Editörler : Pangaea
18 Aralık 2014 09:04

3 çocuk yapmayın ve yaptırtmayın.

3 çocuk demek ileride ucuz iş gücü demektir.Aç gözlü bir kapitalist beklentisidir.Cazip görünen teşviklere de aldanmayın.Çocuklarınızı bu adaletsiz ve ahlaksız rızık savaşına mahkum etmeyin.

Türkiye için en makul çocuk sayısı en fazla 2 dir.

vuggy
Şube Müdürü
18 Aralık 2014 09:26

bu 3 çocuk meselesi çin hindistan gibi emek sömürüsünün yüksek olduğu ülkelerden esinlenen kapitalist düşünenin tezahürüdür. Güya avrupa yaşlanmış, gelişmiş ülkeler genç nüfus olmayınca yıkıma uğrayacakmış... İyi de bana ne? koç sabancı ucuz elman bulacak diye neden işsizlik kozuyla tehtit edilecekmişim ki? 2 bile fazla 1 çocuk iyidir. Çinde yolda muza bassanız 10 kişi ölüyor nerdeyse. insanın sosyal olarak değersizleşmesi ile ekonomik olarak gözde olması arasında bir tecihtir bu.

nazmiye78
Aday Memur
18 Aralık 2014 11:01

bence hic yapmayalim yaptirmayalim en azindan Turkiyede yasamak zorunda olacaksa yapmayalim daha iyi

greentech
Şef
18 Aralık 2014 11:59

Yapalım ya! Ben yapcam!

bora18
Kapalı
18 Aralık 2014 15:23

devletin kasasını soyarak servet sahibi olabiliyorsanız 10 tane bile çocuk yapılır.

Ama sıradan vatandaş için 2 çocuk bile çok.

Adam asgari ücretle çalışıyor 3-4 tane çocuğu var, ne cesaret! Karı koca doktor olan çiftler bile en fazla 2 çocuk yapıyor.

Fakirin çocuğuna da yazık, milletin çocuğu en iyi okullarda okuyacak meslek sahibi olacak, fakirin çocuğu adam gibi eğitim alamayacak.

Sonra fakirin çocuğu da yine fakir olacak. Asgari ücrete sürünecek. Kısır döngü yani.

Türkiye'nin nüfusu 20 sene önce 60 milyondu şimdi 75 milyonu geçti. Ama ülke artık kaldıramıyor bu kadar adamı, işsizlik iyice artıyor, geçim zorlaşıyor.

naftatalin
Kapalı
18 Aralık 2014 15:31

Yapılan bir araştırmaya veriye göre doğum oranı 2.11 'den düşük olan toplumlar kültürlerini devam ettiremiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=CrA_9SoCitk

Buna istinaden söylenmiş bir söz olabilir ancak ülke gerçeklerinden tamamıyle kopuk bir söylemdir.

3 değil 10 çocuk da yapsanız halkınız fakir ise, eğitim veremiyorsanız yok olmaya mahkum olacaktır.

firstsquad21
Memur
18 Aralık 2014 18:00

bırak çocuk yapmayı,geleceğimizin belirsizliği yüzünden evlenebilecekmiyiz acaba?

üye_adınızz
Genel Müdür
18 Aralık 2014 18:26

önce işe girelim de yaş 28

kozmonot61
Kapalı
18 Aralık 2014 19:58

yapmayını anladımda yaptırtmayın ne.milletin yemeğine şapmı koyacaz yoksa bi tarafına betonmu dökecez

18 Aralık 2014 20:25

koptum arkadas:)))) aynen nasil engel olcaz kisirlastirtcazmi insanlari :)))

Osman Ceto
Memur
18 Aralık 2014 20:25

3 çocuk değil 3 tane köle

moses79
Müsteşar Yardımcısı
18 Aralık 2014 22:06

Nasıl yaptırmayacagimizi ben de bilmiyorum:) . aslında kastım şu, 3 çocuk fikrinin altinda yatan düşünce nin moderu köle aradigin i anlatmak bir görev olmalı.

18 Aralık 2014 22:09

Ben şimdiden başladım bizim arkadaşların yemeklerine şap atıyorum. Karınca misali katkımız olsun.

fizikdoktora54, 9 yıl önce
koptum arkadas:)))) aynen nasil engel olcaz kisirlastirtcazmi insanlari :)))

sade/hayat
Şube Müdürü
18 Aralık 2014 22:13

Yasim 30u gecti.orda burda ssk olmadan ekmek icin mucadele icin gecti seneler.dalga gecr gibi Uc cocuk..asgari ucretle neyine uc cocuk.iyice ifrit oldum bu ulke duzenine.

18 Aralık 2014 23:55

bırakın üç cocuğu bu ülke iki çocuğu bile kaldırmaz. Mesleklerin değeri kalmamış. Yaş oldu 33 kendi kurtardım da kaldı çocuk. Evlenemiyoruz bile.

ben geldim gençler
Aday Memur
18 Aralık 2014 23:59

Basarisizliklarinizi hep baskasinda aramayin.Milletin yatak odasina karismayin

agnostekniker
Aday Memur
18 Aralık 2014 23:59

http://www.mynet.com/haber/yasam/basbakanin-nasihatina-uydular-pisman-oldular-901292-1

agnostekniker
Aday Memur
19 Aralık 2014 00:02

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'en az üç çocuk' tavsiyesine uyup 3'üncü çocuğu yapmak isterken birden 5 çocuk sahibi olduklarını belirten Kılıç çifti, oğullarına Recep Tayyip ile Erdoğan; kızlarına da Başbakan'ın eşi Emine'nin adını koydu."

adam yapmış bir de recep, tayyip, erdoğan, emine diye isim koymuş ahahaha :)

slckpl
Yasaklı
19 Aralık 2014 00:02

tayyip karışıyor :) 3 çocuk yapın diyor. ne diyeceksen git ona söyle.

ben geldim gençler, 9 yıl önce

lizgeviyal
Yasaklı
19 Aralık 2014 00:11

suriyeliler yerinize çocuk yapar merak etmeyin:))bir 3 milyar dolar da onların çocukları yer

moses79
Müsteşar Yardımcısı
19 Aralık 2014 08:48

Dabi canım her sevişme aktivitesini hamilelikle sonuçlandırmak lazımdı.

ben geldim gençler, 9 yıl önce

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi