Editörler : E.Kayı Han
20 Ocak 2015 19:13

icta katipliği başvuru

Arkadaşlar bugün Bakırköy adliyesinden başvurumu yaptım.Basvurucaklar için yardımcı olması açısından yazıyorum.Ordaki yetkili benim evraklarımı alıp beni pttye yönlendirdi.ptt den Kendi adıma değil bulunduğum adliye bassavcılıgı adına basvuru yaptım.Hatta önce kendi adresimi yazdım kız beni uyardı yanlış olmuş diye.Bu konuda sorular vardı belki yardımcı olur.

jjuuddaass
Memur
21 Ocak 2015 03:09

sen aps ye gönderici kısmına kendi adını yazmadın mı hocam kurumu mu yazdın ben kendi adımı yazdım

jjuuddaass
Memur
21 Ocak 2015 03:21

Mahalli Cumhuriyet başsavcılıkları aracı kılınarak sunulacak başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün DYS üzerinden ve fiziki olarak acele posta servisiyle (APS) sınav birimine gönderilecektir.

kurum adına gönderin diye birşey yazmıyor ben anlayamadım

sen kurum adına nasıl resmi yazı gönderebiliyorsun ayrıca bu terslikte bir iş yok mu sencede

granüllüer
Aday Memur
21 Ocak 2015 11:56

bilmiyorum.Anlattıgım gibi ben bana söyleneni yaptım.

granüllüer
Aday Memur
21 Ocak 2015 12:04

gönderici kısmını bulundugum bassavcılık adını ve zarfın üzerindeki numarayı yazdım.

AbaKüs43
Aday Memur
21 Ocak 2015 12:43

muharebeye mahbuz götürüyorsunuz o makbuza gönderici ve alıcıyı yazıyorsunuz eğer yanlış olsaydı makbuzu vediğiniz görevli anlardı uyarırdı bende gönderici kısmına zarfa ve makbuza kendi adımı yazdım yazıişleri müdürüne verdim tamam dedi bir sorun yok yani. Zaten zarfın içindeki önemli dışındaki değil sizin evrakınız gönderdiğiniz yere ulaşsın yeter.

cecendede
Şef
21 Ocak 2015 16:08

valla bende dün başvurdum adamlar bişeyler yaptılar 7 lira ver dediler varmı başka bişey dedim hadi güle güle dediler hiç ptt mtt görmedim

AbaKüs43
Aday Memur
21 Ocak 2015 16:56

arkadaşlar başvuruların kabul olup olmadığını ne zaman nerden öğrenebiliriz?

jjuuddaass
Memur
21 Ocak 2015 20:19

ayın 9 unda açıklama yapılacak ama ben aricam belge eksigi falan gibi sorcam dersen ankara adliyesini arayacaksın

AbaKüs43, 9 yıl önce

arkadaşlar başvuruların kabul olup olmadığını ne zaman nerden öğrenebiliriz?

AbaKüs43
Aday Memur
21 Ocak 2015 22:08

belge eksiği yok fotoğrafın bir tanesi zımbalı diğeri normal şekilde duruyor.

jjuuddaass, 9 yıl önce

ayın 9 unda açıklama yapılacak ama ben aricam belge eksigi falan gibi sorcam dersen ankara adliyesini arayacaksın

jjuuddaass
Memur
22 Ocak 2015 11:27

aps nin parası o 7 lira onlar topluca falan gönderecektir sen rahat ol sıkıntı yaşamazsın

cecendede, 9 yıl önce

valla bende dün başvurdum adamlar bişeyler yaptılar 7 lira ver dediler varmı başka bişey dedim hadi güle güle dediler hiç ptt mtt görmedim

mcn54
Aday Memur
22 Ocak 2015 12:58

Arkadaşlar ben icra katipliğine başvurdum ama kafama takılan birşey var.Bilgisayar bildiğine dair bir belge söz konusu.ben liseden bilgisayar yani resmi adı ile bilişim teknolojileri bölümü mezunuyum.diplomamın fotokopisini gönderdim.sizce ne olur kabul edilir miyim ?

acelyad
Aday Memur
23 Ocak 2015 18:35

22 ocakta tüm belgelerimle ptt'ye gittim aps ile göndermek istediğimi söyledim 7 tl verdim. İnternetten şu an gönderimi takip ediyorum daha Balıkesir PTT'de olduğu, normal teslim tarihinin de 26 ocak olduğu yazıyor ve PTTdeki memurun verdiği fişte de normal kurye yazıyor aps fln yazmıyor.. Bugün son başvuru günüydü başvurum geçersiz mi olacak şimdi?

umutluüye
Kapalı
23 Ocak 2015 19:44

Tam emin olmamakla beraber ben cevaplıyım sorunuzu.Bende ayın 15inde gönderdim takip sistemi ile kontrol ettim ancak 19unda Ankara'ya teslim edildiğini gördüm.Mühim olan başvuru tarihinin en geç son günü kalemdeki görevlinin sisteme bilgilerinizi işlemiş olmasıdır diye düşünüyorum,dosyanız bi kaç gün geçte ulaşsa sisteme girişiniz yapıldığı için sorun olacağını zannetmem

acelyad, 9 yıl önce

22 ocakta tüm belgelerimle ptt'ye gittim aps ile göndermek istediğimi söyledim 7 tl verdim. İnternetten şu an gönderimi takip ediyorum daha Balıkesir PTT'de olduğu, normal teslim tarihinin de 26 ocak olduğu yazıyor ve PTTdeki memurun verdiği fişte de normal kurye yazıyor aps fln yazmıyor.. Bugün son başvuru günüydü başvurum geçersiz mi olacak şimdi?

acelyad
Aday Memur
23 Ocak 2015 20:08

Teşekkür ederim cevabınız için aslında bi sorun çıkacak olsa bulunduğum yerdeki adliyede söylemeleri gerekirdi zaten ama aps'yle hemen ertesi gün ulaşır diye düşünmüştüm bende ekrandan takip ediyorum pazartesi belgelerim ulaşacağı görünüyor yani aps'nin normal kargodan daha hızlı olması gerekmiyor mu.. İnşallah bir sorun çıkmaz.

umutluüye, 9 yıl önce

Tam emin olmamakla beraber ben cevaplıyım sorunuzu.Bende ayın 15inde gönderdim takip sistemi ile kontrol ettim ancak 19unda Ankara'ya teslim edildiğini gördüm.Mühim olan başvuru tarihinin en geç son günü kalemdeki görevlinin sisteme bilgilerinizi işlemiş olmasıdır diye düşünüyorum,dosyanız bi kaç gün geçte ulaşsa sisteme girişiniz yapıldığı için sorun olacağını zannetmem

jjuuddaass
Memur
27 Ocak 2015 23:53

sorun olmaz merak etmeyin

acelyad, 9 yıl önce

Teşekkür ederim cevabınız için aslında bi sorun çıkacak olsa bulunduğum yerdeki adliyede söylemeleri gerekirdi zaten ama aps'yle hemen ertesi gün ulaşır diye düşünmüştüm bende ekrandan takip ediyorum pazartesi belgelerim ulaşacağı görünüyor yani aps'nin normal kargodan daha hızlı olması gerekmiyor mu.. İnşallah bir sorun çıkmaz.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi