Editörler : Lanet
31 Ocak 2015 19:48

60 Kaymakam Adayı alımı/28 Mart
Arkadaşlar burdan süreç hakkında tartışabiliriz

hakyol1453
Memur
31 Ocak 2015 19:50

Sınavın açık uçlu olması ve piyasada bu tarz kaynakların "hiç" olmaması sınavın ne kadar zor olacağını gösteriyor.
02 Şubat 2015 20:29

sınava girip girmeme konusunda kararsızım aslında bi yandan çok istiyorum

hakyol1453
Memur
03 Şubat 2015 18:32

Süre çok kısıtlı ve zaten sınavın formatı çok belirsiz..

buyukbilge
Aday Memur
19 Şubat 2015 19:09

ARKADAŞLAR HERKESE BAŞARILAR DİLİYORUM.

28 MART 2015'TE YAPILACAK OLAN KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAVI İÇİN BİN BİR EMEK VE

ZAHMETLE HAZIRLADIĞIM, ANAYASA VE İDARE HUKUKU ALANINDA ÖSYM'NİN

YAPACAĞI KLASİK SINAVA UYGUN TAMAMI ÖZGÜN TAM 1536 SORU VE CEVAPLARINI

SİZLERLE PAYLAŞABİLİRİM. DAHA ÖNCE KAYMAKAMLIK SINAVINI KAZANAN BİRİ

OLARAK BU SORULARIN SİZLERE ÇOK FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM.

BU SORULARIN CEVAPLARINI İYİ BİR ŞEKİLDE KAVRADIKTAN SONRA

KONU ANLATIM KİTAPLARIYLA VAKİT KAYBETMENİZE GEREK KALMAYACAK.

SADECE 50 TL KARŞILIĞINDA WORD DOSYASI OLARAK E-POSTA ADRESİNİZE

GÖNDERECEĞİM.İSTEYEN YAZICIDAN ÇIKTISINI ALABİLİR.

BUNUN İÇİN [email protected] ADRESİNE TELEFON NUMARANIZI GÖNDERMENİZ

YETERLİ OLACAKTIR. ALLAH EMEĞİNİZİ ZAYİ ETMESİN,YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

ÖRNEK SORULAR:

1-)1982 ANAYASASI KAÇ MADDEDEN OLUŞUR ?

(Dikkat ederseniz çok basit ama çoğu adayın gözünden kaçabilecek bir ayrıntı)

2-)DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HANGİ YILDA KURULDUĞUNU VE İLK KEZ HANGİ ANAYASADA YER ALDIĞINI YAZINIZ ?

(2014 kaymakamlık sınavında peygamber efendimizin veda hutbesiyle hukuk ilkeleri arasında bir konuda karşılaştırma istenmişti.Bu sınavda Diyanetle alakalı soru neden gelmesin)

ctrl_
Aday Memur
22 Şubat 2015 02:04

Size şunu sormak için rahatsız ediyorum: Acaba içişleri bakanlığının yapacağı kaymakamlık sınavından sonra mülakata hak kazanılırsa, sınav esnasında ya da mülakat esnasında yds (yabancı dil sınavı) alınan dil puanı etkili olacak mı, ya da bu sınavdan herhangi bir baraj puanı almak gerekiyor mu? Dil sınavından baraj puanı almak gerekiyorsa, en son hangi tarihte alınmış olması gerekiyor? Saygılarımla

hakyol1453
Memur
22 Şubat 2015 10:12

Yabancı dil puanı istenmiyor

fyztyfr
Aday Memur
22 Şubat 2015 14:56

sınava başvuran aday sayısı hakkında bilgi veya tahmini olan varmı önceki yıllarda ortalama 1000 civari aday basvuruyordu kpss şartı kalkmasından dolayı bu sayı artmısmıdır

hakyol1453
Memur
22 Şubat 2015 19:34

Sayı konusunda artış olduğu ortada, sınavın formatı da merak konusu sınav ücreti yüksekti fakat sınava girip girmeme konusunda kararsız kalanlar için caydırıcı nitelikte değildi, tahminimce bu sayı 5bini aşacaktır

atakanak
Aday Memur
12 Mart 2015 09:32

Öncelikle tüm arkadaşlara başarılar dilerim. Yüce Rabbim hak edene elbette yardım edecektir. Bundan kimsenin şüphesi yoktur. Bende bu sınava girmek istedim ancak nasip olmadı. Bundan sonraki sınava girmek istiyorum. Bu sınavda başaralı olan arkadaşlardan; yardım bekliyorum. Sınavı kazandıktan sonra elinizdeki kitap ve dokümanları göndere bilir misiniz? Böylece sizin başarı sevincinize ben; inşallah bende başarılı olursam benim başarıma da sizler ortak olursunuz. Saygı ve selamlarla. Allah yar ve yardımcınız olsun. (Rumuz: Atakan Akansel)

hakyol1453
Memur
12 Mart 2015 18:33

İnşallah kazanırsak neden olmasın ;) fakat öyle kolay bir sınav olmayacak pek bi umut olmadan giren kişi sayısı çok fazla ben de onlardan biriyim, işimiz Allah'a kalmış artık :)

atakanak
Aday Memur
13 Mart 2015 23:43

Allah gönlünüze göre versin, umutsuz da olmayın. Her şey bir noktadan sonra zaten nasip kısmet işi oluyor. Sadece çalışmak, kalanı da Allah bırakmak :)) en güzeli.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi