Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Şubat 2015 08:11

sevke savunma

merhaba öğretmenlerim,

geçen hafta okula gitmeyip aile hekimine giriş yaptım 11de dersim başlıyordu ve 14.20de de bitiyordu. çıkış saatim 14.20 yazdı doktor ama müdürüm benim bundan sınra rapor almam gerektiğini ve sevk alamayacağımı ve geçen hafta içinde benden savunma isteyeceğini söyledi,böyle birşey var mı? 10 senelik öğretmenim sevk için hiç savunma vermedim.lütfen yardım edin

mezarkabull
Daire Başkanı
27 Şubat 2015 15:04

ya bu konuda benim anlamadığım bir şey var: şimdi bir insan hasta ki okula gelemiyor, doktora gidiyor. yani bu kişi kendini iyi hissetse zaten doktora gitmez. doktora gittiği gün hadi muayene ol geri okula gel demek ne saçmalıktır? sanırım bununla ilgili bir dava vardı ve kazanılmıştı. araştırmanı öneririm hocam, bizim için de yol gösterici olur.

mstfa
Daire Başkanı
27 Şubat 2015 19:24

savunma vermekten korkmayın hocam aile hekimi sadece sizi tedavi edebilmek için orda bulunmuyor sizden önce gelmiş olan ve tedavi için sıra bekleyen vatandaşlarında olduğunu sıra size geldiğinde muayene olduğunuzu ve ayrılış saatinizin 14,30 olduğunu doktorunuzun çalışabileceğinizi söylediğini ama ayrılış saatinden sonra derwsiniz olmadığı için bunun mümkün olmadığını ayrıca raporun alınmadığı doktor tarafıdan verildiğini son olarakta bu işi bilmiyorsa koltuğu bırakmasının herkese hayır getireceğini iletin ;) o kadar

27 Şubat 2015 22:31

;) valla iyi hatırlarsın didştiğimiz konuları, fakat hepsi bir yana bu kez gayet güzel yorumlamışsın.

mstfa, 9 yıl önce

savunma vermekten korkmayın hocam aile hekimi sadece sizi tedavi edebilmek için orda bulunmuyor sizden önce gelmiş olan ve tedavi için sıra bekleyen vatandaşlarında olduğunu sıra size geldiğinde muayene olduğunuzu ve ayrılış saatinizin 14,30 olduğunu doktorunuzun çalışabileceğinizi söylediğini ama ayrılış saatinden sonra derwsiniz olmadığı için bunun mümkün olmadığını ayrıca raporun alınmadığı doktor tarafıdan verildiğini son olarakta bu işi bilmiyorsa koltuğu bırakmasının herkese hayır getireceğini iletin ;) o kadar

27 Şubat 2015 22:36

İlaveten: yukarıdaki arkadaşlardan özellikle Mezakabul'u çok haklı görüyorum. Aynı günün, yarım gün aralığında sevk alan bir öğretmene idarecinin "rapor da al ..!" dayatmasını

Uyuyan sendikalar ne zaman farkedecekler bilemiyoruz ? ve çok merak ediyoruz.

Sevki niçin alıyor hasta olduğundan veya o gün çok yorgun yada uykusuz olabileceğinden..

E.. Ek-Dersi desen zaten kesiliyor. Kısacası: başlık sahibi yalnız değilsin hocam.

27 Şubat 2015 22:43

İdareci ve rehberlikçinin sevk dolayısı ile kesintisi yok galiba..Var mı ?

Hakkaniyet ve adalet ; ama eğitim altyapısını oluşturan her konuya bir an evvel getirilmelidir.

medip
Daire Başkanı
27 Şubat 2015 22:46

Ders yoksa kesinti de yok, savunmada :)

Aktif-Rehberlik-Şart, 9 yıl önce

İdareci ve rehberlikçinin sevk dolayısı ile kesintisi yok galiba..Var mı ?

Hakkaniyet ve adalet ; ama eğitim altyapısını oluşturan her konuya bir an evvel getirilmelidir.

27 Şubat 2015 22:48

sizde nasıl bu durum Medip_ rehber öğretmen olarak sevk aldığında kesintin var mı hocam ?

medip, 9 yıl önce

Ders yoksa kesinti de yok, savunmada :)

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi