Editörler : Pangaea
07 Aralık 2014 04:25

TSE Uzman Yardımcılığı Kadrosu İçin "41 Adet Makine Mühendisi" Alacak!

Başvurular 22 Aralık 2014 - 07 Ocak 2015 http://www.tse.org.tr adresinden online olarak yapılacak.

KPSS puanına göre sıralanmış "4 katı kadar aday yani 164 kişi" sözlü sınava çağırılacak. Nihai liste ve sözlü mülakat tarihi 12 ocak 2015 günü siteden duyurulacak.

Şartlar:

41 adet kadro içersinde, 23 tanesi için herhangi bir şart konulmamış olup;

9 kadro için: kaynak inspektörlüğü veya kaynak mühendisliği sertifikasına sahip olmak,

6 kadro için: B seviye YDS puanına sahip olmak,

3 kadro için: Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Yetki Belgesi, Yangın Tesisatı Mühendis Yetki Belgesi ile en az 2 yıl şantiye tecrübesinin bulunması gerekmektedir.

NOT: Çalışma yeri konusunda "Merkez ve Taşra Teşkilatı" için denmiş ancak net bir yer açıklanmamış.

Kpssus
Kapalı
07 Aralık 2014 05:01

41 kere maşallah !!

fromaslan
Kapalı
07 Aralık 2014 08:23

Allah devamını getirsin, çok sevindirdi bu ilan. Alınamam belki ama en azından moral oldu.

adere61
Daire Başkanı
07 Aralık 2014 10:04

p7 'si ne kadar yüksek ise önümüzden 23 kişi daha gönderdik hayırlısıyla..92 çağırsa gene her türlü p3'leri benden yüksek olur:)..23 kişi daha gönderdik sayılır..

nightyfox
Memur
07 Aralık 2014 11:31

çok sevindim bu ilana ,hayırlısı inşallah..

07 Aralık 2014 11:39

Sizlerin adına ben de çok sevindim. Biz atandık darısı sizlerin başına diye tekrar tekrar yazdım. Kabul oluyor demek ki bu yazı (:

41 ne ki daha çok kadro göreceksiniz.

fromaslan
Kapalı
07 Aralık 2014 11:55

Eyvallah @makine kafası. Nefesin kuvvetli herhalde:) devamını bekliyoruz...

kadircet
Kapalı
07 Aralık 2014 12:12

Kaynak inspektörlüğü sertifikası nasıl alınır net bir bilgi bulamadım

kadircet
Kapalı
07 Aralık 2014 12:14

bu arada p7 de puan sıralaması artı b seviye yds ile 84 lere kadar düşer çağırılanlar.

matrix19
Şef
07 Aralık 2014 12:18

Öncelikle hayırlı olsun arkadaşlar. Kaynak müh, kaynak insp. kadroları 9 kişiyle sanki boş kalacak gibi, 3 mek tesisat , +23 normal + 6 dil isteyen ise doldurur gibime geliyor. En onemlisi ise yıl bitmeden yani 2015 kadro limitimizi doldurmadan bu 41 kadronun gelmesi :) Ama aklıma takılan bir soru var; merkez ve taşrada gorevlendirilecekler demiş ilanda. Taşra olarak neresi acaba? bir fikri olan varmı?

fromaslan
Kapalı
07 Aralık 2014 12:30

Taşra olarak Gebze de var diye biliyorum. Kaynak İnspektörlüğü Belgesini Türkiye'de 2 yer veriyordu son 2 yıla kadar. Odtü ve Gedik Holding. 5 bin Tl civarındaydı eğitimi.

muhendisin salatasi
Şube Müdürü
07 Aralık 2014 13:01

gencler bu pozisyon merkezi alimi etkilemiyor degilmi atiyorum ilerki atamada puanimizi kullanabiliyormuyuz.ayrica dil tazminati oluyormu.calisma sartlari ve ankara icimi hepsi.ben yds isteyen kadroya basvuracagim.burdan irtibata girip bulusalim.uzman yardmci maasi ve kariyer olarak normal muhendislikten avantajlari dezavantajlari varmidir.guzel bir alim cok sayili alimlara karsi sempatim var

kadircet
Kapalı
07 Aralık 2014 13:32

Benim yakın bir arkadaşım Gümrük ve Ticaret bakanlığında uzman yardımcısı, Uzman olma ve kariyerinde yükselme şansı var ilk giriş maaşı 3000 civarıydı. Şu an yurtdışına gitme şansı var. Amcamın kızı da DIş işleri bakanlığında çalışıyor.Yaklaşık 5 aydır Berlin'de görevine devam ediyor. İkisi de Elektrik-Elektronik Mühendisi. Kariyer açısından çakılı kadrolardan daha fazla önleri açık var. Tekrar tercihlerle heba edilecek kadrolar değil. Özel sektör imkanları ve devlet garantisi bir arada kadrolar bunlar. Ayrıca Uzman maaşları ek ücretsiz maaşı 4000 tl ye yakın olacak sanırım 2015 yılı için.

muhendisin salatasi, 9 yıl önce

gencler bu pozisyon merkezi alimi etkilemiyor degilmi atiyorum ilerki atamada puanimizi kullanabiliyormuyuz.ayrica dil tazminati oluyormu.calisma sartlari ve ankara icimi hepsi.ben yds isteyen kadroya basvuracagim.burdan irtibata girip bulusalim.uzman yardmci maasi ve kariyer olarak normal muhendislikten avantajlari dezavantajlari varmidir.guzel bir alim cok sayili alimlara karsi sempatim var

amele_dino
Şube Müdürü
07 Aralık 2014 13:34

Makinacılar hayrlı olsun sizin sayı iyi. size birkaç sorum olacak

1-TSE de mühendisler ne iş yapar.

2-Kadrolu pozisyon mu?

3-maaş ne kadar ve sabit bir yerde mi çalışıyoruz yoksa devamlı geziyor muyuz.

fromaslan
Kapalı
07 Aralık 2014 13:40

http://www.tse.org.tr/docs/tsemevzuat/3%29-türk-standardlari-enstitüsü-personel-yönetmeliği.pdf?sfvrsn=8. Arkadaşlar burada kurum personel kanunu var. Okuyarak merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

zku-makine
Aday Memur
07 Aralık 2014 13:58

son zamanların en iyi haberi

aerman1907
Aday Memur
07 Aralık 2014 19:01

Bu habere sevineyim mi bilemedim ? cünkü bircok kontenjanın bos kalacagını düsünüyorum.

Bendede ne sans var Kaynak Mühendisliğim var P7 yok gecen ki ilanda da Akredite kurulusunda 1 yıl çalısma kosulu istemişti onuda öyle kacırdım :)

achilleus61
Memur
08 Aralık 2014 16:08

Çalışma yerlerini nasıl öğrenebiliriz arkadaşlar? TSE'nin birçok yerde birimi var. Yoksa direk şuraya atandınız mı derler sınavı geçince? Ya da hepsi merkezi kadro mudur? Ankara/ Bakanlıklardaki TSE merkez binası mıdır çalışma yeri?

yesil92
Aday Memur
08 Aralık 2014 16:11

Aynen bunu sormak lazım

achilleus61, 9 yıl önce

Çalışma yerlerini nasıl öğrenebiliriz arkadaşlar? TSE'nin birçok yerde birimi var. Yoksa direk şuraya atandınız mı derler sınavı geçince? Ya da hepsi merkezi kadro mudur? Ankara/ Bakanlıklardaki TSE merkez binası mıdır çalışma yeri?

muhendisin salatasi
Şube Müdürü
08 Aralık 2014 18:26

buyuk ihtimal basvuru yaparken sehir secilip yapilacak yada mulakat sonucundan sonra tercih yapin denilecek biz sizi atayalim denilecek.ankara ve disi olacak.oda basvurdugunuz pozisyona gore degiscek baya karisik yani.iyice bir duzenleyip basvuru platformu hazirlarlar umarim :-D

S355JRG2
Memur
09 Aralık 2014 12:08

Hiç kurum personeli yok mu buralarda, geçmiş forumlara da baktım maaş vb şartlar için soru soracak birileri lazım.

Toplam 144 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi