Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
26 Aralık 2014 16:08

Öğretmen maaşı yetersiz, lütfen birlik olma zamanı.

16 saat +rehberlik yani haftalık 4 saat ek ders ayda 16 saat ek ders alıyorum lanet olsun bu düzene!!! ve haftanın 4 günü okula gidiyorum.

bu maaş ve ekderse derhal bir çekidüzen verimelidir!

net maaş 2170 artı 130tl ekders 2300 alıyorum.Bekarım

GİDERLER :

650 kira

150 servis

35tl fatura

110 elektrik+su

300 doğalgaz ( kışın 4 ay öyle diğer aylar,50tl 60tl )

500 mutfak

120tl öğle yemeği(köy yerinde olduğumuzdan sabah giderken alıyoruz bir şeyler)

sigara içmiyorum ama 150 tl de arada harcamam oluyor şehiriçi ulaşım cep harçlığı vs.

hiçbir şey anlamıyorum bu gidişattan neden bu kadar az maaş alıyoruz.Köylere gidiş geliş yapıyoruz servis parası veriyoruz üstüne..

hiçbir birikim yapamıyorum, karın tokluğuna yaşamak için çalışıyorum.

Bu mesleği çok severek iyi bir puanla kazandım ve tıp fakültesine sadece 11 puan kalmıştı bir yıl daha hazırlansaydım belki kazanacaktım.

Bu gidişat nereye kadar böyle devam edecek arkadaşlar.

Birçok meslektaşımız mecburen çalışan bayanla hayatını birleştiriyor ve mecburiyetten maddi amaçlı bir evlilik yapıyorlar.

Bu ülkede öğretmenin neden kıymeti kalmadı neden !!

Tüm öğretmen arkadaşlara sesleniyorum lütfen sendikalı olabilirsiniz fakat bu gidişata bir dur demek bizlerin elinde lütfen birlik olalım lütfen.Bu böyle devam etmemelidir.

RadikaI ve Sert
Yasaklı
26 Aralık 2014 16:31

:(((((((((((((((((((

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
26 Aralık 2014 19:00

:))))))))))

RadikaI ve Sert, 9 yıl önce

:(((((((((((((((((((

varra008
Kapalı
26 Aralık 2014 20:41

maaşlar böyle devam ederse birçok öğretmen ikinci üniversite okuyup tüyeceklerdir.

drogba-72
Şef
26 Aralık 2014 21:17

seneler önce derse girmeme grevi oldu koca ilçede bir ben derse girdim hepsi eylem kırıcılık yaptı .

sbs sınavına katılmama eylemi yapıldı müdür zorla görev verdi acilden giriş yaptım girmedim benden hariç herkes koşa koşa girdi.

o günden sonra anladım ki bu camiadan bir cacık olmaz ...

şimdi nasıl işime geliyorsa öyle davranıyorum

herkese iyiyse bana daha çok iyi.

hadi bakalım .

26 Aralık 2014 22:48

Şartlar uygun değilse istifa edebilirsin.Bu ülkede asgari ücretle ay sonunu getiren yüzbinlerce insan var.

b3rzah
Kapalı
26 Aralık 2014 23:01

Arkadaşım, hocamız bir sıkıntısını dile getirmiş ne demek istifa et. Asgari ücretin az olması benim bir öğretmen olarak daha rahat yaşamamı mı gerektiriyor? Asgari ücret az ise 2000 TL'nin bana mutlaka yetmesi mi lazım? Asgari ücret de az, öğretmen maaşı da az, ikisinde de iyileştirme yapılmalı diyeceğine sorunu asgari ücretin azlığı üzerinden tanımlamaya ve çözmeye çalışıyorsun.

Maaş konusunda ciddi sıkıntılar ve bu ülkede ve her zaman karşımıza sunulan argüman aynı: Asgari ücret. İyi peki o zaman, asgari ücret 900 TL ise ben 1100 TL'ye çok rahat yaşayabilirim. Sesimi çıkarmayayım, hakkımı aramayayım. Demeyeyim ki asgari ücret 2000 TL, benim maaşım da 3000 TL olsun.

Huseyin.Şevki.Topuz, 9 yıl önce

Şartlar uygun değilse istifa edebilirsin.Bu ülkede asgari ücretle ay sonunu getiren yüzbinlerce insan var.

UcaS
Genel Müdür
27 Aralık 2014 00:27

Hababam müfettişi şevki hocam uçmaya varmış meşallah:;,)))))

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
27 Aralık 2014 07:56

senin de zeka yaşın adamlıktan çıkmakiçin gerekli şarta denk geliyor.adamlıktan isitfa etsene.benimkisi söz temsili gerçei adam olan kendine küfür ettirmez.

abandone
Daire Başkanı
27 Aralık 2014 16:49

beyin bedava ama...

syilmaz27
Şef
28 Aralık 2014 14:50

çok güzelhesap . 5 yıl üniversite oku yuksek lısans sahıp ol . sadece 2175 tl maaas al. bu haksızlıga ses vermek ıstıyorum ve öğretmen arkadaslara seslenıyorum

georgiaila
Kapalı
28 Aralık 2014 15:59

Hüseyin şevki oksimoronu önce şöyle bi sigara çekip sonra suratının tam ortasına tüküresim var...

varra008
Kapalı
28 Aralık 2014 17:33

Hocam neden istifa edeyim,bir ziraat mühendisi 3500 alıyor bir matematik öğretmeni neden 2170 alıyor.

si-b2
Aday Memur
29 Aralık 2014 09:13

beğenmiyoran istifa et' diyen insana sesleniyorum:

aslında şimdi sen o hiç çıkmadığın köyünden,kasabandan böyle yazılar giriyorsun ya,

benim gibi büyük büyük şehirlerde yaşayan insanların sorunlarını asla bilemeyeceksin.

çocuğumu okutma derdimden haberin yok.

tuvalet kağıdı,diş fırçası, parfüm filan kulanıyorum. bunların adını duymuş olamazsın.

haftada bir hiç yoksa iki ayda bir sinemaya gideyim mi?? izin veriyor musun??

daha adını sayamadığım ve senin insan içine çıkmadığın için sadece televizyonda gördüğün çoğu şey benim için ihtiyaç oldu. alsam olmuyor almasam olmuyor.

yöneticilerin öğretmenin ekonomik geliri pek umurlarında değil ama senin hiç değil.

senin gibisi öyle çok ki bu mesleğin içinde, beğenmediğim için değil seninle aynı sıfatı taşımamak için istifa edeceğim galiba.

aslında ekonomik durumu iyileştirmeyen yöneticilerin en büyük kozu para olmayışı değil,sen ve senin gibi tipler.

sana yazmaya devam edeceğim....

mezarkabull
Daire Başkanı
29 Aralık 2014 13:21

Yetkili sendika Eğitim Bir Sen sayesinde ek derslerimize 0.25 tl yani 25 kuruş zam gelmiş. Zam dediysek tabi Ocak ayından itibaren zamlı alacağız. Mesela benim haftalık ek dersim 13 saat. 13*0.25=3.25 tl haftalık, 13 tl de aylık ek dersime zam geliyor. Yılbaşında parti yapmayı düşünüyorum. Parayı bitirebilir miyim diye de ciddi ciddi korkularım var. İsteyen arkadaşlar özelden iletişime geçebilirler. Bu para tek başına bitmez, gelin davetlim olun. Önce Bim'e gideriz, Topi Tanemli, XL'li, Dost yoğurtlu güzel bir yılbaşı paketi yaptırırız, sabaha dek çılgınca eğleniriz. Nasıl olur acaba, şimdi burada yazarken aşırı heyecan yaptım.

deniz7979
Daire Başkanı
29 Aralık 2014 14:35

Hele de öğretmenin herhangi bir insandan daha fazla gezmesi görmesi güzel yaşaması lazım ki öğrencilerine daha faydalı olabilsin. 3 yaşında çocuğum var ve o benim en değerli varlığım. Ona eğitim verecek insanın aldığı maaşla geçinebiliyor, sinemaya, tiyatroya gidebiliyor, geçim derdini düşünmeden sınıfta verimli ders yapabiliyor olmasını tercih ederim doğrusu...

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
29 Aralık 2014 17:43

Geçim sıkıntısıyla, "aysonunu nasıl getirecem" derdiyle eğitim veren öğretmen tükenmişlik sendromu yaşıyor şu an.Verim düşüyor.

Eğitim sistemi çökecek.Ben en fazla 10 yıl veriyorum.

Ama bela başımıza gelmeden ders almıyoruz.Sistem çöküp altında kalırsak alırız dersimizi.10 yıl daha bekleyelim.AKUT gelir kurtarır bizi.Meb den hayır yok.

varra008
Kapalı
29 Aralık 2014 19:46

çok doğru demişsiniz hocam

birKEDİgördümSANKİ, 9 yıl önce

Geçim sıkıntısıyla, "aysonunu nasıl getirecem" derdiyle eğitim veren öğretmen tükenmişlik sendromu yaşıyor şu an.Verim düşüyor.

Eğitim sistemi çökecek.Ben en fazla 10 yıl veriyorum.

Ama bela başımıza gelmeden ders almıyoruz.Sistem çöküp altında kalırsak alırız dersimizi.10 yıl daha bekleyelim.AKUT gelir kurtarır bizi.Meb den hayır yok.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi