Editörler : ayşegül bgm
25 Şubat 2015 13:24

Sosyoloji mi sosyal hizmet mi?

Arkadaşlar bu sene 2.üniversite olarak bu bölümlerden birini seçeceğim, hangisinin kazancı daha yüksek olur bir devlet hastanesine atanacağını düşünürsek?

sültan
Aday Memur
01 Mart 2015 15:26

bence sosyal hizmetler ataması iyimiş. ama Atatürk Ünv de var. harç ücreti hakkında bilgisi olan var

GfdhVhki
Aday Memur
01 Mart 2015 16:57

Sosyal hizmetlerin ataması daha iyiymiş evet de ben gerek is rahatlığı gerek kazanç açısından soruyorum biri saglik hizmeti biri teknik hizmet hangisi fazla alır karar veremedim

sosyalhizmetuzmani
Aday Memur
05 Mart 2015 10:24

Açıköğretim okuyup sosyal hizmet uzmanı olacağım diyorsanız hiç olmayın. gidin ne güzel sosyoloji var onu okuyun. ne güzel toplum bilimi.

rahat için parası için bir bölüm okuyacaksanız lütfen bu sosyal hizmet olmasın.

------------------------spoiler--------------------------------------------------------------------------------------

sosyal hizmetler ve sosyoloji birbirine yakın meslekler. sosyoloji daha çok toplumu tanımaya ve tanımlamaya çalışırken sosyal hizmetler var olan sorunlara yönelik çözüm üreten bir meslektir.

sosyal hizmetler sağlık sınıfında iken sosyoloji teknik sınıfında yer almaktadır.

iş potansiyeli: sosyal hizmetlerin alımı ve iş potansiyeli daha yüksektir.

maaş: sosyolog ve sosyal çalışmacı aynı maaşı alır

---------------------spoiler------------------------------------------------------------------------------------------------

tavsiye niteliğinde: sosyoloji daha iy:)

GfdhVhki
Aday Memur
06 Mart 2015 13:01

aynı maaş mı, sosyal çalışmacı daha fazla almıyor mu?Ben mi yanlış biliyorum

sosyalhizmetuzmani
Aday Memur
09 Mart 2015 15:06

sosyal çalışmacı ve sosyolog aşağı yukarı aynı maaşı alır.

burdurspor
Memur
07 Mayıs 2021 23:52

takipteyim

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi