Editörler : Lanet

10 Şubat 2015 21:49

11.Sınıf Dil Anlatım -Yardım-

Hocalarım merhaba,Bu yıl ilk kez 11.sınıf Dil Anlatım dersine giriyorum.Ders Kitabı çok değişik geldi.İçeriğe adapte olamadım.Kullandığınız yardımcı kaynaklardan neyi önerirsiniz?Ayrıca soruların bazılarında arkadaşlar ile ihtilafa düştük.Yıldırım yayınlarının cevap anahtarını nereden bulabilirim.Teşekkürler?

bayanbayan
Şube Müdürü
12 Şubat 2015 00:23

selam hocam editor yayınlarının kitaplarını set halinde alabilir ve ondan yararlanabilirsiniz

bayanbayan
Şube Müdürü
12 Şubat 2015 00:24

11. sınıf dil ve anlatımda pek problem yok hocam son derece rahat. bütün yıl öğretici metinler var

alv
Şef
14 Şubat 2015 15:22

Teşekkür ederim hocam,editör yayınlarını inceleyeyim hemen..Evet, MEB'in kitabına baktım.Gerçekten de bir şey yok,okuma parçaları ile doldurmuşlar kitabı.bana garip gelen de bu oldu.Daha kapsamlı olmasını bekliyordum.

emre pino
Aday Memur
15 Şubat 2015 11:13

guncel

great war
Memur
30 Mart 2015 21:27

meb'in kitabı bomboş.

örneğin makale ve deneme konusuna dörder hafta ayrılmış müfredatta. o kitaplarla 4 hafta dolmaz elbette.

hoş yardımcı kaynak kullansan ne olacak, sonuçta gezi yazısı, fıkra, sohbet gibi konularda hangi kaynakları kullanırsan kullan, ayrılan süre çok fazla. problem buradan kaynaklanıyor.

aydesa
Aday Memur
21 Nisan 2015 19:01

yıllık planlarda metindeki ses bilgisi yazım vb ne bakar diyor biz yazım kuralları ve noktalama da anlatacagız fazladan. Bana kalırsa çocukları derste oyalamaya çalışan boş boş duran bir öğretmen gibi duracagımıza aktif biçimde bilgi veren olmalıyız. müfredat çok boş 3 haftada makalenin nesini anlatalım..

vertical_128
Memur
23 Nisan 2015 12:59

Hocam üzerinden bayağı bir zaman geçmiş ama yinede cevap verelim. www.edebiyatogretmeni.org bakınız

ikiseksen
Şef
03 Mayıs 2015 23:13

Okul bitti gerçi ama.Ben müfredatta olan konuları plana bağlı kalmadan bir an önce bitirip ders kitabında da hoşumuza giden metinlere şöyle bir göz atıp YGS de ağırlıklı çıkan konular üzerinden kısaca konu anlatımı ve bol test çözümü yapıyorum.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi