Editörler : E.Kayı Han
06 Mart 2015 20:43

Ekonomi İle Akp'yi Devirme Hesaplamayı Ne Zaman Bırakacaksınız ? Doların Dengesiz Artması Bize Zarar

Çok şaçma gelmeye başladı bu hareket.

Bence hareket şu olmalı.

Ben senin maaşını 2000Tl den enflasyon hariç kademe kademe yüzde 10 artış sağlayacağım.

Gerçeği inandırıcı söylemek olmalı.

Aakp döneminde ilk 5 yıl maaşlar reel olarak arttı. Ancak ikinci 5 yılda hiçbir iyileşme gerçekleşmedi. Son 1 yıldır ise tuhaf bir durum var. Şeklinde ayakları yere basan politik duruş sergilenmeli.

Hopboom
Genel Müdür
06 Mart 2015 20:46

Lütfen bırakın bu işi yaramayan muhalefet söylemlerini.

BEYZADE2
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2015 20:50

Hayırdır şaka mı yapıyorsun yoksa ihale kokusu mu aldın son zamanlarda.Troller matematik mantığı gibi konuşuyorsun.

Senin dediğin olay sanayisi olan üreten milletler için geçerlidir.Bizim gibi tüketenler için değil.Bizim gibi tüketenlere pahalılık olarak yansır.

Hopboom, 9 yıl önce

Lütfen bırakın bu işi yaramayan muhalefet söylemlerini.

Hopboom
Genel Müdür
06 Mart 2015 20:56

Sahadan izlenimler desek. Siyaset yapmayı öğrendik desek. Halkımızın ne kadar zeki olduğunu gördüm desek.

BEYZADE2, 9 yıl önce

Hayırdır şaka mı yapıyorsun yoksa ihale kokusu mu aldın son zamanlarda.Troller matematik mantığı gibi konuşuyorsun.

Senin dediğin olay sanayisi olan üreten milletler için geçerlidir.Bizim gibi tüketenler için değil.Bizim gibi tüketenlere pahalılık olarak yansır.

BEYZADE2
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2015 21:09

Bu işin saha ile alakası yok.2X2=4 EDER.5 eder dersen matematiği bilmiyorsun demektir.

Hopboom, 9 yıl önce

Sahadan izlenimler desek. Siyaset yapmayı öğrendik desek. Halkımızın ne kadar zeki olduğunu gördüm desek.

memur0660
Kapalı
06 Mart 2015 21:12

http://forum.memurlar.net/konu/1977896/

aynı konuları tekrar konuşmanın bir anlamı yok

zamanında mhp nin ekonomi politikasını konuşulmuş

balık hafızalı da değiliz

Hopboom
Genel Müdür
06 Mart 2015 22:06

Ekonomik kriz bekleyerek yapılan siyaset boş. Toplasan toplasan yüzde 17 toplarsın bu siyasetle.

Halkımız cin gibi, zeki ve akıllı. 10 bine yakın ilkokul mezunu ve üstü insanla konuştum şu ana kadar. İstanbul'da yaşayan, Türkiye'nin her memleketinden ve her partiden.

Sizin zannettiğiniz gibi değil gerçekler. Güzel şeyler, umut veren gerçekçi şeyler duymak istiyor.

İşte bu sebeple, ekonomik kriz bekleyerek yapılan siyaset tamamen yanlıştır.

BEYZADE2, 9 yıl önce

Bu işin saha ile alakası yok.2X2=4 EDER.5 eder dersen matematiği bilmiyorsun demektir.

BEYZADE2
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2015 22:20

Kriz için dua eden yok.Krizin olduğunu ve saklandığını kafası çalışan herkes bilir.Olanı yazıyoruz sadece.

Hopboom, 9 yıl önce

Ekonomik kriz bekleyerek yapılan siyaset boş. Toplasan toplasan yüzde 17 toplarsın bu siyasetle.

Halkımız cin gibi, zeki ve akıllı. 10 bine yakın ilkokul mezunu ve üstü insanla konuştum şu ana kadar. İstanbul'da yaşayan, Türkiye'nin her memleketinden ve her partiden.

Sizin zannettiğiniz gibi değil gerçekler. Güzel şeyler, umut veren gerçekçi şeyler duymak istiyor.

İşte bu sebeple, ekonomik kriz bekleyerek yapılan siyaset tamamen yanlıştır.

memur0660
Kapalı
06 Mart 2015 22:34

biz burda daha önce konuştuğumuz konuları konuşmak istemiyoruz

bütün siyasi partilerin ekonomi ile ilgili proğramları seçim bildirisinde yazar

isteyen açıp okur

yalnız

vatan topraklarından arkada silahlarını bırakıp çekilenleri vatan topraklarında özerklik ayrılık nidaları atanları ve milletin geleceğini ilgilendiren ekonomi yi konuşmakta hakkımız

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
06 Mart 2015 22:45

+,

*****,

Muhalefet ve partileri, muhalefet ettikleri parti kadar halk içine karışıp-dinleyip-anlayıp, halka değer vermeden, sadece nutuk çekerlerse ; yüz sene de geçse;

siyaseti de, muhalefet etmeyi de, halkımızı da öğrenemezler, öğrenemeyecekler...

Hopboom, 9 yıl önce

ascona
Memur
06 Mart 2015 22:49

Ekonomik kriz beklenmiyor hali hazırda yaşanıyor bu arada kimse demedi yurtdışından gelen sıcak parayı betona milletçe gömün diye ;)

memotanya1
Memur
06 Mart 2015 23:54

Aga yanlış anlama kimseyi küçümsemek istemem ama ekonomi başka bir konu ya .

Sen şimdi çık sahaya şunları bir sor bakalım ne cevap verecekler.

1. 1997 Tüm dünyanın ekonomisini etkileyen Asya Krizi hakkında bildikleri , bunun devamı olan Rusya krizi , bunun Türkiyeye etkileri nelerdir ?

2.1998 de IMF ile imzalan Yakın İzleme Anlaşması hakkında bildikleri ?

3. Yakın İzleme Anlaşmasına göre TELEKOM , POAŞ , PETKİM , TEAŞ , TEDAŞ , THY , ERDEMİR ..... gibi yerlerin özelleştirilmesini neden istiyordu IMF ?

4. DSP ile MHP neden özelliştirme konularında çatıştıkları ?

5. 18 . - 19 . stand-.by anlaşmaları hakkında bildikleri ?

6. Mesela 19. stand- by anlaşmasında IMF ödemeleri taksitleri , miktarları, ne zaman ödemenin biteceği bunları araştırmış mı ?

7. IMF tarafından dayatılan özelleştirme kapsamında mesela TELEKOM özelliştirmesine karşı çıkan , Krizin o dönem de günah keçisi ilan edilen Bakan kim ,hangi partiden ?

8. Özelleştirmeler gerçekleşmediği için ortam tedirgin diyerek 2 milyar dolarını yurtdışına çıkaran , ertesi günü piyasaları karıştıran faizlerin doların uçmasına neden olan İngiliz Bankasının adı ne ?

9. Yukarda saydığım özelleştirmeler hangi hükümet zamanında oldu. Ülkeye yabancı sermaye girişinin en yüksek olduğu hükümet hangi dönem ? İyi yönettiğinden mi özelleştirmelerden mi ?

10 . Krizden çıkış IMF ile imzalanan anlaşmalar sayesinde mi hükümetin ekonomi politikalarından mı ? Peki IMF neden alacaklarını tahsil etmek için bu kadar uğraş yaptığı ? Alıp çekip gitti mi yoksa hem alacağını tahsil edip hem başka yerden gene borçla dı mı ?

Git bir sor bakalım 2001 krizi neden çıkmış de. Vereceği cevap kitap fırlatıldı oldu diyecek.

Hiç araştırmış mı o zamanları okumuş mu ezbere mi söylenenlere göre mi hareket ediyor.

İn sahaya bir sor bakalım. Ekonomi bu başka hiçbir şeye benzemez . Türkiye gibi Ülkeler bir ay içinde tepetaklak olabilirler .

O yüzden bırakda korkalım be aga .

Hopboom, 9 yıl önce

Hopboom
Genel Müdür
07 Mart 2015 00:04

5 yıl önce ben de aynılarını yazıyordum.

Atta 3 ay öncesine kadar her yazım seninle aynıydı.

Sahaya inince olayın öyle olmadığını gördüm. Halkımız zeki, nereden bana kar var senden benden iyi seziyor.

Üzgünüm ama işin aslı böyle.

memotanya1, 9 yıl önce

Aga yanlış anlama kimseyi küçümsemek istemem ama ekonomi başka bir konu ya .

Sen şimdi çık sahaya şunları bir sor bakalım ne cevap verecekler.

1. 1997 Tüm dünyanın ekonomisini etkileyen Asya Krizi hakkında bildikleri , bunun devamı olan Rusya krizi , bunun Türkiyeye etkileri nelerdir ?

2.1998 de IMF ile imzalan Yakın İzleme Anlaşması hakkında bildikleri ?

3. Yakın İzleme Anlaşmasına göre TELEKOM , POAŞ , PETKİM , TEAŞ , TEDAŞ , THY , ERDEMİR ..... gibi yerlerin özelleştirilmesini neden istiyordu IMF ?

4. DSP ile MHP neden özelliştirme konularında çatıştıkları ?

5. 18 . - 19 . stand-.by anlaşmaları hakkında bildikleri ?

6. Mesela 19. stand- by anlaşmasında IMF ödemeleri taksitleri , miktarları, ne zaman ödemenin biteceği bunları araştırmış mı ?

7. IMF tarafından dayatılan özelleştirme kapsamında mesela TELEKOM özelliştirmesine karşı çıkan , Krizin o dönem de günah keçisi ilan edilen Bakan kim ,hangi partiden ?

8. Özelleştirmeler gerçekleşmediği için ortam tedirgin diyerek 2 milyar dolarını yurtdışına çıkaran , ertesi günü piyasaları karıştıran faizlerin doların uçmasına neden olan İngiliz Bankasının adı ne ?

9. Yukarda saydığım özelleştirmeler hangi hükümet zamanında oldu. Ülkeye yabancı sermaye girişinin en yüksek olduğu hükümet hangi dönem ? İyi yönettiğinden mi özelleştirmelerden mi ?

10 . Krizden çıkış IMF ile imzalanan anlaşmalar sayesinde mi hükümetin ekonomi politikalarından mı ? Peki IMF neden alacaklarını tahsil etmek için bu kadar uğraş yaptığı ? Alıp çekip gitti mi yoksa hem alacağını tahsil edip hem başka yerden gene borçla dı mı ?

Git bir sor bakalım 2001 krizi neden çıkmış de. Vereceği cevap kitap fırlatıldı oldu diyecek.

Hiç araştırmış mı o zamanları okumuş mu ezbere mi söylenenlere göre mi hareket ediyor.

İn sahaya bir sor bakalım. Ekonomi bu başka hiçbir şeye benzemez . Türkiye gibi Ülkeler bir ay içinde tepetaklak olabilirler .

O yüzden bırakda korkalım be aga .

memotanya1
Memur
07 Mart 2015 00:06

Bu arada şunu da ekleyeyim de

Eski Akp'li şimdi ki cemaatçi. Faiz lobisi söyleminin mucidi.

Bak ne diyor .

" Türkiye özelleştirmeleri yapmadığı için 2001 krizine girdi "

özelleştirmelerin iyi yada kötü olması tartışılır o ayrı mesele.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/yasar/2013/10/31/ozellestirmede-rekor-turkiyenin

Hopboom
Genel Müdür
07 Mart 2015 00:14

Özelleştirme kapitalizmin olmazsa olmazıdır.

Özelleştirme hataları yönünden eleştirirsen daha mantıklı olur. Uygun rekabet ortamının oluşturulamamış olması yapılan en büyük özelleştirme hatasıdır.

memotanya1, 9 yıl önce

Bu arada şunu da ekleyeyim de

Eski Akp'li şimdi ki cemaatçi. Faiz lobisi söyleminin mucidi.

Bak ne diyor .

" Türkiye özelleştirmeleri yapmadığı için 2001 krizine girdi "

özelleştirmelerin iyi yada kötü olması tartışılır o ayrı mesele.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/yasar/2013/10/31/ozellestirmede-rekor-turkiyenin

memotanya1
Memur
07 Mart 2015 00:18

Dostum ben kimseye geri zekalı demedim ki zaten

Ben de eski Akp liyim formda araştırsan memotanya nickini görürsün. Maalesef 3 yıllık bir Akp li geçmişim var. Herşey o one minute den başladı. Efsunlandık :))

Geri döndük bulunduğumuz yere :)

Geri zekalı dersem kendime de demiş olurum zaten.

Ama ekonomi ayrı birşey herkes bilemez sezmeyle falan da olmaz bu iş araştırarak olur.

Ha ben çok mu zekiyim değilim.

Ama ekonomi anca bölümünü falan okursun ya da merakın vardır bakarsın ne bileyim gazete falan okursun öyle bilirsin.

Korkmakta haklılar. Az kaldı anlarsın.

Hopboom, 9 yıl önce

5 yıl önce ben de aynılarını yazıyordum.

Atta 3 ay öncesine kadar her yazım seninle aynıydı.

Sahaya inince olayın öyle olmadığını gördüm. Halkımız zeki, nereden bana kar var senden benden iyi seziyor.

Üzgünüm ama işin aslı böyle.

d_koca
Kapalı
07 Mart 2015 00:22

Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz, halkımızın 12 yılda epey kazanımı oldu...

Velev ki kazanımı olmadığını düşünsek bile, halkımız 1990-2000 arasını gördüğü için, büyük bir çoğunluğa sorarsanız, o zamandan daha iyi bir durumda olduğunu söyleyecektir...

halkımız iktidarı eleştirse bile, diğerlerini denenmiş olarak görmekte, geçmişe bakınca çok da iyi şeyler hatırlamamaktadır..

diğerleri, iktidar partisi kadar halka ulaşmamakta, çalışmamakta, yeni proje üretmemektedir..

halkımız, kazanımlarını kaybetmemek için, daha iyi bir gelecek vaat eden başka bir parti olmadığı için ekonomik kriz olsa dahi mevcut durumda AKP'den vazgeçmez...

diğer partiler armut piş, ağzıma düş diyor resmen....

bu partilerle, bu liderlerle bu iş olmaz...

benim de sahadan izlenimlerim bunlar...

(NOT:hem medya desteği, hem maddi destek sahibi, enerjik ve genç bir lideri olan, vizyon sahibi, yeni bir söylemi olan, halka daha iyisini vaat eden, umut veren bir parti, ancak iktidarı sarsabilir..)

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi