Editörler : Pangaea
23 Şubat 2015 12:20

KGM Mülakatı

Arkadaşlar bu karayolları mülakatında takım elbise giyme mecburiyetliği var mı? Bir de geçen hafta sınava giren arkadaşlar bilgi verebilirmi?

23 Şubat 2015 12:45

ben de bu baslığı bekliyodum :)

takım elbise giyme zorunluluğu yok ama giysen daha iyi olur bence daha şık,ciddi, resmi olur :)

hiç katılan arkadas yok mu bizi bilgilendirse sorular fln nasıl, ortam vs ??

mecheng89
Aday Memur
23 Şubat 2015 13:16

Takım elbise zorunluluğu yok ama mülakata gelen arkadaşlar takım elbise giyinmişti. Bence giyseniz iyi olur.

Sınav ortamına gelecek olursak sayısını hatırlamıyorum ama 9-10 kişilik bir sınav komisyonu masanın bir tarafına, siz karşı tarafına oturuyorsunuz. Önce kendinizi tanıtıyorsunuz daha sonra önünüzde kapalı zarflar var ve rastgele bir zarf seçmeniz isteniyor. Zarftan 3 adet soru bulunan bir kağıt çıkıyor ve bu soruları sözlü olarak cevaplamanız isteniyor.

efcedu
Aday Memur
23 Şubat 2015 13:33

zarf muhabbeti iyiymiş

23 Şubat 2015 13:48

bilgilendirdiğin için sağol kardeşim. o 3 sorunun hepsi mesleki mi, ayrıca soru soruyolar mı zarf haricinde veya genel kültür sorusu felan, bi de uygulamalı mı dsi gibi maket tahta felan var mı yoksa sadece sözel olarak mı cevaplıyosun.

mecheng89, 9 yıl önce

Takım elbise zorunluluğu yok ama mülakata gelen arkadaşlar takım elbise giyinmişti. Bence giyseniz iyi olur.

Sınav ortamına gelecek olursak sayısını hatırlamıyorum ama 9-10 kişilik bir sınav komisyonu masanın bir tarafına, siz karşı tarafına oturuyorsunuz. Önce kendinizi tanıtıyorsunuz daha sonra önünüzde kapalı zarflar var ve rastgele bir zarf seçmeniz isteniyor. Zarftan 3 adet soru bulunan bir kağıt çıkıyor ve bu soruları sözlü olarak cevaplamanız isteniyor.

mecheng89
Aday Memur
23 Şubat 2015 13:55

Rica ederim. Uygulamalı herhangi bir şey yapılmadı. Direkt sözlü olarak cevap veriyorsunuz. Zarftaki sorular meslekle alakalı, onun dışında Karayolları hakkında ufak sorular oldu.

Aleksandır Petroviç, 9 yıl önce

bilgilendirdiğin için sağol kardeşim. o 3 sorunun hepsi mesleki mi, ayrıca soru soruyolar mı zarf haricinde veya genel kültür sorusu felan, bi de uygulamalı mı dsi gibi maket tahta felan var mı yoksa sadece sözel olarak mı cevaplıyosun.

bilgisayarcibilg
Aday Memur
23 Şubat 2015 13:56

Ben de mülakata girenlerdenim, zarftaki 3soru da mesleki soru, 4 şıklı soruydu 3üde. Bunun dışında kgm hakkında ne biliyorsun diye sordular, birkaç güncel tarzı soru sordular mesela bana ilk internet türkiyede nerede kullanıldı diye sordular ki zaten buda kpss sınav sorumuzdu

muhendisin salatasi
Şube Müdürü
23 Şubat 2015 15:49

sorular hikaye torpil sahane ne yapin edin torpil bulun yoksa ugrasmayin benden soylemesi burasi tr

23 Şubat 2015 16:03

ana soru altında 4 tane kısa soru mu vardı yani o zaman toplamdda 12 tane kısa soruya cevap verdiniz öyle mi

bi de buraya yazıp bilgilendiren arkadaşlara çok çok teşekkür ederim, inş mülakatınız çok iyi geçmiştir emeklerinizin karşılığını alırsınız :)

bilgisayarcibilg, 9 yıl önce

Ben de mülakata girenlerdenim, zarftaki 3soru da mesleki soru, 4 şıklı soruydu 3üde. Bunun dışında kgm hakkında ne biliyorsun diye sordular, birkaç güncel tarzı soru sordular mesela bana ilk internet türkiyede nerede kullanıldı diye sordular ki zaten buda kpss sınav sorumuzdu

23 Şubat 2015 16:15

karayollarına torpille girmek isteyen arkadaşların dikkatine:

1- Kul hakkı yiyorsunuz, hakeden biri varken siz torpille giriyorsunuz. Hayat boyu hakeden değilde siz o işte çalışacaksınız. Vebalini siz düşünün.

2- Torpille girdiniz diyelim, içeride siz rahat bırakırlarmı. Trilyonlarca liralık ihalelere imza atacaksınız. Tepedekiler "merak etme abi bu bizden şunun referansıyla geldi buraya" diyip en önemli işlere sizi vercekler. Sizin cebinize girecek 3 kuruş müteahitin cebine girecek haksız trilyonlar olacak. Sonra mahkemelik olursanız hakim ilk sizi bilir sizi atar hapse ama tmüteahite bişey olmaz.

3-Mulakata girdiğinizde heyete şunu sorun: niye diğer kurumlar mulakatla almıyorda siz alıyorsunuz?

4-Mulakatta meslekle ilgili zor bir soru sormazlar çünkü zor soruyu torpilli adamın cevaplayamama ihtimalini göz önüne alırlar.

Sizin vicdanınız. 3 günlük hayatta değmez bugun varsınız yarın yoksunuz, fani dünya varsın az olsun sizin olsun :))

bilgisayarcibilg
Aday Memur
23 Şubat 2015 16:24

Yok 4 soru var ama test yani, a,b,c,d şıklarından birisi cevap

ana soru altında 4 tane kısa soru mu vardı yani o zaman toplamdda 12 tane kısa soruya cevap verdiniz öyle mi

bi de buraya yazıp bilgilendiren arkadaşlara çok çok teşekkür ederim, inş mülakatınız çok iyi geçmiştir emeklerinizin karşılığını alırsınız :)

bilgisayarcibilg
Aday Memur
23 Şubat 2015 16:25

Bende karıştırdım ya, 3 soru ve test şeklinde:)

Yok 4 soru var ama test yani, a,b,c,d şıklarından birisi cevap

23 Şubat 2015 16:59

o da iyiymiş :) tekrar çok teşekkür ettim.

23 Şubat 2015 17:01

sen de haklısın kardeşim hak yiyene nasip olmasın yemek ne diyelim..

şehr-i hüzün, 9 yıl önce

1- Kul hakkı yiyorsunuz, hakeden biri varken siz torpille giriyorsunuz. Hayat boyu hakeden değilde siz o işte çalışacaksınız. Vebalini siz düşünün.

2- Torpille girdiniz diyelim, içeride siz rahat bırakırlarmı. Trilyonlarca liralık ihalelere imza atacaksınız. Tepedekiler "merak etme abi bu bizden şunun referansıyla geldi buraya" diyip en önemli işlere sizi vercekler. Sizin cebinize girecek 3 kuruş müteahitin cebine girecek haksız trilyonlar olacak. Sonra mahkemelik olursanız hakim ilk sizi bilir sizi atar hapse ama tmüteahite bişey olmaz.

3-Mulakata girdiğinizde heyete şunu sorun: niye diğer kurumlar mulakatla almıyorda siz alıyorsunuz?

4-Mulakatta meslekle ilgili zor bir soru sormazlar çünkü zor soruyu torpilli adamın cevaplayamama ihtimalini göz önüne alırlar.

Sizin vicdanınız. 3 günlük hayatta değmez bugun varsınız yarın yoksunuz, fani dünya varsın az olsun sizin olsun :))

bilgisayarcibilg
Aday Memur
23 Şubat 2015 17:38

Bende şüpheliyim aslında kuruma karşı, sonuçta merkezi aatamadan çıktı. Bizim bölümden 6 kişi çağırıldı mulakata ve gelen 3kişiydik ona anlam veremedim, acaba vazgeçip gelmediler mi belgeleri mi ulaştıramadılar anlayamadım

şehr-i hüzün, 9 yıl önce

bilgisayarcibilg
Aday Memur
23 Şubat 2015 17:42

Rica ederim

o da iyiymiş :) tekrar çok teşekkür ettim.

23 Şubat 2015 19:33

bence atamaların nisana çekilmesinden dolayı gelmemişlerdir. sonuçta atanacak yerler belli değil ankarada oturmayanlar bisürü masraf ediyor nisanı beklemek daha cazip gelmiştir.

Bende şüpheliyim aslında kuruma karşı, sonuçta merkezi aatamadan çıktı. Bizim bölümden 6 kişi çağırıldı mulakata ve gelen 3kişiydik ona anlam veremedim, acaba vazgeçip gelmediler mi belgeleri mi ulaştıramadılar anlayamadım

onuncuköydenim
Aday Memur
23 Şubat 2015 19:45

Aynen, mülakatınız ne kadar iyi olursa olsun torpiliniz yoksa inanın işiniz olmaz. En son örneğini Tse'de yaşadık. Listenin son sırasındakini aldılar ilk beştekileri almadılar. Torpil torpil torpil... kesinlikle abartmıyorum kgm mülakatı olduğunu da şimdi öğrendim. Ama durum bu.

civil-engi
Kapalı
24 Şubat 2015 00:25

Hocam siz hangi bransinizmerak ettim ? Sikli sorular falan deyince ?

bilgisayarcibilg
Aday Memur
24 Şubat 2015 07:35

Bilgisayar mühendisiyim

civil-engi, 9 yıl önce

Hocam siz hangi bransinizmerak ettim ? Sikli sorular falan deyince ?

civil-engi
Kapalı
24 Şubat 2015 11:39

O Nasil mulakat oyle .siklardan birini mi seciyon cevap olarak .sozlu olarak ne cevapladin ? Insaat muhendislerin nasil olur acaba

Toplam 324 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi