Editörler : Pangaea

27 Şubat 2015 22:13

15 yıldır atama bekleyenTeknik Öğretmenler Pozitif Ayrımcılık Sözünün yerine getirilmesini bekliyor

Teknik ve Mesleki eğitime öncelik ve pozitif ayrımcılık sözü veren yöneticilerimizden; 15 yıldır atanmayı bekleyen, işsiz 80.000 Teknik Öğretmen bu sözün olası ilk atamada yerine getirilmesini bekliyor ve atanmayı ümit ediyor. Lütfen artık bu zulme bir son verin , atanmak istiyoruz, bir 15 yıl daha bekletmeyin,pozitif ayrımcılık sözlerinin atamalara yansıtılarak yerine getirilmesini bekliyoruz.İşsiz 300.000 atama bekleyen toplam öğretmen sayısının 1/3 'ü Atama bekleyen Teknik öğretmenlerdir,pozitif ayrımcılık Toplam atama içerisinde ; 1/3 oranında atamanın Teknik Öğretmenlere verilmesi ile gerçekleşecektir,artık Endüstri Meslek Liselerine atanmak istiyoruz.Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının her bölümüne 350 atama istiyoruz,çok değil inanın,6.000 Otomotiv öğretmeni (Motorlu araçlar öğretmenliği ) mezunları 15 yıldır atanmayı bekliyor; 15 yıl sonunda tek atamada 350 kişi bir bölüme atama isteği ve talebi inanın çok değil ve çok geç kalınmış bir adaletin hakkaniyetle yerine getirilmesinin tecellisi olacaktır,Sayın büyüklerimiz , sizi çok seviyoruz, lütfen feryadımızı duyun , sessiz çığlığımıza duyarsız kalmayacağınızı , o sıcacık insancıl yüreğinizde bizi anlayacağınızı biliyoruz ve en yakın tek atamada bize müjde vereceğinizi umutla bekliyoruz.

teknikmagdur
Kapalı
27 Şubat 2015 22:19

Her Teknik Eğitim Bölümüne 350 atama çok geç kalınmış bir hakkın verilmesi,bir zulmün sona erdirilmesi,28 Şubatın Tek Mağduru ;Teknik Öğretmenlerin atanması,15 yıldır sabırla atanmayı bekleyen işsiz yaşları 40 ' a dayanmış insanların ocağının tütmesi ve hayır dualarının daima sizinle olacağı demektir. Umut Fakirin Ekmeğidir,bizi bu çaresizlikte bırakmayın lütfen

arda_cix
Aday Memur
28 Şubat 2015 17:52

28 şubat mağdurları olarak adalet istiyoruz.Nisanda yapılacak olan öğretmen atanmasinda teknik öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor.Bütün teknik eğitim mezunları sesini duyurmalıdir.Her bölüme adaletli dağılım olması için mücadele etmeliyiz.

teknıköğretmnkadroyk
Şube Müdürü
03 Mart 2015 23:47

lutfen

draje06
Aday Memur
04 Mart 2015 01:50

http://2015ogretmen.blogspot.com.tr/

msahin27
Aday Memur
04 Mart 2015 11:55

her branşa 500'er kişi atanmalıdır

designerboys
Aday Memur
06 Mart 2015 08:26

Bu ülkenin kalkınması, işsizliğin düşmesi isteniyorsa; TEKNİK ÖĞRETMENLERİ atamalısınız.

tahsinden
Aday Memur
07 Mart 2015 16:57

Hiç boş yere beklemeyin 5000 adet ilahiyat ve din kültürü öğretmeni alınır ama 350 kişilik Teknik Eğitim kadrosunu açmazlar. Ben 2000 yılı mezunuyum ve sayın Cumhur Başkanının o dönem ki zor durumu için ve 28 şubatta mağdur olan arkadaşlarımız için elimden geldiği kadar mücadele verdim. Kendileri iktidar olunca çok ümitlendim ancak iki yılda bu okulların ve mezunlarının sahipsiz olduğunu anladım ve kendi başımın çaresine bakmaya çalıştım. Tabi meslek lisesi diplomasıyla.Ben ve benim gibi düşünenler 28 şubatta inandığımız için destek olduk ve zorluklara beraber karşı koymaya çalıştık. Şimdi bütün mağdurların iadeyi itibarı geri verilirken Teknik Eğitim Mezunlarına gelince kimse sahiplenmiyor ne kadar üzücü ve acı bir durum. Bu nedenle ilahiyatçılara din kültürü öğretmenliği mezunu arkadaşlara istemeden de olsa nefsimiz yan gözle bakmamıza neden oluyor. Niçin? Çünkü onların Başbakanları ve Cumhur başkanları var.

15 Yıldır Teknik Eğitim Mezunlarına ne mi oldu. Bir nesil heba oldu gitti. Bir çok arkadaşım alanından farklı işlerle geçim derdine düştü. Ben ise geleceği iyi kötü tahmin ettiğim için özel sektörde başladık ve devam ediyorum. Diplomanın bir anlamı yok. Geç düzenimizi kurduk geç çoluğa çocuğa karıştık tabi geçen yıllar ümidimizi de aldı götürdü. Cumhurbaşkanımız üç çocuk lafını hiç ağzından düşürmüyor ya ben hiç üzerime almıyorum. O çevresindeki zengin olan palazlanan ve Ak parti iktidarına tutunarak bir yerlere gelmiş insanlara sesleniyor. Biz ancak bir çocuğa zor bakıyoruz.

Çokta uzatmanın bir anlamı yok yıllardır vardığı bir nokta da yok. Sadece bu iktidar dönenimde ara eleman sayısı o kadar azaldı ki patronlar işten çıkan iş bilen bir eleman yerine yenisini koyamıyorlar ve yeni alınan iş bilmeyen adamları yetiştirmeyle uğraşıyorlar. Seni seviyorum canım ülkem

ama içinde yaşayanları

teknikmagdur
Kapalı
10 Mart 2015 00:19

15 yıldır atanmayı bekleyen Teknik Öğretmenler Nisanda 15.000 kadro istiyor

black011
Şube Müdürü
10 Mart 2015 20:18

inşallah bol bol verirler de bu sefer bari bir çoğumuzun yüzü güler

fener66
Müsteşar Yardımcısı
11 Mart 2015 14:13

hükümet nerdesin duy sesimizi, asıl 28 şubat mağduru bizleriz...

msahin27
Aday Memur
12 Mart 2015 12:24

15 yıl beklemişsiz bekle 2023 e ne kaldı ki....:)

designerboys
Aday Memur
12 Mart 2015 12:32

İstediğiniz kadar iş verene destek verin,imkanlar sağlayın,işçinin sigortasını karşılayın,yer verin,elektrik verin; içinde çalışacak ara eleman yoksa yukarıda yazdıklarımın ve daha nicesinin hiç bir anlamı yok. Çünkü büyükler üreten bir nesil istemiyor. Gün gelecek Yabancı Sermayeler "ara eleman yok ben sizin ülkenizi tercih etmiyorum" diyecek. Çok değil 5-7 yılı kaldı.

hakan418
Aday Memur
14 Mart 2015 00:31

nisanda her bolume cift haneli rakamlari hakediyor bu kadar emek veren insan.

yörükmuallim
Kapalı
25 Mart 2015 16:24

inşallah hepiniz atanırsın sevgili arkadaşlarım. ben 2015 şubat ataması ile atandım. yıllarca özel sektörde çok iyi paralar almama rağmen ve şuan daha az para almama rağmen kesinlikle , napın yapın atanın.

saygılarımla...

ayhan-tef
Aday Memur
24 Nisan 2015 23:52

bazilarimiz diyor ki itibarimizi iade edin.ben atanmadigim 14. yilimin icindeyim.itibarimi iade edecekler 14 yildir neredeler. tabi iade edecek kim ise acaba itibari kaldimi ?bunu kendilerine sormalari gerekiyor. ben herzaman sunu soylerim ben lafa degil icraata bakarim.

memuruz1
Memur
25 Nisan 2015 00:14

Her şey zamanında güzel 30 yaşından sonra atandıktan sonra hiç bir anlamı yok 12 yıldır iflahımızı kestiler ayrıca atansan ne olacak yeni yönetmelik çok tehlikeli belkide memurluk diye bir şey kalmayacak

arı1192
Aday Memur
25 Nisan 2015 08:51

açıktan atamaya verilecek 2 kişilik kadro ile atanabilirim.Ama 14 senedir bekliyorum.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi