin
Aday Memur
04 Aralık 2014 17:39

Arkadaslar bu sayfaya bir bakın tahmini alım sayılarını yazılmış sizlerde buralarda sayı belirtirken burdakinden az söylemeyin öncelikle hepinizin bu konuda umutlu olması lazım http://www.mebpersonel.com/ogretmen-atamalari/2015-subat-atamasi-tahmini-kadro-dagilimi-h154304.html

Yalinayakkelimeler
Şube Müdürü
05 Aralık 2014 00:15

Hocam herşeyden önce p10 puani olmayan basvuramaz..

Yani öğretmenlik hakkini sinavdan once alip 2 oturuma girenler p10 puanı vardir. Son donemde yani sinavdan sonra 900 kişi formasyonaldi bunlar formasyonu yeni Aldığı için sinavdan sonraya denk geliyor o zaman 2015 KPSS'den sonra ogretmen olarak atanabilirler.

birde daha once formasyon alanlar zaten p10 puani vardir. Ve öğretmenliği secmesinde zaten bi engeli yok.

Sıralamada p10 puani üzeri olduğu için sanirim ilk 4 alan toplanıyor.

Tong Yabgu
Aday Memur
05 Aralık 2014 10:18

Bu bölümlerin toplanacağı hangi resmi kaynakta var.
Formasyon almayan , alacak durumda olanda başvurabilir

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Eğitimi /

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programı Olmayanların Atamaları (Değişik :05/07/2012

tarih ve 97 sayılı TTKK)

Madde 8 - (Değişik :05/07/2012 tarih ve 97 sayılı TTKK) Bu Esasların 7 nci maddesinde belirtilen

nitelikleri taşıyan potansiyel adaylarla ihtiyacın karşılanamadığı atama dönemleriyle sınırlı olmak ve

belirtilen nitelikleri taşıyan adayların atanmalarından sonra gelmek koşuluyla; ek çizelgede yer verilen

yükseköğretim programlarından mezun olanlardan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek

Lisans ya da Pedagojik Formasyon programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını

tamamlamamış olanlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı?nda 75 ve daha yukarı puan aldıkları takdirde,

pedagojik formasyon eğitimleri daha sonra yaptırılmak üzere alan öğretmenliklerine atanabilirler. HâlenDevlet memuru olup mezuniyeti itibarıyla eğitim kurumlarına atanabilecek durumda olanlardan

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon programı/Pedagojik

Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını tamamlamamış olanların durumu da bu kapsamda

değerlendirilir.

Bu şekilde öğretmenliğe atananların pedagojik formasyon eğitimleri adaylık dönemi içinde gerçekleştirilir.

Birden fazla alanda öğretmenliğe başvuru hakkı bulunanların, bu alanlardan birine ait pedagojik formasyon belgesi diğer alanlar için de geçerlidir.

hkn8080, 9 yıl önce

7101 8123 bir de beden eğitimi öğretmenliği üç bölüm toplanıyor yazmamışsınız kodunu

hkn8080
Aday Memur
05 Aralık 2014 13:21

böyle olsa bizim puanlar bu kadar düşer mi sizce

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi