Editörler : Pangaea

nergizade
Aday Memur
03 Mart 2015 15:05

55 bin atama yaptılar fakat seni ilgilendiren Sosyalciysen sadece 1300 kişi 4 yıldır evde hapisten beter bir hayat sürüyorsan ve önünde atanabilmen içi 645 kişi varsa bırakta en azından hayal kuralım ki bence 300 bin kişi atama beklerken bir 40 bin daha atama yapılması az bile hayal olmaması gerekiyer gerçekleşmesi lazım seçim açısından güzel bir yatırım olur ... Mümkünse lütfen sadece kendi açımızdan düşünmeyelim...

ahmet2003, 9 yıl önce

bir yılda 55 bin atama alıp da hala atama diye ağlayanlar 3,5 milyon insanın umudu olan nisan atamasına göz dikenler kasımda olduğu gibi bizim kadrolarımızı alamayacaksınız hiç hayal kurmayın bak bak atanmış da başlama tarihini merak ediyor.

bsyrt
Kapalı
03 Mart 2015 15:18

arkadaşlar öğretmen atamalarında p10 mu geçerli p121 mi?

mknopfler
Memur
03 Mart 2015 22:16

34 yaşındayım 0,7 ile şubatta atanamadım şimdi atama istemeyelim mi?

55 bin diyorsun sanki her bölümden aynı sayıda kadro veriyorlar.

örnek vereyim ilk öğretim matematik öğretmenliği 67 ile en son aldı, zaten matematik öğretmeni kpss de mat de 30 da 25 zaten yapar yani bu bölüm mezunları çok zorlanmadan bu puanı alır atanabilir

beden eğitimide 67 de kapadı zaten matematik yapamayan beden eğitimi bölümü mezunu 67 almakta daha zorlanır ama aynı şekilde müzik öğretmenliği 52 ile kapadı zaten bu sınavda adalet olmadığını sınava giren herkes bilir.

felsefeye ,sosyale fizik vb Allah yardım etsin, umarım bunun gibi yüksek puanla atanamayan bölümlerden daha fazla alım olur.

16.özlem.biyoloji
Aday Memur
03 Mart 2015 22:19

başka bölümlerin atanmasını kendine dert edeni de ben anlamıyorum. sanki ekmeğinizi çalıyoruz.

wessaur
Yasaklı
03 Mart 2015 22:32

uçuk bir alım olursa 4 ay için maaş verileceğini sanmam eylül'de başlanır.

yenycery
Şef
03 Mart 2015 23:10

Ne zaman atanırsan o zaman başlarsın ve merak etme boş bırakmazlar adamı...

wessaur
Yasaklı
03 Mart 2015 23:13

2011 örnegi var hocam önümüzde. eylül de baslandı o zaman.

yenycery, 9 yıl önce

Ne zaman atanırsan o zaman başlarsın ve merak etme boş bırakmazlar adamı...

Geci
Genel Müdür
03 Mart 2015 23:16

Hocam sonuç itibariyle sen atansan bu defa başka biri 0,7 puanla sınırda kalacak. Bunun sonu yok ki. Siz her ne kadar başkalarının kadrolarını almıyoruz deseniz de, teoride doğru pratikte yanlış bir düşünce, bunu siz de biliyorsunuz.

Atanma isteğinize kimse bi şey demiyor, herkes çalışıp bir iş sahibi olmak ve geleceğini kurtarma peşinde zaten. Ama "en çok bizim hakkımız yeniyor" düşüncesi inanki burada benim gibi bekleyen yüksek puanlı lisans mezunlarının zoruna gidiyor. Önünüzde 400 küsür kişi var diyorsunuz. Benim branşımda önümde sadece 2 kişi var. 3. sıradayım. Ama atanamayacağımdan çok eminim. Haksızlıksa, bence asıl haksızlık bu.

mknopfler, 9 yıl önce

34 yaşındayım 0,7 ile şubatta atanamadım şimdi atama istemeyelim mi?

55 bin diyorsun sanki her bölümden aynı sayıda kadro veriyorlar.

örnek vereyim ilk öğretim matematik öğretmenliği 67 ile en son aldı, zaten matematik öğretmeni kpss de mat de 30 da 25 zaten yapar yani bu bölüm mezunları çok zorlanmadan bu puanı alır atanabilir

beden eğitimide 67 de kapadı zaten matematik yapamayan beden eğitimi bölümü mezunu 67 almakta daha zorlanır ama aynı şekilde müzik öğretmenliği 52 ile kapadı zaten bu sınavda adalet olmadığını sınava giren herkes bilir.

felsefeye ,sosyale fizik vb Allah yardım etsin, umarım bunun gibi yüksek puanla atanamayan bölümlerden daha fazla alım olur.

mknopfler
Memur
04 Mart 2015 00:05

geci kardeşim keşke sende bölümde atanabilseydin ben 10 yıl öncede giriyordum bu sınava saçma sapan bir sınav işte, 80 aldın 60 aldım sadece sıralamayı değiştirir, yapacağın işte başarılı olman yada olmamanla alakalı bir durum değil herkes biliyor hükümet politikalarıyla alakalı ve bu derdi herkes çekiyor sende bende 3.5 milyon kişi

senin yada benim atanmam arasında ne fark var ?keşke sende bende herkes atansa kimse böyle dertler çekmese ama imkanı yok işte herkes eline geçen fırsatları değerlendirmek istiyor

ben şimdi çıkıp hemşireler atanmasın, ziraat mühendisleri atansın, işletme mezunları beklesin demiyorum.

hasanfelsefe
Memur
04 Mart 2015 13:07

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi