Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
25 Ocak 2007 13:13  

TEDAŞA İŞÇİ OLARAK ALINAN MÜHENDİSLERİN DURUMU NE OLACAK?

ARKADAŞLAR SENDİKA KIŞLIK KIYAFET DAGITIYOR.SENDİKAYA ÜYE OLMAYAN MÜHENDİS ARKADAŞLARDAN ALAN VARMI

awena

10 Ocak 2006 12:29 Düzenle Sil

SAYIN ARKADAŞIM;

KIŞLIK KIYAFET,İ SENDİKA DEĞİL DEVLET VERİYOR. ÇALIŞTIĞIN İŞİN NİTELİĞİNE GÖRE İŞLETME-ARIZA-BAKIM VEYA TESİS TE ÇALIŞIYORSAN FARKLI KALEMLERDE MONT, PANTOLON, AYAKKABI, YELEK,ÇORAP VB. ALABİLİYORSUN. HAKKIN VAR....

SAYGILARIMLA..

Emin TURAN

17 Ocak 2006 17:17 Düzenle Sil

emin turan arkadaşım sordum,öyle bir şey yok dediler

alan mühendis arkadaşlar varmı emsal gösterebilirmiyiz

awena

26 Ocak 2006 13:24 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar hepinizin geçmiş bayramını kutlar

sağlık, mutluluklar dilerim . şuanda genel müdürlük görevlerini bölgelere vermektedir. Ayrıca bölge müdürlerini de 4857 sayılı yasaya tabii kapsamdışı işçi yapacaklar dolayısıyla herhangi bir özelleştirme durumunda bizi de telekom personeleri gibi başka kuruma gönderecekler

saygılar........

mücadele

26 Ocak 2006 22:01 Düzenle Sil

telekomdaki gibi kapsamiçi dışı diye ayrım yapılacağı söylentisi var bu konu hakkında bilgisi olan var mı yoksa söylenti mi?

wenceremos

3 Şubat 2006 15:39 Düzenle Sil

güncelensin......

mücadele

9 Şubat 2006 08:23 Düzenle Sil

kimseden ses seda yok mı?

mücadele

9 Şubat 2006 08:36 Düzenle Sil

slm arkadaşlar harcırah kanununu degişti biz mühendisler olarak ilk atamada harcırah almadık.yeni yasaya göre almamız gerekiyor.bilgisi olan buraya yazsın.ankaradan mersine becayiş yapmak istiyorum ilgilenen arkadaşlar uzunus@hotmail.com mail atabilir

awena

9 Şubat 2006 09:19 Düzenle Sil

arkadaşlar geçen hafta kıyafet dağıttılar bize. araziye çıkan persınel olduğumuzdan tüm hemen hemen kıyafetlerden verdiler. verilen kıyafer şöyle ;

1_Kot takım(Pantolon+Mont)

2_Kadife takım(Pantolon+Mont)

3_Deri mont

4_Deri yelek

5_Yağmurluk(sıradan yağmurluk değil,mont tarzı)

6_Kışlık kumaş pantolon

7_Kışlık ayakkabı

8_Çizme

9_Eldiven

10_Deri eldiven

11_Yün içlik

12_Yün fanila

14_Yün kar maskesi

bilginize...

raşaq

9 Şubat 2006 10:37 Düzenle Sil

arkadaşım hangi müdürlükte çalışıyorsun bende dilekçe yazdım daha birsonuç çıkmadı

awena

9 Şubat 2006 10:50 Düzenle Sil

ÇORUH EDAŞ

Artvin İl Müdürlüğü

Büro işçisi arkadaşlarada pantolon gömlek ayakkabı verdiler..

raşaq

10 Şubat 2006 12:34 Düzenle Sil

sizleri bilmem ama memur sınavıyla ben zaten bir kamu kurumuna 657 olarak yerleştirildim. bende çalıştığım için biliyorum allah tedaşta çalışan 4 yıllık fakülte mezunu geçici işçi arkadaşlara sabır versin.darısı onların başına

s_urvey

20 Şubat 2006 15:22 Düzenle Sil

güncellensin

awena

23 Şubat 2006 15:05 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar.2004'te tedaşa giren arkadaşların tayin haklarımız varmı?bilen varsa cevaplasın.

mücadele

23 Şubat 2006 15:40 Düzenle Sil

NERDE GÖREV YAPIYORSUN

yi olacak inşallah

selami33

24 Şubat 2006 23:51 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR OÖF DE LİSANS TAMALAM DA BUYUK HAKSIZLIK VAR TEKNİK PROGRAMLAR BOLUMUNE LİSASN TAMAMLAMA HAKKI YOK DİYOR AMA TEKNİK PROGRAMLAR BİLGİSAYAR BÖLÜMÜNE LİSANS TAMALAMA HAKKI VERİLMİŞ BU BUYUK HAKSIZLIK DEĞİLMİ BU HAKSIZLIGI ÖNLEMEK İÇİN YOKE DİLEKÇE VE EMAİL ÇEKELİM BEN SİZLER İÇİN HERGUN DİLEKÇE VE EMAİL ÇEKİYORUM SİZDE ALLAH RIZASI İÇİN EMAİL VE DİLEKÇE GÖNDERİN SİZDE BİZİ YALNIZ BIRAKMAYACAGINIZA İNANIYORUM TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR...

one

8 Mart 2006 13:33 Düzenle Sil

güncellensin

awena

9 Mart 2006 16:59 Düzenle Sil vatandas-bekir

12 Mart 2006 18:37 Düzenle Sil

KONU TEDAŞA 6857'YE TABİ ELK.MÜH. DURUMU NE OLACAK YAPILAN UYGULAMA İSE NE VERECEKLER, BENDE KAPSAMDIŞI STATÜDE TEDAŞTA ÇALIŞAN BİR MÜHENDİSİM ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA ANLADIĞIM KADARIYLA TEDAŞ ÖZELLEŞTİRİLEBİLİRSE ZORLANMADAN BİZİ TAZMİNAT VEREREK VE KAMUDA BİZE İŞ BULMA ZORUNLULUĞU OLMADAN ÇIKARABİLECEKLERİ BİR KONUMDAYIZ. GEMİNİZİ KURTARMAYA BAKIN AZİMLİ VE ÇABALAYAN BİRİ OLMAYA BAKINIZ

mesace

13 Mart 2006 12:35 Düzenle Sil

kardeş tedaşı kolay kolay satamazlar baksana zaten kimsenin gönlü yok seçimde yaklaşmışken başlarına iş almazlar.

wenceremos

13 Mart 2006 16:13 Düzenle Sil

arkadaşlar en son sözleşmeli personele verilen 40 ytl lik ek ödenek bizi de kapsıyor mu? veya aynı yazıda verilen dsi tapu kadastrodaki mühendislere verilen 120 ytl lik artış neden bizi de etkilemiyor ? bu konuda bilgisi olan lütfen paylaşsın ....

nenny

14 Mart 2006 18:37 Düzenle Sil

sendikalımı oluyoruz arkadaşlar. bilgisi olan yazsın

sendikalı olursak nakil hakkı alamayız

awena

17 Mart 2006 14:21 Düzenle Sil

katılıyorum

mtemel20

20 Mart 2006 15:06 Düzenle Sil

nerdesiniz yorum bekliyorum.sendikalı olmıyalım.

awena

22 Mart 2006 14:18 Düzenle Sil

arkadaşlar tedaşı satamazlar ama bizler kadro için çalışmalıyız.mühendislere yapılan zamlar bizleri kapsıyor mu?bilgisi olanlar cevaplasın.biraz ilgi gösterelim.tedaş büro işçileri linkindeki mail adreslerine mail atalım lütfen...arkadaşlar

hakiki

22 Mart 2006 15:09 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR HİÇBİR ŞEKİLDE SENDİKAYA ÜYE OLMIYALIM.ÜYE OLMAK İÇİNDE DAYATMIYALIM.İLERİDE ALEYHİMİZE GİBİ GÖRÜNENE ŞEYLER

LEHİMİZE DÖNEBİLİR.

awena

23 Mart 2006 11:14 Düzenle Sil

arkadaşlar satamazlar demeyin. Satacaklar bugün bize yazı geldi. Özelleştirme idaresi nisanın 17 sıne kadar mal varlıkları, çalışanları ve tesisle ilgili bilgileri kendilerine göndermesini istiyorlar.6 ADET BÖLGENİN HAZIRMIŞ

Geri kalan 14 bölgede nisanın 17 sıne kadar herşeyi hazırlayıp gönderecekler.İnşallah özeleştirme durumunda bizi havuza alırlar. Tek gayemiz o

mücadele

23 Mart 2006 23:38 Düzenle Sil

Hocam ne özelleştirmesi ne kurumda kalması sen onu filan bırak ta bizim statümüz nedir özlük haklarımız nelerdir yasal haklarımız ve sınırlarımız yetkilerimiz nelerdir ona bak.Sen bırak özelleştimeyi filan hem sen kendine güveniyorsan daha iyi özelleştirme senin benim için onu bırak da diğerleri düşünsün.

bahya

24 Mart 2006 08:28 Düzenle Sil

BAHYA ARKADAŞIM DOGRU SÖYLÜYON

NE OLDUGUMUZ BELİRSİZ,ZATEN TEDAŞ TA ALAY KONUSU OLMUŞUZ

BUNU DÜZELTMEMİZ LAZIM

NEDEN ALAY KONUSU OLMUŞUZ. ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞAN MÜHENDİSLERDE İŞÇİ SINIFINDA. STATÜMÜZ BENCE GÜZEL. HEM ÖZELLEŞTİRME OLMAYACAK. 2007 DEN ÖNCE BEKLEMEYİN. SEÇİM ÖNCESİ TEDAŞ TA ÖZELLEŞTİRME YOK BENCE. BU SADECE BENİM FİKRİM. HEM BU ARADA İSTEYEN İSTEDİĞİNİ İSTEDİĞİ ZAMAN YAPAR. HÜKÜMETLERDE, KURUMLARDA, SENDİKALARDA.. KÜÇÜK DE DÜŞÜNSEK, BÜYÜK DE DÜŞÜNSEK... BİZİM FİKRİMİZ KÜÇÜK GELİYOR. EĞER BU KURUM ÖZELLEŞİRSE BEN KALIRIM. BU MESLEĞİ SEÇTİĞİMDE 3 KURUMDA ÇALIŞIRIM DEMİŞTİM. TEİAŞ, EÜAŞ VE DE TEDAŞ. TEDAŞA NASİP OLDU. AMA GİDEREK MESLEK BİLGİSİ BENİ ÖZEL SEKTÖRE İTİYOR. DEVLET KURUMLARI ÇALIŞMA ŞEKLİ TAMAMEN PROSEDÜR. AMA MESLEK BİLGİSİ AÇISINDAN KURUMUMUZ EKMEK YEDİRECEK BİR KURUM. YANİ BOŞ KALIRSAK, İSTİFA EDERSEK DİYE DÜŞÜNÜNCE BU KURUM BİR NİMET ELEKTRİK MÜHENDİSİ İÇİN. BU ARADA ÖZELLEŞİRSE VE DERLERSE KARDEŞİM SEN ORMAN BAKANLIGINA, SEN DSİ YE, BEN GEÇMEM İSTİFA EDERİM.

KISACASI SENDİKALI OLACAKSINIZ DERLERSE OLURUZ. ŞU KURUMA BU KURUMA GEÇİN DERLERSE YÜZDE 90 GEÇERİZ. DEVLETTE UYUMAYI SEVEN ARKADAŞLAR BU ÜLKEDE ÖZELLEŞTİRMEYİ GETİRENLER ASLINDA İSTEMEYENLERDİR. ÇÜNKÜ GENELİ YATIYOR VE DE YATMAYA ALIŞIK.

KARIŞTIRDIK BİRAZ AMA NEYSE.. FİKİRLERE SAYGILAR.. HERKESE SAYGILAR VE SEVGİLER.

my_daisy

25 Mart 2006 12:34 Düzenle Sil

arkadaşlar bu verilen zamlar bizleri kapsıyor mu?bilen varsa lütfen cevaplasın.mühendisler kapsamı olarak verilen 150 ytl zam hakkaten güzel zam.bizler tedaşta çalışan geçici işçi mühendisler olsak da yaptığımız iş olarak bizler elektrik mühendisleriyiz.haklarımız için çalışalım meclisteki tasarı için komisyon üyelerimize mail atalım.

hakiki

29 Mart 2006 09:50 Düzenle Sil

güncellensin

awena

3 Nisan 2006 16:30 Düzenle Sil

güncellensin

awena

6 Nisan 2006 18:41 Düzenle Sil

my_daisy

arkadaşım hakikaten çok güzel değinmişsin.Sağolasın.

Arkadaşlar benim düşüncem biz 4857 ye bağlı mühendislerin bir irtibat bağlantısının tam olmayışıdır.Yani biz birlik olup gelişen olaylar ve müesseselerde ki bizim ile alakalı farklı uygulamalarda tek bir vucut olarak hareket etmemiz lazım.

bahya

6 Nisan 2006 18:45 Düzenle Sil

Arkadaşlar sizlerde hafta sonu çalışmaları oluyormu veya hafta sonu nöbet sözkonusumu.Bir de mesai harici çalışmlar için sizler ne yapıyorsunuz.Bizde sözleşmemizde yazan biliyorsunuz 270 saate kadar mesai olmadığı için ve senede de bunun dolma ihtimali olmadığı için yada çok zayıf diyelim soruyorum.Şimdiden sağolun...

bahya

8 Nisan 2006 20:55 Düzenle Sil

arkadaş yanlış yere gelmişşin sanırım bizim sorunumuz başımızdan aşkın zaten...

bahya

10 Nisan 2006 12:58 Düzenle Sil

arkadaşlar birlik olalım tüm ths de çalışanlar herkes elini taşın altına koysun mühendis teknisyen tekniker herkese kademeli de olsa zam yapılmalı arkadaşlar tepkinizi dile getirin

29umut

18 Nisan 2006 11:29 Düzenle Sil

nerde birlik kimse foruma bile yazmıyo sen birlikten bahsediyon.bu şekilde bizden hiç bi şey olmaz arkadaşım.birlik olmadıktan sonra.

hakiki

21 Nisan 2006 11:24 Düzenle Sil

güncellensin.......

bide arkadaşlar ben coğrafya falan okumaya başladım...anlıcanız 2006 kpss ye girip teiaş a geçme planım var...aceba tedaş ta çalışan kaç arkadaşımda daha böle bi düşünce vardır...merak ediyorum?

sittiku

25 Nisan 2006 10:46 Düzenle Sil

arkadaşlar bu son zam bizleri etkiliyor mu.bilgisi olan varmı.

hakeran

26 Nisan 2006 08:50 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar hayır hakeran herhangi bir zam doğrudan bize yansımaz. Bize gelecek zam ya da maaş artışı TEDAŞ yönetim kurulu karar veriyor. Dolayısıyla Ağaların (yönetm kurulu )insiyatifine bağlı.Ne Garip bir şey! Bir Elektrik Mühendisi kendi kurumunda yabancı gözle bakılıyor.Yarınların iyi olması dileği ile herkese saygılar ve sevgiler.....

mücadele

26 Nisan 2006 16:48 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar...

evet rezil olmuşuz zaten. geçen sene yapılan ihalede görevlendirildim arkasından işçi olduğum gerekçesiyle bir sürü tantana çıktı. sözlü tartışmaya kadar vardı bu sene beni direk ilgilendiren işlerin ihalesinde ihale komisyonunda görevlendirilmedim. bilin bakalım neden ?

neden olacak bizi mühendis olarak görmedikleri için. neyse birgün bu da düzelir inşallah!!!!!

iyi çalışmalar...

izumi4

28 Nisan 2006 13:48 Düzenle Sil

Arkadaşlar bilginiz varmı TEİAŞ ta teknisyen olarak çalışan daimi işçinin durumu hakkında.yani ne gibi sosyal haklara sahipler ne kadar maaş alırlar vs.

ahmetuslu

4 Mayıs 2006 21:13 Düzenle Sil

Arkdaşlar meclis genel kurulunda tedaşın özellştirilmesi konusu görüşülüyo bilgilerinize....

güncellensin

awena

11 Mayıs 2006 13:23 Düzenle Sil

güncelensin........

mücadele

11 Mayıs 2006 13:51 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR*********** TEDAŞ BÜRO İŞÇİLERİ **********

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=66085 BU FORMDA BİRLİK OLALIM.

SAVES

12 Mayıs 2006 10:42 Düzenle Sil

arkadaşlar ben bazı duyumlar aldım ama doğru mu bilmiyorum.2 ay sonra ya bizi sendikaya alacaklarmış veya da memur kadrosuna geçireceklermiş. bilgisi olan bu konu hakkında yazarsa memnun olurum.

selim24

13 Mayıs 2006 12:01 Düzenle Sil

selim24 kardeş haberin kaynağı hakkında bilgi verirsen seviniriz.....

msavsar

17 Mayıs 2006 10:58 Düzenle Sil

haberi bana da bir arkadaş söyledi. o da çalıştığı yerde sendika temsilcisine sormuş.açıkcası doğruluk payını bilmiyorum.ben de bunu öğrenmek için yazdım.çalıştığım yerde bizlere net cevap vermiyolar.

selim24

19 Mayıs 2006 13:12 Düzenle Sil

selam arkadaşlar.bende tedaşzadeyim.bıktım artık burda çalımaktan.en kısa sürede buradan uzaklaşıcam inşallah.sizede tavsiyem kaçın.ama tek umut bence özelleştirme.şu 40+40 konusunda bilgisi olan varmı?bizde alabilecekmiyiz?vede istanbulda çalışmak isteyen egede çalışan varsa mdsahan@yahoo. dan haberleşebiliriz.saygılar vede kolay gelsin.allah kurtarsın

hakimiyet halkındır

23 Mayıs 2006 16:24 Düzenle Sil

arkadaşlar biz daha önce sosyal yardım ve gıda yardımı alıyorduk. bu ay kestiler .neymiş sendikal hakkmış...

bu ay sadece 51,8 brüt günlük ve aylık brüt 1554 aldık farklı şekilde alan varsa bizi bilgilendirseler seviniriz..

herkese başarılar ,iyi çalışmalar...

mücadele

24 Mayıs 2006 12:47 Düzenle Sil

bi sey sormak istiyorum tedasta çalışan arkadaslar daimi işçi statüsünde mühendis arkadaslar tedas özelleştirilirse kurumda mı kalıyor yoksa 399 lular gibi havuza mı gidiyor.

ugur17

29 Mayıs 2006 17:06 Düzenle Sil

güncelensin......

mücadele

7 Haziran 2006 09:19 Düzenle Sil

bizde güncelleyelim...

my_daisy

8 Haziran 2006 19:50 Düzenle Sil

arkadaşlar yetkili bir ağızdan aldığım bir bilgi sizi biraz daha sıkabilir. aslında yeni bişeyde değil; bizim pozisyonumuz (mühendisler için), özlük haklarımız vs gibi şeylerde gm seviyesinde hiçbir yaprak kımıldamıyormuş. sendikalara alınmamız için sendikalar tarafından girişimler var ama ondanda bi ses yok. Daha enteresanı şu özelleşme sürecinde havuza veya başka kurumlara alınmayıpta sendikalı işçiler gibi şirkete devredilirsek o zaman saçma sapan bir durum ortaya çıkyor;

sendikalı işçilerin kazanılmış hakları tamamen korunmakta. biz de ise böyle bir durum yok. 657 gibi bir konumumuzda yok. Yani buradan çıkardığım ve bu soruyu sorduğum kişidende onaylattığım sonuç ise işveren, onun insafı ve biz gibi bir handikap üçgeni var ortada. Bu konuda eksik veya yanlış bilgim olabilir. Bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim. zira iyice kör dövüşüne döndü bu iş.

AYRICA MEMURLAR.NET BU FORUMLARI GÜNCELDEN ESKİYE DOĞRU DÜZENLESE ÇOK İYİ OLACAK. YADA Bİ AYARI VARDA BEN Mİ BİLMİYORUM.

neoeng

19 Haziran 2006 08:46 Düzenle Sil

arkadaşlar bu 40+40YTL kapsamdışı daimi işçilere gelmicek miş.ama %5 scale ayarlaması diye bişey geldi.o 40+40 ı verselermiş. 399 dan fazla olcağı için maaş vermemişler. bu 40+40 ı teiaş ve eüaş ta çalışan kapsam dışılar almışlar.bizim genel müdürlük kanaatini vermemek yönünde kullanmış. bilgilerinize....

sittiku

20 Haziran 2006 14:51 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar kim ne fark almışsa yazsa iyi olur.

çünkü maalesef her il müdürlüğü değişik hesaplıyor.

biz daha maaş farkı almadık . herkese selamlar....

mücadele

20 Haziran 2006 20:46 Düzenle Sil

482 ytl aldım.165 günlük dediler.scala düzenlemesi. ama ikramiye farkı ödenmedi böyle bir farkın olmadığını sölediler.

504 ytl aldım.165+13 günlük.

EEM

27 Haziran 2006 09:23 Düzenle Sil

26.06 da 164 günlük 482 YTL aldık

erinç

28 Haziran 2006 14:49 Düzenle Sil

arkadaşlar geçen hafta İşletme hakkı devir sözleşmesi mutabakatı için TEDAŞ Genel Müdürlüğündeydim.Daimi işçi statüsündeki mühendislerin durumunun ne olacağını sordum.6 ay içerisinde memurluğa geçireceklerini bunun üzerinde çalışma yaptıklarını söylediler.İsimde verebilirim ama doğru olmaz diye düşünüyorum.

cvskaan

29 Haziran 2006 16:20 Düzenle Sil

arkadaşlar böyle bir şey söz konusu bile değil.çünkü işçilikten memurluğa geçiş yok.memur olabilmel için ösym tarfaından yerleştirilmek gerek.bunu söyleyen seni kandırmış o kadar.bunların amacı tedaş satıldığında işçi personelin tamamını özele devretmektir.yoksa tedaş mühendisi niye işçi alsınki???*

kyuksel

30 Haziran 2006 10:55 Düzenle Sil

Devlet özelleştirme kapsamındaki kurumlara memur alamıyor.o yüzden işçi statüsünde alıyor.ben sadece duyduğumu söyledim.O bey çok ciddi konuşuyordu ama kimseyide yanıltmak istemem.Geçici işçilerin kadroya alınacağı çok sık söyleniyordu bakın çalışma başlatmışlar haberleri okumuşsunuzdur.yani bu neden olmasın

cvskaan

5 Temmuz 2006 21:50 Düzenle Sil

Arkadaşlar bizimde 40+40 zam almamız gerekmiyor mu? bu konuda müdürlüğüne dilekçe veren var mı? Bize verilen zam sadece scala ayarlaması imiş? onu 399 lara da yaptılar? 40+40 ı da ayrı verdiler.. Bu konuda bilsi olan varsa haberleşelim.. Ya da dilekçe verelim..

enemy44

8 Temmuz 2006 16:16 Düzenle Sil

arkadaslar bende tedaşta işçi muhenditim. urfada. osym ile eüaş a atandim. ama iyimi ettim bilmedim. eüas istemeyin yada heveslenmeyin tayin olayi cok zor zaten heryerdede yok. perişan olursunuz. maas olayida cok iyi deil hemen hemen ayni. hatta sizinkiler ortalama biraz daha fazladir. umarim sonunuzda iyi olur. merak etmeyin....

karakule

8 Temmuz 2006 16:18 Düzenle Sil

bide sevgili arkadaşim. insallah al 40+40 ta. fazlada abartamayin. mesela bizler de devlet ikramiyesi almiyoruz. ama sesimiz cikmiyor... neticede memura yapilan bir zam sukretmek lazim azcik.. saygilar..

karakule

9 Temmuz 2006 10:19 Düzenle Sil

SAYİN KARAKULE MAAŞ KONUSUNDA SİZDE EN AZ 200 YTL AZ ALIYORUZ. SİZ HERHALDE BUNU HESABA KATMIYORSUNUZ HİÇ BİR SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS İLE İŞÇİ MÜHENDİSİN BORDROYU KARŞILAŞTIRDINIZ MI KARŞILAŞTIRIRSANIZ BİZİM BU KONUDA HAKLI OLDUĞUMUZU GÖRÜRÜRSÜNÜZ HERKESE SELAMLAR......

mücadele

9 Temmuz 2006 15:32 Düzenle Sil

hiç kimse aramizdaki maaş farkini benden iyi bilemez. ben sizin pozisyonunuzdayken işi biraktim ve 4 aydir eüaş ta soz. memur olarak calisiyorum. aramizda bi maas farki yok. hatta ben tedaştakinden az maas aliyorum ikramiyeleride hesaba katarsak. biz ayni taraftayiz keske sizede 40+40 verseler bizede ikramiye vereler. ama işin gerceği boyle sizden fazla maas almiyoruz...kolay gelsin...

karakule

10 Temmuz 2006 20:36 Düzenle Sil

yeni işe başlamış sözleşmeli bir mühendis su anda 1285 ile göreve başlar. buna yüzde 5 skala zammı ve 40+40 ilave edildi. ayrıca altı aylık süre dolunca başarı ücretine göre yüzde 8 de başarı zammı alır. temmuz yüzde 2,5 zammını da koyarsanız..... asaleti tasdik olmuş bir sözleşmeli mühendis normal koşullarda : 1575 civarı alır.

acarkan79

15 Temmuz 2006 13:45 Düzenle Sil

böylre giderse bizden bir halt olmaz.

ne yazan var nede yorum yapan.

hakiki

17 Temmuz 2006 00:37 Düzenle Sil

güncelleme

art08

25 Temmuz 2006 11:19 Düzenle Sil

fare kardeşime katılıyorum bende tedaştan 8 ay önce istifa ettim ve fare 45 ile aynı kurumdayız. ve bende çok iyi yaptığımı düşünüyorum. ve hiçte pişmanlık duymadım bugüne kadar.Arkadaşlar moralinizi bozmak istemem ama işçiliktem memurluğa sınavsız geçilmez. ösym ataması gerekirç zaten özelleştirme aşamasındaki kurumlara devlet memur kadrosu vermiyor. çünkü özeeleştirmede memurunu alıyor işçisini alan kuruma bırakıyor. bence biran önce kurtulmaya bakın en azında gelecek kaygısı duymazsınız.

serk179952

26 Temmuz 2006 09:50 Düzenle Sil

Eüaşta asaleti onaylanmış 10 aydır çalışan sözleşmeli mühendisim...tüm zamlar dahil temmuz ayı maaşım net 1525 gibi bir meblağ.Ben de tedaştan ayrıldım.En azından bu kurumda adam gibi kadromuz belli.Kapsamdışı işçi personel gibi saçma sapan,sırf günü kurtarmak için icat edilmiş bir düzenlemeden sonra sözleşmeli memurluk bence bulunmaz nimet...

evet arkadaşlar bende tedaşta 11 ay çalıştım.daha sonra ek yerleştirmeden yararlanarak teiaşa geçtim.şu anda 2 ay oldu daha işe başlayalı en azından kadromuz belli.allah herkese hayırlı işler nasip eder inşallah.herkese kolay gelsin.

kyuksel

27 Temmuz 2006 10:15 Düzenle Sil

tedasa sadece 4 ay katlanabildim istifayı basıp KPSS ile başka bi kuruma atandım. burda maaş az deniyo ama isterlerse şu an aldığım paranın 10 katını versinler yine de TEDAS denen nolduğu belirsiz o yere kimse beni geri götüremez. size tavsiyem bi an önce vınlayın ordan yoksa sonunuz ÇOK kötü olcak kardeslerim. Bunu eski bi çalışan olarak ve samimiyetle söylüyorum. yalanlara asla kanmayın. ağustosta satış başlıyo ve neler olacak allah bilir.

enfaktüs

27 Temmuz 2006 15:12 Düzenle Sil

fare45 rumuzlu kardeşim seni çok iyi anlıyorum. istifayı basarken tedaştakiler çok tepki gösterdiler. yok memurluk şöyledir yok böyledir diye. ben hep huzurlu bi çalışma ortamı ve iş güvencesi istiyordum.ve allahıma şükürler olsun ki buna kavuştum. o nedenle zerre kadar pişmanlık duymadım ve duymayacağım. allah geride kalanları da görür gözetir inşallah.

enfaktüs

28 Temmuz 2006 17:12 Düzenle Sil

arkadaşlar merhaba!bizim arkadaşlardan biri istifa etti ve özel sektöre geçti.bu gidişle herkes istifasını basıp gidecek bu kurumdan.bunun sonunu düşünmüyo mu genel müdürlük yetkilileri?işe başladığımız günden beri kulaktan duyma bilgilerle oyalıyolar bizi.yok sizi memur yaparlar yok sendikaya giremezsiniz siz mühendissiniz gibi laflarla.neredeyse 2 yıl oldu hala muallakta duruyo bizim durumumuz.imzaya gelince herşeye attırıyolar bütün sorumluluklar mühendislerde.Allah sonumuzu hayreyleye.

selim24

29 Temmuz 2006 09:03 Düzenle Sil

bir adet elektrik mühendisinin mesleğini öğrenebilmesi için tedaş, teiaş veya eüaş gibi bir kurumda çalışması gerekir. dikkat edilmesi gereken nokta bir adet büro işçisinden bahsetmedim...

özel sektörde de çalıştım... bu maaşın ve değerin üçte birine.. ben tedaştan memnunum, buradan ayrılmam sadece ama sadece özelleşmesini bekliyorum... neden özelleşsin biliyormusunuz? bu kurum sahipsizde ondan. sahip çıkanı yok.. çalışan har vurup harman savuruyor. sizde kaçın kaçın da özelleşsin.. belki bi sahip çıkan olur.

özelleşme talihsizlikten doğan bi talih, sadece tek nedeni var çalıştığımız yerin 70 milyonun emeği ve boğazından geçen ekmeği olduğunu bilmiyoruz...

buyrun özelleştirin. özeleştri yapmayın sakın pişman olursunuz...

my_daisy

29 Temmuz 2006 13:33 Düzenle Sil

özelleştirme sonrası bzlerin başka kurumlara geçme hakkı bulunuyormu arkadaşlar?

art08

29 Temmuz 2006 17:48 Düzenle Sil

bildiğim kadarıyla yok.

bu arada maaş farkı alanınız varmı?

hakiki

31 Temmuz 2006 17:35 Düzenle Sil

herkese merhabalar ben de eüaş ye bağlı kemerköy termik santrale yeni atandım.Şimdi biz daimi işci statüsünde alındık ancak bize kapsam dışı personel deniyor bu işten bişey anlamdım yardımlarınızı bekliyorum saygılar...

hd61

2 Ağustos 2006 08:29 Düzenle Sil

MERHABA ARKADAŞLAR,

"DEVLET BAKANLIĞI VE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI(BAŞBAKANLIK DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI)24.11.2004 TARİHLİ VE 4046 SAYILI KANUN ÇERÇEVESİNDE NAKLEDİLECEK PERSONEL HAKKINDA TEBLİĞ" İ OKURSANIZ BU KADAR KARAMSAR OLMAYACAĞINIZDAN EMİNİM.DİK DURUN... SAYGILARIMLA...

bayyıldız

2 Ağustos 2006 08:33 Düzenle Sil

TARİH 24.11.1994 OLACAK.

bayyıldız

3 Ağustos 2006 11:26 Düzenle Sil

http://www.oib.gov.tr/baskanlik/yasa.htm

buradaki 4046 sayılı kanunnun 22. maddesine göre:Yani bu kadrolar haricindeki tüm personel özel şirkete devredilecektir.

Madde 22- (Değişik: 3/7/2005-5398/8 md.) Özelleştirme programına alınan kuruluşlarda (iştirakler hariç) ilgili kuruluş veya İdare tarafından istihdam fazlası personel belirlenmesi ya da bu kuruluşların kısmen veya tamamen satışı nedeniyle kamu tüzel kişiliğinin sona ermesi, devredilmesi, küçültülmesi, faaliyetlerinin durdurulması, kapatılması, tasfiye edilmesi halinde; bu kuruluşlarda programa alınma tarihi itibarıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak veya sözleşmeli statüde çalışmakta olanlar ile iş kanunlarına tabi olarak görev yapmakla birlikte toplu iş sözleşmesi hükümlerinden yararlanmayan genel müdür, genel müdür yardımcısı, teftiş kurulu başkanı, kurul başkanı, daire başkanı, müessese, bölge, fabrika, işletme ve şube müdürü, müfettiş ve müfettiş yardımcısı, müşavir ve başuzman unvanlı kadrolara atanmak suretiyle görev yapan personel, kamu kurum ve kuruluşlarına nakledilmek üzere yukarıda belirtilen işlemlerin tamamlanmasından itibaren onbeş gün içerisinde İdare tarafından Devlet Personel Başkanlığına bildirilir. Nakil hakkı tanınan bir kadro veya pozisyonda görev yapmakta iken İdare tarafından ihdas edilen ve iş kanunlarına tabi olan kadrolara atanmayı kabul edenler ile kuruluş özelleştirme programına alındıktan sonra kuruluşa naklen veya açıktan atananlar bu madde ile getirilen nakil hakkından yararlanamaz.

kyuksel

3 Ağustos 2006 14:39 Düzenle Sil

yani burdan şu sonuç da çıkar 2003 yılında girenler özelleştirme kapsamına girmeden önce alınan personellerin nakil hakları var mı demek oluyor.?ama olursa haksızlık olmaz mı?

hakiki

3 Ağustos 2006 16:40 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar. bazı arkadaşlarımız tedaştan istifa edip teiaş a geçtiklerini belirtmiş.nasıl oldu arkadaşlar? nasıl atandınız yine kpss puanıyla mı? eğer öyleyse kaç puanla atandınız? cevaplarsanız sevinirim.

bu arada bir duyum: yapılan geçici görevlerle başka kurumlarda çalışan arkadaşların tekrar çağırıldığı genel müdürlükte görevlendirmelerin iptal edildiği yönünde ...

bilgisi olan var mı ??

hoşçakalın..

izumi4

3 Ağustos 2006 16:57 Düzenle Sil

arkadaşlar ben teiaşa geçtim.puanım 83 civarı.aralıktaki ek yerleştirmeyle geçtim.söz. memur olarak.

kyuksel

4 Ağustos 2006 16:11 Düzenle Sil

güncelensin .....

Geçici Madde 1- (Ek:28/09/2005-25950 sayılı R.G) 4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesinde 5398 sayılı Kanun ile yapılan değişikliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce özelleştirme programında bulunan kuruluşlarda nakil hakkı tanınmış kapsam dışı kadro ve pozisyonlarda görev yapan iş kanunlarına tâbi personelin, aynı kadro veya pozisyonlarda görev yapmaya devam etmeleri halinde nakil hakları saklıdır. Burada belirtilen kapsamdışı personel; 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 21 inci maddesi gereğince sendikaya üye olamama sebebiyle zorunlu kapsamdışı kalan personel ile, örgütlenme ve toplu iş sözleşmesinden yararlanma hakları yönünden herhangi bir kanuni sınırlama bulunmayan, sendika üyesi olabilen, ancak, toplu iş sözleşmesinin taraflarınca kapsam dışında tutulan personeli ifade eder.

cımka

7 Ağustos 2006 01:24 Düzenle Sil

güncellensin.

art08

8 Ağustos 2006 11:23 Düzenle Sil

selam arkadaşlar. türkiye geneli geçici görevlerin iptali ile ilgili birşeyler duydum.hatta diyarbakır ve istanbul fıratta geçici görevli çalıştırdığı personelini geri çağırdı. bir bilginiz var mı bu konuda

meraz

8 Ağustos 2006 12:06 Düzenle Sil

cımka kardeş bahsettiğin kanunu okursan şöyle bir ifade var "f) Nakil hakkı bulunan işçi personel; 4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesinde 5398 sayılı Kanun ile yapılan değişikliğin yürürlüğe girdiği tarihi müteakip, İş kanunlarına tâbi olarak görev yapmakla birlikte toplu iş sözleşmesi hükümlerinden yararlanmayan personelden; genel müdür, genel müdür yardımcısı, teftiş kurulu başkanı, kurul başkanı, daire başkanı, müessese, bölge, fabrika, işletme ve şube müdürü, müfettiş ve müfettiş yardımcısı, müşavir ve başuzman unvanlı kadrolara atanmak suretiyle görev yapan personeli,"

tekci

10 Ağustos 2006 11:51 Düzenle Sil

nerdesiniz arkadaşlar.Dicleden kimseler yokmu aranızda.Dicle şirketleşmedi mi daha.onu merak ediyorum.cevaplarsanız sevinirim

meraz

12 Ağustos 2006 20:58 Düzenle Sil

güncelensin.....

mücadele

14 Ağustos 2006 14:14 Düzenle Sil

selam arkadaşlar. tedaş da çalışan geçici-daimi işçi ve sendikasız daimi-geçici işçilere kadro verilmesi için çalışma yapılıyormuş. 14.08.2006 tarihli sabah gazetesinde okudum.

"Kamu kuruluşlarıyla belediyelerde aslında aralıksız çalışan toplam 163 bin 867 geçici işçiye sürekli kadrolu olma yolu açılıyor. Türk-İş yönetimi ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmalarda son noktaya gelindi. Ayalan, "Hiçbir işçi işten çıkarılmayacak. Bütün işçilerimizin kadrolu olması için Sayın Başbakanımızın talimatı var" dedi.

Türk-İş Yönetim Kurulu, 8 Şubatta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederek kamu kuruluşları ve belediyelerde çalışan geçici işçiler sorununu gündeme getirmişti. Türk-İş yönetiminin Erdoğan'la 16 Haziran'daki yaptığı ikinci görüşmede de konunun yeniden gündeme getirilmesi üzerine Erdoğan, Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu ve Devlet Bakanı Ali Babacan'a geçici işçi sorunun çözülmesi için talimat vermişti.

HAZİNE'YE YÜK YOK

Yılda aralıksız 11-12 ay çalışan "geçici işçilerin" 23 bin 867'si aralarında TİGEM, MTA, BOTAŞ, PETKİM, TEDAŞ, İller Bankası, Çay-Kur, Tekel, il özel idareleri, Devlet Meteoroloji ve TCDD'nin de bulunduğu kamu kurumlarında çalışıyor. Belediyelerdeki 140 bin kişiyle birlikte toplam geçici işçi sayısı 163 bin 867 olarak belirlendi. Konu, kamu kuruluşlarındaki 23 bin 867, belediyelerde de 140 bin olmak üzere toplam 163 bin 867 kişiyi ilgilendiriyor. "

eğer bu olursa kadrolu olunca ne gibi bir kazançlarımız olacak onu irdelemek lazım.

yawi

14 Ağustos 2006 15:05 Düzenle Sil

bu yazıda hep "geçici işçi" ibaresi var yawi

meraz

16 Ağustos 2006 11:51 Düzenle Sil

güncelensin....

mücadele

18 Ağustos 2006 01:08 Düzenle Sil

günceellsin...

art08

21 Ağustos 2006 16:46 Düzenle Sil

güncelleme...

nenny

22 Ağustos 2006 00:00 Düzenle Sil

arkadaşlar merhaba googlede email grubu kurdum eğer gelir katılırsanız paylaşımımız daha kuvvetli olur herkesi bekliyorum email grubu sayesinde tüm üyelere sesinizi ulaştırabileceksiniz paylaşımlarımıza burdada devam ederiz tüm tüm sınıflar davetlidir ilginize teşekkürler.

http://groups.google.com.tr/group/memur01

linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz bilgi alışverişinde bulanabilir yazacağınız 1 email tüm üyere otamatik olarak iletilecektir. saygılarımla

http://groups.google.com.tr/group/memur01

asi68

24 Ağustos 2006 14:24 Düzenle Sil

güncellensin...

art08

28 Ağustos 2006 11:49 Düzenle Sil

güncelensin.

mücadele

28 Ağustos 2006 23:07 Düzenle Sil

güncellensin

merhaba arkadaşlar . arkadaşar sizden bir ricam olacaktı.

her ne kadar sözleşmemizde üç yıl yazsada acaba tayin yapan arkadaşlar varmı. geçici görevlendirme dışında .bilen arkadaşar cevaplarsalar çok memnun olacak. herkese selamlar...

mücadele

31 Ağustos 2006 12:03 Düzenle Sil

Elektrik Dağıtım Özelleştirmesi

- Başkent Elektrik Dağ. A.Ş.

- Sakarya Elektrik Dağ. A.Ş.

- İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş

İlk satışlar bu yıl sonu başlıyor. ayrıntılı bilgisi olan bizi aydınlatırsa

kuvay-i milliye

31 Ağustos 2006 12:58 Düzenle Sil

allah yardımcınız olsun

fare-45

31 Ağustos 2006 14:41 Düzenle Sil

bakalım özelleşebilecek mi. özelleşince ne kıyametler kopacak. umarım kimse mağdur olmaz

meraz

2 Eylül 2006 14:21 Düzenle Sil

tedasın son actıgı kadroya basvurdum. tavsiye etmiyor musunuz simdi

elk_muh

3 Eylül 2006 17:05 Düzenle Sil

ben de son açılan kadrodan Adalet MYO mezunu olarak idari memur olarak başvurdum.Ama özelleştirme kafamı kurcalıyor.Yeni girenler için başka kuruma nakil yapılamıyor mu?Adliyede çalışan memurlar 700-900 TL maaş alıyor.Sizce bu riske değer mi? Daimi işçi statüsünde çalışanların memurlardan ne gibi avantajları ve dezavntajları var?(Maaş,özlük hakları vb.)

Aydınlatırsanız sevinirim.

aureliano

7 Eylül 2006 23:26 Düzenle Sil

arkadaşlar afedersin bizim müessede yevmiye ile ilgili bi problem olduda.2004 girişli işci mühendis arkadaşlar yevmiyelerini yada brüt aylıkları yazabililermi.bizim ki 59.31.

EEM

8 Eylül 2006 12:34 Düzenle Sil

selam arkadaşlar. 3 ay önce tedaş genel müdürlüğüne gitmiştim. özelleştirme olduğu zaman açıktan atanan geçici veya daimi yada kapsam dışı personelin durumunun ne olacığını sormuştum. üst düzeydeki yetkili şahıs yukarıda bahsettiğim kadrodaki personelin nakle tabi olmayacağını yani özelleşme olduğu zaman satın alan firmaya devir olacağını belirtmişti. şimdi 3 bölgenin ihalesine çıkıldı, konu nasıl netleşecek bekleyip göreceğiz.

yawi

13 Eylül 2006 10:39 Düzenle Sil

güncellensin...

art08

14 Eylül 2006 08:16 Düzenle Sil

slm arkadaşlar mühendislerin kurumda hem çalışıp hem de yüksek lisans yapma hakkı varmı? bilen varsa lütfen cevaplayabilirmi?

lion_25_77

14 Eylül 2006 18:26 Düzenle Sil

tabiki yapabilirsin. Bağlı olduğun müdürünle aran iyi ve ders saatlerini de akşam üzerine denk getirebilirsen yapabilirsin.Ama bu kurumda maalesef yüksek yapmış, hedefleri olan insanları pek sevmiyorlar haberin ola.

hisyankar

22 Eylül 2006 16:26 Düzenle Sil

güncelensın....

mücadele

22 Eylül 2006 18:22 Düzenle Sil

Arkadaşlar ben Gn.Md.lükte çalışıyorum.2gündür "istihdam fazlası personel formu" başlığında kağıtlar dağıtılmakta ve tüm 657 ve 399 a tabi memurlar dolduruyorlar.İstedikleri 3ili yazıyorlar kimlik bilgileri ile.Ama daimi ve geçici işçi konumundaki mühendislerin durumu belli değil.Özelleştirmeden istenildiği belirtiliyor ve herkese doldutturuluyor.Eleman alımıda devam ediyor ne yapmaya çalışıyorlar belli değil.

bilg_müh

23 Eylül 2006 14:37 Düzenle Sil

Arkadaşım bu olay, Boğaziçi EDAŞ ta da yapılıyor ama bu imza atanlar da kendilerini neden İstidham fazlası görüyorlar onu da anlamadım... Özele devrdilirken 657 ve 399 memurların ellerinde koz olmasın diye Bu arkadaşlara da bir oyun oynanıyor olabilir...

enemy44

24 Eylül 2006 17:24 Düzenle Sil

eğer böyle olursa yani tedaş özelleşirse bizim gibi mühendisler farklı kuruma geçemeyecekmi şimdi? tam bir bilgisi olan varmı?ne olacak bizim halimiz.

arkadaşalar bundan sonra ne yapıcağız?

art08

27 Eylül 2006 00:33 Düzenle Sil

güncellensin...

art08

27 Eylül 2006 12:52 Düzenle Sil

art08 arkadaşım. özelleştirme hakkında 4046 sayılı kanunu ve 22. maddesini oku.

yawi

27 Eylül 2006 16:18 Düzenle Sil

burda yazılan yazılardan takip etmeye çalışıyorum,ancak net birşey çıkaramadım?

art08

27 Eylül 2006 17:12 Düzenle Sil

memurlar.net soru/cevap kısmında tedaşla ilgili özelleştirme sorusuna cevap vermiş.

kuvay-i milliye

28 Eylül 2006 10:57 Düzenle Sil

Geçici Madde 21- (03.07.2005 tarih 5398 S.Kanunla eklenen) Bu Kanunun 22 nci maddesinde yapılan değişikliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce özelleştirme programında bulunan kuruluşlarda nakil hakkı tanınmış kapsamdışı kadro ve pozisyonlarda görev yapan iş kanunlarına tabi personelin, aynı kadro veya pozisyonlarda görev yapmaya devam etmeleri halinde nakil hakları saklıdır.

BU maddeye göre 03.07.2005 den önce işe başlayan kapsamdışı personelin nakil hakkı var.ama bu tarihten sonra işe başlayan bizim gibi kAPsam dışı personelin nakil hakkı yok.bu büyük haksızlık.hukuken eşit koşullarda çalıştığımız insanlara nakil hakkı ver bizlere verme.daha önce özelleşen tüm kuruluşlarda kapsam dışı tüm personele nakil hakkı verildi.bu haksızlık karşısında nasıl mücadele etmemiz gerektiği konusunda (mahkeme yolu dahil) arkadaşlardan ve memurlar.net yetkililerinden görüş bildirmelerini rica ediyorum.

engineer_1

28 Eylül 2006 11:10 Düzenle Sil

memurlar.net in cevabı oldukça eksik olmuş kapsam dışı personelin nakli konusunda.yazdığım madde 4046 da mevcut ve bu maddeyi atlamışlar.

engineer_1

28 Eylül 2006 13:53 Düzenle Sil

ben 2004 aralık girişliyim,yani şimdi bizim nakil hakkımız varmı?

art08

28 Eylül 2006 15:32 Düzenle Sil

ne yani aralıkta girenler yırtıyorda bizler yırtamıyormuyuz böle şey olurmu canlarım

özelleştirilirse bence daha iyi olacaktır en azından saflarımız belli olacaktır. öle değilmi ne dersiniz??????

bu arada günlük brüt yevmiyeniz kaç... benimki 62,30 ytl bir yanlışlık falan olmasın bizim personel biraz dikkafalı

da birşey sorulmuyor adama:)

swallow

29 Eylül 2006 02:00 Düzenle Sil

swallow brütün senin olsun.o kadarmı alabiliyosun?ne güzel..şükür et..biz geleceğimizi konuşalım sen aldığını..arkadaşlar çözüm lazım alıdığınız para sizin olsun..

engineer_1

29 Eylül 2006 09:01 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR FORUM SAYFASINI OCAK 2006 DA BEN AÇTIM HER ARKADAŞIN YORUMUNU ALMAK İÇİN BAZI ARKADAŞLARIN GEREKSİZ KONULARDAN BAHSEETİĞİNİ GÖRÜYORUM.İŞÇİ MÜHENDİS ARKADAŞLAR OLARAK BİZE NAKİL HAKKI VERMEDİLER.BİRAZ BEKLEYİP OLAYI HUKUKİ YOLLARDAN HALLETMEKTEN BAŞKA ÇARE YOK

awena

29 Eylül 2006 09:38 Düzenle Sil

Arkadaşlar personel bizim durumumuz hakkında tam bilgi vermiyor kapsam dışı değilsiniz diye cevap veryor.Sürekli söylentiler dolaşıyor memurlara verilen nakil hakkı bize suanda sunulmuyor.Ne olacağı konusunda harekete gecmemiz gerekiyor.

bilg_müh

29 Eylül 2006 15:13 Düzenle Sil

hadi bakalım harekete nasıl geçeceğimizi napacağımızı bilen varsa yol göstersin

meraz

29 Eylül 2006 23:46 Düzenle Sil

ne yolu olacak. adamlar herşeyi planlamışlardı. Mühendis İşçi olurmu hiç? Bu bir defa saçma olan olay. Mühendis sözleşmeli memur olur bir kere. Kamuda böyle.. Adamların tek düşüncesi varmış. Özelleşince mühendisler ayağımıza takılmasın diye işçi olarak aldı... Ama bence sektörel anlamda konuşursak Özelleşince İşçilerde daimi kadrodaki işçiler diğer kurumlara nakil olur...

kubiben

30 Eylül 2006 00:30 Düzenle Sil

Maalesef arkadaşlar kendi kurmumuzda yabacı yada üvey gözle bakılıyor.herşeyde başkanlık mühendislere veriliyor.

ama ortaokul mezunu olan bir inasan dahi geçiş hakkı veriliyor ama bize hiç bir şey yok.nasıl bir düşünce anlıyamadım. ben daha önce özel sektörde çalışIyordum tedaş için butün düzenimi bozup geldim. gel görki tedaş satılırsa yine bizi kapı dışarı edecekler.diyorum keşke o düzenimi bozmasaydım.ne garip bir şey yani burdaki senelerımız boşu boşuna gidecek. şuanda dahi bulunduğumuz kurumda vekaleten şübe müdürlüğe bakmamıza rağmen demekki hiç bir şeye yaramıyor. yalnızca affedersınız eşek gibi çalışıp tedaşı kurtarmaya çalışıyoruz. sonuç mı işte ortada . Maalesef bir EMO mız var oda siyasi şeylerle uğraşmaktan dolayı vakit bulup mühendislere sahip çıkamıyor.yani bu yolda yapayalnız çıplak ayaklarla yürüyeceğiz.Rabbim yardımcımız olsun.

çok doğru bir açıklama.

art08

1 Ekim 2006 01:04 Düzenle Sil

turkuaz 3.7.2005 de yenilenen 4046 yı okursan personel nakli bölümünü bu tarihten sonra başlayan kapsam dışı personelin nakil hakkı olmadığını anlarsın.senin söylediğin durum bu tarihten önceki kapsam dışı personel için geçerli.mücadelenin görüşlerine aynen katılıyorum.bu durumda ilk mağdur olacak personel bizleriz.sanırım böyle bi alımı(kapsam dışı statüde) bu tarihten sonra petkim yaptı.burdakilerde aynı durumla karşılaşacaklar.emsal olabilecek başka kurum yada yer bilmiyorum.

engineer_1

1 Ekim 2006 14:32 Düzenle Sil

Kuruluşlardaki Personelin Nakli

Madde 22- (Değişik: 3/7/2005-5398/8 md.) Özelleştirme programına alınan kuruluşlarda (iştirakler hariç) ilgili kuruluş veya İdare tarafından istihdam fazlası personel belirlenmesi ya da bu kuruluşların kısmen veya tamamen satışı nedeniyle kamu tüzel kişiliğinin sona ermesi, devredilmesi, küçültülmesi, faaliyetlerinin durdurulması, kapatılması, tasfiye edilmesi halinde; bu kuruluşlarda programa alınma tarihi itibarıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak veya sözleşmeli statüde çalışmakta olanlar ile iş kanunlarına tabi olarak görev yapmakla birlikte toplu iş sözleşmesi hükümlerinden yararlanmayan genel müdür, genel müdür yardımcısı, teftiş kurulu başkanı, kurul başkanı, daire başkanı, müessese, bölge, fabrika, işletme ve şube müdürü, müfettiş ve müfettiş yardımcısı, müşavir ve başuzman unvanlı kadrolara atanmak suretiyle görev yapan personel, kamu kurum ve kuruluşlarına nakledilmek üzere yukarıda belirtilen işlemlerin tamamlanmasından itibaren onbeş gün içerisinde İdare tarafından Devlet Personel Başkanlığına bildirilir. Nakil hakkı tanınan bir kadro veya pozisyonda görev yapmakta iken İdare tarafından ihdas edilen ve iş kanunlarına tabi olan kadrolara atanmayı kabul edenler ile kuruluş özelleştirme programına alındıktan sonra kuruluşa naklen veya açıktan atananlar bu madde ile getirilen nakil hakkından yararlanamaz. İdare, özelleştirme programındaki kuruluşlarda nakil hakkı kapsamında yer alan kadro ve pozisyonlardan boş bulunanları iptal etmeye, kadro ve pozisyonların yerini, aynı kuruluş bünyesindeki şirketler veya işyerleri arasında değiştirmeye yetkilidir

bu maddede dikkat edilmesi gereken kısım şu:Nakil hakkı tanınan bir kadro veya pozisyonda görev yapmakta iken İdare tarafından ihdas edilen ve iş kanunlarına tabi olan kadrolara atanmayı kabul edenler ile kuruluş özelleştirme programına alındıktan sonra kuruluşa naklen veya açıktan atananlar bu madde ile getirilen nakil hakkından yararlanamaz.

telekoma gelince onların tabibulunduğu ayrı bi yasa var.ve bu yasaya göre nakil oldular.işte haksızlık dediğimde bu zaten. onlara nakil hakkı verildi bize yok.ve bu haksızlık karşılığında ne yapacağımızı bulmaya çalışmalıyız.özelleştirme dairesinin hukuk bürosunu aradım ve aldığım cvp şu anda nakil hakkımızın olmadığını onlarda söyledi.

memurlar.nettende bu konuda yardımcı olmalarını bekliyorum.

engineer_1

1 Ekim 2006 23:44 Düzenle Sil

Güncellensin

muhdnz

2 Ekim 2006 08:36 Düzenle Sil

memurlar.net'in bu konuyu ele almasını bizim sesimizi yükseltmesini istiyorum yetkililerden

meraz

2 Ekim 2006 12:10 Düzenle Sil

arkadalar telekoma verilen hakkın bizden alınması karşısında neden susuyoruz.3 tanr bölge satışa çıkarıldı.mühendis arkadaşlardan çıt yok.şu anki mevzuata göre özele devreoluyoruz.bence mahkemeye gidelim....

ve telekomcular gibi İFP TEDAŞ olarak yeni başlık açtıralım.teşekkürler

a.ergin

2 Ekim 2006 22:31 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar . Bu konuda yapacaığmız şuanda elimizde

başta EMO olmak üzere tedaş genel müdürlüğüne ,EPDK ve siyasilere; email, telefonla yada başabaşa görüşme imkanımız varsa bu yetkilerle bir şekilde irtibat kurmaktır. ayrıca hukuki açıda dava açmaktır. en azı dava TEDAŞ satılmadan önce hukuki durmumuzu görürüz. Ona göre devam eden devam eder, etmek itemiyen bu kurumda ayrılır. hep beraber hareket edersek bir sonuca ulaşacağImıza inanıyorum. Çünkü sadece biz elektir mühendisleri değiliz. Şunda ünivrsite mezunu olan ve tedaş ta çalışan herkes aynı durumdadır. Hiç olmazsa bir bir sonuç elde etmesek dahi ilerde düşündüğümüzde en azı elimizden geleni yaptık diyebilelim.yoksa yarınlar için keşke bunu yapsaydık desek bence daha kötü olur. Gerekirse hepimiz anlaşıp bir gün iş bırakıp ankarda bir gün yürürüz.HİÇ olmazsa türkiyenin gündemine geliriz.Belki vicdan sahibi bir çıkarda sesimizi duyar ya da duymak mecburiyetınde kalır.Yani bize elimizde geleni yapmalıyız ve hakkımızı aradığımız vicdanen rahat olmalıyız.

Yarınların aydınlık olması dileği ile herkesi aktif şekilde mücadeleye çağırıyorum. Herkese saygılar ve sevgiler.......

mücadele

3 Ekim 2006 13:09 Düzenle Sil

eğer geçiş hakkı vermezlerse ,bu yapılanlar haksızlıktır gerçekten.

art08

5 Ekim 2006 13:20 Düzenle Sil

En azından ihaleye çıkılan 3 dağıtım şirketinde çalışan işçi mühendis arkadaşlar bizleri bilgilendiremezler mi? Özelleşme anında belirli ve belirsiz süreli tüm işçi mühendis arkadasların durumu ne olacak.Forumdaki yazıları takip ediyorum soyle bir sey ilave etmek istiyorum. Bizler TEDAS özelleştirme kapsamına alınmadan (Nisan 2004) den once işe alındık. Bu nedenle nakil hakkımızın oldugunu dusunuyorum. Kapsam dışı personel tanımına da uyuyoruz.

muhdnz

6 Ekim 2006 09:13 Düzenle Sil

evet özelleşecek üç adet bölgede çalışan müh. arkadaşların sesi niye çıkmıyor.yoksa onlar bunu kabul mu ediyorlar ki ne yazı yazıyorlar nede bizlere bilgi veriyorlar.Bu arkadaşları orda neler olduğunu hangi aşamada olduğunu ve bizim durumlarla ilgili bir gelişme olup olmadığını bilgi verseler memnun oluruz. herkese sevgiler ve sygılar.....

mücadele

6 Ekim 2006 10:31 Düzenle Sil

başkentte çalışıyorum.nakil hakkı yok diyorlar ve vermiyecekler onuda şimdiden söyliyim.hukuki yollardan çözmek en temizi.işçi mühendis arkadaşlar kaç kişiysek toplanın ankara ya gelin yetkililerle görüşelim.daha sonra hukuki yollara başvuralım.

awena

7 Ekim 2006 12:48 Düzenle Sil

ya arkadaşlar bişey soracam.Tedasa daimi işçi die girersek becayiş hakkımız var mı yani x şehrindeki birisiyle kjarşılıklı yer değiştirebilir miyiz? Tayin hakkımız yokmuş peki becayişte mi yok yani...

blue__engineer

8 Ekim 2006 02:52 Düzenle Sil

torpulun olduktan sonra hem tayın hakın olur hemde becayiş.

ayrıca bizim görevlendırme diye bir şey var eğer hal edebilirsenız oda olur. saygılar......

mücadele

9 Ekim 2006 16:12 Düzenle Sil

güncellensin.................

muhdnz

10 Ekim 2006 00:21 Düzenle Sil

Acaba zamanı geri dönderme sözkonusu olsa acaba bizde kaç kiş elektrik mühendisliği tercih eder, bir de zamanı geri dönderebilme ihtimalı olsa kaç kişi tedaşı tercih eder.

Herhalde bu ülkede mühendis olmak suçtur. Çünkü köylü mehmetağa kadar değerin yok. Hele ösymde çok yüksek puan alıp elektrik-elektronik mühedisliği tercih edenler ne kadar sevinçlidırler. çünkü perdenın öbür yüzünü görmüyorlar. yarınların korkusunu daha farkında değiller. Sadece o ismin kulağa hoş gelen yönünü biliyorlar.Daha keşkelerle karşılaşabileceğını tahmin etmezler. Ne garip bir his ne garip bir duygu . Tabbii içtimai hayata atıldıktan sonra anlarlar ki kutunun içi boş sadece dışı yaldızlı..... Keşke doktor olsaydım keşke eczacı olsaydım keşke öğrtemen olsaydım keşke devlete bekçi olark girip mühendis olmasaydım eminim diyeceklerdır.

BU BENİM ŞAHISAM AİT OLAN BİR DUYGU KATILMIYAN OLABİLİR. HERKESE SELAMLAR VE SEVGİLER......

mücadele arkadaşım sana katılmıyorum.herkes mühendisliği yazarken de okurkende bu durumları biliyordu.kendi adıma kimse zorla beni okutmadı bu bölümde. bu karamsarlığını da anlamıyorum.çokda geç kalmış sayılmazsın meslek değiştirme konusunda.ha türkiyede mühendise verilen değer konusunda hak veriyorum sana ama sadece mühendislik mi değersiz olan? önce bu soruyu cevaplamak lazım bence.ben soran arkadaşlarada gönül rahatlığıyla bu bölümü tercih etmelerini tavsiye ediyorum.sana da nacizane tavsiyem karamsarlıktan kurtulman iş ortamından huzursuzsan bunu değiştirme yollarına başvurman.

herşeyin düzelmesi umuduyla...

bu arada özelleştirme çalışmaları hakkında bilgisi olan arkadaşlar özellikle başkent boğaziçi edaş taki arkadaşlar gelişmelerden bahsedin lütfen...

iyi çalışmalar arkadaşlar....

nenny

13 Ekim 2006 09:18 Düzenle Sil

güncellensin

muhdnz

17 Ekim 2006 09:20 Düzenle Sil

güncelleme

atesoglu

18 Ekim 2006 10:50 Düzenle Sil

MERHABA ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HAYIRLI RAMAZANLAR VE HAYIRLI BAYRAMLAR DİLİYORUM...

TELEKOMA 2004 YILI SONRASI UZMAN YARDIMCISI OLARAK İŞE GİREN SSK LI KAPSAM DIŞI PERSONELİN NAKİL HAKKI OLMADIĞI HALDE DÜZENLEME YAPILARAK NAKİL HAKKI TANINDIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ?BİLGİLERİNİZE...

bayyıldız

18 Ekim 2006 16:33 Düzenle Sil

bayyıldız söylediğin konu çok önemli.tarihini ve olayı net olarak yazabilirmisin?bunu emsal gösterip mahkemede aksi bi durumda faydalanabiliriz.

engineer_1

19 Ekim 2006 11:16 Düzenle Sil

Arkadaşlar tahmine göre bizlerde telekomdaki gibi nakil hakkı kazanacaz çünki emsal var ortada.Bide buraya cok fazla torpille giren olduğu için merak etmeyin onlar bir yolunu bulurlar

şu siteye bir girin isterseniz başka konu başlığı altında yakaladım.

http://www.mimhaber.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1118

bilg_müh

27 Ekim 2006 00:24 Düzenle Sil

güncellensin...

nenny

28 Ekim 2006 17:59 Düzenle Sil

bencede güncellensin..

blue__engineer

29 Ekim 2006 20:20 Düzenle Sil

Arkadaşlar büyük ihtimal nakil hakkı tanırlar, hükümet sizi ortada bırakmayı göze alamaz.

şg10

29 Ekim 2006 21:45 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR DAİMİ İŞCİ STATÜSÜNDE YENİ GİREN BİR HARİKA MÜHENDİSİ NE KADAR MMAAŞ ALIR? LÜTFEN CEVAPPPP

ikg

29 Ekim 2006 21:47 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR DAİMİ İŞCİ STATÜSÜNDE YENİ GİREN BİR HARİTA MÜHENDİSİ NE KADAR MAAŞ ALIR? LÜTFEN CEVAPPPP

ikg

29 Ekim 2006 23:14 Düzenle Sil

arkadaşlar,yeni alınacak elektrik mühendislerin maaşı ne kadar olur?özelleştirme sonrası başka kuruma geçilebilecek mi,başka yere tayin ve nakil hakkları olacak mı?çünkü kpss memur yerleştirmeleride var şu an.tşk.

berkeste

29 Ekim 2006 23:43 Düzenle Sil

1.250 civarında olur sanırım.

arkadaşlar şu an önemli olan özelleştirme sonrası başka kurumalara geçiş hakkımızın verilip verilmeyeceğidir.becayiş dışında tayin hakkımız varmı?

art08

1 Kasım 2006 21:53 Düzenle Sil

kimse cevap yazmıyor :).güncellensin.

art08

2 Kasım 2006 08:25 Düzenle Sil

arkadaşlar,yeni alınacak elek mühlerinin özelleştirme durumunda nakil hakkı yok....

4046 sayılı yasa 03/07/05 te değişti.kapsam dışı personelin belli kadrolar dışında (fabrika müdürü, işletme müdürü,müessese müdürü,bökge müdürü,.......) nakil hakkı yok

güncellensin

arkadaşlar daimi çalışan işçi mühendislerin memurluğa geçeceği söyleniliyor böyle bir şey olur mu sizce...

altincayir

6 Kasım 2006 17:23 Düzenle Sil

zor ama inşallah olur.çünkü kurumlarda işçi ve memur ayırımı var,bizlerde burda en zor durumda olanlarız.ne işçi ne memur.hangsiyiz.özelleşince bizide göndereceklermi yoksa başka kuruma nakledeckelermi?bilmiyoruz.oturup beklemekten başka yacak bir şey yok gibi görünüyor.

art08

6 Kasım 2006 17:38 Düzenle Sil

arkadaşlar duyduğum kadarıyla tedaştaki yüksekokul ve fakülte mezunları kadroya alınacakmış yani memur olacaklar.teknisyenlere yokmuş kadro.işallah yanlış bilgidir bu.

ozlem27

8 Kasım 2006 09:01 Düzenle Sil

güncellensinn....

nenny

12 Kasım 2006 15:40 Düzenle Sil

güncellensin

altincayir

14 Kasım 2006 11:40 Düzenle Sil

inşallah memur kadrosuna geçerizde bizimde bu ızdırabımız biter.aynı işi yaptığımız ve öğretim olarakta aynı olan insanlardan daha az hakka sahibiz. bu kabul edilebilir bişe değil.şu 11 il özelleşirse ordaki bizim konumdaki arkadaşlara ne olursa bizide aynı sisteem sokarlar.inşallah başka kuruma nakil hakkı tanırlar.

art08

14 Kasım 2006 12:20 Düzenle Sil

Tüm meslektaşlarıma öncelikle saygılarımı sunuyorum.

1)Başta mesleki kurumlar olmak kaydıyla(Bayındırlık, Dsi, Karayolları, Vakıflar...vs) Tüm kurumlarda çalışan teknik personellerin tüm özlük hakları yeniden düzenlenmelidir...

2) yetki - sorumluluk - gelir oranları makul, mantıklı ve kabul edilebilir seviyelere gelmelidir...

3) Mühendis-Mimarlar Öncelikle Müteahhitlere karşı ezdirilmemeli, bu konuda Teknik personelin yetkileri artırılmalıdır. Daha sonra ise alt kadrosunda çalışan işçi/çaycı...vs personelden daha iyi standartlara getirilmelidir (Özellikle karayolları ve dsi de bu durum içler acısıdır)...

4) Meslek odaları kendine gelmeli, Hükümet yalakası olmaktan vazgeçmeli, aksi takdirde bizzat biz üyeleri tarafından lağvedilmelidir...

5) Buradaki forumlarda "1700 YTL" maaşlara bile "iyiymiş" yorumundan kesinlikle vazgeçilmeli, Bir mühendisin-Mimarın hakettiği yaşam standartları eski yıllardaki gibi "doktor-hakim-avukat" standartlarına yeniden getirilmelidir... (memuriyete yeni başlayanlar için minimum 2000-2500YTL'den, yıl ve tecrübeye göre artan maaşlardan bahsediyorum)...

6) Mühendilik-Mimarlık kavramlarının önemi eski yıllardaki anlamını yeniden kazanmalı, bu ülkeyi kalkındıran bir kariyer mesleğin ayaklar altına alınmasına izin verilmemeli, uygarlığa giden yolun köşe taşlarının mühendis ve mimarlar olduğu herkese hatırlatılmalıdır...

7) Bir hafta sonra yurtdışına gidiyorum, en azından 3-4 yıl kadar kalmayı planlıyorum. Türkiyenin bana göre en iyi şirketiyle, iyi bir projede, güzel bir pozisyonla gideceğim (Bunu ukalalık olarak değerlendirmeyin, beni eleştirecek insanlara peşin peşin memur olmadığımı, özelde çalıştığımı, sadece mesleki duyarlılıktan dolayı bunları yazdığımı belirtmek için yazdım)....Ben dönene kadar Tüm Teknik hizmetler personeli hakkını almış olmalıdır...Aksi takdirde gerçekten bir işe yaramadığımız anlaşılacak ve bugünki halimizi bile mumla arayacağız...

8) İş bu 8 madde tüm teknik personeller için düşünülmelidir, özellikle maaşlar konusunda kademeli olarak tekniker ve teknisyen çalışma arkadaşlarımızın da aynı iyileştirmelerden nasibini alması gerekir...

"Mühendisler-Mimarlar ayağa kalkın, kendinize gelin" adlı forumda desteklerinizi bekliyorum

Herkese saygılar...

hasanpolat

14 Kasım 2006 23:22 Düzenle Sil

HASANPOLAT

elektrikerzurum

14 Kasım 2006 23:29 Düzenle Sil

HASANPOLAT ARKADAŞIMA KATILIYOR VE TEŞEKKUR EDİYORUM.BEN TEDAŞ'A BAĞLI BİR İLDE ELEKTRİK MÜHENDİSİ OLARAK İŞÇİ STATÜSÜNDE GÖREV YAPIYORUM.40 PERSONELIN BULUNDUĞU ARIZA SERVSININ HERŞEYINDEN SORUMLUYUM.GÜLÜNÇTÜR AMA BEN NET 1200 YTL ALIRKEN,SORUMLU OLDUĞUM PERSONEL1900-2000 YTL ÜCRET ALIYOR.ZAMAN ZAMAN BANA PARAYA IHTIYACINIZ VARSA VERELIM DIYORLAR(İYİNİYETE İSTİNADEN)DOĞU BOLGESİNDE GÖREV YAPIYORUM.BU BOLGEYE 18000 YTL MAAŞA DOKTOR GELMEZKEN,400 BİN NUFUSLU İLİN ELEKTRİK SIKINTI VE SORUMLULUĞUNU ALAN BİZ MUHENDİSLERİN 2500 YTL İSTEMESİ EN DOĞAL HAKKIMIZ.TÜM MÜHENDİS ARKADAŞLARIN DESTEĞİ İLE HAKLARIMIZI ARAMAK GEREKİYOR.SAYGILARIMLA

elektrikerzurum

19 Kasım 2006 01:56 Düzenle Sil

arkadaşlar bizden memurluğu kazanan varmı???

art08

19 Kasım 2006 14:33 Düzenle Sil

güncel

selim24

20 Kasım 2006 16:22 Düzenle Sil

artık kimse yazmak istemiyor galiba...

neyse bu kadar umutsuzluk biz mühendislere yakışmıyo tabii benim kanaatim...

güncellensin........

nenny

21 Kasım 2006 17:17 Düzenle Sil

arkadaşlar bizim durumumuz şuan 4 b gibi görünür.bu kadro gerçekte kadro değil geçiçi işçilikten daha rezil bir kadrodur.ben bir kaç siyasi bürokratla görüştüm.daha herşey netleşmedi diyorlar.bu konuda 399 geçmek için kulis yapmalıyız.bizim tek kurtuluşumuz bu yoksa 4b de sefil oluruz.işçiler kadro alcak ve maaşları artaçak iş güvencesi kazanacaklar b,z ise nal toplamaya işveren vekili olarak devam edeceğiz. bunun için çalışmak şart arkadaşlar.4b demek nakil yok maaş düşecek statü konumunda amirlik vasfı yok ha mühendis olmuşsun ha hastanede hemşire hiç bir fark yok üstüne onların fdöner sermaye hakkı var bizde o da yok.bunun için çalışmak kulis yapmak yetkililere bizim sorunumuz ancak 399 a geçmekle çözülebilir demek lütfen gayret gösterelim.cenabı allah hakkımızda hayırlısını versin.

hakiki

21 Kasım 2006 21:30 Düzenle Sil

merhabalar

657 4b nin geçici işçilikten pek farkı yok, yalnız bazı kurumlar istisnaa mesela Kültür ve Turizm bak. geçici işçileri için ha geçici işçi ha sözleşmeli hiç farkı yok çünkü yılda 10-11 ay çalışılıyo ücret çok düşük net maaş üniversite mezunu 600 ytl artı ikramiye toplarsan 750 ye falan geliyo yaniii 4b de verilsee bizim için hiç fark etmez yıllardır bu şekilde çalışıyoruz ama siz tedaş takiler farklı maaşlarınız yüksek 12 ay çalışıyonuz sanırım sizin 4b olmanı sizin zararınıza ama işçide olursanız tedaş özelleşince 657 4c olma durumuda var yani durumlar karışık hayırlısı olsun

hasanaltunsu

22 Kasım 2006 09:14 Düzenle Sil

hasanaltunsu arkadaşım;

aslında cevabını bulamadığım bir sorum var.dediğin gibi biz tedaştakilerin sözleşmeli personel olması zararımıza ama bir de özelleşme durumu var.özelleşme olursa sözleşmeli personelin durumu ne olacak?işçiler 657 4c olacak tamam onu biliyoruz.bu sözleşmeliler ne olacak?

Özlem 27

Durumlar karışık vallahi aklımız ermez oldu artık bizim için neyse önemli değilde siz mühendisler için zor bir durum 4b olsanız ayrı bir sıkıntı daimi işçi kadrosuna geçseniz sonra kurum özelleşince ne durum olacak o ayrı bir sıkıntı hayırlısı olsun diyelim ne olsun...........

hasanaltunsu

25 Kasım 2006 20:53 Düzenle Sil

arkadaşlar ben memurum sizce tedaşı kazandım ve geçmeyi düşünüyourm sizce geçmeyeyimmi peki?

ama şehirler farklı

ahayali

29 Kasım 2006 18:15 Düzenle Sil

meraba elektrikerzurum. ben de erzuruma atandım elektrik mühendisi olarak.Henüz göreve başlamadım ama size sormak istediğim bişey var.Acaba elektrik mühendislerini ilçelere atama söz konusu mu yoksa şehir merkezinde çalışıp sadece gerekli zamanlarda mı araziye gönderiliyor.Ayrıca erzurumda misafirhane olanakları nasıl?BU konuda yardımcı olursanız sevinirim

papaklı

1 Aralık 2006 08:28 Düzenle Sil

güncelensın

mücadele

5 Aralık 2006 17:02 Düzenle Sil

güncellensin

nenny

7 Aralık 2006 09:21 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR BİZİM GİBİ TEDAŞTA ÇALIŞAN İŞÇİ MÜHENDİSLERİN MEMUR KADROSUNA GEÇİRİLECEĞİ YOLUNDA Bİ DUYUM ALDIM HERHANGİ BİR BİLGİSİ OLAN VAR MI?

muha_23

7 Aralık 2006 10:06 Düzenle Sil

Kapsam

Madde 1. ? (1) Bu Kanun;

a) Genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa ekli (II) sayılı cetvelde yer alan özel bütçeli idareler ve (IV) sayılı cetvelde yer alan sosyal güvenlik kurumları ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlarla kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, özel kanunlarla kurulan kuruluş ve teşekküller ile hizmetlerini genel bütçenin transfer tertiplerinden yardım alarak yürüten kamu kurum ve kuruluşlarında,

b) Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıkları (iştirakler hariç), 4046 sayılı Kanun çerçevesinde özelleştirme kapsamında veya programında bulunan ve sermayesinin %50 sinden fazlası kamuya ait iktisadi teşekküller ile 406 sayılı Telgraf ve Telefon Kanunu ile kurulmuş ve sermayesinin tamamı Hazineye ait kuruluşlarda,

c) İl özel idareleri, belediyeler ile bunların müessese ve işletmelerinde (Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olan şirketler ile mahalli idare birlikleri hariç) ve belediyelerin bağlı kuruluşlarında,

2006 yılı içerisinde usulüne uygun olarak vizesi yapılmış geçici iş pozisyonlarında toplam 6 ay ve daha fazla süreyle çalışmış olan geçici işçiler ile 31.12.2006 tarihine kadar 6 ay ve daha fazla süreyle çalışmış olma şartını yerine getirebilecek olan geçici işçileri (6 ay ve daha fazla sürelerde istihdam edilseler dahi, fiilen mevsimlik, kampanya ve orman yangınıyla mücadele işlerinde çalışanlar ile bu işlerde geçici işçi olarak geçirilen süreler hariç) kapsar. 2005 veya 2006 yıllarında aynı şartlarda çalışıp da askerlik, doğum veya sağlık kurulu raporuyla belgelendirilen sağlık sorunları sebebiyle iş sözleşmeleri askıda kalanlar da bu fıkra kapsamında değerlendirilir.

Geçici İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Geçirilmeleri

Madde 2.- (1) Kapsama dahil geçici işçilerden;

a) Bu Kanunun 1 inci maddesinin (a) bendinde belirtilen idarelerde fabrika, şantiye, çiftlik, arazi gibi (orman yangınıyla mücadele işlerinde çalışanlar hariç) işçi istihdamının zorunlu olduğu yerlerde işçiler eliyle gördürülmesi gereken işlerde fiilen çalışanlar sürekli işçi kadrolarına, bunların dışında kalan geçici işçiler ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri uyarınca sözleşmeli personel pozisyonlarına,

b) Bu Kanunun 1 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen kurum ve kuruluşlarda çalıştırılanlar sürekli işçi kadrolarına,

c) Bu Kanunun 1 inci maddesinin (c) bendinde belirtilen kurum ve kuruluşlarda çalıştırılanlardan, 5393 sayılı Belediye Kanununun 49 uncu maddesinin üçüncü fıkrasında belirtilen görevlerde çalışmakta olup, bu görevlere ilişkin olarak norm kadro çerçevesinde ihdas edilmiş kadro unvanlarına atanabilmek için gerekli olan şartları haiz bulunanlar aynı fıkra hükümlerine uygun olarak sözleşmeli personel statüsüne, norm kadro çerçevesinde ihdas edilmiş kadro unvanlarına atanabilmek için gerekli olan şartları haiz bulunmayanlar ile durumuna uygun boş kadro olmayanlar sürekli işçi kadrolarına,

geçirilir. Yukarıdaki (c) bendine göre aynı kadro unvanı esas alınarak sözleşmeli personel statüsüne geçirilmesi gerekenlerin sayısının boş kadro sayısından fazla olması halinde; sözleşmeli personel statüsüne geçirilecekler, memur veya sözleşmeli personel statüsünde halen çalışmakta olanlar ile geçici işçi statüsünde çalışanların ihtisas alanları ve hizmet ihtiyaçları birlikte değerlendirilerek il genel meclisleri veya belediye meclisleri tarafından tespit olunur.

(2) Bu Kanunun 1 inci maddesi kapsamındaki kamu idare, kurum ve kuruluşlarında çalışan geçici işçilerden;

b) Sürekli işçi kadrolarına veya sözleşmeli personel pozisyonlarına geçmek istemeyenlerin iş sözleşmeleri tüm yasal hakları ödenmek suretiyle sona erdirilir.

(3) Kapsama dahil işçilerin bu Kanun hükümlerine göre durumlarının uygunluğunu tespit etmek, durumları uygun olanların fiilen yaptıkları işler dikkate alınarak geçirilecekleri sürekli işçi kadro veya sözleşmeli personel pozisyon unvanlarını belirlemek üzere, 1 inci maddenin (a) ve (c) bentlerinde belirtilen idarelerde ilgili idarenin üst yöneticisinin başkanlığında kurum içinden görevlendirilecek en az iki üyenin de katılımıyla bir komisyon kurulur. Bu komisyon eksiksiz olarak toplanır ve oy çokluğu ile karar verir. Söz konusu maddenin (b) bendinde yer alan kuruluşlarda ise bu tespit yönetim kurullarınca yapılır.

(4) Bu Kanunun yayımı tarihinden itibaren, bu Kanunun 1 inci maddesinin; (a) ve (b) bentlerinde yer alan kamu idare kurum ve kuruluşları için en geç 45 gün, (c) bendinde yer alan kamu idareleri için 60 gün içerisinde; sürekli işçi kadrolarına veya sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirileceklerin yaptıkları iş ve bulundukları pozisyon, bu kurumdaki toplam çalışma süreleri, sosyal güvenlik kurumlarına tabi toplam çalışma süreleri, doğum tarihleri, öğrenim durumları ile çalıştıkları son yıldaki fiili çalışma süreleri ve geçirilmeleri önerilen kadro veya pozisyon unvanlarına ilişkin bilgiler ile geçirilmeleri önerilen kadro veya pozisyon unvanlarına ilişkin komisyon veya yönetim kurulu kararları; 1 inci maddenin (a) bendinde belirtilen idarelerce Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığına, (b) bendinde belirtilen kuruluşlarca Hazine Müsteşarlığı (özelleştirme programına alınanlar için Özelleştirme İdaresi Başkanlığına) ve Devlet Personel Başkanlığına, (c) bendinde belirtilen kurumlarca İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığına gönderilir.

(5) İlgili idare, kurum ve kuruluşlarca sürekli işçi kadrolarına veya sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilmesi teklif edilen geçici işçiler; bu Kanunun 1 inci maddesinin; (a) bendi kapsamındaki idarelerde Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Bakanlığının izni ile sürekli işçi kadrolarına veya sözleşmeli personel pozisyonlarına, (b) bendi kapsamındaki kuruluşlarda Hazine Müsteşarlığının (özelleştirme programına alınanlar için Özelleştirme İdaresi Başkanlığının) görüşü üzerine Devlet Personel Başkanlığının izni ile sürekli işçi kadrolarına, (c) bendi kapsamındaki kurum ve kuruluşlarda ise İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığının müşterek izni ile sözleşmeli personel statüsüne veya daimi işçi kadrolarına geçirilir.

(6) Sürekli işçi kadrolarına veya sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilecek geçici işçiler için öncelikli olarak ilgili kamu, idare kurum ve kuruluşlarının geçici iş pozisyon vizelerinde belirtilen teşkilatlarının mevcut boş sürekli işçi kadroları veya sözleşmeli personel pozisyonları ile sözleşmeli personel çalıştırılmasına esas alınan norm kadrolardan boş olanlar kullanılır. Sürekli işçi kadrolarının veya pozisyonların yeterli olmaması halinde, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde bu teşkilatlar için sürekli işçi kadroları veya sözleşmeli personel pozisyonları vize edilir. Beş numaralı fıkra uyarınca yapılan geçiş işlemi sebebiyle 1 inci maddenin (c) bendinde yer alan kurum ve kuruluşlardaki sürekli işçi sayısının, norm kadrosunda yer alan sürekli işçi kadro sayısını aşması halinde, aşan sayı kadar sürekli işçi kadro sayısı ilgili kurumun norm kadro sayısına ilave edilmiş sayılır. Ancak, bu kurum ve kuruluşlardaki sürekli işçi sayısı, 29/11/2005 tarihli ve 2005/9809 sayılı, 3/4/2006 tarihli ve 2006/10265 sayılı Bakanlar Kurulu Kararlarında belirlenen sayının altına düşünceye kadar boşalan sürekli işçi kadroları iptal edilmiş sayılır.

(7) Sürekli işçi kadrosuna geçirilenlerin, ilgili idare, kurum ve kuruluşlarca Türkiye İş Kurumuna tescillerinin yaptırılması zorunludur. Tescili yapılacak işçilerin, ilgili idare, kurum ve kuruluşlarda 2006 yılı içerisinde toplam 6 ay ve daha fazla sürelerle vizeli geçici iş pozisyonlarında işçi olarak çalıştığının belgelenmesini sağlamak üzere, 506 Sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu?nun 79 uncu maddesi uyarınca Sosyal Sigortalar Kurumuna bildirilen Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin resmi onaylı örneklerinin ibraz edilmesi zorunludur. İŞKUR tarafından tescili yapılmayanlar sürekli işçi kadrosuna geçirilmiş sayılmazlar. Bu fıkra uyarınca yapılacak işlemler için İŞKUR?a herhangi bir ücret ödenmez.

(8) Geçici işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya sözleşmeli personel pozisyonlarına geçiş işlemleri bu kanunun yayımı tarihinden itibaren altı ay içersinde tamamlanır.

(9) Bu Kanunun yayımı tarihi itibariyle boş olan geçici iş pozisyonları ile sürekli işçi kadrolarına veya sözleşmeli personel statüsüne yapılan geçişler veya iş sözleşmelerinin herhangi bir nedenle sona ermesi nedeniyle boşalacak geçici iş pozisyonları başka bir işleme gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılır.

(10) Sözleşmeli personel statüsüne geçirilenlere iş mevzuatına göre herhangi bir tazminat ödenmez. Bu personelin önceden kıdem tazminatı ödenmiş süreleri hariç, kıdem tazminatına esas olan toplam hizmet süreleri, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında belirtilen iş sonu tazminatının hesabında dikkate alınır.

(11) Birinci fıkra hükümlerine göre geçici iş pozisyonlarından sürekli işçi kadrolarına geçirilmiş olmalarından dolayı, bu işçilerin mevcut ücret düzeylerinde ve diğer mali ve sosyal haklarında artış yapılamaz ve ücret skalaları değiştirilemez. Bu işçilere sadece 2007 ve sonraki yıllardaki toplu iş sözleşmeleri ile belirlenecek genel ücret artışları uygulanır.

Geçici İş Pozisyonlarında İşçi Çalıştırılması

Madde 3.- (1) Bu Kanunun yayımı tarihinden itibaren 1 inci madde kapsamındaki idare, kurum ve kuruluşlarda geçici iş pozisyonlarında işçi çalıştırılamaz.

(2) Ancak mevsimlik ve kampanya işlerinde, orman yangınıyla mücadele hizmetlerinde bir mali yılda altı aydan az olmak üzere vize edilecek geçici iş pozisyonlarında işçi çalıştırılabilir. Orman yangınıyla mücadele işlerinde, geçicilik vasfı değişmeksizin bu süre gerekirse bir ay uzatılabilir. Bu şekilde, çalıştırılacak işçiler için her mali yılda;

(a) 1 nci maddenin (a) bendinde belirtilen kamu idarelerince, Maliye Bakanlığından,

(b) 1 nci maddenin (b) bendinde belirtilen kuruluşlarca, Hazine Müsteşarlığının (özelleştirme programına alınanlar için Özelleştirme İdaresi Başkanlığının) onayı üzerine Devlet Personel Başkanlığından,

(c) Belediyeler ile bunların müessese ve işletmelerinde (Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olan şirketler hariç) ve mahalli idare birliklerinde, Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına İlişkin Esasların 20 nci maddesi çerçevesinde yetkili meclislerinden,

geçici iş pozisyon vizesi alınması zorunludur. Söz konusu vize işlemi yapılmaksızın geçici işçi çalıştırılamaz ve herhangi bir ödeme yapılamaz. İl özel idareleri ile bunların müessese ve işletmelerinde (Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olan şirketler hariç) bu fıkra hükümlerine göre geçici işçi çalıştırılabilmesine ilişkin usul ve esaslar, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından belirlenir.

Sürekli İşçi Kadrosuna veya Sözleşmeli Personel Pozisyonuna Geçişi Yapılamayan Personel

Madde 4.- (1) 2006 yılında vizeli geçici iş pozisyonlarında 6 aydan az sürelerle çalıştırılan geçici işçiler ilgili idare, kurum ve kuruluşlarca bir mali yılda 6 aydan az olmak üzere ve bu Kanunun 3 üncü maddesi uyarınca vizesi yapılacak geçici iş pozisyonlarında çalıştırılmaya devam olunabilir.

Çeşitli hükümler

Madde 5.? (1) 14.07.1965 tarih ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun;

a) 4 üncü maddesinin (B) fıkrasının üçüncü paragrafında yer alan ?, Bakanlar Kurulunca tespit edilecek esas ve şartlarla? ibaresi çıkarılmış, aynı paragrafta yer alan ?Milli Savunma Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı? ibaresi ?bu Kanuna tabi kamu idarelerinde? şeklinde değiştirilmiştir.

b) 4 üncü maddesinin (D) fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

(A), (B) ve (C) fıkralarında belirtilenler dışında kalan ve ilgili mevzuatı gereğince tahsis edilen sürekli işçi kadrolarında belirsiz süreli iş sözleşmeleriyle çalıştırılan sürekli işçiler ile mevsimlik veya kampanya işlerinde ya da orman yangınıyla mücadele hizmetlerinde bir mali yılda altı aydan az olmak üzere vize edilecek geçici iş pozisyonlarında belirli süreli iş sözleşmeleriyle çalıştırılan geçici işçilerdir.

(2) 25/9/2001 tarihli ve 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 3 üncü maddesinin (a) bendinde yer alan ?pozisyonunda daimi suretle? ibaresi ?sözleşmeli personel pozisyonunda? şeklinde değiştirilmiştir.

Madde 6.- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 7.- Bu Kanunu Bakanlar Kurulu yürütür.

01.12.2006

effect2001

7 Aralık 2006 10:14 Düzenle Sil

TEDAS ilgili kanunun 1 maddesinin b bendinde atıfta bulunulan "4046 sayılı Kanun çerçevesinde özelleştirme kapsamında veya programında bulunan" bir kurumdur yine ilgili kanunun 2. maddesinin b)bendinde Bu Kanunun 1 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen kurum ve kuruluşlarda çalıştırılanlar sürekli işçi kadrolarına, geçirilir denmektedir. Bu nedenle özelleştirme programında bulunan TEDAS personeli sürekli işçi kadrolarına geçirilecektir.

effect2001

7 Aralık 2006 14:00 Düzenle Sil

YA EFFECT BİR SÜRÜ ŞEY YAZMIŞSIN AMA ZATEN BİZ DAİMİ İŞÇİ STATÜSÜNDEYİZ GEÇİCİ DEĞİLİZ Kİ.BUNUNLA NE ALAKASI VAR MÜHENDİSLERİN

muha_23

7 Aralık 2006 16:53 Düzenle Sil

muha biz derken kim veya kimleri kastediyorsun bilmiyorum ama ben onları yazarken siz veya sizleri değil geçici işçileri kastediyorum üzerine alınmana gerek yok ben geçici değilim diye çıkıp açıklama yapmana gerek yok kimse senin geçici mi kalıcımı oldugunu merak etmiyor ortada senin cevap vermeni gerektirecek bir mantıksızlık görmüyorum.

effect2001

7 Aralık 2006 18:34 Düzenle Sil

Arkadaslar konu baslıgımız "TEDAŞA İŞÇİ OLARAK ALINAN MÜHENDİSLERİN DURUMU NE OLACAK" degil mi ,bu kuruma daimi işçi mühendis alınmadan bizler 2003 yılında geçici işçi kadrosunda işe başladık.Yani TEDAS da sadece daimi işçi mühendisler yok. Daimiler alınmadan bizler TEDAS daydık. Lutfen konu hakkında yorum yaparken dikkatli olalım.

muhdnz

7 Aralık 2006 21:09 Düzenle Sil

valla biz daha giremedik . Bi girelim ondan sonra çok kafa yorarız. ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh biz neyin derdindeyiz siz neyin. Tuzunuz kuru tabi

ajanda

9 Aralık 2006 22:27 Düzenle Sil

konu başlığını açan arkadaş sanırım daimi işçi, ondan dolayı bizim için önemli olan özelleştrime sonrası tedaşta çalışan daimi işçi mühendislerin durumunun ne olacağıdır.başka kurumamı geçeceğiz yoksa alan firmayamı devir olacağız?sorun bence budur?

berkeste

11 Aralık 2006 16:32 Düzenle Sil

TEDAŞA İŞÇİ OLARAK ALINAN MÜHENDİSLERİN DURUMU NE OLACAK ?

SORUSUNA GALİBA HİÇBİR KESİN CEVAP YOK.

tayphoon08

12 Aralık 2006 13:24 Düzenle Sil

benim bildiğim (daha doğrusu yetkililer ile yaptığımız görüşmeler ile) kadarıyla arkadaşlar özelleştirme sonrası 3 yıllık bir sözleşme imzalancak satın alan şirketle. 3 yıl boyunca hem maaş artışı hemde iş güvencesi sağlayacak. ancak 3 yıl sonrasında ne olur derseniz kanaatimce yol gözükecek.bu konuşma üzerine şu soruyu sordum: peki özelleştirme öncesi bölgeler arası geçişi de kolaylaştıracak mısınız yani ben başka bölgede çalışmak istersem sözleşmeyi hiçe sayıp istifa edip yeni şartlarla mı diğer şirketle anlaşacağım? bu konuda bir çalışma olmadığı söyleniyor. aynı kişiye sendikal hakkımız ne olacak diye sorduğumuzda bizden okey çıktı top sendikada denildi.arkasından ilk işmiz sendika yöneticileriyle (enazından bölge yöneticileri ile) memurluğa alınacaksınız çalışmalar sürüyo. sendikaya da girmenizi biz değil bakanlık istemiyor denildi.

yani analayacağımız kimse bişey bilmiyo veya hepsi aynı ağızdan bizi oyalıyo benim bildiğim bu kadar ...

NE MEMURUZ NEDE SENDİKALI EĞER ÖZELLEŞMEYE BUŞEKİLDE GİDERSEK HİÇBİR HAKKIMIZ YOK.

tayphoon08

19 Aralık 2006 11:14 Düzenle Sil

GÜNCELLENSİN...

nenny

22 Aralık 2006 08:25 Düzenle Sil

nenny'ye katılıyorum..

güncellensin...

meraz

24 Aralık 2006 08:59 Düzenle Sil

arkadaşalar özelleştirmeden bir ses çıkmadı,acaba ne oldu 8 tane il özelleşecekti???orda çalışan daimi işçi mühendis arkadaşlara ne olursa aynısı bizede uygulanır bence.bekleyip göreceğiz artık.

art08

25 Aralık 2006 09:41 Düzenle Sil

arkadaşlar,tedaşın bilgi edinme sayfası ordan başvuru yapabilrsiniz.ben başvuru yaptım ama direk bana geri gödermişler.ben kendi kendime cevap yazmak zorunda kaldım.çünkü çalıştığımı işletmede bilgi edinme sorumlusuyum.bana yanlışkla havale etmişler.ama siz sorarsanız kesin cevap alırsınız

a.ergin

25 Aralık 2006 12:37 Düzenle Sil

peki cevap ne olacak,sen bilirsin bilgi edinmede çalıştığın için.

art08

25 Aralık 2006 13:40 Düzenle Sil

ben bir işletmede bilgi edinmedeyim.konuyu genel müdürlük personel dairesi bilir.ben bilemem

a.ergin

27 Aralık 2006 10:34 Düzenle Sil

güncellensin

muha_23

29 Aralık 2006 00:09 Düzenle Sil

arkadaşlar ben bilgi edinmeye yazı yazdım.Genel müdürlükten gelen cevap bu konuyu çalıştığınız yerdeki ilgili kişilere sorun gibi bişey gelmiş.Yahu kardeşim onlar bilse ben size niye yazayım.İşte malumunuz olsun diye yazdım.

bahya

3 Ocak 2007 13:37 Düzenle Sil

herkesin bayramını en içten duygularımla kutlar yenı yılın bizler için daha güzel günlere gebe olmasını Rabbimden dilerim ......

mücadele

5 Ocak 2007 15:30 Düzenle Sil

arkadaşlar ne olacak bu tedaştaki işçi mühendislerin hali...ne memur ne işçi arada sallanıp duruyoruz.bakalım bu toplu iş sözleşmesinde bişey çıkacak mı?

muha_23

5 Ocak 2007 16:35 Düzenle Sil

Unakıtan Başbakan'ın açıklamasını değerlendirdi: Bilgi sahibi değilim

5 Ocak 2007 15:54

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elektrik dağıtım özelleştirmelerinin iptal edileceği yönündeki açıklamaları konusunda bilgi sahibi olmadığını, Başbakan'ın Bakanlar Kurulu'nda kendilerini bilgilendireceğini ümit ettiğini söyledi.

Unakıtan, "Sayın Başbakan neyi kastetmiştir, neyi düşünüyor onu bilmiyorum. Buna Özelleştirme Yüksek Kurulu karar verir. Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun başında da Başbakan vardır" dedi. Maliye Bakanı Unakıtan, Birleşmiş Milletler (BM) Mukim Koordinatörü Mahmut Ayub'u kabul etti. Kabulde bir açıklama yapan Ayub, BM'nin Türkiye ile ilişkilere büyük önem verdiğini belirterek, "BM bir değişim süreci içinde. O süreç içinde BM'nin çok daha faydalı projelere imza atacağını göreceğiz" dedi. Unakıtan ise Türkiye'nin BM'nin önemli bir üyesi olduğuna işaret ederek, BM içinde ileride çok daha önemli roller üstleneceğini vurguladı. Kabulde gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Unakıtan, Başbakan Erdoğan'ın Lübnan dönüşünde uçakta gazetecilere 'Elektrik özelleştirmelerinden vazgeçtik' dediğinin hatırlatılması ve ihale sürecinin nasıl işleyeceğinin sorulması üzerine, bu konuda Başbakan ile görüşmediğini ve kesin olarak bilgi sahibi olmadığını ifade etti. Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nun toplanacağını hatırlatan Unakıtan, "Bakanlar Kurulu toplantısında ya da daha sonra ümit ediyorumki sayın Başbakan bizi de o konuda herhalde bilgilendirir, talimatlandırır" diye konuştu. Unakıtan, şu anda iptal kararı olmadığını, Başbakan ile görüşmeden bu konuda açıklama yapamayacağını söyledi. "'Başbakan zam yapılırsa faturası bize çıkar' diyor. Dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesinde böyle bir kaygı var mı?" sorusuna Unakıtan, şu karşılığı verdi: "Sayın Başbakan neyi kastetmiştir, neyi düşünüyor, bunu bilmiyorum. Bunlara Özelleştirme Yüksek Kurulu karar verir. Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun başında da sayın Başbakan var. Sayın Başbakanımız ile görüşelim, ondan sonra bunları cevaplarız." Unakıtan, 'Bu konuda sizin görüşünüz ne?' sorusu üzerine ise "Başbakan konuştuktan sonra bakana 'görüşünüz nedir' diye sorulmaz. Başbakanımız ne derse o olur. Biz bir hükümetiz. Hükümetin başında da Başbakan vardır. Başbakan ile görüşmeden sizi bilgilendirmem mümkün değil" şeklinde konuştu.

sarr

8 Ocak 2007 09:06 Düzenle Sil

güncellensin.artık özelleştirmede seçimden sonraya bırakıldı.şimdi ne olacak.4857 deki konumumuzun değişmesi söz konusu olabilirmi?buna yönelik çalışmalar varmı?

26 Ocak 2007 13:46

eternal_brave

MERHABALAR ARKADAŞLAR,

13 OCAK MÜLAKATLARINI KAZANANLAR İÇİN HERHANGİ BİR GELİŞME VAR MI? ACABA ŞİMDİDEN BELGELERİ HAZIRLASAK ( SAĞLIK RAPORU DA DAHİL ) TARİH AÇISINDAN BİR SORUN ÇIKAR MI?

BİLGİ İŞLEMDE ÇALIŞAN ARKADAŞIM NEDEN BİLGİ İŞLEMİ BEĞENMEDİĞİNİ Bİ ZAHMET AÇIKLAYABİLİR MİSİN?

IS ICIN AŞAĞIDAKİ BU UC BOLUMDEN HANGİSİ DAHA İYİDİR? YANI BURADAKİLER TAM OLARAK NE İŞ YAPARLAR?

GENEL MUDURLUKTE PLAN-PROJE MUHENDISLIGI,

YUK TEVZI MUDURLUGU

BILGI ISLEM MUDURLUGU

SIZCE BU UC BOLUMDEN HANGISI DAHA IYIDIR.? ( YANI CALISMA SARTLARI, YUKSELME IMKANI, ZORLUGU, NOBETI , AVANTAJLARI, DEZAVANTAJLARI VB... )

AYRICA TEDAS A GIRDIKTEN SONRA ISTEDIGIMIZ ZAMAN ISTIFA EDEBILIR MIYIZ?

C.TESI CALISIR MIYIZ?

NOBET NASIL OLUYOR?

HER YIL SOZLESME MI YAPILIYOR?

IMZALADIGIMIZ SOZLESMENIN 1 NUSHASI BIZDE KALIYOR MU?

IZIN DURUMLARI NASIL OLUYOR? VE SAGLIK IMKANLARI NASIL OLUYOR?

26 Ocak 2007 17:32

eternal_brave

MERHABALAR ARKADAŞLAR,

13 OCAK MÜLAKATLARINI KAZANANLAR İÇİN HERHANGİ BİR GELİŞME VAR MI? ACABA ŞİMDİDEN BELGELERİ HAZIRLASAK ( SAĞLIK RAPORU DA DAHİL ) TARİH AÇISINDAN BİR SORUN ÇIKAR MI?

BİLGİ İŞLEMDE ÇALIŞAN ARKADAŞIM NEDEN BİLGİ İŞLEMİ BEĞENMEDİĞİNİ Bİ ZAHMET AÇIKLAYABİLİR MİSİN?

IS ICIN AŞAĞIDAKİ BU UC BOLUMDEN HANGİSİ DAHA İYİDİR? YANI BURADAKİLER TAM OLARAK NE İŞ YAPARLAR?

YUK TEVZI MUDURLUGU

BILGI ISLEM MUDURLUGU

SIZCE BU UC BOLUMDEN HANGISI DAHA IYIDIR.? ( YANI CALISMA SARTLARI, YUKSELME IMKANI, ZORLUGU, NOBETI , AVANTAJLARI, DEZAVANTAJLARI VB... )

C.TESI CALISIR MIYIZ?

NOBET NASIL OLUYOR?

27 Ocak 2007 12:09

dünyaM

Cevabını bildiğim tek sorunuzu yanitliim.Her yıl sözleşme yapılıyor.

27 Ocak 2007 14:43

eternal_brave

MERHABALAR ARKADAŞLAR,

YUK TEVZI MUDURLUGU

BILGI ISLEM MUDURLUGU

C.TESI CALISIR MIYIZ?

NOBET NASIL OLUYOR?

28 Ocak 2007 01:03

kazan

Her yıl sözleşme yapılıyor.(3 yıl önce orda çalışan bi arkadaşım vardı her yıl sözleşme yenilendiğini söylemişti ordan biliyorum)

29 Ocak 2007 16:11

eternal_brave

MERHABALAR,

YARDIMLARINIZ ICIN COK TESEKKUR EDERIM. ASAGIDAKI BOLUMLERDEKI ELEKTRIK-ELEKTRONIK MUHENDISLERI TAM OLARAK NE IS YAPAR? VE HANGISININ BOS ZAMANI DAHA FAZLA OLUR?

YUK TEVZI MUDURLUGU

BILGI ISLEM MUDURLUGU

29 Ocak 2007 18:32

eternal.brave

güncel

29 Ocak 2007 18:36

eternal.brave

güncel

Toplam 8 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?