Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Aralık 2014 19:57

Müdür Yardımcılığından İstifa ?

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce bir ortaokula müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. Ancak hem çalışma saatleri (06:50-18:30) hemde kalabalık bir okul olması sebebiyle görevimden istifa etmeyi düşünüyorum. Sizce istifa edersem eski okuluma öğretmen olarak dönebilirmiyim? kafam çok karışık cevaplarınız için teşekkürler...

borgea
Müsteşar Yardımcısı
20 Aralık 2014 21:31

Hocam şuanki görevli olduğunuz okuldan istifa ettiğinizde bildiğim kadarıyla açık öğretmen normu varsa dilekçe ile başvurup orda devam edebiliyorsunuz. Ama SİZ eski okulunuza gitmek istiyorsunuz bunun tek yolu var o okuldaki boşluk olacak il içi ya da norm fazlası yada buna benzer bir atama ile ancak oraya gidersiniz.

Üzgünüm.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
20 Aralık 2014 22:49

Daha çoook istifa eden olacak. Herkes koltuğun cazibesine kapılır ama müdür yardımciliginin eziyet olduğu -büyük bir okulda tek müdür yardimcisi iseniz daha kötü -goruldugunde kaçacak yer aranır...

21 Aralık 2014 13:01

sayın hocam;

Norm fazlası olduğum ve yakında norm fazlası atamaları ile bulunduğum ilçede norm olmadığı için başka bir ilçeye (zorunlu hizmet yükümlüsüyüm) atanma olasılığım olduğu için geçen hafta istemeyerek de olsa müdür yardımcısı oldum.(Henüz göreve başlamdım) Benimki tamamen bir gönül alma durumu oldu. Bölge normuna bakmayarak beni norm fazlası gösterdikleri için atama döneminden kurtarmak için böyle bir imkan sundular bana. Ebs üyesi değilim. Uzun saçlıyım. Takım elbise giymiyorum vb.

Fakat norm belirleme hatası yaptıkları için hiç sorun çıkarmadan 2 saat içinde hallettiler işleri. Şimdi sizi ve beni ilgilendiren bölüme geleyim;

Haziran ayında normlar güncellenince okulumda tekrar norm açılacak. Müdür yardımcısı olduğum okul da şuanki okuluma yakın zaten. Şube müdürünün söylediğine göre müdür yardımcılığından istifa ettiğin anda herhangi bir atama takvimini (il içi vb.) beklemeden yerleştirme yapılabiliyor. Öncelikle görev yaptığın kurumda. Veya arzu edersen ilçe/il içinde başka bir kurumda. Tek şart alanında açık bir norm bulunması. İstifa ettiğin zaman dilekçe ile açık bulunan kurumda görev almak için başvuruda bulunuyorsun. Hepsi bu. sadece 1 yıl boyunca tekrar idareci olmak için başvuru yapamıyorsun.

Haziran ayında normlar güncellenince il içi atamaları yapılmadan önce istifa edip okuluma geri dönmek istediğimi şube müdürüne söyledim. O da bunun mümkün olduğunu, idareci olmanın işte böyle bir avantajı olduğunu belirtti.

Sizin eski okulunuzda şuanda boş kadro olduğununden eminseniz hemen yarın istifa edip başvuruda bulunabilirsiniz.

Kolay gelsin...

dimes
Aday Memur
21 Aralık 2014 18:42

Sayın hocam çok teşekkür ediyorum verdiğiniz cevap için. hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim 1-2 hafta daha devam edip alışamazsam o şekilde bir yol izleyebilirim.

balıkçıkral, 9 yıl önce

sayın hocam;

Norm fazlası olduğum ve yakında norm fazlası atamaları ile bulunduğum ilçede norm olmadığı için başka bir ilçeye (zorunlu hizmet yükümlüsüyüm) atanma olasılığım olduğu için geçen hafta istemeyerek de olsa müdür yardımcısı oldum.(Henüz göreve başlamdım) Benimki tamamen bir gönül alma durumu oldu. Bölge normuna bakmayarak beni norm fazlası gösterdikleri için atama döneminden kurtarmak için böyle bir imkan sundular bana. Ebs üyesi değilim. Uzun saçlıyım. Takım elbise giymiyorum vb.

Fakat norm belirleme hatası yaptıkları için hiç sorun çıkarmadan 2 saat içinde hallettiler işleri. Şimdi sizi ve beni ilgilendiren bölüme geleyim;

Haziran ayında normlar güncellenince okulumda tekrar norm açılacak. Müdür yardımcısı olduğum okul da şuanki okuluma yakın zaten. Şube müdürünün söylediğine göre müdür yardımcılığından istifa ettiğin anda herhangi bir atama takvimini (il içi vb.) beklemeden yerleştirme yapılabiliyor. Öncelikle görev yaptığın kurumda. Veya arzu edersen ilçe/il içinde başka bir kurumda. Tek şart alanında açık bir norm bulunması. İstifa ettiğin zaman dilekçe ile açık bulunan kurumda görev almak için başvuruda bulunuyorsun. Hepsi bu. sadece 1 yıl boyunca tekrar idareci olmak için başvuru yapamıyorsun.

Haziran ayında normlar güncellenince il içi atamaları yapılmadan önce istifa edip okuluma geri dönmek istediğimi şube müdürüne söyledim. O da bunun mümkün olduğunu, idareci olmanın işte böyle bir avantajı olduğunu belirtti.

Sizin eski okulunuzda şuanda boş kadro olduğununden eminseniz hemen yarın istifa edip başvuruda bulunabilirsiniz.

Kolay gelsin...

kutlay7
Daire Başkanı
21 Aralık 2014 21:03

Istifani uzun sure bekletip kabul etmeyebilirler mi?

21 Aralık 2014 23:44

Sanırım edebilirler hocam. Fakat bunu neden yapsınlar? Esas soru bu! Benim düşüncem müdür yardımcılığınız süresinde il/ilçe milli eğitim ile ters düşmeniz. Veya sendika farklılıkları yüzünden işinizi yokuşa sürmek istemeleri...

Benim görev yaptığım ilçede benzer bir uygulama olmamış. Ben de haziranda normlar güncellenince kendi okuluma öğretmen olarak dönmek için istifa edeceğim. Durumu şube müdürüne anlatığım zaman bunun mümkün olduğunu söyledi. Yeter ki kadronuzda açık yani normu olan bir okul olsun.

kutlay7, 9 yıl önce

Istifani uzun sure bekletip kabul etmeyebilirler mi?

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi