Editörler : swat3410
27 Şubat 2015 20:57

Ardahan , Ağrı , Bingöl , Mardin , D.Bakır , Ş.Urfa ve Erzincan

1.Ardahan

2.Ağrı

3.Bingöl

4.Mardin

5.D.bakır.

6.Ş.Urfa

7.Erzincan

Şark Tercihlerimden hangisi gelebilir arkadaşlar? Yada şu şekilde değiştirmek daha mantıklı dediğiniz tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu şekildeTercih dışına mı kalır?

Görüşleriniz için teşekkürler...

ottomanboy
Aday Memur
27 Şubat 2015 21:00

Tercih dışı imkansız:)

ozdes32
Şef
27 Şubat 2015 21:06

İnşaallah... Tercih dışına kalmaz :) Gelme ihtimali olan yer? Ardahan mı? Ağrı mı?

gncpls15
Aday Memur
28 Şubat 2015 00:46

Diyarbakır urfa yüzde doksan gelir diğerlerinden sekebilir

serdar89
Aday Memur
28 Şubat 2015 08:36

ardahan yada ağrı'dan biri gelir kesin

emrcvk
Şef
28 Şubat 2015 09:17

bingöl-muş-artvin- gümüşhane-van-kars-şırnak nasıl sizce

ozdes32
Şef
28 Şubat 2015 09:50

Bingöl sekerse Şırnak gözüküyor gibi sanki.

Muş'un ikide gelme ihtimalleri yüzde onlarda o yüzden riskli. Geçen yıllarda ikinci tercihlerde yüzde 17, yüzde 1 ve yüzde 23 gelmiş Muş.

Diğer Artvin, Gümüşhane, Van ve Karsın ilk tercih haricinde bu sene geleceğini düşünmüyorum.

Geriye son tercih Şırnak kalıyor ...

ozdes32
Şef
28 Şubat 2015 09:54

Ama Bingöl'ün sekme ihtimali çok düşük, %90 Bingöl olur gibi.

İlk tercihte Bingöl'e gidemeyen sadece geçen sene 9 kişi var.

Onun haricinde Bingöl ilk tercih yazanlar firesiz olarak gözüküyo.

ozdes32
Şef
01 Mart 2015 13:39

Ardahan da çalışan arkadaşlar, foruma bakan varsa Ardahan hakkında geniş bilgi verebilirmi rica etsem.

Ben kabaca öğrendiğim kadarıyla hiçbirşey yok şeklinde bilgi aldım :)

Ek görev ve terör sorununun olmaması adına da bana şahsen cazip geldi.

Biraz imkanlar sıkıntılı galiba...

Bunun haricinde lojmanı, eğitim durumu, evli kişiler için çocuklarının eğitimleri, sağlık için hastanesi,, ulaşımı vs hakkında bilgi verebilecek Ardahanda çalışmış yada çalışan arkadaşlar varsa bilgi verebilirlerse sevinirim...

Ankaralıpolis
Kapalı
01 Mart 2015 22:07

ozdes32 kardeşim dikkat et tercih dışı gelme ihtimali çok yüksek ona göre tercih yap.

rsmmm
Kapalı
01 Mart 2015 22:39

agri gelir

ozdes32
Şef
01 Mart 2015 22:42

Ankaralı Polis kardeş, zaten geirse ilk tercih geliyo yüzde elli.

O yüzden ilk tercihe kafadan ağrı, bingöl, muş, siirt yazamaktansa.

Kars, Iğdır, Ardahan gibi gelme ihtimal yüzde ellinin üstünde ancak rahat bi yer yazıp risk almak daha mantıklı geldi.

Birde Ardahan'ın ilk tercihte gelme ihtimali genel olarak yüzde 80 civarında

Ardahan ilk tercih yazanlardan yılllara göre atanma oranları;

2011 senesinde tamamı

2012 %59

2013 tamamı

2014 %73

Genel olarak yüzde 80 civarında yani gelme ihtimali yüksek gibi geldi o yüzden ilk sıraya yazmayı düşünüyorum..

Peki Ardahan yerine tavsiye edebileceğiniz başka bir il var mı ilk sıra için? Yada tercihlerde şu şekilde olsa daha iyi olur diyebileceğiniz?

Sonuçta herkes gibi bizde de tam karar veremedik muallakta tercihler....

Ankaralıpolis, 9 yıl önce

ozdes32 kardeşim dikkat et tercih dışı gelme ihtimali çok yüksek ona göre tercih yap.

Ankaralıpolis
Kapalı
01 Mart 2015 23:17

kardeşim ben şuanda hakkarideyim Allah'ın izni ile bu sene bitiyor inşallah.. ben buraya tercih dışı geldim.. benim 1. sıradaki tercihim bitlisti..

bitlis 2011 ve 2012 de 1. ve 2. tercihine yazan herkes gitmişti ama bize gelmedi işte malesef.

ama hakkariye geldiğime şükrediyorum iyiki tercih dışı burası gelmiş.

ozdes32
Şef
02 Mart 2015 00:01

Hakkariyi tercihlerde yazmayı düşünmüyorum kardeşim.

Zaten yazmasakta gelecek olan bi yer :)

O yüzden en azında tercih yapınca biraz iyi yer olsun diye risk alıp 1 Ardahan 2 Ağrı düşünüyorum...

Bu arada istatistiklerde gelme ihtimali yüzde yüz olmasına rağmen gelmeme konusuyla ilgili merak ettiğim bir konu var özelden yazdım cevaplarsan sevinirim kardeş.

Duyumuma göre Mantıksız bir mantık var, acaba doğrumu onu merak ediyorum...

Hakkımızda hayırlısı olur inşaallah...

reelitikol
Aday Memur
02 Mart 2015 01:21

ağrı

mycwtaz
Aday Memur
02 Mart 2015 01:45

Ardahan'da çalışıyorum... Merkezde 50 lojman var ve gelmesi imkansız... Eğitim durumuna gelince bir tane özel kolej var... Hastane bakımından devlet hastanesi var ama kimse gitmek istemiyor,yalnızca basit konularda gidiyorlar, önemli konularda genellikle Erzurum tercih ediliyor... Ekipler, karakol vs. il geneli 12/24 çalışıyor... 408 TL terör tazminatı var. 18.000 nüfusu var il merkezinin... Ev kirası ortalama 500-550 ancak kışın 6 ay yaklaşık 400 TL yakacak ücreti var... Çok sakin bir şehir, bırakın terörü kavga bile yok... Hele hele kışın saat 8 den sonra sokakta kimse kalmıyor... Merak ettiğin başka konular varsa yazabilirsin... Bu arada Ardahan ilk tercihte kesinlikle sekmez :)

ozdes32, 9 yıl önce

Ardahan da çalışan arkadaşlar, foruma bakan varsa Ardahan hakkında geniş bilgi verebilirmi rica etsem.

Ben kabaca öğrendiğim kadarıyla hiçbirşey yok şeklinde bilgi aldım :)

Ek görev ve terör sorununun olmaması adına da bana şahsen cazip geldi.

Biraz imkanlar sıkıntılı galiba...

Bunun haricinde lojmanı, eğitim durumu, evli kişiler için çocuklarının eğitimleri, sağlık için hastanesi,, ulaşımı vs hakkında bilgi verebilecek Ardahanda çalışmış yada çalışan arkadaşlar varsa bilgi verebilirlerse sevinirim...

__AmAsYaLi__
Kapalı
02 Mart 2015 08:56

7 sinede gidebilecegin yerleri yaz gelebilecek yerleri degil..

ozdes32
Şef
02 Mart 2015 20:44

Mycwtaz bilgilendirmelerin için çok teşekkürler.

Bir de il merkezi ve ilçelere verilme durumunda herhangi bir kısas var mı? Evli yada bilmem ne, yoksa şansa kalmış bir durummu?

Merkez olmazsa eğer haricinde tavsiye edebileceğiniz ilçeler hangileri?

Birde Mycwtaz özelden bir konu sordum cevaplarsan memnun olurum...

_Amasyali_ kardeş 7. tercihi 7 tercih olduğu ve 1.gruptan da bir tane yazılması gerektiği için mecburi olarak yazdım. Yoksa 7. tercihe 1. grup illerinden hangisini yazarsam yazayım gelmeyeceği yüzde doksan dokuz gibi. 7.tercih aslında öl tercih farkındayım yani, ama yapacak başka bişeyde yok :)

mycwtaz, 9 yıl önce

Ardahan'da çalışıyorum... Merkezde 50 lojman var ve gelmesi imkansız... Eğitim durumuna gelince bir tane özel kolej var... Hastane bakımından devlet hastanesi var ama kimse gitmek istemiyor,yalnızca basit konularda gidiyorlar, önemli konularda genellikle Erzurum tercih ediliyor... Ekipler, karakol vs. il geneli 12/24 çalışıyor... 408 TL terör tazminatı var. 18.000 nüfusu var il merkezinin... Ev kirası ortalama 500-550 ancak kışın 6 ay yaklaşık 400 TL yakacak ücreti var... Çok sakin bir şehir, bırakın terörü kavga bile yok... Hele hele kışın saat 8 den sonra sokakta kimse kalmıyor... Merak ettiğin başka konular varsa yazabilirsin... Bu arada Ardahan ilk tercihte kesinlikle sekmez :)

umutalii
Aday Memur
04 Mart 2015 14:25

Bu istatistikler koca bir yalan.kimse oranlara takılıp kapmasın.

1. Tercihe %36 oranla gelen Elazığa nasıl olur da 4. Tercihden giden oluyor biri bana bunun mantıklı açıklamasını yapsın bende o oranlara inanayım.

O yüzden fazla kafa yormayın.büyüklerimiz nerde uygun görürse oraya gidersiniz.

mycwtaz
Aday Memur
05 Mart 2015 01:37

Evlileri bildiğim kadarı ile isteseler bile ilçelere vermiyorlar... Ben gecen sene geldim, ilçe istedim ancak vermediler... İlçe olarak hepsi birbirinden kötü, iyi diyebileceğim tek ilçe Hanak, oda merkeze yakın olduğu için... İklim bakımından da posof çok güzel... Burada -15 iken orada 0 derece... Posof un bir diğer avantajı ise sınır kapısının olduğu ilçe... Yani Gürcistan'a geçip benzinini 2 TL ye alabilirsin...

ozdes32, 9 yıl önce

Mycwtaz bilgilendirmelerin için çok teşekkürler.

Bir de il merkezi ve ilçelere verilme durumunda herhangi bir kısas var mı? Evli yada bilmem ne, yoksa şansa kalmış bir durummu?

Merkez olmazsa eğer haricinde tavsiye edebileceğiniz ilçeler hangileri?

Birde Mycwtaz özelden bir konu sordum cevaplarsan memnun olurum...

_Amasyali_ kardeş 7. tercihi 7 tercih olduğu ve 1.gruptan da bir tane yazılması gerektiği için mecburi olarak yazdım. Yoksa 7. tercihe 1. grup illerinden hangisini yazarsam yazayım gelmeyeceği yüzde doksan dokuz gibi. 7.tercih aslında öl tercih farkındayım yani, ama yapacak başka bişeyde yok :)

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi