Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Ocak 2015 14:00

branş sınıfları

Okulumuzda yıllardır çok güzel branş sınıfları oluşturulmuş ve tüm branş öğretmeni arkadaşlarımız sınıflarını branşlarına göre görsel dökümanlarla teknik donanım ile donatıp eğitimlerini vermekte iken yeni gelen eğitim düşmanı egolarını tatmin etmek isteyen bir müdür branş sınıflarını dağıtıp öğrenci gezmesin öğretmen gezsin diyerek tüm itirazlara rağmen sabit derslikler oluşturmak istiyor her şubenin bir sınıfı olacak öğretmen branşıyla alakasız sınıflara gidip orada ders işleyecek müdürün buna yetkisi var mıdır?Bakanlığın okullara bunu engelleyecek yazılar göndermesi sağlanabilir mi?Bu durum nasıl öğrencinin yararına olabilir?öğrencinin yararına değil zararına ise buna kim dur diyebilir?

oldu wala:)
Genel Müdür
25 Ocak 2015 14:44

hocam dediğiniz sistemi biliyorum çok daha güzel ama artık çoğu okulda branş sınıfı kalktı.yapacak bi şey yok.müdüre katlanacaksınız.

aniceman
Daire Başkanı
25 Ocak 2015 21:18

mağlesef siz hiçbir şey yapamazsınız ama veli isterse her şeyi yaptırabilir ; ) (ben her okulda ders

aniceman
Daire Başkanı
25 Ocak 2015 21:20

(ben her okulda derslik sistemi olsa derken şu olana bakın...)

westboy
Şube Müdürü
25 Ocak 2015 23:14

Aynı dertten ben de muzdaribim hocam.Önce eski müdürüm dönem başı sınıflarda demirbaş eşyalara çok zarar veriliyor ve sahibi tespit edilemiyor diyerek branş sınıf uygulamasını bırakacağını söylemişti, ancak Talim Terbiye Kurulu'nun 15.02.2008 tarih ve 1514 sayılı ''Her okul imkanlar dahilinde eğitim-öğretimin kalitesinin arttırılması için branş sınıf uygulamasına geçmelidir'' şeklindeki kararını gösterince vazgeçmişti.Aradan 3 ay sonra yeni müdürümüz geldi bu defa da o başladı branş sınıfından vazgeçeceğim diye, yukarıdaki yazıyı göstermeme rağmen kararından vazgeçmeyeceğini söyledi.Maalesef bu gibi durumlarda meslektaşlarımız da destek çıkmıyor, bana müzikçi dışında destek veren olmadı, diğerleri tasdiklediler müdür beyi, 2.dönem sınıfım elimden alınırsa sanırım gerilimli günler bizi bekleyecek....

manolyam38
Aday Memur
26 Ocak 2015 10:43

öğrencinin yararına olsa anlayacağım fakat bu dayatmanın amacını anlayamıyorum amacı bilen var mı?

26 Ocak 2015 16:25

Okulumda bir süre uygulandı, gördüğüm olumsuzlukları yazayım

26 Ocak 2015 16:34

Maddeler halinde cevap yazdım ama hata verdi, worde yazıp kopyala yapıştır yapayım dedim ona da izin vermiyor sistem. Yapabilirsem madde madde kısa cevap olarak yazacağım

26 Ocak 2015 16:35

Öğrenci sınıfı sahiplenmiyor, pis ve hor kullanıyor, bu konularda her sınıf bir başkasını suçluyor,

26 Ocak 2015 16:36

Teneffüsler kaç göçle geçiyor, defter, kitap gibi malzeme kayıpları artıyor.

26 Ocak 2015 16:39

Belli bir sınıf olmadığı için boş derslerde veya öğlen aralarında sıkıntı yaşanıyor.

26 Ocak 2015 16:40

Sınıftaki sıra masa en kalabalık sınıfa göre ayarlanmak zorunda.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi