Editörler : crops35

Kapalı
27 Ocak 2015 21:25

hep atama bekliyoruz diyonuz peki atanalar ne alemde beni dinleyinnnn

ben 4 yıllık kamu yönetimi mezunuyum.2014 ekpss ile bir adliyeye atandım.adalet bakanlıgı kıllık çıkardı çalışabilecegim alanları istedi gittim onun için 200 tl verdim raporu aldım raporda...EFOR GEREKTİREN VE AGIR İŞLERDE ÇALAIŞAMAZ arporu verildi.....hastalıgım şu kifoskolyoz baglı orta dereceli solunum bozuklugu.şimdi gelelim çalıştıgım yere.

1)ÇALIŞTIGIM YER ARŞİV TOZ TOPRAK BÜTÜN GÜN BU BENİM ORTA DERECELİ SOLUNUMUMA ZARAR VERİYORMUŞ DOKTOR DİYOR.HASTALIGIN İLERLER DEDİ

2)5 KİLOGRMDAN FAZLA AGIR YÜK TAŞIYAMAM YERİ GELİYOR 15 20 KG TAŞIYORUM...BUDA KİFSKYOZ ARTMASINA VE YÜKSEK DERECELİ SOLUNUM BOZUKLUGU YAPMASINA NEDEN OLUR DEDİ DOKTORUM

3)KİFOSKOLYOZ HASTALARI UZUN SÜRE YÜRÜYEMEZ ZATEN CİGERLER SORUNLU NEFES PROBLEMİ OLUR ADLİYE 20 DÖNÜM GÜNDE 15 KM YÜRÜYORUMDUR.GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK.

4)GÜZEL BÜROLARDA ESAS KARAR SAVCILIK TALİMAT GİBİ BÜROLARDA LİSE MEZUNU KİŞİLER MASABAŞI İŞTE BEN 4 YILLIK MEZUN ARŞİVDE HAMAL ADİ BU ÖZEL SEKTÖRDE OLURDUDA DEVLETTEE OLUYORMU DERSİN OLUYOR..

İŞTE BENİM HAYAT ÇİLEM BU NE DİLEYİM SİZCE İYİMİ OLDU KÖTÜMÜ HASTALIGIMIN DAHADA ARTACAK NE YAPAYIM PARASINI...

prof.34
Şube Müdürü
27 Ocak 2015 21:34

Var olan konuma şükretmek, daha iyi bi konum için de elinden geldikçe çalışmak gerekir. Sonuçta bulunduğun yeri bileğinin hakkıyla girdiğin bi sınavdan kazandıysan bu düşünceyle gayet rahat olmalısın. Hastalığına gelince hakkını aramak için çeşitli yollar var bunları araştırmanı öneririm. Ama hiçbir zaman herşey mükemmel yada seni mutlu edecek düzeyde olmayacaktır çünkü insanoğlunun mayasında "hep daha fazlası" fikri var.

heiken
Daire Başkanı
27 Ocak 2015 21:43

atanamayan atanmak ister. atanan daha iyi şartlar ister. mezun olmayan atama tarihi kendi mezuniyet tarihinden bir gün sonraya denk gelsin ister... varya bu camia kadar bencil bir topluluk görmedim ben her koyun resmen kendi bacağından asılıyor

Karargahx
Daire Başkanı
27 Ocak 2015 22:32

calisamiyacagini doktor belgelerse zaten calistiramaz senin yaptA±gin is memur isi degil 4 yilliklardan hizmetlide almadilar nasA±l is anlamadA±m.

sercan1988
Kapalı
27 Ocak 2015 22:40

ben işimden memnunun neden hep bir acımasızca eleştiri anlamadım.ben işimden memnunun neden hep bir acımasızca eleştiri anlamadım. atanan iyi şartlar isticek tabi engelli ile sağlam olan bir değil yorum yaparken bunada dikkat edin lütfen ayrıca burası özel sektörde değil

mezun statüsü devlette farkeder ne diyeyim ne desen eleştiren oluyor işte insan oglunun mayasında varmış bende hırs yok dünyalık aldıgım 3 bin maaşı bile anneme babama verdim dünya malı dünyada kalır ama sağlıgın kıymetini hakikaten engelli olan kişi sizin beni eleştiri yerine sahip çıkmanızı beklerdim

ayrıca işimden çok memnunum ama dedim ya devlette mezun statüsü ve engelli konumuna göre çalıştırlmamama isyan gün ediyom..birgün sizde memur olursanız anlarsınız beni

heiken
Daire Başkanı
27 Ocak 2015 22:54

önce yazdığın başlığa bak hep kadro istiyorsunuz ama atananlara bakmıyorsunuz mukabilinden yazıyorsun sonra aman eleştirmeyin yapıyorsun sen atama bekleyenle çalışanı karşılaştırırsan heralde cevabını alırsın hiç maaşımı hayır kurumlarına verdim edebiyatı yapma şimdi

sercan1988, 9 yıl önce

ben işimden memnunun neden hep bir acımasızca eleştiri anlamadım.ben işimden memnunun neden hep bir acımasızca eleştiri anlamadım. atanan iyi şartlar isticek tabi engelli ile sağlam olan bir değil yorum yaparken bunada dikkat edin lütfen ayrıca burası özel sektörde değil

mezun statüsü devlette farkeder ne diyeyim ne desen eleştiren oluyor işte insan oglunun mayasında varmış bende hırs yok dünyalık aldıgım 3 bin maaşı bile anneme babama verdim dünya malı dünyada kalır ama sağlıgın kıymetini hakikaten engelli olan kişi sizin beni eleştiri yerine sahip çıkmanızı beklerdim

ayrıca işimden çok memnunum ama dedim ya devlette mezun statüsü ve engelli konumuna göre çalıştırlmamama isyan gün ediyom..birgün sizde memur olursanız anlarsınız beni

Karargahx
Daire Başkanı
27 Ocak 2015 22:59

isimden memnunum diyorsun ama biton bahane kardeAYim rahatsizligin varsa hukuki cozumleri var git MA¼dA¼re sole olmadA± bi ustune sAyle rahatsizligin a gAre ayarlamak zorundalar

heiken
Daire Başkanı
27 Ocak 2015 23:09

hocam yeri gelmişken bu konuda gerekli girişimi yapıp sonuç alan arkadaşlar gördünüz mü hiç ? örnekler var mı yani

Karargahx, 9 yıl önce
isimden memnunum diyorsun ama biton bahane kardeAYim rahatsizligin varsa hukuki cozumleri var git MA¼dA¼re sole olmadA± bi ustune sAyle rahatsizligin a gAre ayarlamak zorundalar

firaxxx
Aday Memur
28 Ocak 2015 00:03

sercan1988 kardes bizde yeni atandik umarim calisacagimiz alan sA±kA±ntA±lA± olmaz ...adliye benide dusundurmekte cunku bir nitelik yok anladigim kadari ile ...bir de adliyelerde bizim gibi salt memur kadrosunda calisan yok sanirim...yani kadrolar katip,mubasir yazi isleri md vs var ??

ugurmert
Şef
28 Ocak 2015 09:48

lisans mezunları, ortaögretime okusaydınız diyor.şimdi bu arkadaşın dediğine bi bakın üniversite mezunu ve hademelik yapıyor.benim sitemim budur.devlet bizi birbirimize düşürüyor.engelli kadrosunda nitelik vereceği iş için değil sadece kadroları doldurmamak için isteniyor.

nurtanes
Genel Müdür
28 Ocak 2015 11:11

senin engelli arkadaşlarına tutumun çok yanlış arkadaşım buraya konu açanlar yada durumunu paylaşanlarda senin gibi engelli olduğunu unutma. arkadaşın konu açıp bişeyler paylaşması çok doğal herşeyde bir bilmişlik modun var ayrıca açılan konulara cevap verme zorunluluğun yok okur geçersin bir bildiğin varsada kendine saklarsın....

heiken, 9 yıl önce

atanamayan atanmak ister. atanan daha iyi şartlar ister. mezun olmayan atama tarihi kendi mezuniyet tarihinden bir gün sonraya denk gelsin ister... varya bu camia kadar bencil bir topluluk görmedim ben her koyun resmen kendi bacağından asılıyor

nurtanes
Genel Müdür
28 Ocak 2015 11:21

arkadaşım bu kamuda yada özelde farketmiyor aslında bize hangi işi yapabilirsinden ziyade bu işi yap diye önümüze koyuyorlar. yani bize seçenek bırakmıyorlar. bizde bazı yerlerde hakkımızı aramıyoruz boyun eğiyoruz çünkü işsizlik korkusu var işi kaybetme korkusu var bizim yönetmeliktede zaten diyor ki engelli çalışabileceği statünün ne altında nede üstünde çalıştırılamaz. sen ne olarak atandında seni arşive verdiler rahatsızlığın varsa ve sağlığını etkiliyorsa yaz dilekçeni yada çık müdüre anlat durumu olmadı yönetmeliği ve dr. raporunu sun hakkını ara yani dediğin gibi sağlığın olmadıktan sonra paranın, pulun anlamı olmaz. bence rahatsızlığını bildirmelisin

sercan1988, 9 yıl önce

28 Ocak 2015 11:37

Hakkını ara hakkını aramyana inan devlet daireside olsa ekmek yok kardeşim.sana tavsiyem devamlı rapor al ve raporlarda hastalıgınla alakalı olsun en sonunda seni ordan alırlar.

muhendis1986
Genel Müdür
28 Ocak 2015 16:52

madem öyle bu tür işlerde çalışma.. niye çalışmıyorsun yapmıyorsun derse amirin aynen bunları söyle..

Karargahx
Daire Başkanı
28 Ocak 2015 17:54

alttan alırsan hep ezilirsin.

wanted-50
Aday Memur
28 Ocak 2015 18:46

seni çok iyi anlıyorum kardeşim çalıştığımız kurumun adı ADALET ama adaletin zerresi yok.

sercan1988
Kapalı
28 Ocak 2015 18:54

PEKİ TEŞEKKÜREDERİM

ghettokids
Kapalı
28 Ocak 2015 23:19

hangi adliye nerdesin kardeşim sen ?

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler