Editörler : Pangaea
11 Ocak 2015 14:11

Katipliğe ilk kez başvuracaklar yardımlaşalım

arkadaşlar ilk kez sınava girmeyi düşünüyorum idealimdeki iş olmasa da kyk daki hüsrandan sonra başvurmaya karar verdim. ben ilk kez bu metteki metinleri yazmayı denedim. ortalama 70 75 yazıyorum 90 pek yetmiyo 100e çıkarmamızı tavsiye ediyorlar. biraz çalışırsam çıkarabilirim gibi görünüyo. benim durumumda olanlar nasıl çalışıyorsunuz. mesela ben bakarken çok zaman kaybediyorum Q yazıyorum çünkü. çözümleriniz var mı??

araştırdım biraz son hafta ortalama 80 metin yayınlacankmş.onlara çalışıcaz galiba. tavsiye olarak sesli ortam tavsiye ediliyor sınavda afallamamamk adına.

benim gibi olanlar günlük ne kadar çalışıyosunuz yardımcı olalım birbirmize

11 Ocak 2015 15:29

Ben de ilk defa giricem evde boşum aklıma geldikçe laptoptan çalışıyorum. Katiplik sınavı ile ilgili siteler var orda da metinler var ordan çalışıyorum. Ama sınavda nasıl bir klavye denk gelcek normal masa üstü bilgisayar klavyesimi yüksek tuşlu, yoksa laptop mı olcak bilmiyorum ikisi çok farklı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bi de ilk bi kaç meti de düşük sonra nispetwn biraz daha iyi oluyor ama ort 95-100 aralığı kelime civarındayım. Kaç yapmak lazım garanti olması için malum en yüksek yazanfan başlıcak sıralama. Sen kaç yapıyosun nasıl çalışıyorsun?

denizimm42
Daire Başkanı
11 Ocak 2015 15:52

ben açıkçası daha fazla çalışmaya başlamadım denemelerimde 75 gibi yazıyorum hedef olabildiğince yüksek olmalı tabi ama bence en az 100 yapmalıyız. zaten en fazla yazandan itibaren 3 katı aday çağırılıyomuş. 100 civarı oluyomuş taban.

bende laptoptan çalışıyorum bence diğer klavyelerden olur ama yine de bilgisi olan yazsın belki laptoptur

cokcalıstımama, 9 yıl önce

Ben de ilk defa giricem evde boşum aklıma geldikçe laptoptan çalışıyorum. Katiplik sınavı ile ilgili siteler var orda da metinler var ordan çalışıyorum. Ama sınavda nasıl bir klavye denk gelcek normal masa üstü bilgisayar klavyesimi yüksek tuşlu, yoksa laptop mı olcak bilmiyorum ikisi çok farklı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bi de ilk bi kaç meti de düşük sonra nispetwn biraz daha iyi oluyor ama ort 95-100 aralığı kelime civarındayım. Kaç yapmak lazım garanti olması için malum en yüksek yazanfan başlıcak sıralama. Sen kaç yapıyosun nasıl çalışıyorsun?

denizimm42
Daire Başkanı
11 Ocak 2015 15:54

bende o metinlerden çalışıyorum ama hep aynıları geliyo çalıştığın sitenin linkini atarmısın

bir de q mu yazıyorsun bakarken vakit kaybı oluyo nasıl çözdün 95 100 gayet iyi bence

11 Ocak 2015 16:43

Ben f yazıyorum lisede daktilo dersimiz vardı bizim ordan biliyorum f klavyeyi. Başlarda ben de 70-85 aralığı yazıyodum ama geçmiş bilgiminde etkisiyle biraz toparladım ama iyi yazabilmem için ısınmam gerekiyor öyle bir anda yazamıyorum. http://turkegitim.net/Default.aspx çalıştığım site. f olsa daha iyi yazman için ama bu kadar kısa sürede klavye değiştirmek çok iyi bir fikir olmasa gerek. F ya da Q bakmadan yazmak avantajlı tabii ama forumlarda okudum bakarak iki parmak yazıp mülakata giren insanları. . Mümkün olduğunca pratik yapmamız lazım hızlanmak ve kelime sayısını artırmak için.

qilraen
Daire Başkanı
11 Ocak 2015 17:28

laptop değil yüksek tuşlu klavyelerden vardı geçen yıl

üye_adınızz
Genel Müdür
11 Ocak 2015 19:10

ne 90 kelimesi 260 yazan var 10 parmakla toriliniz yoksa hiç umutlanmayın 90 kelime yazacağım diye torpilsiz olarak yüksek yazanları alıyolar 90 kelime yazaıp torpilsiz atanan duymadım

denizimm42
Daire Başkanı
11 Ocak 2015 19:13

arkadaşım belki haklısındır torpil konusunda ama pişman olmamak için belki olurdu dememek için başcurucaz torpil olsa zaten kyk da atanırdım elimden geleni yapmak zorundayım

üye_adınızz, 9 yıl önce

ne 90 kelimesi 260 yazan var 10 parmakla toriliniz yoksa hiç umutlanmayın 90 kelime yazacağım diye torpilsiz olarak yüksek yazanları alıyolar 90 kelime yazaıp torpilsiz atanan duymadım

denizimm42
Daire Başkanı
11 Ocak 2015 19:15

bakmadan yazmak benim için çok zor güvenemiyorum yazdığıma bakarken de vakit kaybı oluyo hele bi de nerde kaldığımı kaybedersem... umarım zamanla hızlanırım

Ben f yazıyorum lisede daktilo dersimiz vardı bizim ordan biliyorum f klavyeyi. Başlarda ben de 70-85 aralığı yazıyodum ama geçmiş bilgiminde etkisiyle biraz toparladım ama iyi yazabilmem için ısınmam gerekiyor öyle bir anda yazamıyorum. http://turkegitim.net/Default.aspx çalıştığım site. f olsa daha iyi yazman için ama bu kadar kısa sürede klavye değiştirmek çok iyi bir fikir olmasa gerek. F ya da Q bakmadan yazmak avantajlı tabii ama forumlarda okudum bakarak iki parmak yazıp mülakata giren insanları. . Mümkün olduğunca pratik yapmamız lazım hızlanmak ve kelime sayısını artırmak için.

üye_adınızz
Genel Müdür
11 Ocak 2015 19:17

ben girdim ordan biliyorum hatta girdiğim dönem baya araştırdım önlisans mezunu 70 almış kpss den 90 kelime yazmış onu almışlar torpili de varmış öğrendim

denizimm42, 9 yıl önce

arkadaşım belki haklısındır torpil konusunda ama pişman olmamak için belki olurdu dememek için başcurucaz torpil olsa zaten kyk da atanırdım elimden geleni yapmak zorundayım

denizimm42
Daire Başkanı
11 Ocak 2015 19:20

eminim haklı olduğuna ama madem bu sınava girdik merkezi alımdada şansım yok gibi görünüyo denemekten umut etmketen başka şansımız yok.

zaten hiiiçç idealimdeki bir iş değil ama bi nevi mecburiyetten başvuruyorum

üye_adınızz, 9 yıl önce

ben girdim ordan biliyorum hatta girdiğim dönem baya araştırdım önlisans mezunu 70 almış kpss den 90 kelime yazmış onu almışlar torpili de varmış öğrendim

üye_adınızz
Genel Müdür
11 Ocak 2015 19:26

şimdi sistem değişmiş ama az da olsa puanlar yüksek kapatacaktır 70 i görmez muhtemelen en yüksek puanlıların 10 katı klavyeye girecek yüksek yazanlardan 3 katı çağırılacak mesela 10 kişi alıyosa 30 kişi mülakata kalacak 90 kelime yazıp mülakata kalmama durumu da var

denizimm42
Daire Başkanı
11 Ocak 2015 19:30

evet onu biliyorum puanım yeter galiba 82.5 bakalım 90 üstünde yazabilirsem gerisi Allah kerim.. 90 yetmez bence de en az 100 yazmamız lazım bence 100 civarı kotayı geçmeye yeter gibi ama belli de olmaz

üye_adınızz, 9 yıl önce

şimdi sistem değişmiş ama az da olsa puanlar yüksek kapatacaktır 70 i görmez muhtemelen en yüksek puanlıların 10 katı klavyeye girecek yüksek yazanlardan 3 katı çağırılacak mesela 10 kişi alıyosa 30 kişi mülakata kalacak 90 kelime yazıp mülakata kalmama durumu da var

kpssFobia
Şef
11 Ocak 2015 20:45

bende mecburen girmeyi düşünenlerdenim torpilim yok ama en azından şansımı denerim diyorum internetten çalıştım 90-100 arası yazdım ama Q klavye kullanıyorum sınavda F klavye mi olacak o zaman hiç yapamam çünkü :/

peymmar
Aday Memur
11 Ocak 2015 21:43

Ilandan sonra daha iyi yazarim diye on parmak ogrenmeye karar verdim.teknigini ogrendim yazabiliyorum ama cok cok yavas gidiyo,her gun calisiyorum ama sinava kadar 90 kelimeye ulasma umudum kalmadi sanirim kendimi denedikten sonra.hic yoktan iyi olurdu bu is napayim bilemiyorum.

biibf
Aday Memur
12 Ocak 2015 00:21

Bende istemedigi halde mecburiyeyyen girenlerdenim. Q klavye ile 3 dkda 95 100 arasi yaziyorum ama yetmiyor.ne yapacagiz bu kadar kisa surede bilmiyorum. Bir de metinler agir hukuki terimlerle dolu mu olacak daha once giren arkadaslar bilirler. Yardimci olun bizee :(

12 Ocak 2015 14:03

Malum icra için bugün başvurular başladı. İstenen evrakları mezuniyet belgesi ve daktilo/bilgisayar sertifikası ya da örgün öğretimde ders alındığına dair belge. Bunların asıllarını mı istiyolar yoksa asılları yanımızda götürsek fotokopileri aslı görülmüştür deyip kabul ediyorlar mı? Başvuran olursa paylaşırsa sevinirim.

12 Ocak 2015 14:04

Metinler sınavdan bir müddet önce internet sitesinden verilcek Bakanlığın. İlanda yazıyo ordan bakabilirsin.

biibf, 9 yıl önce

Bende istemedigi halde mecburiyeyyen girenlerdenim. Q klavye ile 3 dkda 95 100 arasi yaziyorum ama yetmiyor.ne yapacagiz bu kadar kisa surede bilmiyorum. Bir de metinler agir hukuki terimlerle dolu mu olacak daha once giren arkadaslar bilirler. Yardimci olun bizee :(

viyallizge
Yasaklı
12 Ocak 2015 14:11

hangi siteden çalışıyorsunuz klavyeye link atarmısınız en iyi site hangisi

Eliie
Aday Memur
12 Ocak 2015 17:38

Ben bugün başvuru yaptım tüm belgelerin fotokopisi veriliyor adalet komisyonu var oradan yardım alabilirsiniz orası sizi üst yazı için yönlendiriyor üst yazıyı alıp adliye içinde ki ptt den evraklarınızı yollatıyorsunuz makbuzu üst yazı aldığınız birime veriyorsunuz işlem bu kadar.
12 Ocak 2015 18:36

arkadaşlar hem icra katibliğine hem de zabıt kabibliğine başvurabiliyor muyuz?

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi