Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Şubat 2015 00:20

Mesleki ve Teknik Liseler zorunlu hizmet kapsamına alınmalı

Aynı il merkezinde olan ama öğrenci profili bambaşka olan okullar ile aynı hizmet puanını almak istemiyorum. Güya aynı ilde aynı şartlarda çalışıyormuşuz. Külliyen yalan.

Adamlar fen liselerinde, eki adıyla öğretmen liselerinde, kalitesi aşikar anadolu liselerinde çalışıyorlar. Ben meslek lisesinde. Öğrenci profilleri, eğitim öğretim şartları bambaşka. Olanakları bambaşka. Ama benle aynı hizmet puanını alıyor.

Bilmem kaç yıllık öğretmenler kazığı çakmışlar o puanlarıyla okullara. Biz mümkün değil gidemeyiz. Ama benimle aynı şartlarda çalışıyormuş gibi farzediliyor.

Meslek liseleri keisinlikle ama kesinlikle zorunlu hizmet kapsamına alınmalı.

Öğrenci okula bugün silah getirmiş. Bir laf etsen, hoşuna gitmeyecek bir şey söylesen çekip vuracak besbelli. Kelle koltukta yaşıyoruz resmen. Esrar çekenler mi arasın, kova yapanlar mı ararsın. Bu işin çıkışı var hocaaa diyen adamlarla mı uğraşırsın.

88 mevcutlu sınıfım var. Allahtan çoğu zaman kaçıyorlar da 48-50 kişi olunca derin bir oh çekiyorum.

Bu ayrımcılık, bu haksızlık ne zaman çözülecek. Kim görecek bu derdimizi.

xrainmannx
Yasaklı
28 Şubat 2015 00:40

Milli adaletsizlikler ve Eziyetler Bakanlığı'na hoş geldiniz.

Bütün branşlara aynı parayı veren ,(haksızlık)

Bütün öğretmenlere de Memur sıfatını yapıştıran ( İşgüzarlık)

Ve sonunda '' Değerler Eğitimi'' ile kendisiyle bağdaşan bir bakanlık.

alprkrkmz
Daire Başkanı
28 Şubat 2015 00:50

Haklısınız. 3 yılda sıkıldım resmen. Üniversiteye geçmenin yollarını arıyorum ama torpil olmadan çok zor. Şimdiki aklım üniversitede olsa daha çok asılırdım derslere. Ortalamamı daha yüksek tutardım.

Adamda silah yakalanıyor ve 3 gün sonra kesinlikle geri gelecek ve daha da fenalaşacak. Ve biz öğretmenler acaba ne olacak diye bekleyeceğiz.

Kendi personeline bu kadar düşman bir bakanlık nasıl olabiliyor anlamadım, anlamayacağım.

xrainmannx
Yasaklı
28 Şubat 2015 00:58

Çünkü onlar senin yaşadığın sıkıntıları yaşamıyorlar ve 1 ders saati de olsa öğretmenlik yapmış değilller. Öğretmenin halinden okul sınıf tebeşir tozu, bir de terbiyesiz öğrenci öğrenci görmüş geçirmiş kişiler anlar. Senin depresif zamanlarında onlar ceylan koltuklarında kahve yudumlamaktalar.

alprkrkmz, 9 yıl önce

Haklısınız. 3 yılda sıkıldım resmen. Üniversiteye geçmenin yollarını arıyorum ama torpil olmadan çok zor. Şimdiki aklım üniversitede olsa daha çok asılırdım derslere. Ortalamamı daha yüksek tutardım.

Adamda silah yakalanıyor ve 3 gün sonra kesinlikle geri gelecek ve daha da fenalaşacak. Ve biz öğretmenler acaba ne olacak diye bekleyeceğiz.

Kendi personeline bu kadar düşman bir bakanlık nasıl olabiliyor anlamadım, anlamayacağım.

alprkrkmz
Daire Başkanı
28 Şubat 2015 01:25

Herkes meslek liselerinde 5 sene mecbur görev yapmalı. Tüm lise branşı öğretmenlere meslek lisesinde çalışma şartı getirilmeli.

vakum
Genel Müdür
28 Şubat 2015 16:20

çok haklısınız.Bu okullarda görev yapan kültür hocalarının işi çok zor.

jeklarit
Daire Başkanı
28 Şubat 2015 21:10

mantıklı ve akıllıca bir başlık olmuş tam destek.

ozdes
Şef
28 Şubat 2015 21:30

Çok doğru bir öneri olmuş, hem zorunlu hizmet kapsamında hem de bu okulların hizmet puanları çok daha yüksek olmalı. Düşünceniz için tebrik ediyorum, sendikalara bu öneriyi gündemlerine almalıdır.

alprkrkmz
Daire Başkanı
28 Şubat 2015 22:30

Bununla ilgili ne yapabiliriz. Sendikalar asla bakmaz bu ise.

Memurlar.net bununla ilgili bir haber yapsa aslinda fena olmaz. Baska turlu gundeme gelmesi imkansiz.

Kesinlikle ayni sartlarda calismiyoruz diger okullarla.

Milli Egitim de bunu bikiyor da bilmezden geliyor.

daisy52
Müsteşar Yardımcısı
28 Şubat 2015 23:53

eğer bir de kültür dersi öğretmeni iseniz oofff oofff....

alprkrkmz
Daire Başkanı
01 Mart 2015 00:31

Zorunlu hizmet okullari belirlenirken kesinlikle okul turleri dikkate alinmali. Bir fen kisesinde calisanla meslek lisesinde calisan bir tutulmamali.

alprkrkmz
Daire Başkanı
01 Mart 2015 00:34

Hele hele ingilizce ogretmeniyseniz daha da fena. Gerci herkese zor bu okullar. Diyorum ya sinifin mevcudu 88 kisi ve 9. Sinif. Ne yapabilirsiniz bu sinifta. Degil ogretmenlik insanliktan soguyorsunuz.

daisy52
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2015 00:36

çok şükür diyeyim o zmn..ben de 40 kişilik sınıfta ing mi öğretilir diye dert yanıyordum...dua edeyim ben halime o zmn..

alprkrkmz, 9 yıl önce

Hele hele ingilizce ogretmeniyseniz daha da fena. Gerci herkese zor bu okullar. Diyorum ya sinifin mevcudu 88 kisi ve 9. Sinif. Ne yapabilirsiniz bu sinifta. Degil ogretmenlik insanliktan soguyorsunuz.

atakorkut
Aday Memur
01 Mart 2015 10:18

çok yerinde bir öneri gönülden destekliyorum

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2015 10:27

mesleğimin 3 yılını çpl ve eml gibi okullarda geçirdim daha başlardaydım.ruh hastası olmamak elde değil.bu çok öakul bir öneri destekliyorum.

alprkrkmz
Daire Başkanı
02 Mart 2015 08:37

Arkadaslar bu konuyla ilgili ne yapabiliriz. Bimer den şikayet olustursak ya da memurlar.net bununla ilgili haber yapamaz mi acaba. Editorlere ulasmaya calisayim.

alprkrkmz
Daire Başkanı
02 Mart 2015 17:59

Bu konuda kimsenin bir sıkıntısı yok anlaşılan. Herkes halinden memnun.

atakorkut
Aday Memur
03 Mart 2015 01:53

kimse halinden memnun değilde birileri yapsa da bende kenarda durup faydalansam diyorlar

BlueJasmine
Kapalı
04 Mart 2015 00:08

Bence bu konu yer değiştirme başlığına taşınmalı. Gayet yerinde bir düşünce ve daha fazla kişinin dikkatini çeker orda

BlueJasmine
Kapalı
20 Mart 2015 20:55

konuları açıp unutunca olmuyor bu işler

alprkrkmz
Daire Başkanı
21 Mart 2015 07:00

Birincisi unutmus degilim. Ikincisi kendi capimda gerekli yerlere mail atiyorum. Ucuncusu bu tarz forumlar vs kimseye derdimi anlatmakla ugrasamam. Ben bu konuyu acmisim, kimse cevap yazmiyorsa insanlara zorla cevap yazdiracak degilim. Konuyu adam akilli takip ettik de ne oldu. Herkes baskalari yapsin, ugrassin ben de faydalanayim diye dusunuyorsa benim yapabilecek bir seyim yok.

Memurlar.net e de yazdim. Bununla ilgili bir haber yapar misiniz diye. Cevap bile vermediler.

Benim elimden bu kadar geliyor kusura bakmayin. Yoksa unutmuslugum yok konuyu. Cocuk gibi konu yukarilara ciksin diye "guncelll" de yazacak degilim surekli. Ben bu konuyu ortaya attim. Kimsenin umrunde degilse, herkes ben ugrasmayayim ama ben de yararlanayim diye dusunuyorsa yapacak bir sey kalmamis demektir.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi