Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Şubat 2015 11:36

Yönetici Atama

Arkadaşlar bir öğretmen olarak ,idareci olabilmek için sendika değiştirmek veya malum sendikaya üye olmak,sınavla hak ederek idareci olanların hakkını yemek ,işi ehil kişilere vermeyip liyakat sahibi olmayan kişilere vermek,bu sayede gerçekten o düşünceye sahip olmayan içi boş bir sendika yaratmak tüm eğitim camiasına zarar vermektedir.bu insanlar sayesinde tüm özlük haklarımız zarar görmekte ve göz ardı edilmektedir.Bunun farkında olmayan idareci veya idareci namzeti arkadaşlara sesleniyorum okullarda öğretmen arkadaşlarınız idareci olduğunuz için saygı gösteriyor olabilir lakin yukarıda belirttiğimiz şartlarda gelen idarecilerin arkasından "omurgasız öğretmenler"olarak konuşulduğunuzu unutmayın bunuda nasıl içinize sindirirsiniz bilmiyorum hele haklarını helal etmeyen insanların vebaline dikkat edin .....

melek sultan
Aday Memur
25 Şubat 2015 13:45

kaan0909 Hocam, söylediklerinize yürekten katılıyorum. Bomboş bir eğitim sistemi haline geldik. Dışardan tıka basa görünse de maalesef öyle değil. Bir örnek; Büyük illerin birinin en güzel okullarından bir tanesi. İlkokul, kızım orda okuyor. Müdürü son derece çalışkan bir insandı. Her yıl sonunda bunu görebilmeniz mümkündü. Değerlendirme döneminde ilçe milli eğitime çağrılıyor ve o okuldan vaz geçersen sana olumlu puan vereceğiz deniyor. Müdür kabul etmiyor ve olumsuz puan alıyor. Sonra mülakatlarda müdüre olumlu puan verip ilin en sorunlu okullarından birine gönderiliyor. Bu sistemde bütün bunlar normalmiş gibi görünebilir. Asıl olay şu; müdürün olumsuz değerlendilimesini isteyen ilin milletvekilinin yeğeni, müdürü olumsuz değerlendiren iki şube müdürünün çocukları da bu okula illegal yollardan kayıt yaptırıyor. Haliyle okul müdürü yargıya gittiğinde bu soruyu soruyor "madem başarısızdım, neden yeğenlerinizi, çocuklarınızı illegal olarak benim okuluma kayıt yaptırıyorsunuz" bakalım yargı buna ne diyecek. Yerine çöreklenen kişi, malum sendikanın yöneticilerindenmiş. Kendisini tanımam. Ama kızımı sürekli okula götürdüğümde gördüğüm tek şey,bir eli cebinde, bir elinde mikrofon, son derece ukala bir tavırla, öğretmenlere, velilere ve çocuklara emirler yağdırıyor. İlkokul çocuklarını sırtında çantalarıyla dakikalarca sırada bekletiyor. Adamın sıra takıntısı var. Acayip bir üslup ve çileden çıkmış veliler. Adam sanki arazide koyun güdüyor. Bir tek ıslığı eksik, onu da yapacak şartlar oluştuğunda :(

mustafa batman
Aday Memur
25 Şubat 2015 21:32

batmanda sınavlı idareci oldum 5 ay sonra 259 kişinin iptal ettiler

kaan0909
Aday Memur
03 Mart 2015 14:15

Eğitimde gerçekten mükemmel bir performans elde etmek istiyorsak işin mutfağından yani öğretmenlerimizi işin içine alarak başlamalıyız.Düşünün okul müdürünü ve müdür yardımcılarını öğretmenler seçiyor,ilçe bazında seçilen okul müdürleri kendi aralarından birini ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürü olarak seçiyor,bir ildeki ilçe mil.eğt.müdürleri il milli eğitim müdürünü seçiyor ve 81 il milli eğt müdürleri milli eğitim bakanını seçsin görün bakalım o zaman böyle vasıfsız idareciler veya idareci namzeti arkadaşlar ortaya çıkabilecek mi ? Eğitimde de kaliteli bir performans yakalanır.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi