Editörler : swat3410
21 Aralık 2014 18:12

Şark görevi hakkında

Herkese selamlar, degerli emniyet mensuplari bir konuda bilginize ihtiyacim var

Ben askeri personelim ve deniz kuvvetlerine mensubum, turkiyede deniz kuvvetleri birlikleri hep batida, en dogusu ankara

Esim pomem sinavina giricek, bi sekilde heves etmis ve disiplinli calisiyo, hevesinide kirmak istemiyorum, malumunuz emniyet personelinin sark gorevi var, ki son duzenlemeyle de sark gorevi iki defa olucak, su halde esimin polis olmasi ile es durumu muracatimiz icin nasil bir yol izleyebiliriz

Bir polis memuru bazi gerekcelerle sark gorevinden muaf olabiliyormu

Ki es durumu bu nedenler arasinda olabilirmi?

Yanlis anlasilmasin sark gorevinden sorumlu olmamak gibi bir amacimiz yok

Herkes gidiyosa oda gitmeli

Ne var ki bu sorunu kendi kurumum icinde cozemedim, yani bizim kurumda bunun bir cozumu yok, zaten kurum ici bir cozum bulabilseydim ornegi olmasada muracat ederdim

Peki bu durumu emniyet icinde cozebilirmiyiz?

Konu hakkinda bilgilerinizi rica edicem

Herkese iyi calismalar

adalı-polis
Genel Müdür
21 Aralık 2014 19:11

Dostum öncelikle sizin deniz kuvvetleri komutanlığı atama yönergesi varmış ona da bi bakmak lazım nette araştırdım öyle bi yönergeye rastlamadım nedense bi türlü cok mu gizli anlamadım da Tsk atama yönetmeliğine baktım ondan da bi cacık çıkmadı.
Emniyet atama ve yer değiştirme yönetmeliği madde 38 ve madde 39-b bendi sizin sornuzun cevabı. Eşinin şark hizmeti gelecek ama gidemeyecek 3 kere ipka verecek ve yanında kalacak 3 sene sonra emniyete dilekce verecek ve 39-b bendine göre GİH sınıfı memur olarak yanında devam edecek.

iksir101
Daire Başkanı
21 Aralık 2014 20:30

ilgi ve ayirdiginiz emege tesekkur ederim

Bizim yonergelere ulasmak kurum icinde bile zor olabiliyor bazen, bizde idari isler bilgisizlik ve ilgisizlik nedeniyle duzenli islemez pek

Bu gih memurunu cok az biliyorum, oda duyumlarla, sanirim emniyet hizmetleri personeli sayilmiyorlar, esimde bu sebepten pek sicak bakmadi ama olaki o ilk hevesleri gecerse bu konuya egilicez

Cok tesekkurler

polismem
Kapalı
21 Aralık 2014 21:32

Polis Memuru atama yönünden askeri personele tabidir. Eşiniz adali polis kardesimin anlattigi gibi 4. Ipka döneminde benim bildigim kadari ile eger İSTERSE gih sinifina dahil olur.isterse polis memuru olarak sarka gider

polismem
Kapalı
21 Aralık 2014 21:38

Polis Memuru olarak kalmak istiyorsa isterse gider kardesim ama bence gih daha iyi

iksir101
Daire Başkanı
21 Aralık 2014 21:54

Polismem kardesim cevabin icin tesekkur ederim

Peki gih sizin teskilat icinde tercih edilirmi, yani imkani olan cogu polis gecmek istermi? Ozluk haklari bakimindan eksi bir yani varmi

adalı-polis
Genel Müdür
21 Aralık 2014 22:41

Dostum imkani olan cogu polis geçmek ister fakat imkan yok ki. 8 5 devlet memuru gibi bi yapi ve cok rahat. Gih'e gecnek icin bi polisin esi çakıli kadro olması lazım yani buda genelde üniversite de çalışan personel ile evli olmak anlamina geliyo.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi