Editörler : oto-danisman-expert
02 Mart 2015 13:52

subay ve astsubay olarak gorev yapanlar bakabilir mi?

Merhaba. Ben bu sene sozlesmeli ve kadrolu ne kadar askeri sinav varsa basvurdum ve tarihler cakistigi icin bazi sinavlari elemem lazim. O yuzden bu sozlesmeli subaylık ve sozlesmeli astsubaylik hakkinda fikir verebilecek olan var mi ? Mesela sozlesmeli subaylikta rutbe atiyor mu en kisa ve en uzun sozlesme suresi ne kadar bu sure dolduktan sonra ben sozlesmeyi uzatmak istedigimde herhangi bi nedenden uzatmama sanslari varmi sozlesmelide maas farki nedir... Simdiden tesekkurler

-26-
Genel Müdür
02 Mart 2015 21:37

git limon sat..sakın sozlesmelı subay olma..benden solemesı.. ve sakın nden dıye bır soru sorma..arastır sor sorustur..sakın sözlesmelı subay olup kendını gelecegını psıkolojını aılenı ve yasam sevıncını kaybetme..

M Can
Genel Müdür
02 Mart 2015 22:17

Limon toptancısı da gelmiş yazmış. İşler kesat tabi. Seyyar limon satıcısı arıyor. :))

che35
Aday Memur
13 Nisan 2015 22:02

2bin 3bin TL için yaşama sevincini kaybetmene gerek yok! Hiçbir şey düşündüğün gibi olmaz.

blast
Aday Memur
19 Nisan 2015 23:51

Sakın aklından bile geçirme bence .

Efsane İzmirli
Kapalı
11 Mayıs 2015 13:46

neden böyle düşünüyorsunuz arkadaşlar nedenleriyle birlikte açıklar mısınız? işin kendi fiziksel ya dapsikolik zorluklarından mı? sözleşmenin yenilenmeyip ortada kalma korkusu mu yoksa tsk nın kendi mantığındaki amirle olan ilişkiler mi sorun ya tayinler mi?? ne? ne? ne?

tibbi.sek34
Kapalı
12 Mayıs 2015 08:38

diğer antin kuntin işleri bilmiyorum da olacaksan subay ol, burdakilere bakma sen işsizlik çok çok daha kötü bi zaman sonra alışıyosun tsk nın abukluklarına

fven
Yasaklı
12 Mayıs 2015 12:36

ne ne ne ne ne en ene neneneneneneen olduğuna başvur kendin öğren ?? Sordun açık ve net cevaplar verildi. Gerisi senin tercihin

Efsane İzmirli
Kapalı
12 Mayıs 2015 15:08

verdiğiniz cevapları açık ve net buluyorsan eğer ciddi bir anlama ve anlatma problemin var demektir.. söylediğiniz tek şey aman kendinizi yakmayın. kardeşim kime göre neye göre kendimizi yakıyoruz onu bi açıkla.. tamam anlamaya çalışıyorum seni bir sürü problemle uğraşıyorsun hatta bilmedğimiz anlayamadğımız bir çok problemle daha karşı karşıyasın ama anlat da bilelim.. içine gir öğren diyorsun.. iş işten geçtikten sonra öğrensem ne yazar.. içine girmeden öğrenelim ki ona göre tercih yapalım..ama yok vazgeçtim sen anlatma tsk da inanıyorum ki daha empati kurabilen mantıklı adamlar vardır. onlar anlatsın..

fven, 9 yıl önce

ne ne ne ne ne en ene neneneneneneen olduğuna başvur kendin öğren ?? Sordun açık ve net cevaplar verildi. Gerisi senin tercihin

12 Mayıs 2015 20:12

Kardeşim, kişiden kişiye değişir bir mesleğin zorluklarının göğüslenip göğüslenemeyeceği bu sorulara forumda yanıt bulamazsın. Güvenlik ve istihbarat açısından her şey sanal ortamda anlatılamaz ve paylaşılamaz. Subay, astsubay akraban tanıdığın varsa gidip onlarla konuşabilirsin yüz yüze ya da yaşadığın yerdeki en yakın askeri birliğe git tanıt kendini, durumu arz et. Yardımcı olurlar.

Efsane İzmirli, 9 yıl önce

verdiğiniz cevapları açık ve net buluyorsan eğer ciddi bir anlama ve anlatma problemin var demektir.. söylediğiniz tek şey aman kendinizi yakmayın. kardeşim kime göre neye göre kendimizi yakıyoruz onu bi açıkla.. tamam anlamaya çalışıyorum seni bir sürü problemle uğraşıyorsun hatta bilmedğimiz anlayamadğımız bir çok problemle daha karşı karşıyasın ama anlat da bilelim.. içine gir öğren diyorsun.. iş işten geçtikten sonra öğrensem ne yazar.. içine girmeden öğrenelim ki ona göre tercih yapalım..ama yok vazgeçtim sen anlatma tsk da inanıyorum ki daha empati kurabilen mantıklı adamlar vardır. onlar anlatsın..

fven
Yasaklı
12 Mayıs 2015 21:11

Ne anlatacaz sana kardeşim askerlik bir derya sana şimdi oturup saatlerce yaşadıklarımızı mı anlatalım. Askerlerin polislerin yaşanmış ve anlatacak çok anısı olur. Millet anlatmayı sever ama biz çok şey yaşadığımız için artık sıkıldık bir daha anlatıp aynı günlere dönemem. Hayat hikayemi de anlatamam. Bana göre yapılmaz o kadar.... Başkasına göre süper meslektir orasını da bilemem

delikadirindayısı
Aday Memur
08 Haziran 2015 20:40

Burda böyle yazıolarda hiç gidip limon satanı var mı acaba memnun olmayan bir dilekçe yazar bu işten kurtulur.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi