Editörler : ayşegül bgm
06 Aralık 2014 14:40

ortaöğretim hemşirelik 75' e kadar düşecek göreceksiniz

Şehir hastanelerin %70'i 2015 ' te tamamlanarak teslim edilecek.%30' u da 2016 yılında teslim edilecek.Milli eğitim şurasında alınan karara göre her okula sağlık çalışanı görevlendirme tavsiyesi alındı.Hastanelerde mevcut hemşirelerin iş yükü çalışma saatleri neredeyse normalin 2 katı düzeyinde.Şu halde bile hemşire açığı çok.Alımların %60 lisans %40 ORTA ÖĞRETİMDEN OLMALI ÇÜNKÜ ortaöğretim 75 puannın sıralaması lisansta 55 puana denk geliyor .Devlet 75'i tercih eder diye düşünüyorum.Forumda bazı arkadaşlar 81 almışta atanma şansı % 60 'mışta moral bozmaktan başka birşeye yaradıkları yok.Güya puanıyla hava atıyor.

LaMuerte
Aday Memur
06 Aralık 2014 16:22

İnsallah dedigin gibi olur :)

alp4444
Şef
06 Aralık 2014 18:36

alial73 75 düşebilirmi onu bilmem ama hakaten o arkadaş sürekli saçmalamaktan umut kırmaktan başka işe yaramadı yok 81 aldım olmadı aldıysan aldın kardeşim yok 80 altına düşmez 80 alan adam çok çalıştıda 79 alan azmı çalıştı tam saçmalıyor

temas50
Şef
06 Aralık 2014 19:33

bırakın bu işleri kendinizi kandırmayın kaç senedir atamaları takip ediyorsunuz ona göre açıklama yapın hastanelerde hemşireler 2 kat çalışıyormuş hangi şehir hangi hastane bi serviste 5 kişi sabah çay içiyor olmasın benim de gördüğüm bu şehir hastaneleri yapılıyormuş bu konuda ne biliyosun nevşehirde şehir hastanesi yapıldı 1000 hemşire çalışıyor kaç atama yapıldı biliyor musun 3 tane hastane vardı hepsi kapandı şehir hastanesine taşındı umut satıp durmayın kendinizi kandırmayın devlet 75 i tercih edecekmiş devlet lisans mezununu tercih eder puanı mı düşünecek. devlet tüm eksiklerini kapattı hemşireler mi kaldı bu sene hemşire açığını kapatacaz diye söz mü verdiler neye dayanarak sallıyon bunları 400 adam alındı puanlar 83.8 de kaldı 4 atamadan biri gitti kaldı 3 atama hepsinde en iyi ihtimal 500 adam alınsa 1500 kişi daha atanacak 83.8 ile 75 arasında 10000 adam var sallayabilirsin umutlu da olabilirsin ama biraz da mantıklı olmak zorundasın bak akşam akşam beni de sinirlendirdin başka bi iş yapıyorum da sanma liseli hemşireyim atanamadım işsizim. gerçekler acı olabilir kabullenmezseniz daha fazla üzülürsünüz

alp4444
Şef
06 Aralık 2014 20:32

kardeş dediklerin bi yandan doğru bi yandan değil neden dersen seçim geliyor ve yaklaşık 50 bin lise mezunu hemşire var eğer dalga geçer gibi 500 500 alırsa keyfi bilir en az 30 bin oydan olur buda az bir rakam değil

temas50, 9 yıl önce

bırakın bu işleri kendinizi kandırmayın kaç senedir atamaları takip ediyorsunuz ona göre açıklama yapın hastanelerde hemşireler 2 kat çalışıyormuş hangi şehir hangi hastane bi serviste 5 kişi sabah çay içiyor olmasın benim de gördüğüm bu şehir hastaneleri yapılıyormuş bu konuda ne biliyosun nevşehirde şehir hastanesi yapıldı 1000 hemşire çalışıyor kaç atama yapıldı biliyor musun 3 tane hastane vardı hepsi kapandı şehir hastanesine taşındı umut satıp durmayın kendinizi kandırmayın devlet 75 i tercih edecekmiş devlet lisans mezununu tercih eder puanı mı düşünecek. devlet tüm eksiklerini kapattı hemşireler mi kaldı bu sene hemşire açığını kapatacaz diye söz mü verdiler neye dayanarak sallıyon bunları 400 adam alındı puanlar 83.8 de kaldı 4 atamadan biri gitti kaldı 3 atama hepsinde en iyi ihtimal 500 adam alınsa 1500 kişi daha atanacak 83.8 ile 75 arasında 10000 adam var sallayabilirsin umutlu da olabilirsin ama biraz da mantıklı olmak zorundasın bak akşam akşam beni de sinirlendirdin başka bi iş yapıyorum da sanma liseli hemşireyim atanamadım işsizim. gerçekler acı olabilir kabullenmezseniz daha fazla üzülürsünüz

düzceliTÇ
Memur
06 Aralık 2014 21:11

Arkadaşlar yaşım 30 un üstünde.Siz kısa donla gezerken ben buradaydım.kpss'yi hepinizden iyi bilirim.2012 sınavında 75 aldım ve ilk atamada puanların yüksek olduğunu görünce 2014 kpss ye hazırlandım.ve aldığım puanı ve sıralama mı hepiniz biliyorsunuz.75 e düşecekmiş 75 olanı tercih edicekmiş kendinizi kandırmayın.Aynı zamanda Şehir hastanelerine şehrin merkezindeki hastaneleri taşıyacaklar .Arkadaşlar siz yine umudunuzu kesmeyin.Ama diğer yandan da kpss ye hazırlanmaya başlayın derim.

İnşallah ben yanılırım da hepiniz atanırsınız.İnanın atandığınız zaman ben sizden çok sevinirim.Çünkü özelde çalışmanın ne demek olduğunu ben bilirim.Ben sadece yaşadığım olaylar ve aldığım derslerden dolayı sizi uyarmak istedim.Tekrar söylüyorum umudunuzu kesmeyin.Ama diğer yandan da kpss ye hazırlanmaya başlayın derim.

Kendinize iyi bakın.

temas50
Şef
06 Aralık 2014 22:23

400000 iibf mezunundan da 199 atama olmuş benim bu konuda bilgim forumdan okuduklarım adamların oy kaygısı olduğunu düşünmüyorum eğer olursa bile ort. hemşire en son alınacak sıradadır malum 500 liseli atandı nerdeyse 400 ü hemşireydi.

alp4444, 9 yıl önce

kardeş dediklerin bi yandan doğru bi yandan değil neden dersen seçim geliyor ve yaklaşık 50 bin lise mezunu hemşire var eğer dalga geçer gibi 500 500 alırsa keyfi bilir en az 30 bin oydan olur buda az bir rakam değil

80bck
Daire Başkanı
09 Aralık 2014 11:52

Arkadaslar bu iş yasa falan bakmaz ( kısa don tabiri oldukça çirgin bu arada )buraya gelipte yorum yazan ınsanların ben kendını kandırcak kadar bilinçsiz olduklarını da dusunmuyorum.Herkez kendı yasadıklarından pay bıçıp o sekılde yorum yapıyor yanı yanlı yorum yapıyor.KPSS denılen olayı anlamak ıcın 30 yasına gelmeye de gerek yok lütfen konuları ve lafları carpıtmayalım. Tabkı herkez kendı fıkrını soyleyecek ancak arkadaslara katıldıgım nokta su : su puanın altına dusmez, sundan fazlası alınmaz gıbı kesın ıfadeler kullanmaya gerek yok sonucta bu işin sonunda (2014-2016)herkezin yanılma payı olabılır Asıl konuya gelecek olursak 2014 2016 ortaogretim hemsire tarihinin en az alımını yaptı ve sızınde bıldıgınız gibi 3500 e kadar hemşire alındı hemşire alımının fazla olacagı soylentılerıne guvenerek 4000 e kadar umutluyum ben he olakı alınmassa en kotu 2014 2016 yılları alımı gıbı olur yani 78 de kapatır dıye dusunuyorum 75 e dusecegını sanmıyorum arkadaslar ama ınsallah yanılırım da duser.

alial73
Memur
09 Aralık 2014 16:14

Arkadaş beni maliye bakanı yaktı.Sağlık bakanı binlerce hemşire açığının olduğunun farkında.Hepinizden özür dilerim.Ne yapalım olmadı kısmetse kalemlerimizi kuşanıp 2016 da 80 ni geçelim.Benim puanda 77 'diydi.

tramadol
Memur
10 Aralık 2014 20:04

evet cevap tam olarak şu: ahahahahahahah :D :D :D arkadaşım sen umut tüccarı mısın..taban puanlar gittikçe yükseliyo.2012 kpss puanıyla oö hemşirelik 78 de kaldı.ve yaklaşık 3500 kişi atandı oö olarak.lisansa büyük pay ayrılıyor her seferinde.2014/2 de 1100 lisans alındı 370 oö.rakam çok komik değil mi 370. 1100 ün yanında yarısı bile değil.atanıyorsun.aynı klinikte çalışıp aynı işi yapıyorsun,belki de lisanstan daha iyi persormans gösteriyorsun.o da hemşire hanım sen de hemşire hanımsın.ama olay atanmaya gelince 1100 onlar 370 sen(biz)...

tramadol
Memur
10 Aralık 2014 20:07

neyse gelelim 75 e kadar düşecek olayına.seksen altına inme ihtimali yok gibi gözüküyor.karşılaştırmalı eleştirecek olursak diyelim ki yine 2015 yılı için 3500 oö hemşire alınacak olsa puanlar 79'un virgüllerinde kalır.yani eskidenmiş o 70 üstü atanmalar falan.ne umduk ne bulduk.hayat çok enteresan hakikaten.Allah hepimize sabır versin.beklemek inanılmaz zor..

düzceliTÇ
Memur
10 Aralık 2014 20:35

Buna katılıyorum.80 Altı zor gibi.

Bu arada senin puan kaç.

tramadol, 9 yıl önce

neyse gelelim 75 e kadar düşecek olayına.seksen altına inme ihtimali yok gibi gözüküyor.karşılaştırmalı eleştirecek olursak diyelim ki yine 2015 yılı için 3500 oö hemşire alınacak olsa puanlar 79'un virgüllerinde kalır.yani eskidenmiş o 70 üstü atanmalar falan.ne umduk ne bulduk.hayat çok enteresan hakikaten.Allah hepimize sabır versin.beklemek inanılmaz zor..

80bck
Daire Başkanı
10 Aralık 2014 20:51

en iyi cevabi yapilan ara alimlar verecek 80 alti dusmez diyen arkadaslarimiza ;)

düzceliTÇ
Memur
10 Aralık 2014 21:16

İnşallah biz yanılırız da hepimizin ataması olur.Atanırsanız bilin ki ben sizden fazla sevinirim.

düzceliTÇ
Memur
10 Aralık 2014 21:19

İşte o zaman yazdıklarımdan dolayı sizden özür dileyeceğim.

80bck
Daire Başkanı
10 Aralık 2014 21:22

duzceliTC ben seni cok iyi anlA±yorum anlamak icin ozeli bir kere tatmak yetiyor inan sistem okadar berbat ki . 2012 kpss yi okadar hafife aldim ki ailem basta herkez hazirlan derken onceki yillara guvenerek ya o cepte dedim. bulundugum yerdeki ozel hast. girdim calistim 2 yil burnumdan geldi 72.8 aldm bu arada 2012 de okadar canima gecti ki 2014 e deli gibi calistim aldigim puan 80.buck ve samimiyetime inan ki ben de senin gibi kac kisi atansa o insanlar adA±na cok mutlu oluyorum.insallah hepimiz ataniriz

düzceliTÇ
Memur
10 Aralık 2014 21:31

Teşekkürler.80bck

80bck
Daire Başkanı
10 Aralık 2014 21:32

rica ederim asil ben tesekkur ederim .

asdff
Aday Memur
14 Aralık 2014 02:52

sacmalamıssın bence ne 75 hicmi arastrmysnz hersene puan artyo alım azalıyo

alial73
Memur
15 Aralık 2014 16:13

Her ilde devasa hastaneler yapılıyor.Binlerce hemşire açığı var.Ara alımlarla belkide 77 ye kadar düşebilir.Çalışan hemşire arkadaşlar işin içinde oldukları için hemşire açığını biliyorlar.Yeterki maliye bakanlığı alıma izin versin.Ama şunu bilin ki illaki 1 seferliğinede olsa hepimizin atanacağı yoğun bir atama olcak.Görünen köy kılavuz istemez.Atanamassak zaten üniversiteye çalışıyoruz.Olmassa 2016 var.Neyapalım oturup ağlayallımmı.En azından moral bozmuyorum.İyimserim

asdff
Aday Memur
15 Aralık 2014 16:43

senelerdir hemsire acıgı var acıga gore alım yapsalar duser ama yapmadklrı icin ben sanmıyorum

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi