Editörler : crops35

Kapalı
03 Mart 2015 20:34

Türkiyenin En büyük santrali özelleştiriliyor. Devlet 15milyar dolar zarara ugrayacak

Arkadaşlar türkiyenin en büyük elektrik santrali Afşin elbistan termik santrali özelleştiriliyor. Geçmişte tedaş devlet zarara uğrayacak diye direnmisti. Şimdi satıyorlar arkadaşlar burada bin teknik personel çalışıyor.devlet büyük zarara uğrayacak arkadaşla

03 Mart 2015 20:37

Hocam olayın aslı astarı nedir bilmiyorum ama umarım mağdur olmaz kimse. başımıza ne geldiyse bu özelleştirmeden ve taşeron sistemlerinden geldi. Sonumuz hayrola..

HALKIN ADALETİ
Yasaklı
03 Mart 2015 21:06

Ekonomi bitmiş işsizlik patlamış halk sefil durumda elektirk doğal gaz su benzin uçmuş işid kara bir bela olmuş suriye türkiyeye dolmuş % 50 yaşasın akape..

Mutemadiyen
Memur
03 Mart 2015 21:54

Nereye zarar ediyor Devlet? Arkadaşlar devletler işletme yönetmez, yönetirse amme hizmeti yapar, zarar eder. Gelişmiş devletlerde devletçilik yoktur zaten. Devlet bu işletmeleri özelleştirmekle en iyi kararı veriyor. Özelleşen işletme yeniliklere açık, kar odaklı olduğu için daha kaliteli üretim yapar. Ve devlet o işletmeden her sene babalar gibi vergisini alır. İşletmenin kar yada zarar etmesi devleti ilgilendirmez, devlet alacağı vergiye bakar.

İşletmede çalışanlar tabi ki özelleşme istemezler. Neden? yatarak maaş aldıkları için. Özel sektörde çalışmak, üretim yapmak zorunda kalacaklar çünkü. Ama ülke ekonomisini düşünürsek, özelleşmesi çok daha mantıklıdır.

EdizSaat
Yasaklı
03 Mart 2015 22:35

Vah vah hadi ya santral seninmiydi

HALKIN ADALETİ
Yasaklı
03 Mart 2015 23:01

Altın yumurtlayantavuğu satıyorlar buiktdar bunu hep yapıyor elden çıkmadık kamu kurumu almadı..e haliyle merkezi alımda elden çıkarıldığı için bu kurum memuruteknisyeni mühendisi bürocusu blgisayarcısı daha az yer tercih etmek zorunda kalıyo..ilginçtir kamuyaa girmeye çalışan arkadaşlar kamunun küçülmesini özel sektörün gelişme ve büyümesini savunuyo ..e o zaman ağlamayın niye atanamıyos diye..kurum kalmadı ki hepsi ya satıldı ya atıl hale getirildi ya da bakan ve bürokrat aile eş dostunun arpalığı haline getirildi...

mesbuk
Memur
03 Mart 2015 23:25

Özelleşmesi her zaman iyidir . Çünkü devlet özelleştirme ile büyük yükü üzerinden atar.üstelik devlet kara bile geçer avrupada da genel sistem aynı.hatırlarım adam devlet su kara yollarında çalışanlar bugünün parası ile en az 4-5 bin lira maaş alırlardı ve yaptıkları doğru dürüst bi işte yoktu.iyiki özelleşiyor ve devlet hiç zaman boş yere yatmaz abi

Faraday.
Kapalı
04 Mart 2015 00:09

Aramızda özelleştirme iyidir diyen cahillerin olması utanç verici. Tedaş bir devlet kurumudur. Tedaş demişki devlet buradan zarar eder. Çünkü euas ta üretilen elektriği bir başka devlet kurumu tedaş alır. Ve maliyeti 8 cent. Özelleşmiş durumunda firma tedas A bu elektriği 15cent in üstünde bir birim fiyata satacak. Geçmişte davalık oldu. Devlet buradan buyukoranda kar etmektedir. Euas devletin zarar etmediği ender kurumlardan. At gözlüğü ile bakmayın. Enerji Bakanlığı 2milyar dolara baca filtresi yapmamak için 20yilligina peşkeş çekiyor. Burada bin teknik personel çalışıyor. Ve zorla mühendis lerde dahil tüm bu teknik personeli 4c zorluyorlar. Bunlar enerji üretimi konusunda uzmanlaşmış vasıflı insanlar. Özelleştirme iyi diyenler sizden utanıyorum. Sizin başınıza gelince en azılı hükümet düşmanı olursunuz. Başınıza gelmeyince iyi.

HALKIN ADALETİ
Yasaklı
04 Mart 2015 02:24

Dostum insanlar çok cahilsanki özelleştirmeye karşı olunca kendilerini kominist falan oluyor sanıyorlar.milli değerdir bu kurumlar hem karlı hale getirilebilir hemmde türk halkının malı mülkü elin gavuruna peşkeş çekilmez. ençok da israile satıyorlar haa! Sonra kahrolsun siyonizm borozanlığı başlıyor..Özel sektör köpekliktir emek sömürüsüdür 300tane madenci üretim hırsı yüzündenöldü..ah benim şapşiklerim yeni sahibine çok kar getirsin o da bürokrat ve devletli tayfasına menfaat temin etsin..pis ilişkiyi görmezsen 100 tane mazereti yedirirler yandaş medyadan sana, sen de adamlar haklı der burda deligibi sana çekilen algıyı savunursun.resmen kadınpazarlar gibi salayaları aka aka satıyorlar sana bu algıyı..kör bir ideolojinin hangi aşağılık propogandasına maruz kaldınız yazık ki ne yazık.adamkamuya girmek istiyor fakat kamu kurumlrının satılmasından yana valla pes. Ozaman ağlama az kadroveriyorlar diye..

Faraday., 9 yıl önce

Aramızda özelleştirme iyidir diyen cahillerin olması utanç verici. Tedaş bir devlet kurumudur. Tedaş demişki devlet buradan zarar eder. Çünkü euas ta üretilen elektriği bir başka devlet kurumu tedaş alır. Ve maliyeti 8 cent. Özelleşmiş durumunda firma tedas A bu elektriği 15cent in üstünde bir birim fiyata satacak. Geçmişte davalık oldu. Devlet buradan buyukoranda kar etmektedir. Euas devletin zarar etmediği ender kurumlardan. At gözlüğü ile bakmayın. Enerji Bakanlığı 2milyar dolara baca filtresi yapmamak için 20yilligina peşkeş çekiyor. Burada bin teknik personel çalışıyor. Ve zorla mühendis lerde dahil tüm bu teknik personeli 4c zorluyorlar. Bunlar enerji üretimi konusunda uzmanlaşmış vasıflı insanlar. Özelleştirme iyi diyenler sizden utanıyorum. Sizin başınıza gelince en azılı hükümet düşmanı olursunuz. Başınıza gelmeyince iyi.

imperato
Şef
04 Mart 2015 10:11

artık benim

EdizSaat, 9 yıl önce

Vah vah hadi ya santral seninmiydi

imperato
Şef
04 Mart 2015 10:12

kölem olur musun ?

mesbuk, 9 yıl önce

Özelleşmesi her zaman iyidir . Çünkü devlet özelleştirme ile büyük yükü üzerinden atar.üstelik devlet kara bile geçer avrupada da genel sistem aynı.hatırlarım adam devlet su kara yollarında çalışanlar bugünün parası ile en az 4-5 bin lira maaş alırlardı ve yaptıkları doğru dürüst bi işte yoktu.iyiki özelleşiyor ve devlet hiç zaman boş yere yatmaz abi

imperato
Şef
04 Mart 2015 10:18

gelişmiş ülkelerde özel sektör çalışanları işçiler de dahil memurlardan daha avantajlıdır almanya gibi olsak zaten kimse memur olmak için kendini yırtmaz

ama cahil sürüsünün bol olduğu yerlerde özel sektör=köle pazarıdır

Mutemadiyen, 9 yıl önce

Nereye zarar ediyor Devlet? Arkadaşlar devletler işletme yönetmez, yönetirse amme hizmeti yapar, zarar eder. Gelişmiş devletlerde devletçilik yoktur zaten. Devlet bu işletmeleri özelleştirmekle en iyi kararı veriyor. Özelleşen işletme yeniliklere açık, kar odaklı olduğu için daha kaliteli üretim yapar. Ve devlet o işletmeden her sene babalar gibi vergisini alır. İşletmenin kar yada zarar etmesi devleti ilgilendirmez, devlet alacağı vergiye bakar.

İşletmede çalışanlar tabi ki özelleşme istemezler. Neden? yatarak maaş aldıkları için. Özel sektörde çalışmak, üretim yapmak zorunda kalacaklar çünkü. Ama ülke ekonomisini düşünürsek, özelleşmesi çok daha mantıklıdır.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi