Editörler : ayşegül bgm
28 Şubat 2015 22:31

Alt katımda bi terzi var hergün orda takılırdım abim vardı şimdi biz gaza getirdik paramedic okuyor ist bilgi üniversitesinde işte onun dükkanında takılırken bi gün 2 tip geldi bi kız bi oğlan labali tavırlar havalar üni hemşirelermiş okuyolardı üniformalarını getirmişler staj için paça felan yeni almışlar neyse ses ermiyoruz nasıl gidiyo hastanede işler diyr bu tip bi havalar felan biz terzi köşesinde çay sigara yapıyoruzya amele sandı heralde IQ su 80-90 aramızda ayakkabı numaramdan çok fark var ama havalar 1500,bişey yaptığımız yok geziyoruz bol boş diyo işi ortaöğretimler yapıyomuş diyorum yapacaklar tabi biz üni okuyoz diyo kolunada takmış kendi gibi yarım akıllıyı kikir kikir üni cafesi hemşireleri.sonu önemli değil bayan varken kimseyi elime almam dilime alırım o bişey yapmadıkca,ula siz sülalenize bizim işimiz hazır deyip millete hava atmaktan başka ne yaparsınız ergenmiş bu devlet 19 u nu yeni bitirmiş adamı askere alıp g3-mg3-dragunov-rpg isimli silahları veriyor eline bi hemşire bi hata yapar adam öldürür evet ama ortaöğretim iş bilen hemşiredir lisans öldürür adamı.19 u yeni bitmiş bi asker usta birliğinde gece koğuşa girer bi cinnete bakar mg3 ün mayonunu boşaltır 70-80 askeri şehit eder bu kadar basit konu ergenlikse laf edilecek bir ton konu var akıllı olun kendi çıkarınız için ergenlik diyonuz att de ergen ama can kurtarmak onun işi lise anastezici de ergen fazla narkozdan adammı öldürüyor ama lisans hemşire bi üni cafesinde tost yer birde hastahanede.hemşirelik okudun ikdisat doktorası yapmadın devlet erkanı gibi kimseyi yargılayıp ergeb diyemezsin.

tramadol
Memur
28 Şubat 2015 22:41

üst öğrenim şart,lisans olmak şart.hatta tıpta uzmanlık sınavı olduğu gibi hemşirelikte uzmanlık sınavı da olup branşlaşmaya gidilmeli. ama thd yazısı tamamen lise-lisans ayrımcılığı,düşmani duygularla ve aşağılar tarzda yazılmış.üslup çok çok yanlış.öyle olunca da haliyle kendimizi savunmak durumunda kalıyoruz.yeni mezun değiliz,mesleğin bilmece bildirmece faslında da değiliz.sistemin tamamen içerisinde aktif olarak hizmet veriyoruz.kulaktan dolma,ondan bundan dinlemebilgilerle gelip burada ahkam kesmiyoruz.ama thd yazısının içeriği kim ne derse desin gerçekten hoş değil..savunduğu bi düşünce varsa bu tarzda yazması yanlış.

tramadol
Memur
28 Şubat 2015 22:42

helal kardeşim..

Taha05amasya, 9 yıl önce

Alt katımda bi terzi var hergün orda takılırdım abim vardı şimdi biz gaza getirdik paramedic okuyor ist bilgi üniversitesinde işte onun dükkanında takılırken bi gün 2 tip geldi bi kız bi oğlan labali tavırlar havalar üni hemşirelermiş okuyolardı üniformalarını getirmişler staj için paça felan yeni almışlar neyse ses ermiyoruz nasıl gidiyo hastanede işler diyr bu tip bi havalar felan biz terzi köşesinde çay sigara yapıyoruzya amele sandı heralde IQ su 80-90 aramızda ayakkabı numaramdan çok fark var ama havalar 1500,bişey yaptığımız yok geziyoruz bol boş diyo işi ortaöğretimler yapıyomuş diyorum yapacaklar tabi biz üni okuyoz diyo kolunada takmış kendi gibi yarım akıllıyı kikir kikir üni cafesi hemşireleri.sonu önemli değil bayan varken kimseyi elime almam dilime alırım o bişey yapmadıkca,ula siz sülalenize bizim işimiz hazır deyip millete hava atmaktan başka ne yaparsınız ergenmiş bu devlet 19 u nu yeni bitirmiş adamı askere alıp g3-mg3-dragunov-rpg isimli silahları veriyor eline bi hemşire bi hata yapar adam öldürür evet ama ortaöğretim iş bilen hemşiredir lisans öldürür adamı.19 u yeni bitmiş bi asker usta birliğinde gece koğuşa girer bi cinnete bakar mg3 ün mayonunu boşaltır 70-80 askeri şehit eder bu kadar basit konu ergenlikse laf edilecek bir ton konu var akıllı olun kendi çıkarınız için ergenlik diyonuz att de ergen ama can kurtarmak onun işi lise anastezici de ergen fazla narkozdan adammı öldürüyor ama lisans hemşire bi üni cafesinde tost yer birde hastahanede.hemşirelik okudun ikdisat doktorası yapmadın devlet erkanı gibi kimseyi yargılayıp ergeb diyemezsin.

_dunlopcenk_
Daire Başkanı
28 Şubat 2015 22:47

kardeşim sorun lisans ortaöğretim değil bu kadar düşman davranışı neden neden böyle bir şey yaratmaya çalışıyorlar anlamış değilim bu türkiyede üniversite okumak iş değil iş olsa herkes okur eminim ne lisansın cafelerde oturup kikiri yapması beni ilgilendirir nede ortaöğretim hemşiresinin 16-17 yaşında staj yapması devlet bu hakkı vermiş bu zamana da kadarda ortaöğretim hemşiresi olmuş yıllardan beri çalışan çok büyük olaylarla karşılaşıldığını sanmıyorum böyle bir yayın yapmaya gerek yok varsa böyle bir durum sağlık bakanlığına gönderirsin aşağıla boyutunda yayın yapmaya gerek yok bence ortaöğretim den alım yapmazlar olur biter ama mezun olmuş insanları rencide etmeye hiç bir eğitimlinin hakkı yok onlarada düşmez bu hak

radiotherapist, 9 yıl önce

çok güzel yazmıssın eline sağlık. kendi yazımdan sonra gördüm biraz çelişkili olacak belki ama hak veriyorum sanada

28 Şubat 2015 22:56

Bakanlığın ayıbını fırsat bilenler utansın hem hükümetten istekleri bitmez hükümeti beğenmezler ama onların ayını fırsat bilir kendi sayılarını arttırmaya çalışırlar liselileri ezip bu nası dernekmiş hep fırsatcı kaynıyor.

valee
Şef
28 Şubat 2015 23:23

Bu yapılan yada yazılan ortaöğretim ergen diyen yada yazan kişiyi görürüsem fena bozarım hemde öyle bir bozarim ki kendını kendısı oldugunu hatırlayıncaya kadar sokarım. çalışan arkdaşlar bilir hepımız staj denen yerden geçtık ben ozelde 18 yaşında sorumluydum acilde. gece nöbetlerinde 3 universitelliyle çalısıyodum. o kdar yogundum ki hem damar yoluna koş hem kanını al hem istem düş hem hastayı 15 dk da bir gozlemle. neyse ben DİKLORON enjektör cektım ustunede yazdım dıkloron diye ben işimi yarım bırakmam unıvestelı 22 yasındakı velede dedım gotur bunu ı.m yap. bir baktım serumuna takmıs gonderıyoo. nasıl koştum hastaya hem belli etmemeye calısıyorum hemde hasta adına ben içten telaş yapıyorum ya birsey olsaydı. hastayı monıtere dahi ben bagladım o2 DEstekli yanındakı tum acıl defibrilaotr vs vs . hazırda tuttum. unılı gencte orda durmus ızlıyo.. ınsan canı ucuz değildir. bu lise lisans kavgasıda değildir. sadece hak edilen pay neyse o pastadan onu ıstıyoruz. Eskiden sml hemşirler vardı. şimdi lısans oldu tamam ne guzel ama %30 luk pay sml aittir. HEY be dürzü lisans okuyan benım payıma goz dıkersen lütfen benım karsıma çıkma.... Çok sınırlıyım o turh hemsıreler dernegının yazdıgnı gordukten sonra....

01 Mart 2015 01:27

hah işte bak buyur burdan yak vale arkadaşım başından geçen bi olayı anlatmış bunlar böyle arkadaş hepinizden çoook özür dileyerek söylüyorum bunların daha g.tlerinden haberi yok ellerinde birer telefon neymiş efendim biz iyi biliriz biz lisans hemşireyiz. Alıp hastayı gebertip kenara koycakmış işte bizde gözümüzle gördük zamanında bu olayları. Varya insan canını bu kadar ucuz görüpte bu lisans hemşirelere bu kadar pay verip şunları hastanelere bırakıp insan canını ellerine veriyolar ya bu hükümete haziran da eğer oy verirsem ellerim KIRILSIN. bunların yatacak yeri yok

valee, 9 yıl önce

Bu yapılan yada yazılan ortaöğretim ergen diyen yada yazan kişiyi görürüsem fena bozarım hemde öyle bir bozarim ki kendını kendısı oldugunu hatırlayıncaya kadar sokarım. çalışan arkdaşlar bilir hepımız staj denen yerden geçtık ben ozelde 18 yaşında sorumluydum acilde. gece nöbetlerinde 3 universitelliyle çalısıyodum. o kdar yogundum ki hem damar yoluna koş hem kanını al hem istem düş hem hastayı 15 dk da bir gozlemle. neyse ben DİKLORON enjektör cektım ustunede yazdım dıkloron diye ben işimi yarım bırakmam unıvestelı 22 yasındakı velede dedım gotur bunu ı.m yap. bir baktım serumuna takmıs gonderıyoo. nasıl koştum hastaya hem belli etmemeye calısıyorum hemde hasta adına ben içten telaş yapıyorum ya birsey olsaydı. hastayı monıtere dahi ben bagladım o2 DEstekli yanındakı tum acıl defibrilaotr vs vs . hazırda tuttum. unılı gencte orda durmus ızlıyo.. ınsan canı ucuz değildir. bu lise lisans kavgasıda değildir. sadece hak edilen pay neyse o pastadan onu ıstıyoruz. Eskiden sml hemşirler vardı. şimdi lısans oldu tamam ne guzel ama %30 luk pay sml aittir. HEY be dürzü lisans okuyan benım payıma goz dıkersen lütfen benım karsıma çıkma.... Çok sınırlıyım o turh hemsıreler dernegının yazdıgnı gordukten sonra....

alial73
Memur
07 Mart 2015 13:44

yalnız değiliz

80bck
Daire Başkanı
07 Mart 2015 14:33

kesinlikle biz burdayiz ;) !!!

hemşiregb
Aday Memur
08 Mart 2015 18:15

tum arkadaslarim yazdiklariniz hepimizin yasadigi durumlar bu Turkiyenn her ilindede aynı.bu kadar guzel derdimizi acmisken anlatmisken faaliyete gecsek bencede birisi öncülük etse atanan atanamayan tum lise hemsirelere duyursak cnku sayica cok fazlayiz o lisanslari ezio gececek guc bizde ama adim atamaiyoruz devam ettiremiyoruz. okudukça sinirleniyorum biz ogretmeseydik biz yardimci olmasaydik ne yapacaklardi acaba derneklerin de bi cogu bize karşılar zaten ama iste guclu taraf biziz ah bi harekete geçebilsek

80bck
Daire Başkanı
08 Mart 2015 20:35

biz hareketteyiz de kagni gibi muezzinoglu .. it it gitmek biryerde dursun kimildamio bile !!

varra008
Kapalı
12 Mart 2015 13:40

Daha önce lise hemşirelerin mağduriyetlerini çokça dile getirdim dinleyen birkaç kişi oldu sadece.Erkek kardeşim lise hemşire yüksek puan alıp atandı ve gittikçe atama zorlaşacaktır.Lise hemşire pratikte çok iyi lisans hemşireler de geneli diploma alıp atama düşüncesinde olduklarından teoride iyiler.

hutkucn
Şef
12 Mart 2015 13:48

gittikçe atama zorlasıyor ama sağlık bakanlığı alım yapmıyorkı 2014 hazırandan beri 4 bin alım yaptı saglık bakanlığı sadece 370 tane ortaöğretim hemşiresi aldı muezzinoğlu atanamayan 250 bin sağlık calısanıyla ilgilenmıyor kı edırnede otopark yaptırıyodu en son

varra008
Kapalı
12 Mart 2015 13:49

Lisans hemşirelik okuyan düz lise çıkışlıların 4.sınıfta olan hatta mezun olup da ilaçları bilmeyen

ml cc hesabı bilmeyen serum takamayan kan alamayanları gördüm şaka yapmıyorum.61 puanla üniversite hastanesine atanan lisans mezunu bir erkek yanımda : Hocam ben ne yapacağım orada hiçbir şey öğrenmedim üniversitede ,sağlık mezunu liseli olsa da bir şey öğretse dedi. Olayın vehametini o an anladım

hutkucn
Şef
12 Mart 2015 14:05

stajdayken calısıtıgımız hastaneye yeni atanmıs lısans mezunu 2 kısı vardi 1 ay calıstılar servis sorumlusu stajyerleri ve o yenı atanmıs ıkı kisiyi cagırdı dediği tek sey siz ikiniz sadece serum setlıyorsunuz hasta yanına bizsiz gitmiyorsunuz bize dönüp stajyler damar yolları sizindir odalarınızı bölüsün hastalarınızla ilgilenin dedi ondan sonra lise mezunu hemşire ergenmis cocukmus dahaca falan fılan

80bck
Daire Başkanı
12 Mart 2015 14:15

arkadaslar durum cok vahim birakin atismalari durum gercekten cok vahim ..
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi