Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Ocak 2015 06:28

ilişik kesme icin yapılması gerekenler nelerdir

arkadaşlar bilen var mi? Hangi evraklarin hazirlanmasi gerek , nereye verilecek?

Kisacasi yapmamiz gereekenler neler?

asaygin
Müsteşar
20 Ocak 2015 08:30

Okulunuzdan 4 adet nakil belgesi alacaksınız. (Bazı yerlerde bu belgeler mem'den alınıyor).

Daha sonra bağlı bulunduğunuz milli eğitim müdürlüğüne gidip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra (yolluk ve onay gibi) Mal müdürlüğüne giderek buradaki ilişik kesme ve onay işlemlerinizi yaptırıyorsunuz. Mal müdürlüğü nakil belgelerinizden bir nüshasını alıyor.

Daha sonra tekrar milli eğitime dönerek belgenin bir nüshasını oraya bırakıyorsunuz. Buradaki işlemleriniz bitince eski okulunuza gidip 3. nüshayı da oraya bırakarak ayrılıyorsunuz.

Son olarak yeni okulunuza giderek elinizde kalan son nakil belgesi ile başlangıcınızı yapıyorsunuz. Burada sizden okulun anlaşmalı olduğu banka şubesinden hesap açmanızı ve aile yardımı beyanı doldurmanızı isteyecekler.

Hepsi bu kadar kolay gelsin

nikodemus
Memur
20 Ocak 2015 08:45

Cok tesekkur ederiz. Peki eski okulumuza gitmeden ilisik kesme imkanimiz var mi? saglik sebebiyle izindeyim eski okulumsa memleketin bi ucunda

asaygin
Müsteşar
20 Ocak 2015 08:52

Vekalet vererek ayrılış ve yolluk işlemlerinizi yaptırabilirsiniz

nikodemus, 9 yıl önce
Cok tesekkur ederiz. Peki eski okulumuza gitmeden ilisik kesme imkanimiz var mi? saglik sebebiyle izindeyim eski okulumsa memleketin bi ucunda

feritrehasaglam
Aday Memur
20 Ocak 2015 09:43

ben il içi yer değiştirdim. ara tatilden sonra ilişik kesip yeni okuluma başlasam problem olur mu

berkaygurcan
Aday Memur
20 Ocak 2015 10:10

Arkadaşlar ilişik kesmeyi 23 ocak cuma günü yapabilirmiyiz yoksa pazartesi günü itibariyle mi işleml

feritrehasaglam
Aday Memur
20 Ocak 2015 10:21

cuma başlıyor hocam. bir günde bitirirsin

beren_sevinç
Aday Memur
20 Ocak 2015 11:09

bende aynı soruyu sorucaktım cuma gününe kadar karaname gelir mi okula ben il merkezdeyimcuma gününden itibaren demişler acaba cuma günüde dahil mi yoksa pazartesi mi ilişik kesilebiliyor

sınıfçıyız68
Aday Memur
20 Ocak 2015 12:07

cumaya gelir hocam

d.gkhn
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2015 12:43

cok tesekkur sayin editorum

isaac_0808
Memur
20 Ocak 2015 14:41

peki vekalet ücreti ne kadar acaba noter mi veriyor

feritrehasaglam
Aday Memur
20 Ocak 2015 16:10

50 TL falan hocam

chnbnp
Aday Memur
20 Ocak 2015 16:49

Arkadaşlar bir şey danışacağım. Eşimin il dışı özür durumundan tayini çıktı. Eski okulunda görevlendirme müdür yardımcılığı yapıyordu. Görevlendirmesi 2 şubatta bitiyor. Müdürü raporlu. Tayini çıkmasına rağmen ilişik kesmesini görevlendirme bitene kadar geciktirebilirler mi?

blckmgc1
Aday Memur
20 Ocak 2015 17:06

arkadaslar il icinde yolluk alabiliyor muyuz? bunun icin ikametgahin bi alakasi var mi? benim ikametgahim gorev yerimde degil Problem olur mu

tipolojist
Aday Memur
20 Ocak 2015 20:55

sayın editör bu sözünü ettiğiniz işlemler kararname geldikten sonra mı yapılıyor? ve kararname geldiğinde ne kadar zamanımız var bu işler için?

asaygin, 9 yıl önce

Okulunuzdan 4 adet nakil belgesi alacaksınız. (Bazı yerlerde bu belgeler mem'den alınıyor).

Daha sonra bağlı bulunduğunuz milli eğitim müdürlüğüne gidip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra (yolluk ve onay gibi) Mal müdürlüğüne giderek buradaki ilişik kesme ve onay işlemlerinizi yaptırıyorsunuz. Mal müdürlüğü nakil belgelerinizden bir nüshasını alıyor.

Daha sonra tekrar milli eğitime dönerek belgenin bir nüshasını oraya bırakıyorsunuz. Buradaki işlemleriniz bitince eski okulunuza gidip 3. nüshayı da oraya bırakarak ayrılıyorsunuz.

Son olarak yeni okulunuza giderek elinizde kalan son nakil belgesi ile başlangıcınızı yapıyorsunuz. Burada sizden okulun anlaşmalı olduğu banka şubesinden hesap açmanızı ve aile yardımı beyanı doldurmanızı isteyecekler.

Hepsi bu kadar kolay gelsin

fzt.03
Aday Memur
20 Ocak 2015 21:00

herkesin ataması hayırlı olsun arkadaşlar. ilişik kestikten ne kadar zamana kadar başlayış yapılmalı eşim askerde 11 şubat itibariyle terhis olacak bu tarihe göre mi yapmalı başlayışı?dilekçe yazmaya filan gerek var mı?

ashil13
Genel Müdür
21 Ocak 2015 00:20

15 gün içerisinde göreve başlanması gerekir

fzt.03, 9 yıl önce

herkesin ataması hayırlı olsun arkadaşlar. ilişik kestikten ne kadar zamana kadar başlayış yapılmalı eşim askerde 11 şubat itibariyle terhis olacak bu tarihe göre mi yapmalı başlayışı?dilekçe yazmaya filan gerek var mı?

regret_b
Şef
21 Ocak 2015 09:33

il dışı ise 15 gün

il içi aynı gün yada cok uzaksa ertesi gün

ashil13, 9 yıl önce

15 gün içerisinde göreve başlanması gerekir

exorccist
Aday Memur
21 Ocak 2015 11:19

ilişik kesmek için süre kısıtımız ne kadar acaba arkadaşlar. Ben ücretsiz iznimi bitirmek için dilekçe verdim. Ancak bu dilekçe onay aldığında göreve dönüp ilişik kesebileceğim. Ne kadar sürecek onaylardan geçmesi bilemiyorum. Yetişmemesinden korkuyorum.

fzt.03
Aday Memur
21 Ocak 2015 11:42

ücretsiz iznimiz bitmeden ilişik kesemez miyiz acaba?

clement001
Aday Memur
21 Ocak 2015 13:35

yav benim il içi 270 km kardeşim aynı gün içinde nası yapim iki okulun işini

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi