Editörler : ayşegül bgm
24 Şubat 2015 08:52

Merhabalar dernekler hiçbir işe yaramıyor!Hemşireler sürekli eziliyor. Her şey torpil olmuş.

ismi lazım değil Tekirdağ'da bir hastanede acil servisinde hemşire olarak çalışmaktayım. Hiç ama hiç abartmıyorum toplam da koskoca acilde 4 hemşireyiz elimizden günde 1ooo'den fazla hasta geçiyor. CPR geldi mi acil kilitleniyor zaten. Çoğu zaman bırak yemeğe gitmeyi tuvalete bile zor gidiyoruz yoğunluktan. Haftasonları elimizden 15oo'e yakın hasta geçiyor. Psikolojim bile bozulmaya başladı hafif hafif. Bacak ağrıları da cabası.Benim merak ettiğim şu bizde performansa dayalı değil ya ben küçük bir hastanede çalışandan 1oo kat daha fazla çalışıyorum aynı ücreti mi alıyorum? Yaşam çok pahalı gelen maaş gidiyor zaten. :( teselli verin.

melisa kayacan
Aday Memur
24 Şubat 2015 11:16

hocam öncelikle arkadaşlarımızla bu konuları konuşalım insanlarda önce bir farkındalık yaratalım sonra gerisi gelir

smartfon
Memur
24 Şubat 2015 13:16

sizin gibi bende bu ay acilde 3 nöbet tutuyorum 1 nöbet kaldı gitmemeyi düşünüyorum.

1000 hasta geldi 6-7 kişi ile çevirdik oturmak yok su içmek yok iki katı maaş vermeleri gerek yoksa yapılacak iş değil.orası en az 15 kişi ile döner kimseni umrunda değil.

balmumu_adam
Genel Müdür
24 Şubat 2015 17:22

Doğu illerinden birisi toplam hasta sayısı 700-900 arası;

7 hemşire, 3 sağlık memuru, 2 triaj (att) bir enjeksiyon hemşiresi...

Alanlar; kırmızı,yeşil. hasta takip odası, enjeksiyon odası, alçı, sutur, pansuman odası..

Aylık fazla çalışma 12 -24 saat.

Ve isyandalar. Gelinde karşılaştırın.

smartfon, 9 yıl önce

sizin gibi bende bu ay acilde 3 nöbet tutuyorum 1 nöbet kaldı gitmemeyi düşünüyorum.

1000 hasta geldi 6-7 kişi ile çevirdik oturmak yok su içmek yok iki katı maaş vermeleri gerek yoksa yapılacak iş değil.orası en az 15 kişi ile döner kimseni umrunda değil.

hasanyangel
Aday Memur
25 Şubat 2015 11:17

bizlerde öyle 4 Hemşire bin tane hasta bakıyoruz eleman yok zaten hiçbir yerde. sağlığım bozulacak

psıgajeh
Aday Memur
25 Şubat 2015 21:37

Ben de yeni atanan bi hemşireyim , memuriyette 40. günüm emekliliğime gün sayıyorum , çook yoruluyorum , hiç bi şekilde döner almıyorum

meslektaşlar da iş yok , mesleğimiz bedenen ruhen yıpratııcı

hani anlamadığım sayımız epey fazla örgütleşme yook

hasanyangel
Aday Memur
28 Şubat 2015 06:31

berbat durumdayız kimsenin dönüp baktığı yok sağlık bakanı haberi yok hiç bi şeyden

M Can
Genel Müdür
01 Mart 2015 14:04

Sağlığın Üvey Evladı, Şamar Oğlanı Hemşireler.. Kimse dinlemek istemez. Allah yardımcınız olsun.

atasosyall
Şef
02 Mart 2015 10:58

sağlık bakanının haberi olsa ne yapacakki umurundamiki sanki dr memnun olsun yeter ona

civciv86
Şef
02 Mart 2015 19:57

bız kendı ıcımızde bırlık olamıyoruzkı..kucuck bır problemde ılk tekmeyı atan meslktaslarımız oluyor

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi