Editörler : supporters.
23 Aralık 2014 19:40

150 bin TL ile ev almak mı faize yatırım mı?

Yaklaşık yüzde 10 faiz alacağımızı varsayalım, yatırım için ev mi herhangi bir bankada faiz mi daha mantıklı?

150000 değerinde evin 500 tl kira geliri olduğunu farzedelim 3 yıl sonrada 180000 edeceğini max.

sizin tercihiniz ne olurdu? Saygılar.

ahmetbulut47
Genel Müdür
13 Ocak 2015 16:01

arsa

FuşyaMor
Kapalı
14 Ocak 2015 10:27

Güzel soru. :D

narin081
Memur
18 Ocak 2015 19:25

bende aynı kararsızlıktayım

miba
Kapalı
19 Ocak 2015 12:17

ev alıp kiraya vermek hiç mantıklı değil. Kiracılar genelde(BAZI KİRACILAR HARİÇ) eve fazla sahip çıkmazlar masraf açarlar.. kiraya verdiğin için pişman olursun..

1--Elindeki parayla günelir bir inşaat firmasından toprak giriş yapar, inşaat bitincede fazlasına satarsın..

2-- İyi bir yerden ARSA alır 5 yıl beklersin iyibir kara satarsın.

3-- İnternet bankacılığı ile Altın-dolar alıp satma işi de yapabilirsin.

NOT: Faiz haram olduğu için ben bulaşmam....

narin081
Memur
19 Ocak 2015 17:36

katılım bankaları faiz değil diyorlar faiz mi değil mi acaba

yuhjnmd
Kapalı
19 Ocak 2015 20:43

ismailağa fetva hattı var,orayı arayıp sorabilirsin.

doktormali06
Aday Memur
26 Ocak 2015 23:32

Gecelik swap işlemleri ile forex piyasasında tamamen ana para korumalı aylık yüze 6-7 getiri yapıyo

sea-city2014
Genel Müdür
30 Ocak 2015 08:35

faiz haramdır.

Memur4141
Aday Memur
30 Ocak 2015 10:23

ayda 1000 lira gelir için değermi cehennemde ateş yutup patlamaya defalarca

eser_best
Kapalı
30 Ocak 2015 17:02

Aldığımız maaşların bir kısmı da bu faize yatırılan paraların faizinden alınan %15...

3001.beyazemre
Aday Memur
30 Ocak 2015 18:33

EY İMAN EDENLER KAT KAT ARTTIRILMIŞ OLARAK FAİZ YEMEYİN. ALLAH TAN SAKININ Kİ KURTULUŞA ERESİNİZ. ALİ İMRAN 130

SeaMen26
Şube Müdürü
30 Ocak 2015 21:05

Faiz'e bilerek veya isteyerek ASLA bulaşmayın! Kazanç amacı faiz olan bankalarda çalışmak bile doğru değil! Araştırın sorun soruşturun. Bilmeden buralara giren arkadaşlarda mümkün olan en kısa zamanda yapabilecekleri helal bir işe geçerler inşallah.

sea-city2014
Genel Müdür
30 Ocak 2015 21:05

orasını bilmem de faiz alırsan veya verirsen HARAM..

ben yıllardır tasarrufumdan 100 lira gelir elde etmedim çok şükür.. tövbe haşa enayi miyim ben şimdi?

çoğunluğun yaptığı doğru olsa Yeryüzünün sadece ort. % 80 i müslümanım diyor.. hırıstiyanlar müslümanlardan fazla..

peki hırıstiyanlık İslama göre hak mı? Allah nezdinde tek din İslamdır..

( İslamda olmayan Türkiyedeki 100 binlerce vatandaş kırılmasın;İslama gelsin )

eser_best, 9 yıl önce

Aldığımız maaşların bir kısmı da bu faize yatırılan paraların faizinden alınan %15...

sea-city2014
Genel Müdür
30 Ocak 2015 21:11

düzeltme yeryüzünün ortalama % 80 i müslüman DEĞİLİM diyor..

H.z. Muhammed Peygamberin tebliğine uymayan insanlar ,doğru mu yani?

çoğu kişi faiz alıyor bahanesi Kul'u sorumluluktan kurtarır mı?

sea-city2014, 9 yıl önce

orasını bilmem de faiz alırsan veya verirsen HARAM..

ben yıllardır tasarrufumdan 100 lira gelir elde etmedim çok şükür.. tövbe haşa enayi miyim ben şimdi?

çoğunluğun yaptığı doğru olsa Yeryüzünün sadece ort. % 80 i müslümanım diyor.. hırıstiyanlar müslümanlardan fazla..

peki hırıstiyanlık İslama göre hak mı? Allah nezdinde tek din İslamdır..

( İslamda olmayan Türkiyedeki 100 binlerce vatandaş kırılmasın;İslama gelsin )

umid-21
Aday Memur
31 Ocak 2015 15:32

hocam aylık yüzde 6-7 kardan bahsetmişsiniz. Lütfen açarmısınız bu iş nasıl oluyor. ben merak ettim. detaylı anlatırsanız sevinirim. saygılar

doktormali06, 9 yıl önce

Gecelik swap işlemleri ile forex piyasasında tamamen ana para korumalı aylık yüze 6-7 getiri yapıyo

cemyth
Şef
31 Ocak 2015 19:17

Gecelik taşıma maliyeti pozitif olan herhangi bir hedgelenmis parite secenegi bulunmuyor. Ana parayi korumak icin hedgeleseniz bile birinden edeceginiz swap zarari ters pozisyondan edeceginiz kardan cok daha fazla o yuzden birak 6-7 yuzdeyle kar imkansiz swaple

doktormali06, 9 yıl önce

laleli71
Şube Müdürü
31 Ocak 2015 21:37

BEN EN RAHAT VE SORUNSUZ OLAN MEVDUAT HESABINI SEÇERDİM HER BANKA DİNİ BANKALAR DA FAİZLE ÇALIŞIYOR

bilgili420
Genel Müdür
31 Ocak 2015 22:40

faizden gelecek para gelmesin....faizden şeytandan kaçar gibi kaçın kii ahirette en güzel mükafatlar bizlerin olsun arkadaşlar...150 milyarınız var hala faizle mi uğraşıyosunuz pes yani..

umid-21
Aday Memur
31 Ocak 2015 23:36

Hocam burada fıkıh ilmi devreye girer. bu iş üzerine ihtisas yapmış gerçekten müçtehit insanlara başvurmak gerekir. Açıkça söylemek gerekirse bankaların mevduat hesaplarına verdikleri faiz yada kar de derseniz deyin aslında egemenler tarafından enflasyon aracılığıyla cebimizden çaktırmadan çalınan miktarın telafisi. gerçekte ne kar nede faiz yapmış oluyorsunuz. geçek cambazlar sonunda kar elde ediyor.

o açıdan bakıldığında kuran ın bahsettiği faiz ile bankaların enflasyona(usta hırsızlık) karşı paranın değerini korumak maksadıyla verdikleri miktara verdikleri faiz kavramı temelde aynı şeyler değildir.

1.muhattabınız kişi değil bir banka

2.verdiğiniz para yıl sonunda değerini yitiriyor. onlar kaybedilen değerin bile altında işlem yapıyorlar. yani 10 kuzu verip zarzor yılsonunda 9,99 kuzu alabiliyorsunuz . tefeci olmuş olmuyorsunuz. saygılar

ayd1
Aday Memur
31 Ocak 2015 23:56

enflasyon sıfırsa eğer bir ülkede faiz haramdır,anlarım aldığın yıllık faiz ,yıllık enflasyonun üzerinde değilse nesi haram. burada biz faizle para kazanmıyoruz .aksine paramızın değerini korumaya çalışıyoruz.

Toplam 73 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi