Editörler : crops35
25 Şubat 2015 23:19

Kamu avukatliğina devammi yoksa serbestmi - hakimliğe geçişmi

Arkadasler ben ankarada bakanlıkta kamu avukatyım..yaşım 37 ..4 binlira maaşla çalışıyorum., evliyim.

son zamanlarda serbset avukatlığa geçiş yapmak istiyorum..acaba yanlışmı yaparım...gercekten güzel para kazanan serbest avukatlar var...

yada oturp hakimliğe çalışsam...

avukado1
Kapalı
25 Şubat 2015 23:30

bak su foruma hocam herkes 3000+10000 icin ugrasiyor. sen serbest avukatmi olsam diyosun.Istiyosan hakim ol ama ondada bu yastan sonra emeklilikte cok ciddi ozluk haklari elde edersiniz.Surda emeklilige ne kalmis nasilsa yaparsiniz serbest avukatligi

savaş06
Şube Müdürü
25 Şubat 2015 23:43

Foruma bakınca benim durum biraz garip kaçıyor...ama gerçekten biz kamu avukatları yaptığımız işin yanında düşük ücrete çalışıyoruz...

çevremde bazı serbest avukat arkadaşlar var çok iyi kazanıyor...belki bana davulun sesi uzaktan hoş geliyor. bilmiyorum

siz değerli arkadasların yorumları benim için önemli..

avukado1
Kapalı
26 Şubat 2015 01:09

etrafiniza bakiniz cok az kazanan veya kazanamayanda var.Bu bir risktir ve siz kazanabileceginizi dusunuyorsaniz bir an bile dusunmeyin.Bence once bunun kararini vermelisiniz

avukat-09
Genel Müdür
26 Şubat 2015 14:52

kurumunuza bağlı bence

hazine veya sgk ise bence büroyu siz götürebilirsiniz. yani bilgileriniz sağlamdır.

ama meb falansa hakimliğe kasın derim. köreliyorsun diyorlar devlette çünkü.

noterlik belgeniz de vardır sizin hem ?

aykutkose07
Memur
04 Mart 2015 22:43

Serbest avukatlar bıkmış kurum avukatları bıkmış hatta birçok hakim savcı bile bıkmış memnuniyetsizlik var.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi