Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Ocak 2015 21:20

Özür atamasında gizlenen kontenjanlar

özür atamasında gizlenen kontenjanlar!!!
Birincisi;Özür grubu atamalarında, bazı okulların kontenjanlarının açık gösterilipte, sonradan meb yetkililerinin ; " Aa hata yapmışız, bu okulda açık yokmuş, okulun yanındaki bakkal mustaa emmi bizi uyardı, biz de durumu düzelttik, sizlere haber dahi vermeden, açık gösterdiğimiz okulu atamaya kapattık" cümlesinden bile daha tuhaf, garip, çağ dışı açıklama ve savunmalarını Allah'a havale ediyorum.
11 yıldır içinde bulunduğum kuruma "hiç olmayan güvenim", 9.5 şiddetinde depremle yine, yeniden sarsılıyor.
Her neyse, her türlü atamayı itina ile takip eden biri olarak, yukardaki ülkeme has garipliğin yanısıra, özür atamasında açık gösterilmeyen okulların "norm fazlası" atamalarına tercihe açıldığını görüyorum.
soru: Bakanlığın talimatı ve emriyle, özür grubu atamalarına, her türlü açık norm gösterilmek mecburiyetinde değil mi ?
Eğer böyleyse, maraştaki yetkililer neye dayanarak özre açılmayan okulları "norm fazlası" atamalarına açıyorlar ?

nekoydunLaKafana
Aday Memur
24 Ocak 2015 15:08

siz uyuyun. sonra da tayinim cikmiyor diye uzulup durun kimin Umrunda! bakin net sekilde soyluyorum; tum aciklari gostermek zorundalar ama gizliyorlar. Hem de bilerek gizliyorlar. arayin hakkinizi. bizim tayinimiz cikti fakat Yine de yaptiklari bicok insani magdur ediyor..
24 Ocak 2015 20:02

Her normu özür grubuna acmak zorunda degil.Bunun ilk atamasi var, il ici il disi istege bagli tayinleri var.Büyük kismi özür grubuna ayriliyor zaten.Normlardaki problem daha once il ilce emri ile gidenlerin daha sonra norm fazlasi seklinde atamalarinin yapilmasi.Sansi olan kacti gerisi yeni yonetmelige tabi .

nekoydunLaKafana
Aday Memur
24 Ocak 2015 20:14

ben tum aciklari gostermek zorundalar diye biliyorum. norm gizlemelerine gerek yok. sahtekarliklari bitirsinler fazlasiyla norm cikar zaten

insoglu1
Şef
24 Ocak 2015 21:46

bu dediğin yeni olan bir şey değil milletin canı yanınca bu haksızlığı görüyor sess çıkarıyor 4 yıldır ben kaç kere bu durumu her yerde söyledim.ete dokununca aklımıza geldiği için sayı hep az kalıyor dolyısıyla meblerde atamaları babasının çifliği gibi kullanıyor.istediği okulu tanışa göre istediği atamya açıyor.bakanlıkta buna göz yumuyor o yüden bundan bişe çıkmaz kızdığınla kalıyon

24 Ocak 2015 23:46

Memleketim 2010 yilindan beri il disi tayinlere acilmiyor ama 1 ay sonra bir bakiyorsun özür grubundan okula ugramayan arkadas 10 puan ile il merkezine atamasi yapilmis.Diger yandan da il icinden gelmeye calisan ozurden olsun yada istekten olsun adam merkeze inemiyor.il disi tikanmis il ici tikanmid ozurden gidenler gene sansliydi anlasilan artik o da tikanmis.il disi rotasyondan baska bir care goren varsa beri gelsin.Becayis kismen yarar ama careolmaz ancak batidan batiya yer degistirme.

insoglu1, 9 yıl önce

bu dediğin yeni olan bir şey değil milletin canı yanınca bu haksızlığı görüyor sess çıkarıyor 4 yıldır ben kaç kere bu durumu her yerde söyledim.ete dokununca aklımıza geldiği için sayı hep az kalıyor dolyısıyla meblerde atamaları babasının çifliği gibi kullanıyor.istediği okulu tanışa göre istediği atamya açıyor.bakanlıkta buna göz yumuyor o yüden bundan bişe çıkmaz kızdığınla kalıyon

nekoydunLaKafana
Aday Memur
25 Ocak 2015 22:21

il disina hic okul acilmasin demiyoruz ki biz. AYoyle bir dusunun; evlisiniz ve il icinden baska yere gectiniz. esiniz meb butun okullari ozre acmadigi icin gelemiyor. ne dusunursunuz?
25 Ocak 2015 23:43

hocam ben millet ailesi ile bulusmasin demiyorum ki zaten.Sadece ortadaki sebepleri sonuclari ortaya koyuyoruz.Mesele nedir özür grubu tayinlerin bati illerine yigilmasi,daha adayligi kalkmisogretmenin bir sekilde batiya gelmesi,ogrenim ozru sahtekarliklari ve il ilce emri muhabbeti.Sonuc itibariyle gerek istege bagli tayinlerde gerekse ozur tayinlerinde il ici- il disi tamamiyle kapanmak uzere.Halbuki en bastan ozur gruplarinda oncelikle acigin oldugu illere yonlendirme yapilipzorunlu hizmetlerini tamamlama saglansa,zorunlu hizmetini bitirmis insanlara becayis imkani verilse millet belli bir sure gorevini cok rahat il disi tayinle istedigi yere gidebilirdi.Ama su anda bir sirkulasyon yok becayis ancak batidaki ile batidakinin yer degistirmesi seklinde olur o da care degil.Bence her il icin belli bir sure siniri olmali her ogretmen en az 2-3 il gormeli.Asker polis gibi olmasa biraz daha uzun sureli bir rotasyon ancak hareketlilik saglar.

nekoydunLaKafana, 9 yıl önce
il disina hic okul acilmasin demiyoruz ki biz. AYoyle bir dusunun; evlisiniz ve il icinden baska yere gectiniz. esiniz meb butun okullari ozre acmadigi icin gelemiyor. ne dusunursunuz?

fizik06
Şef
26 Ocak 2015 20:06

ismini veremeyeceğim bir okulda 3 sınıfçı açığı olmasına rağmen özürde norm açılmadı.

mavi.yeşil
Aday Memur
05 Şubat 2015 14:19

böylece okullar öğretmensiz ; öğretmenler çaresiz bırakılıyor.

erentef2012
Aday Memur
07 Şubat 2015 00:42

her taraf ozur durumuna açılsın ayıp etmişler

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi