Editörler : E.Kayı Han
05 Aralık 2014 23:55

Vekil öğretmenlikte geçen süreler terfiyi etkiler mi?

Merhaba 2005 yılında adliyede zabıt katibi olarak göreve başladım. 2004 yılında vekil öğretmenlik yapmıştım, hizmet birleştirmesi yaptırdım ancak terfi tarihimi etkilemedi.. Terfi tarihimin değişmesi gerekmezmiydi sonuçta kamu kurumunda vekil olarak görev yaptım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

@rzum
Aday Memur
06 Aralık 2014 12:49

Bilgisi olan yok mu?

bilgen85
Kapalı
09 Aralık 2014 10:08

bunun cevabı banada lazım

@rzum
Aday Memur
09 Aralık 2014 21:40

Valla ben dilekçe verdim komisyona, karar bekliyorum. Red gelirse dava açmayı düşünüyorum.. Burda paylaşıp bilgi almak istedim ama sanırım kimsenin ilgisini çekmemiş.. :(

rmzn64
Kapalı
12 Aralık 2014 08:53

bildiğim kadarıyla Zabıt Katibi GİH sınıfına giriyor. Dolayısıyla terfi yönünden ilerlemen yapılmalı ve terfi tarihin değişmesi lazım.

ankaralım
Şef
14 Aralık 2014 23:30

Hizmet birleştirmesini maaş yönünden yapamazsınız, ancak emeklilik yönünden yaparsınız, aynı şey benimde başıma geldi kurumun bilgisizliği yüzünden emeklilik yönünden de kabul edilmedi idare mehkemesine verdim kurumun kararını onadı bunun üzerine danıştaya temyiz ettim, onlarda karar düzeltmesi yaparak maaş yönünden reddine, emeklilik yönünden kabulüne karar verdi kurumumda gerekli intibakını bundan sonra yaptı
Ayrıca 657 sayılı kanunda vekil öğretmenliğin sayılabilmesi için öğretmen olarak görevin devamı der başka hizmet sınıflarında çalışanlara maaş yönünden intibak yok anlamı taşımaktadır bu ibare

@rzum
Aday Memur
15 Aralık 2014 07:35

Çok saçma deil mi ?? Kanunda vekil olarak çalışılan dönemin tamamı sayılır diyo.. Buna rağmen sayılmıoo.. Neyse ben kararlıyum idari yargıda hakkımı arayacağım...

ares5_70
Şube Müdürü
15 Aralık 2014 16:50

bende verdım emeklılık yönünden eklenecek intıbak

@rzum
Aday Memur
15 Aralık 2014 23:11

Emeklilik bi işe yaramıyorr.. Önemli olan terfi, yıllık izin..vs etkilemesi.. Ayrıca etkilemesi gerektiğini düşüyorum... Ve sonuna kadar hakkımı arayacağım.. Zamanı gelince kararı da yayınlarım..

@rzum
Aday Memur
16 Aralık 2014 00:36

Ankaralım ; Adalet bakanlığı da çalışıyorsanız o kararı bana ulaştırabilir misiniz acaba ??

demir6565
Memur
16 Aralık 2014 19:08

Bende 1 yıl vekil öğretmenlik yaptım.bu ko nuda bilgilendirirseniz bende üzerime düşeni yaparım... sonuçta emek harcamışız

@rzum
Aday Memur
16 Aralık 2014 19:19

Bilgilendirecek bilgili biri çıkmadı daha:(( aynen o kadar çalıştık hakkımızı almamız lazım. Ama sizin önce hizmet birleştirmesi yapmanız lazım.

00-Ceza Mahkeme-00
Aday Memur
29 Aralık 2014 14:13

Ben de asileye ceza mahkemesi katibiyim, arkadaşlar ben de 1994 ve 1995 yılandı 7 ay ve 3 ay olmak üzere toplamda 10 ay vekil öğretmenlik yapmıştım, dilekçe ile komisyona bildirdim, 1994 yılında vekillik yaptığım 7 ayımı hem emekliliğime saydılar hem de terfi tarihimi 7 ay geriye çektiler, 1995 yılında yapmış olduğum 3 ay için emekli keseneği yok diye işleme koymamışlar, milli eğitime gittim 1995 yılına ait emekli keseneğinin kesildiğine dair arşivden evrak buldum ve 3 ay için tekrar dilekçe verdim.....Vekil öğretmenlikte geçen süreleri komisyon hem emekliliğe saydı hem de terfimi 7 ay geriye çekti..

@rzum
Aday Memur
15 Ocak 2015 21:21

Arkadaşım ist hangi adliyedesin. Bende s. Ahmet girişliyim. Sicil nr ızı alabilir miyim??

00-Ceza Mahkeme-00
Aday Memur
17 Ocak 2015 18:12

İstanbulda değil Yozgat'ta çalışıyorum

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi