Editörler : ayşegül bgm
22 Ocak 2015 00:26

Atanmış olan arkadaşlar bakabilirlermi ?

Merhaba arkadaşlar ben ortopedik protez ve ortez teknikeri olarak 2014 kpss önlisansta 90 aldım. ama kasımda kadro açmadılar bize, ne zaman açılacağınıda bilmiyoruz.. atanmam an meselesi fakat nereyi tercih edeceğimi bilmiyorum. önceliğim doğu illeri olacak, hayat şartları kolay ve hastanede döner sermayenin bol verildiği bir il tavsiye edebilirmisiniz bana ?

birde atanınca net olarak ne kadar maaş alırım sizce ? yani ayda 4 gece nöbette tutma hakkım varmış.. nöbet başı ne kadar kazanılıyor, her meslekte aynımı acaba ?

Genç Hemşire
Kapalı
26 Ocak 2015 22:05

Doğuya geldin mi en az iki yılını gözden çıkarman gerekiyor. Puanın da gayet iyi. Tercihlerinde iyi yerlere yerleşme imkanın yüksek. O yüzden iyi düşün derim.

Genç Hemşire
Kapalı
26 Ocak 2015 22:09

Nöbet ve icap paraları lise, önlisans ve lisanslarda farkediyor. Para için doğuyu yazmayı düşünme emin ol ki alacağın o parayı ev kirasına, yakıta carta curta harcan birikim de yapaman. Ben de Ardahan da görev yapıyorum kiralar yüksek yakıt parası ayrı dert bir de 12 ayın 8 ayı kar kış :) Puanını iyi değerlendir değerli kardeşim pişman olacağın birşeyi de yapma derim.

27 Ocak 2015 10:11

Bitliste görev yapıyorum. tıbbi sekreterim. Doğuya gelirsen maaşlar iyi olur. 2 yılda çalışır sonra memleketine dönersin inşAllah. Ortez protezciler nöbet tutmuyor diye biliyorum. en yakın zamanda atanman dileğiyle kardeşim.

konuduşı: burda bir ortez protez teknikeri var. hastanede ona uygun herhangi bir işi olmadığı için arşive gidecek dosyaları kontrol etme görevi vermişler. İyi de dosya benim işim. Neden bir ortez protez teknikerine arşiv dosyalarını kontrol ettireyim ki ? İnadına götürmüyorum. aslında hastanede ortez protezcilerin çalışacağı bir ortam yok fakat alçı pansuman birimi varsa orası en iyisi onlar için.

PROSER
Aday Memur
27 Ocak 2015 12:10

sevgılı dostum bende protez ortez mezunuyum ıkı yıl once atandım..ılk yerım sırnaktı..suan manısadayım ..sırnaktayken amelıyata gırıyordum onun farkı ve ek donerrın fazla olması ve doğuda maasta bırazdaha fark ettıgı ıcın maasım 3300 tl yı buluyordu...

simdı manısadayım maasım 2350 tl.. ama sunu söylemek ısterım aılen batıdaysa gel gıt masrafı cok oluyo bıde gelıp gıdınce o ek donerın kesılıyo o yüzden tam anlamıyla oyle yüksek para gecmıyo elıguzelı aılene yakın biyere atanman senın ıcın daha ıyı olacağını düşünüyorum..

şimdiden hayırlı olsun..

kptncksprv
Memur
28 Ocak 2015 04:02

teşekkür ederim hocam verdiğin bilgiler için, önceliğim doğu dememin sebebide zaten ailemin doğuda yaşıyor olmasıdır :D

zaten memnun kalmazsam kaldığım yerden eğitim durumundan atanırım farklı bir yere, şu anda ftr yi kazanmış durumdayım ama okumaya hiç hevesim yok malesef.

PROSER, 9 yıl önce

sevgılı dostum bende protez ortez mezunuyum ıkı yıl once atandım..ılk yerım sırnaktı..suan manısadayım ..sırnaktayken amelıyata gırıyordum onun farkı ve ek donerrın fazla olması ve doğuda maasta bırazdaha fark ettıgı ıcın maasım 3300 tl yı buluyordu...

simdı manısadayım maasım 2350 tl.. ama sunu söylemek ısterım aılen batıdaysa gel gıt masrafı cok oluyo bıde gelıp gıdınce o ek donerın kesılıyo o yüzden tam anlamıyla oyle yüksek para gecmıyo elıguzelı aılene yakın biyere atanman senın ıcın daha ıyı olacağını düşünüyorum..

şimdiden hayırlı olsun..

kptncksprv
Memur
28 Ocak 2015 04:05

hayatımız doğuda geçti bilmezmiyim :D

ama batıda hayat çok daha pahalı kim ne derse desin üstüne üstün maaşlar nerdeyse bin tl fark ediyor.. güzelim doğunun bir karışını tüm batıya değişmem :))

Genç Hemşire, 9 yıl önce

Nöbet ve icap paraları lise, önlisans ve lisanslarda farkediyor. Para için doğuyu yazmayı düşünme emin ol ki alacağın o parayı ev kirasına, yakıta carta curta harcan birikim de yapaman. Ben de Ardahan da görev yapıyorum kiralar yüksek yakıt parası ayrı dert bir de 12 ayın 8 ayı kar kış :) Puanını iyi değerlendir değerli kardeşim pişman olacağın birşeyi de yapma derim.

kptncksprv
Memur
28 Ocak 2015 04:08

yok hocam benim işim pansuman bile değil sadece alçıdır, hele dosya evrak hiç değil.. kimse bana başka işler yaptıramaz, sonuçta özel sektör değil alnımızın teriyle geldik oraya kpss yi geçerek.. hastanede hiç bir iş yapmadan gidip gelirim ama başkasının işini yapmam amele değiliz, bugüne bugün ünide ne eğitim almışsak odur görevimiz.

cengizyurek, 9 yıl önce

Bitliste görev yapıyorum. tıbbi sekreterim. Doğuya gelirsen maaşlar iyi olur. 2 yılda çalışır sonra memleketine dönersin inşAllah. Ortez protezciler nöbet tutmuyor diye biliyorum. en yakın zamanda atanman dileğiyle kardeşim.

konuduşı: burda bir ortez protez teknikeri var. hastanede ona uygun herhangi bir işi olmadığı için arşive gidecek dosyaları kontrol etme görevi vermişler. İyi de dosya benim işim. Neden bir ortez protez teknikerine arşiv dosyalarını kontrol ettireyim ki ? İnadına götürmüyorum. aslında hastanede ortez protezcilerin çalışacağı bir ortam yok fakat alçı pansuman birimi varsa orası en iyisi onlar için.

28 Ocak 2015 11:05

helal kardeşim. üstlere hakaret etmiyecek şekilde diretirsek kimse bizi branşımız dışında çalıştıramaz. kesin hükümler var bu konuda.

ya bir serum takmak çıkarmak kadar kolay birşey yoktur. ama hasta çok rica etse de hemşirenin işi olsa bile ben yine de yapmıyorum çünkü benim işim değil. hemşirelerde sağolsunlar kimse ne koltuğumu işgal ediyor ne de bilgisayarımı. çok memnunum yerimden çok şükür. darısı başına inşAllah mübarek.

kptncksprv, 9 yıl önce

yok hocam benim işim pansuman bile değil sadece alçıdır, hele dosya evrak hiç değil.. kimse bana başka işler yaptıramaz, sonuçta özel sektör değil alnımızın teriyle geldik oraya kpss yi geçerek.. hastanede hiç bir iş yapmadan gidip gelirim ama başkasının işini yapmam amele değiliz, bugüne bugün ünide ne eğitim almışsak odur görevimiz.

kptncksprv
Memur
28 Ocak 2015 13:39

Eyvallah hocam

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi