Editörler : "eskiyara"Pangaea

22 Aralık 2014 15:25

9. Sınıfla başım dertte

arkadaşlar ben meslek li̇ssi̇nde öğretmeni̇m yeni̇ atandim..bi̇r tane çok kötü 9. sinifim var. müdürün odasinin tam karşi sinifi.çook gürültü yapiyorlardi bugün müdür 2 defa geldi̇ sinifa..ya çok utandim acaba hakkimda kötü düşünmüş müdür...sinif haki̇mi̇yeti̇ yok demi̇ş mi̇di̇r.. ama gi̇rdi̇ği̇m di̇ğer siniflarda hi̇ç böyle bi̇ r sorun yok..çok güzel ders i̇şli̇yorum ama hep tekrarlarin olduğu o sinifta çok sorun yaşiyorum..

denopses81
Müsteşar Yardımcısı
22 Aralık 2014 19:48

9. sınıflarda bu sorun her sene oluyor.. anlayışlı olsun bu zaman isteyen bir süreç zamanla düzelir inşallah. ama müdür sadece senin dersinde öyle olduklarını gördüyse sizin için sınıf yönetimi zayıf diye düşünmüştür. sıkıntı yapmayın

uye1676035
Kapalı
22 Aralık 2014 23:06

hepimiz geçtik bu aşamalardan, olur böyle şeyler mesleğin ilk yıllarında

fakat sizdeki kaygı, utanmanız bile çok güzel

idareciniz o sınıfı zaten biliyor

diğer meslektaşlarınızı incelemenizi tavsiye ediyorum bakın bakalım aynı problemi kıdemli öğretmenler de yaşıyor mu? yaşamıyorlarsa ne tür uygulamalar içerisindeler?

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
23 Aralık 2014 17:19

müdürün siz sınıftayken sınıfa 2 defa girmesi terbiyesizlik.dersten sonra sizle durumu konuşabilirdi.

keallimatematik
Kapalı
24 Aralık 2014 18:33

Değerli hocam sorunun kaynağı zaten oranın meslek lisesi olması. Bende 1.5 yıldır ÇPL'de çalışıyorum ama meslek sınıfları gerçekten dibi görmüş durumda. Sınıfın yarısından çoğunun dersle ilgisi yok. Kimisi uyuyor, kimisi cep telefonuyla uğraşıyor, kimisi kulaklıkla müzik dinliyor. Ses çıkarıp dersi bozmadıkları sürece bende çok karışmıyorum onlara ama düzeni bozmaya çalışan olursa bende sesimi yükseltiyorum. Disiplinle falan tehdit edince biraz çekiniyorlar.Diğer ders yine aynı şeyler yaşanıyor. Böyle sürüp gidiyor. Hayırlısıyla şu dönemi bir bitirseydik...

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi