Editörler : ayşegül bgm

drçetin
Aday Memur
02 Ocak 2015 17:48

bırakalım didişmeyi de birlik olalım hepimiz eziliyoruz birlikte mücadele edelim

EMİNE CLGN
Aday Memur
13 Ocak 2015 13:35

sesini duyuramayan tek sektör sağlık sektörü bakanlık 10lira zam yapıyo sendika bayram ediyo geçtim en az 4000 tl maaşı sabi tdöner maaşa eklense toplamda adam gibi 3000tl alsak performans olmadan hem zamlardan faydalanırız hem emekliye yansır şuanda çok komik bi ücret alıyoruz lisans mezunuyum 1860 falan alıyorum ham maaş zam geliyo 50lira sonra vergi dilimine giriyon 100 lira kesiliyo resmen dalga geçiyolar ya

cancerwarrior
Yasaklı
13 Ocak 2015 15:28

:) 10.000 olsun benden,ilahi guldurdunuz

el_turko
Aday Memur
17 Ocak 2015 13:50

gelismis toplumlarda mesela avrupada saglik calisanlarinin maaslari 15000-25000 araliginda. meslektasina bunu layik gormeyenler gulebilir. ulkemizde en az 10000 olmalidir. ben unv. mezunu bir saglik calisani olarak maasimi soranlara soyleyemiyorum. cunku inanmiyorlar. benimleayni calisma yilina sahip lise mezunu bir belediye memuru 4000 lira aliyor. benim maasim onun aligindan bin liradan daha fazla eksik. yani uc bin yok. once sosyal adaletsizlik ortadan kalkmali.

el_turko
Aday Memur
17 Ocak 2015 18:02

salak herif

i.erkan, 9 yıl önce

he yaw he hemşire odalarında benim kocam şunu aldı senin kocan bunu aldı diye dedi kodu yapmaktan, servisler arası kısır günü yapmaktan başka bir işiniz yok aldığınız para fazla bile.

kamilkam
Şube Müdürü
18 Ocak 2015 16:17

Yıllardır söylerim hala da arkasındayım.Bütün devlet memurları için geçerlidir tavsiyem.

Personele aldığı eğitimin her yılı için bin lira verilmelidir maaşta.

Önlisans mı? 2000 tl.

Lisans mı? 4000 tl.

Pratisyen Hekim mi? 6000 tl.

Uzman Hekim mi? 10000 tl.

Döner sermaye ve ek ödemeler hariç net maaşlar bu şekilde olmalıdır.Ek ödeme katsayıları bölge,riskli çalışma alanı,birimlere göre farkediyor ki zaten ek ödemelerin katsayısı rahatlıkla ayarlanır.

Şu meslek bu meslek tartışmasına gerek yok.

6 yıllık devlet memurluğu deneyimimle bunu söylüyorum.

Bir de haddimi aşmadan dipnot düşeyim; dünyanın heryerinde birlikten kuvvet doğar.Ben memuriyete girdiğimde de sağlık personellerinde birlik beraberlik yoktu hala da yok.İdeolojiy,inanç değil mesele esas olan herşeye rağmen sırt sırta omuz omuza vermek.

Bu yorumu da sempati oluşturma amacıyla yazmadığım.Bütün sendikalardan uzağım; ideolojiden,siyasetten uzaklaşmadıkları sürece hiçbir sendikaya üye olmayacağım.

el_turko
Aday Memur
18 Ocak 2015 20:26

once bi sendikaya gir, uye ol. yolunu hedefini ciz, sonra birlik beraberlik nutuklari at. sadece uyelikte kalma, yonetime oyna, ideallerini gerceklestir.

kamilkam
Şube Müdürü
18 Ocak 2015 20:46

"...ideolojiden,siyasetten uzaklaşmadıkları sürece hiçbir sendikaya üye olmayacağım." bu cümleyi kurduğum halde sendikaya katılma teklifi mantıklı mı?

el_turko, 9 yıl önce

once bi sendikaya gir, uye ol. yolunu hedefini ciz, sonra birlik beraberlik nutuklari at. sadece uyelikte kalma, yonetime oyna, ideallerini gerceklestir.

el_turko
Aday Memur
19 Ocak 2015 22:34

ideolojisiz, hedefsiz sendika olmaz. sendika devrimci, yenilikçi ve en amiyane tabirle emekçinin temel hak ve özgürlük "ideolojisi"ne sahip olmalıdır. araştır, bul. bu saydıklarımın en yakınına gir. yoksa emekli olana kadar buradan yazar durursun. hoş, bu zihniyetteki personelle zor ama umudunu kaybetme. siz gençsiniz.

kamilkam, 9 yıl önce

"...ideolojiden,siyasetten uzaklaşmadıkları sürece hiçbir sendikaya üye olmayacağım." bu cümleyi kurduğum halde sendikaya katılma teklifi mantıklı mı?

kamilkam
Şube Müdürü
20 Ocak 2015 00:10

Çok şey yazdım ama silmek durumundayım.Siyasetin ve ideolojinin olmadığı sendikalarla bu ülke kazanacaktır.Kısaca bu.

el_turko, 9 yıl önce

ideolojisiz, hedefsiz sendika olmaz. sendika devrimci, yenilikçi ve en amiyane tabirle emekçinin temel hak ve özgürlük "ideolojisi"ne sahip olmalıdır. araştır, bul. bu saydıklarımın en yakınına gir. yoksa emekli olana kadar buradan yazar durursun. hoş, bu zihniyetteki personelle zor ama umudunu kaybetme. siz gençsiniz.

el_turko
Aday Memur
20 Ocak 2015 14:02

dostum, demek istediklerini, duygularini anliyorum ben senin. ben olmasi gerekenleri yazdim. ama maalesef ulkemizdeki sendikalarin durumu malum. benim demek istedigim gencler bu durumu degistirebilir. iyi gunler, hersey gonlunce olsun.

kamilkam, 9 yıl önce

Çok şey yazdım ama silmek durumundayım.Siyasetin ve ideolojinin olmadığı sendikalarla bu ülke kazanacaktır.Kısaca bu.

oksipital
Memur
20 Ocak 2015 15:00

pardonda bu ego nerden geliyo. sen de lisans mezunusun bizde neyin havası bu. ayrıca seni ne ilgilendiriyo bu başlık gelip yorum yazıyorsun. sen bir hemşirenin nasıl çalıstıgını biliyormusun da konusuyorsun. gel bi 24 tutalım yogun bakımda bakalım o zamanda böyle konusabilirmisin. şahsen ben hiç mühendislerin actıgı bir konuya gidip müdahil olmadım beni ilgilendirmedigi için anlatabildimmi MÜHENDİS BEY YADA HANIM !!

bennasıladamolacam, 9 yıl önce

Mühendisin bile kamuda 3500 tl aldığı bir ülkede boş boş başlıklar açmanın alemi yok.Şükretmeyi bil.

oksipital
Memur
20 Ocak 2015 15:07

ne kadar egosu yüksek insanlarsınız yaa az mütevazi olun. bırakın hemşirelerle ugrasmayı da.heryere yazdıgınız için bütütn türkiye ögrendi artık sizin kac sene okudugunuzu asistanlıgınızı uzmanlıgınızı yeter artık anladık çok okuyorsunuz he. işiniz gücünüz bi şeyini yakalasamda bi hemşire küçümsesem. okudugunuz seviyeye yakışır davranın azcık.

başlıgı açan arkadaş bir konusa hata yapmış sadece doktorla kıyaslama olayına girdiği için. herkesin maası aynı olmamalı katılıyorum okul durumuna göre olmalı. ama en az 4000 lira olmalı bu konuda haklı. benim yogun bakımlarda ne kadar yıpraandıgımı sadece Allah biliyor. onun için şu hal ve tavırlarınızdan bi vazgecin ki saygı kazanın

i.erkan, 9 yıl önce

he yaw he hemşire odalarında benim kocam şunu aldı senin kocan bunu aldı diye dedi kodu yapmaktan, servisler arası kısır günü yapmaktan başka bir işiniz yok aldığınız para fazla bile.

el_turko
Aday Memur
20 Ocak 2015 16:50

cevap vermeye degmez, burada saglik calisanlarini en cok elestiren ezik tayfa, kicinda ciban cikinca acile kosmayacaklar, bokunda boncuk gorunce 112 yi aramayacaklar o zaman...

oksipital, 9 yıl önce

ne kadar egosu yüksek insanlarsınız yaa az mütevazi olun. bırakın hemşirelerle ugrasmayı da.heryere yazdıgınız için bütütn türkiye ögrendi artık sizin kac sene okudugunuzu asistanlıgınızı uzmanlıgınızı yeter artık anladık çok okuyorsunuz he. işiniz gücünüz bi şeyini yakalasamda bi hemşire küçümsesem. okudugunuz seviyeye yakışır davranın azcık.

başlıgı açan arkadaş bir konusa hata yapmış sadece doktorla kıyaslama olayına girdiği için. herkesin maası aynı olmamalı katılıyorum okul durumuna göre olmalı. ama en az 4000 lira olmalı bu konuda haklı. benim yogun bakımlarda ne kadar yıpraandıgımı sadece Allah biliyor. onun için şu hal ve tavırlarınızdan bi vazgecin ki saygı kazanın

_bengeldim
Aday Memur
31 Ocak 2015 19:15

Öncelikle memleketimizde doktor olmak zor. İnsanlarla uğraşmak dahada zor. Ama bir çok doktor artık her şeyi para olarak gördüğü için (şartlar gereği) yardımcı sağlık personelini umursamıyor.Daha doğrusu onların da bir insan evladı olduğunu unutuyor.Örneklemek gerekirse doktorlar servise yatıracağı hasta için yatak olup olmadığını ve servislerin durumunun nasıl olduğunu sorgulamaz. Hatta bazıları beni ilgilendirmez hastaya yer bulun gibi lafları söylemekten çekinmez. Dahada ileri giden bazı yerler küçük bir operasyon için dahi(mesela tırnak batması// Yabancı Cisim çıkarılması gibi acil pansuman odalarında dahi yapılabilecek işlemler gibi ) yatış işlemi yapılır ve hastaya yatak bulunması talimatı verilir.Puan kazanmak uğruna kendi çalışanını önemsemez. Nasıl bulmuş nereye yatırmış servisi çok mu yoğunmuş önemsiz konulardır.

Konunun başında da söylediğim gibi doktor olmak zor ama hemşire sağlık memuru gibi yardımcı sağlık personeli olmakta zor.Nedense birçok doktor bu durumu hiçe saymaya bayılıyor.Sonuçta unutulmamalıdır ki hastayı tedavi eden tek başına doktorlar değildir.Tüm gerekli bakımı yapan sağlık personeli yabana atılmamalıdır.

Hastaneye başvuran * yatan * ameliyat olan her hastadan gelir elde edildiği halde kazanılan 5 hissenin 4 ü doktora verilirken sadece kalan 1 i yardımcı sağlık personelinin tümüne (ki buda çalışılan yere ve birime göre 0.001 kadar eder adam başı )verilmektedir.

Yardımcı sağlık personeli olarak bizde sadece hakkımız olanı istiyoruz.Madem performans sistemi var o zaman doktorlar yatırdığı hasta başına (poliklinik doktora özeldir) aldığı puan sisteminde değişiklik yapılsın ve yardımcı sağlık personeline puanlama sistemi ile gelir eklensin...

Son olarak görüyorum ki bazı arkadaşlar yazmışlar ki hemşireler servislerde kek pasta parti yapıyorlar aradığımız zaman bulamıyoruz. Unutulmamalıdır ki konuştuğunuz birim 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Sonuçta bizlerde insanız ve insancıl ihtiyaçlarımız var. Karşımızdakileri suçlarken empati kurmayı da unutmayalım.

Teşekkürler...

evren-emrah
Aday Memur
31 Ocak 2015 19:48

Yardımcı sağlık personeli değil, SAĞLIK PERSONELİ tamam mı arkadaşım...

_bengeldim, 9 yıl önce

Öncelikle memleketimizde doktor olmak zor. İnsanlarla uğraşmak dahada zor. Ama bir çok doktor artık her şeyi para olarak gördüğü için (şartlar gereği) yardımcı sağlık personelini umursamıyor.Daha doğrusu onların da bir insan evladı olduğunu unutuyor.Örneklemek gerekirse doktorlar servise yatıracağı hasta için yatak olup olmadığını ve servislerin durumunun nasıl olduğunu sorgulamaz. Hatta bazıları beni ilgilendirmez hastaya yer bulun gibi lafları söylemekten çekinmez. Dahada ileri giden bazı yerler küçük bir operasyon için dahi(mesela tırnak batması// Yabancı Cisim çıkarılması gibi acil pansuman odalarında dahi yapılabilecek işlemler gibi ) yatış işlemi yapılır ve hastaya yatak bulunması talimatı verilir.Puan kazanmak uğruna kendi çalışanını önemsemez. Nasıl bulmuş nereye yatırmış servisi çok mu yoğunmuş önemsiz konulardır.

Konunun başında da söylediğim gibi doktor olmak zor ama hemşire sağlık memuru gibi yardımcı sağlık personeli olmakta zor.Nedense birçok doktor bu durumu hiçe saymaya bayılıyor.Sonuçta unutulmamalıdır ki hastayı tedavi eden tek başına doktorlar değildir.Tüm gerekli bakımı yapan sağlık personeli yabana atılmamalıdır.

Hastaneye başvuran * yatan * ameliyat olan her hastadan gelir elde edildiği halde kazanılan 5 hissenin 4 ü doktora verilirken sadece kalan 1 i yardımcı sağlık personelinin tümüne (ki buda çalışılan yere ve birime göre 0.001 kadar eder adam başı )verilmektedir.

Yardımcı sağlık personeli olarak bizde sadece hakkımız olanı istiyoruz.Madem performans sistemi var o zaman doktorlar yatırdığı hasta başına (poliklinik doktora özeldir) aldığı puan sisteminde değişiklik yapılsın ve yardımcı sağlık personeline puanlama sistemi ile gelir eklensin...

Son olarak görüyorum ki bazı arkadaşlar yazmışlar ki hemşireler servislerde kek pasta parti yapıyorlar aradığımız zaman bulamıyoruz. Unutulmamalıdır ki konuştuğunuz birim 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Sonuçta bizlerde insanız ve insancıl ihtiyaçlarımız var. Karşımızdakileri suçlarken empati kurmayı da unutmayalım.

Teşekkürler...

Ebu Suud Efefndi
Aday Memur
14 Şubat 2015 18:24

imamlardan neyimiz eksik?

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi