Editörler : supporters.
26 Aralık 2014 12:47

KOSGEB- Kobi Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 26-12-2014 57 KİŞİ

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından, Merkez ve

Taşra Birimlerinde Görevlendirilmek Üzere 57 KOBİ Uzman Yardımcısı Alınacaktır.

Aranan Şartlar

1)T.C. Vatandaşı olmak,

2)Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3)18 yaşını bitirmiş ve Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

4)Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak,

5)Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

6)26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

7)Diğer kuruluşlarda mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olduğunu tevsik etmek veya diğer kuruluşun ve KOSGEB'in muvafakatı ile mecburi hizmet süresini KOSGEB'de tamamlamayı taahhüt etmiş bulunmak,

8)KPSS sınavında aşağıda belirtilen puan türlerinde, 2013 veya 2014 yıllarında asgari 70 (yetmiş) puan almak,

9)Üniversitelerin en az dört yıllık lisans düzeyinde eğitim veren;

a.KUY01 Referans kodu için Mühendislik Fakültelerinin Endüstri, İşletme, Makine, Kimya, Matematik, Mekatronik, Metalürji veya Malzeme Mühendisliği ile diğer fakültelerin Matematik veya İstatistik bölümlerinin birinden yada bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümlerinden mezun olmak ve KPSS P8 puantüründen asgari puanı almış olmak,

b.KUY02 Referans Kodu için Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin İktisat, İşletme veya Maliye bölümlerinin birinden yada bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerden mezun olmak ve KPSS P57 puantüründen asgari puanı almış olmak,

c.KUY03 Referans kodu için Mühendislik fakültelerinin Bilgisayar veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinin birinden yada bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümlerinden mezun olmak ve KPSS P8 puantüründen asgari puanı almış olmak,

d.KUY04 Referans Kodu için Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin Uluslararası İlişkiler bölümünden yada bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerden mezun olmak ve KPSS P33 puantüründen asgari puanı almış olmak,

e.KUY05 Referans Kodu için Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin Maliye veya İktisat bölümünden yada bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerden mezun olmak ve KPSS P57 puantüründen asgari puanı almış olmak,

f.KUY06 Referans kodu için Mühendislik Fakültelerinin Kimya Mühendisliği bölümünden yada bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümünden mezun olmak ve KPSS P8 puantüründen asgari puanı almış olmak,

g.KUY07 Referans kodu için Mühendislik Fakültelerinin Endüstri, İşletme veya Matematik Mühendisliği bölümleri ile diğer fakültelerin Matematik veya İstatistik bölümlerinin birinden yada bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin bölümlerinden mezun olmak ve KPSS P8 puantüründen asgari puanı almış olmak,

Ön Başvuru

Yukarıdaki şartları haiz olan adaylar;

10)Başvurusunu 05 Ocak 2015 Pazartesi tarihinde saat 09:00'dan 19 Ocak 2015 Pazartesi günü saat 17:00'e kadar http://www.kosgeb.gov.trinternet adresinden, elektronik ortamda yapacaktır. Adayların doğrulattıkları elektronik posta adreslerine başvuru yaptıklarına dair bir bilgilendirme postası atılacaktır.

11)Her aday, yalnızca bir pozisyon için başvuru yapabilecektir.

12)Başvurular TC Kimlik Numarası üzerinden yapılacaktır. Bu kapsamda kimlik ve adres bilgileri, Kimlik Paylaşım Sisteminden alınacaktır.

13)Adaylar için başvuru sonrası gerekli her türlü duyuru, elektronik posta ve/veya internet üzerinden yapılacaktır.

14)Müracaatlar aşağıda belirtilen pozisyonlara yapılacaktır; a. Referans Kodu: KUY01:

İller

Pozisyon Sayısı

Adıyaman

1

Ardahan

1

Artvin

1

Batman

1

Bayburt

1

Bitlis

1

Çankırı

1

Çorum

1

Erzincan

1

Hakkari

1

Hatay

1

Iğdır

1

Kahramanmaraş

1

Kastamonu

1

Kırıkkale

1

Kırşehir

1

Kilis

1

Kocaeli/Gebze

1

Konya

1

Mardin

1

Nevşehir

1

Rize

1

Siirt

1

Şanlıurfa

1

Şırnak

1

Tokat

1

Van

1

b. Referans Kodu:KUY02:

İller

Pozisyon Sayısı

Ardahan

1

Artvin

1

Balıkesir

1

Bayburt

1

Bingöl

1

Bitlis

1

Edirne

1

Erzincan

1

Giresun

1

Hakkari

1

Hatay

1

İller

Pozisyon Sayısı

Iğdır

1

İstanbul/İkitelli

1

Kırklareli

1

Kırşehir

1

Kocaeli/Gebze

1

Konya

1

Manisa

1

Mardin

1

Şanlıurfa

1

Şırnak

1

c. Referans Kodu:KUY03:

İl

Pozisyon Sayısı

Ankara/Başkanlık

3

d. Referans Kodu:KUY04:

İl

Pozisyon Sayısı

Ankara/Başkanlık

2

e. Referans Kodu:KUY05:

İl

Pozisyon Sayısı

Ankara/Başkanlık

1

f. Referans Kodu:KUY06:

İl

Pozisyon Sayısı

Bursa

1

g. Referans Kodu:KUY07:

İl

Pozisyon Sayısı

Ankara/Başkanlık

2

Sözlü Sınava Katılma Şartları

Başvurusunu Yapan Adaylardan;

15)Başvurunun yapıldığı pozisyona göre, KPSS puanı en yüksek olandan başlanarak atama yapılacak pozisyon sayısının en fazla dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Çağrılmaya hak kazanan en düşük puana sahip adayla aynı puanı alan adayların tamamı sözlü sınava çağrılacaktır.

16)Sözlü sınav, aday personelin alan bilgisi, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, görevlendirileceği pozisyona yatkınlığı, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı kriterleri de göz önüne alınarak yapılacaktır.

17)Sözlü sınava hak kazanan adaylar yanlarında aşağıda sıralanan belgeleri bulunduracaklardır. Belge ve bilgileri eksik olan adaylar, sözlü sınava alınmayacaktır.

a.Sözlü sınav öncesi http://www.kosgeb.gov.trinternet adresinden temin edilerek el ile okunaklışekilde doldurulacak "KOBİ Uzman Yardımcılığı Bilgi ve Başvuru Formu",

b.KPSS sınavı sonuç belgesi çıktısı,

c.Mezuniyet belgesinin aslı veya bu belgenin onaylı örneği.

hedefbelli
Memur
26 Aralık 2014 12:50

Her yıl puan türü değiştirmenin manası nedir acaba.

ka-i makam bey
Aday Memur
26 Aralık 2014 13:12

Ne garip bi ilan karmakarışık

revolution48
Memur
26 Aralık 2014 14:14

Kuy1' den Kocaeli'yi seçecek kaç kişi var? puan 90,14

sparky101
Şube Müdürü
26 Aralık 2014 14:16

Arkadaşlar mesajımı dikkate alınız lütfen.

Geçen yılki tercihler zamanı 94 puan aldım Ağrıyı yazıcam eşim orada ya da buna benzer Şırnak ı yazıcam abim orada asker gibi puanl paylaşımları olacaktır ancak bunların çok ciddi bir kısmı manipülatif sözler.

Burada yazılanlara çok fazla takılmayın. Çünkü ciddi anlamda sizi yönlendirmek, aday elemek isteyen insanlar mevcut. İsteyen geçen yılın forumuna göz atabilir.

Saygılar...

pareto optimumu
Kapalı
26 Aralık 2014 14:43

Arkadaşlar 5 yil boyunca eş durumundan bile tayine izin verilmiyor yazılmış geçen yılın forumunda bu konuda bilgisi olan var mı ? Birde sözleşmeli denilmiş personel 657e tabi degil mi ? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok makbule geçer.

tourist36
Aday Memur
26 Aralık 2014 15:12

657 değil sözleşmeli

pareto optimumu, 9 yıl önce

Arkadaşlar 5 yil boyunca eş durumundan bile tayine izin verilmiyor yazılmış geçen yılın forumunda bu konuda bilgisi olan var mı ? Birde sözleşmeli denilmiş personel 657e tabi degil mi ? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok makbule geçer.

jnsr12
Daire Başkanı
26 Aralık 2014 15:16

arkadaşlar;

geçen yılın konuşmalarına göz gezdirdim.

genel itibariyle;

657 tabi değilsiniz.

ancak,işten çıkarılma konusunda 657 gibi deniliyor;

ayrıca; tayin olayı dehşetül vahşet sıkıntı.

yani misal şırnak'a yerleşeyim sonra giderim istanbula derseniz üzülürsünüz.

hem geçen sene de çok yönlendirme yapılmış misal 95 puan antep diyor antep 85yle kapatıyor(rakamlar örnektir ama isteyen kayıtlara bakabilir.)

ha, bir de hali hazırda memur olup burada uzman yardımcılığına geçmek isteyenlere güzel sürpriz var.

memuriyetten istifa edip işe giriyorsunuz.

ben şansımı deniyecem ama baştan diyeyim benim puanım da sınırda; yönlendirme falan da yok. halihazırda memurum zaten. aklımda bir yer var olursa giderim herhalde.

sonuçta evli barklı adam değilim; illa şurası olsun diyecek biri de değilim.

benim kişisel tavsiyem( ister dikkate alın ister almayın) yaşamak istediğiniz yerleri seçin. sonra tayin alırım diye düşünmeyin.

o iş zor diyorlar.

jnsr12
Daire Başkanı
26 Aralık 2014 15:20

unuttum bunu da ekleyeyim.

geçen sene mülakata giren arkadaşların puanları.

başvurunuzda bir faydası olur umarım.

http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=213

26 Aralık 2014 15:25

Memuriyetten istifa edilip geciliyorsa 657 degil,657 de muvafakatla gecilir zaten 657 sayili kanunda g bendinde sayilan uzmanliklar arasinda adi gecmiyor acaba kariyer uzmanlik sayiliyor mu yani 3600 ek gosterge 2000 makam tazminati 8000 gorev tazminati gibi katsayilar bura icin gecerli midir emeklilikte bu katsayilar cok onemli.

ezbere
Aday Memur
26 Aralık 2014 15:32

Evet kariyer uzmanlığı olarak geçiyor 666'ya tabi. 3600 gösterge. Ek olarak yemek yardımı, evlilik yardımı ve çocuk yardımı gibi haklar da mevcuttur.

keynesinamcaoglu, 9 yıl önce

Memuriyetten istifa edilip geciliyorsa 657 degil,657 de muvafakatla gecilir zaten 657 sayili kanunda g bendinde sayilan uzmanliklar arasinda adi gecmiyor acaba kariyer uzmanlik sayiliyor mu yani 3600 ek gosterge 2000 makam tazminati 8000 gorev tazminati gibi katsayilar bura icin gecerli midir emeklilikte bu katsayilar cok onemli.

26 Aralık 2014 15:35

Ek gosterge memuriyette olur burasi memuriyet degilse nasil 3600 ek gosterge oluyor kendi is sozlesmesi varmis

26 Aralık 2014 15:43

bu kurumda çalışan biri olarak söylüyorum

ezbere
Aday Memur
26 Aralık 2014 15:43

666 nolu KHK ek madde 11/c'ye bakarsanız orada da KOSGEb'in sayıldığını göreceksiniz. Zaten 666 öncesinde maaşlar daha iyiymiş KHK'ya dahil edilmesi aleyhine olmuş.

keynesinamcaoglu, 9 yıl önce

Ek gosterge memuriyette olur burasi memuriyet degilse nasil 3600 ek gosterge oluyor kendi is sozlesmesi varmis

26 Aralık 2014 15:53

arkadaşlar KOSGEB'le ilgili şeyleri aşağıda madde madde özetliyorum.

1- başvuru esnasında puan spekülasyonuna kapılmayın. bilhassa doğu ve güneydoğuda birçok il taban puana kadar düşecektir. gelir mi gelmez mi endişesine kapılmayın.

2- maaşı bekar için 3500 tl

3- evlilik yardımı 7200 tl civarı

4- doğum ölüm gibi durumlarda 3000 tl civarı yardım

5- her maaşa eklenen yemek yardımı günlük 11 tl

5- disiplin açısından 657 ye tabi, işten çıkarılmak neredeyse imkansız. istifa edip başka memuriyete geçmek çok kolay. idari hizmet sözleşmesi var. işe girince bir kez yapılır.

6- dayınız! varsa eş durumu öğrenim durumu yada buna benzer tayin durumları çok kolay. aksi halde uzman oluncaya kadar pek mümkün değil.

7- 666 sayılı khk ile merkez kariyer uzmanlıktır. ancak yapılan işin kariyerle pek alakası yok. 3600 ek gösterge doğrudur. başbakanlık uzmanlığı ile eş değerde

stockton
Şube Müdürü
26 Aralık 2014 15:59

Kaç katı aday çağırıyorlar? Belirtilmemiş sanırım.

pareto optimumu
Kapalı
26 Aralık 2014 16:01

yds 70 alma ve tez yazma varmış. ben yds yi anlıyorumda tez yazma işi için okulda kalmadık zaten

26 Aralık 2014 16:26

Yapilan is nedir yogun mudur bir de insanla muhatap olunur mu yoksa merkez uzmanliklar gibi rahat bir ortam mi var

koalatüyü
Aday Memur
26 Aralık 2014 16:27

4 katı çağırılıyor, belirtilmiş.

stockton, 9 yıl önce

Kaç katı aday çağırıyorlar? Belirtilmemiş sanırım.

koalatüyü
Aday Memur
26 Aralık 2014 17:07

7. maddede ne demek istiyor, belirli bir süre çalışma zorunluluğu mu sözleşme mi imzalatıyorlar?

AGAH EFENDİ, 9 yıl önce

arkadaşlar KOSGEB'le ilgili şeyleri aşağıda madde madde özetliyorum.

1- başvuru esnasında puan spekülasyonuna kapılmayın. bilhassa doğu ve güneydoğuda birçok il taban puana kadar düşecektir. gelir mi gelmez mi endişesine kapılmayın.

2- maaşı bekar için 3500 tl

3- evlilik yardımı 7200 tl civarı

4- doğum ölüm gibi durumlarda 3000 tl civarı yardım

5- her maaşa eklenen yemek yardımı günlük 11 tl

5- disiplin açısından 657 ye tabi, işten çıkarılmak neredeyse imkansız. istifa edip başka memuriyete geçmek çok kolay. idari hizmet sözleşmesi var. işe girince bir kez yapılır.

6- dayınız! varsa eş durumu öğrenim durumu yada buna benzer tayin durumları çok kolay. aksi halde uzman oluncaya kadar pek mümkün değil.

7- 666 sayılı khk ile merkez kariyer uzmanlıktır. ancak yapılan işin kariyerle pek alakası yok. 3600 ek gösterge doğrudur. başbakanlık uzmanlığı ile eş değerde

koalatüyü
Aday Memur
26 Aralık 2014 17:08

ilanın 7. maddesi yani

Toplam 919 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi