Editörler : F16 Gökçen
25 Ocak 2015 12:00

thy kabin memuru ilani-2015

Dünya?da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 4. kez Avrupa?nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bay ve bayançalışma arkadaşları arıyoruz.

Genel Koşullar

• T.C. vatandaşı olmak
  • 01/01/1986 ile 31/12/1991 tarihleri arasında doğmuş olmak
  • En az lise mezunu olmak (Yurtdışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir.)
  • İngilizceye ilave olarak Arapça, Almanca, Fransızca, Çince, İspanyolca, Japonca, Malayca/Malay Dili, Farsça, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Korece, Tayca, Swahili, Endonezce, Hintçe, Vietnamca, Felemenkçedillerinden en az birini bilmek.
  • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
  • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak

Sağlık ve Fiziki Koşullar

• Bayanlar için 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
  • Erkekler için 170-190 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır).*
  • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü?nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
  • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak
  • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak
  • *Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.?nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

• Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yalnızca bu adresten yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
  • Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra THY A.O. tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.

Adaylarımızın Dikkatine!

• 2012, 2013 ve 2014 Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
  • 2014 Kabin Memuru alım süreçlerimizde mülakatta elenen ve/veya süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan,
  • THY A.O.?dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen, adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.
  •  

feka7
Aday Memur
25 Ocak 2015 12:06

önceki ilanlardan farklı olarak ikinci dil şartı konulmuş.Diğer konularda da muhtemelen bahsedilmiştir ama ben mevcut çalışan arkadaşlardan yeni başyanların en son haklarını ve maaş durumunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler

melatonin06
Aday Memur
28 Ocak 2015 01:26

Arkadaşlar merhaba,

melatonin06
Aday Memur
28 Ocak 2015 01:35

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle, son 2015 THY KABİN MEMURLUĞU ilanında bahsi geçen

2.DİL ŞARTIINDAKİ KASIT NEDİR? Bu konuda bir sınav yapılacak mı?

veya herhangi bir seviyede olma şartı aranıyor mu? Örneğin ben Almanca da başlangıç seviyesindeyim. bu almanca bildiğim anlamına geliyor mu? Bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Özellikle THY ÇALIŞANLARI olarak görüşlerinizi belirtirseniz bizde başvuru yaparken bilinçli bir şekilde başvuru yapabiliriz.

29 Ocak 2015 23:48

thyda çalışan bir arkadaşımın dediğine göre bırakın 2. yabancı dili daha tek yabancı dili bile doğru düzgün konuşamayan hostesler varmış. yani anlayacağınız torpilin sağlam döndüğü bir kurum.

sadece ingilizce aradıkları zamanlarda dynet sınavı yapıyorlardı belli bir puanı geçen mülakata hak kazanıyordu. mülakatta da tamamen adamlara kalmış neler soracaklar ama orda da üç beş cümle kurduruyorlarmış ingilizce.

ahüela
Aday Memur
03 Şubat 2015 08:16

arkadaşlar bsşvuru yapıp da mail gelmeyen oldu mu ?

ahüela
Aday Memur
03 Şubat 2015 11:56

2015 Ocak ayı ilanına basvuru yapan hiç kimse yok mu ?

dodiddone
Aday Memur
04 Şubat 2015 16:05

Ben başvuru yaptım ama hala çağrılmadım ve mail de gelmedi, sizlerde durum ne?

umudauyandim
Aday Memur
04 Şubat 2015 18:19

Mail hakkında fikrim yok lakin ilan yayından kalkınca çağırmalara başlıyorlar.

dodiddone, 9 yıl önce

Ben başvuru yaptım ama hala çağrılmadım ve mail de gelmedi, sizlerde durum ne?

zamazingo34
Aday Memur
05 Şubat 2015 17:54

ingilizce ve rusça biliyorum başvurdum ilan yayından kalkmış ama dönüş olmadı henüz

reco27
Memur
08 Şubat 2015 13:27

2. dilimiz olsaydı da başvuru yapsaydık keşke :)

ahüela, 9 yıl önce

2015 Ocak ayı ilanına basvuru yapan hiç kimse yok mu ?

dilekhandan86
Aday Memur
10 Şubat 2015 14:21

ben başvuru yapmıştım 12 şubatta sınava çağırıldım kafam karışık ama :(

reco27
Memur
11 Şubat 2015 13:42

neden?

dilekhandan86, 9 yıl önce

ben başvuru yapmıştım 12 şubatta sınava çağırıldım kafam karışık ama :(

dilekhandan86
Aday Memur
11 Şubat 2015 16:33

süreklilik olacak mı o beni düşündüren, her şey yolunda gitti kazandık ve işe başladık diyelim ben aidiyet duygusuyla çalışmak istiyorum sürekli olsun istiyorum bu noktada kafam karışık.

reco27, 9 yıl önce

neden?

reco27
Memur
12 Şubat 2015 13:12

bana sorarsan işini düzgün yaptığın sürece süreklilik olur bu konuda kafanın karışmasına izin verme

ÇevirMEN22
Aday Memur
16 Şubat 2015 03:54

ilanı kaçırdık,bi dahakine artık

reco27
Memur
16 Şubat 2015 13:12

ikinci dilin var mıydı? eğer var ise kaçırman üzücü gerçekten ama sorun değil bri dahaki ilana da bildiğin dilleri yazarsan sana avantaj sağlayacaktır

ÇevirMEN22, 9 yıl önce

ilanı kaçırdık,bi dahakine artık

guzelsevimm
Aday Memur
25 Şubat 2015 20:01

eğitim için mail alan var mı ?

reco27
Memur
26 Şubat 2015 15:44

Arkadaşlar, alacağım cevapların tamamen tahmin üzerine olacağını bilmeme rağmen yine sormak istiyorum. Malum Thy 2015 yılında kabin için 2000 kişi alacaklarını açıkladı.

Nerdeyse Mart ayına girdiğimiz şu dönemde sizce ilanlar ne zaman açılır yaş sınırı ne olur?

baybeveridge
Aday Memur
26 Şubat 2015 20:58

THY çağırsanda gelmıyorum artık !!!

Gusto34
Aday Memur
27 Şubat 2015 18:24

Arkadaslar mart'in 5 ne ingilizce sinavina cagrildim. Bu sinavina ilgili bilgi verebilecek birisi var mi?
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi