Editörler : swat3410

Kapalı
16 Aralık 2014 22:10

Nöbetçi selam verir mi

Arkadaşlar bir sorum olacak eski emniyet genel müdürü Mehmet KILIÇLAR'ın nöbet tutan polis memurundan selam vermesini beklemeyin diyen genelgesi varmış bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
16 Aralık 2014 22:55

nöbetçi polis silahıyla selam durur

burakoztrk
Kapalı
16 Aralık 2014 23:08

hayır vermez. Bunun hakkinda genelge yayinlandı, selam durmaz capraza filan gecmez.

ali_drmz
Memur
16 Aralık 2014 23:52

arkadaslar genelgesini yazarsaniz seviniriz....selam vermez capraza gecmez demek ile olmuyo

zwitter28
Memur
17 Aralık 2014 00:05

Değerli meslektaşım,

Eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet KILIÇLAR'ın nöbet tutma konusu ile alakası sadece emir yazısı var diye biliyorum. Yani genelge değil....

Saygılar..

adalı-polis
Genel Müdür
17 Aralık 2014 00:51

Abiler o vardi bu vardi genelgeydi emir yszisiydi demeyin de şunu bi resmi olarak atin. Ne bikiyim evrak sayisi olur yayinlanma tarihi olur yada genelge numarasi olur

fizeu
Genel Müdür
17 Aralık 2014 02:23

Devrem konuyla alakalı emir yazısını bulamadım ama büyük gazetelerin yayınladığı birebir mehmet kılıçların talimat konusuna baktım onu sunmanda emrin verildiği hususunda soru işaretini ortadan kaldırır diye düşünüyorum...konu neydi rapor mu tutuldu sana? Eğerki rapor tutulduysa bu konuyla ilgili o zaman raporu tutana böyle bir talimatın olduğunu söylersin yok biz öyle bir tebliğ yapmadık derse basından bir kaç yerden gazete yazılarını sunarsın...bununla alakalı sorun çıkmaz diye düşünüyorum

viktor conob
Memur
17 Aralık 2014 20:44

ben de cokk iyi hatırlıyorum hatta tebliğ edilmişti gecensene nöbetçi nöbetini tutacak selam vermeyecek diye tehlike oluşturduğundan dolayı haklı bi durum bence ha devreme sözüm şu olur geçen yılın tebliğ dosyasına yani kılıçlar dönemindeki tebliğlere bakarsan ulaşırsın ya da eby s de tebliğleri paylaşan evrak büro ekkm onlarda vardır yüzdeyüz

Bilge.Kagan
Aday Memur
18 Aralık 2014 02:08

Vali Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürlüğü döneminde ?Polislerin üstlerini selamlaması nöbet görevini aksatmasın? emri yayınlamıştı.
Eylül ayında Emniyet Genel Müdürlüğü görevinden Ankara Valiliği?ne atanan Mehmet Kılıçlar?ın bir trafik polisini, kendisine selam vermediği gerekçesiyle açığa aldırdığı iddia edildi.
Edinilen bilgiye göre, 29 Ekim günü saat 10.30?da polis memuru O.D., yanındaki mesai arkadaşıyla birlikte Konya Yolu Çiftlik Kavşağı?nda trafiği yönlendirirken Ankara Valisi ve eski Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar, makam aracıyla bölgeden geçiş yaptı. Polis memuru D.?nin selam vermediğini gören Vali Kılıçlar, makam aracıyla D.?nin görev yaptığı bölgeye geri döndü ve ?Sen bana niye selam vermiyorsun? dedi. Polis memuru O.D.ise Kılıçlar?a, ?Trafiği yönlendiriyordum? cevabını verdi.

AYNI GÜN AÇIĞA ALINDI

Olayın ardından Vali Kılıçlar, polis memurunun açığa alınmasını ve hakkında soruşturma açılmasını istedi. Polis memuru O.D., 657 sayılı kanunun 137 ve 138/c fıkrasına göre mesleki etik ve terbiye kurallarına aykırı davranmak suçundan aynı gün açığa alındı. O.D.?nin mesai arkadaşlarına, ?Görev yapıyordum. Vali bey geçecek diye trafiği açıyor ve geçişlerini sağlıyordum. Bu sırada selam durulmaz. Bunu herkes bilir? dediği öğrenildi.

VALİLİK: UYGUNSUZ DAVRANIŞ

Ankara Valiliği ise, açığa alma işlemini doğrulayarak konu hakkında şu açıklamayı yaptı: ?Hakkında işlem yapılan polis memuru olay yaşandığı sırada anlatılanların aksine, bölgedeki trafiği yönetmiyordu. Söz konusu polis memuru, mülki amirine karşı uygunsuz davranışlar sergileyip saygısızca sözler söylediği için işlem yapılmıştır.?

sanırım bu öncelikle sorunun ve teşkilatın işleyiş şekliyle ilgili yeterli cevap olmuştur..

by carizma
Daire Başkanı
18 Aralık 2014 04:09

http://gundem.bugun.com.tr/polisler-amirlere-selami-kesti-haberi/809605 istediğin haber linki

gazipolis
Kapalı
18 Aralık 2014 13:59

arkadaşlar bana resmi yazı gerekli gazate haberi resmi belke olmuyor

gazipolis
Kapalı
18 Aralık 2014 14:55

sizden ricam bana resmi yazısı gerek...

gazipolis
Kapalı
20 Aralık 2014 12:27

nerede bu hızır gibi arkadaşlar..acil yardım...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi