Editörler : Pangaea
05 Mart 2015 11:58

Nisan Ataması ve Seçim!

Öncelikle belirteyim ki siyasi bir amacım yok.Hiçbir partiye yakın değilim.Ama şu kardeşinizi dinleyin hak vereceksiniz.

Atama bekliyoruz ve tabi verdiğimiz emeğin,aldığımız puanın karşılığını bekliyoruz.İşsizlik birçoğumuz için yeni değil 2-3-4 yılı sınavlarla heba ettik.Kendi adıma konuşursam psikolojim çöktü resmen.Çoğunluk böyleyken bu kısmı uzatmiyim herkes yaşıyor zaten.

Nisan atamasında istediğimizi alamayıp komik kadro sayılarıyla karşılaşırsak sizden ricam seçim gününe kadar düşünün.Bugüne kadar hükümetteki partiye oy vermiş olabilirsiniz ya da aileniz veriyordur.Saygı duyuyorum.Ama ben mecliste beni,eğitimimi,işsizliğimi,düşüncelerimi umursamayan kişi ve partileri görmek istemiyorum.Eğer onlar seçilecekse de benim oyumla olmasın.

Ailemin bugüne kadar benim için harcadığı para ve verdiği emeği,kendi emeklerimi yok sayarak gidip oy veremem.

Sizden de artık ideolojiyi bir tarafa bırakıp siyaseti bu yönde düşünmenizi istiyorum.Belki siz değil de aileniz oy verecekse de uzun uzun sakin sakin konuşun ailenizle.Anlatın neden atanamadığınızı.

Uzun oldu affedin.Zerre kadar artniyet yoktur kesinlikle.Ben artık bizi görmezden gelenlere destek vermek istemiyorum.

05 Mart 2015 12:00

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Nisanda kadro kaç olursa olsun kimse oy tercihini değiştirmez herkes babasının oy verdiği partiye oy veriyor.

Hala Kararsız
Aday Memur
05 Mart 2015 12:04

Bırakın bunları bu kafa geçti artık... Tamam belli şeyleri düşünüp, oturup irdeleyip oy vercek adam hala bir elin parmaklarını geçmez ama konu ekmeğinse durum başka. Adamı bir nevi ekmeğinden edersen 7 kuşaktır oy verdiği parti olsun bir kalemde silerler.

Öğretmenler insan, sağlıkçılar insan bu adamlar ne peki? Sırf öğretmen sağlıkçı üzerinden meydanlara oy toplamaya kalkacaklar öyle mi?

Görürüz, görüşürüz...

pelikan istanbul, 9 yıl önce

Nisanda kadro kaç olursa olsun kimse oy tercihini değiştirmez herkes babasının oy verdiği partiye oy veriyor.

ppaappaa
Kapalı
05 Mart 2015 12:07

Ben de aynen böyle düşünüyorum

kara-toprakk
Aday Memur
05 Mart 2015 12:07

Ben de bunu değiştirelim diyorum.Kamu yönetimi mezunuyum.Siyaset ile ilgili onlarca ders aldık ama kendi ailem siyaset konusunda beni bilgisiz görüyor.Vazgeçmiyorum ve ikna etmek için uğraşıyorum.Eğer oy verilecekse elbette ki beni kim temsil edecek diye sorulmalı.Beni görmezden gelene oy veremem.

ismail9696
Daire Başkanı
05 Mart 2015 12:14

Bu şekilde mantıklı yazılar olursa her ne kadar yönetimi 5 para etmesede forum anlam kazanır.

05 Mart 2015 12:14

Daha önceden iktidardaki partiye de oy verdim.Aslında tek seçim hariç sadece onlara verdim.Ama bu saatten sonra ismindeki adalet kavramını yok sayacaklarsa gider en uç fikirliye veririm ama benim hakkımı gasp edene oy vermem.Belki de insan bunu başına gelince anlıyordur insanız sonuçta.Babamızın aklına uyacak yaşları da çoktan geçtik. Büyüğe hürmet işi değil bu artık reşitiz biz. Diyeceksiniz kadro için oy mu satıyorsunuz diye? Kadro dediğin şey senin bundan sonraki hayatın,bir nevi geleceğin daha ilerisi yok zaten.

fkeskin1
Kapalı
05 Mart 2015 12:18

+

kara-toprakk
Aday Memur
05 Mart 2015 13:15

Oy satıyorsun diyenlere verilecek cevap net aslında.Biz siyasetçilere neden oy veriyoruz? Bizi temsil etsinler diye.Peki hangi konularda temsil edecekler? Ekonomi hükümete gelecek partinin elinde değil midir? Bizim oylarımızla seçilen hükümet üyeleri ekonomi politikalarından sorumlu değil midir? Ben işsizsem ve devletin kurumlarına girmek için açılan sınavlara ciddi miktarda paralar yatırarak giriyorsam bunun sonucunu görmek hakkım değil mi? Oy verip karşılığında nakit para istemiyorum.Aldığım puana göre adaletli bir alım istiyorum.Emeğimle çalışıp kazanmak istiyorum.

yüksekgerilim2, 9 yıl önce

Daha önceden iktidardaki partiye de oy verdim.Aslında tek seçim hariç sadece onlara verdim.Ama bu saatten sonra ismindeki adalet kavramını yok sayacaklarsa gider en uç fikirliye veririm ama benim hakkımı gasp edene oy vermem.Belki de insan bunu başına gelince anlıyordur insanız sonuçta.Babamızın aklına uyacak yaşları da çoktan geçtik. Büyüğe hürmet işi değil bu artık reşitiz biz. Diyeceksiniz kadro için oy mu satıyorsunuz diye? Kadro dediğin şey senin bundan sonraki hayatın,bir nevi geleceğin daha ilerisi yok zaten.

vova182
Şef
05 Mart 2015 13:15

Evet kardeşim, benim aile 2003 den beri oy veriyor, bende verdim belediye seçimlerinde.

Ancak geçen gün konuştum evdekilerle, durumu izah ettim, öğretmene bütçe var , bize yok, üvey evlat muhamelesi görüyoruz dedim. Ben atanamıyorum , evde işsiz yatıyorum, siz neyine oy vereceksiniz dedim , sert bir tartışma oldu ve sonuçta ikna oldular.

Bu seçim tek oy dahi alamayacaklar. Ailemiz biraz kalabalık, dedemi daha ikna edemedim ama

ikna turları devam ediyor :D

cakarta23
Memur
05 Mart 2015 13:26

demek ki bu durum sadece bizde yokmuş...bende babama aynı ifadeyi kullandım...sen oy verdikçe bana bu şekilde bakmayı da göze alacaksın dedim..gülü seven dikenine katlanır misali...

vova182, 9 yıl önce

Evet kardeşim, benim aile 2003 den beri oy veriyor, bende verdim belediye seçimlerinde.

Ancak geçen gün konuştum evdekilerle, durumu izah ettim, öğretmene bütçe var , bize yok, üvey evlat muhamelesi görüyoruz dedim. Ben atanamıyorum , evde işsiz yatıyorum, siz neyine oy vereceksiniz dedim , sert bir tartışma oldu ve sonuçta ikna oldular.

Bu seçim tek oy dahi alamayacaklar. Ailemiz biraz kalabalık, dedemi daha ikna edemedim ama

ikna turları devam ediyor :D

visage
Yasaklı
05 Mart 2015 13:27

sen öyle san. köydeki genç bile babasının verdiği partiye vermeyebiliyor.

mehmetfirat34
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2015 13:31

+

brtkhrmn
Kapalı
05 Mart 2015 13:34

verirsiniz verirsiniz, yine verirsiniz siz,

vova182
Şef
05 Mart 2015 13:38

3 kardeşiz, üçümüzde geçen yıl mezun olduk, 3 müzde işsisiz.. Vaziyet içler acısı..Bu durum çoğu hanede var.

cakarta23, 9 yıl önce

demek ki bu durum sadece bizde yokmuş...bende babama aynı ifadeyi kullandım...sen oy verdikçe bana bu şekilde bakmayı da göze alacaksın dedim..gülü seven dikenine katlanır misali...

cakarta23
Memur
05 Mart 2015 13:38

biz 5 kişilik bir aileyiz 12 yıl önce 5 te 5 oy verirken bu seçimde bu evden oy çıkmaz..

brtkhrmn
Kapalı
05 Mart 2015 13:41

çıkar babam çıkar, emin ol çıkar, çünkü nato kafa nato mermerdir,,

cakarta23, 9 yıl önce

biz 5 kişilik bir aileyiz 12 yıl önce 5 te 5 oy verirken bu seçimde bu evden oy çıkmaz..

cakarta23
Memur
05 Mart 2015 13:44

bilader çıkarsa da benim açımdan hiç sorun yok..ben 86 almışım vicdanım rahat bana hiçbiri çalışmadın düşük aldın diyemedi diyemezde.. kısacası görevimi yaptım..artık bu saatten sonra yine çıkarsa ..beni saat öğlen 11 de işten arar oğlum uyandın mı harçlığını oraya bıraktım alırsın demeye devam ederler...no prablım..

brtkhrmn, 9 yıl önce

çıkar babam çıkar, emin ol çıkar, çünkü nato kafa nato mermerdir,,

walterr
Kapalı
05 Mart 2015 13:48

Ben sandığa gidip oy vereceğim adam vekil olacak aylık 23000 maaş alacak trafik cezası ödemeyecek sağlık masrafları bedava olacak

Ben ne olacağım yıllarca savunduğum siyasi görüşü temsil eden vekillerin aslında kendi menfaatini düşündüğünü tv den izleyeceğim

Ben yine atama yapılmayan ama milyonların girdiği kpss sınavına gireceğim 90 puan alacağım ama atanamayıp evdekilerin mutsuz bakışlarına maruz kalacağım ,

Ben yıllarca okudum yüksek lisans yaptım ama siyasilerin menfaatleri arasında sıkışıp kaldım onların OYuncanğı oldum

Ama durum değişti artık şiddetle savunduğum siyasi görüşümde iğrenir oldum

Artık kula kulluk yapmam bu saatten sonra

brtkhrmn
Kapalı
05 Mart 2015 13:59

bir çok evde durum aynı kardeşim, tapıyolar adama, bayılıyolar, tatlı geliyo demek, anlamıyolar, kendilerini buluyolar belki de , sözün bittiği yer eğitimsiz anne-babalar,,kim bunlar biliyo musun? 80 darbesinde sokağa çıkmayanlar, dayak yemeyenler, okul çıkışı okulun hakimi kimse minübüs durağına kadar yalandan onlarla yürüyüp, şu an bi tek üniversite arkadaşı olmayanlar, bunlar sakarya meydan muharebesinden kaçan%40 ın torunları,ülkenin virüsleri, insan müsvetteleri!!

cakarta23, 9 yıl önce

bilader çıkarsa da benim açımdan hiç sorun yok..ben 86 almışım vicdanım rahat bana hiçbiri çalışmadın düşük aldın diyemedi diyemezde.. kısacası görevimi yaptım..artık bu saatten sonra yine çıkarsa ..beni saat öğlen 11 de işten arar oğlum uyandın mı harçlığını oraya bıraktım alırsın demeye devam ederler...no prablım..

karakan_27
Kapalı
05 Mart 2015 14:04

Burası günah çıkarma yerine dönmüş iyice :)) Keşke bu kadar güçlenmelerine göz yumulmasaydı.Arkadaşın dediği gibi kula kulluk edilmeseydi.Yiyeceğimiz bir lokma ekmeği onurumuzla yiyebilseydik.Son nefesimize kadar göbekten bağlı hissetmeden yaşayabileceğimiz bir sistemi destekleyebilseydik.Malesef bu canavarı bizler var ettik ve şimdilerde onun karşısında çok güçsüzüz.Son olarak bi taraf olmayan bertaraf olur dendiğinde sustuğumuz için bugün haykırsakta fayda etmiyor.
Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi